Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hány amper?


Bornemissza Ádám

Kérdés

Sziasztok,

hadd kérjek tanácsot:

Keystep és Beatstep pro, meg még két szinti áramellátásához vettem egy négy usb-s Hama töltőt. De erre az van írva, hogy 4,8 ampert ad, szemben a mobiltelefonos töltők 1 amperével. Nem mertem még kipróbálni. Vagy vegyek egy sima telefontöltőt és egy usb hubot? Ez a Hama ha erre nem jó, mire igen?

Sajna nem vagyok egy áramguru, és akkor még finoman írtam körül a teljes tudatlanságomat. Köszönöm előre is a kiokosításokat,

Ádám

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

52 perccel ezelőtt írta Bornemissza Ádám:

Sziasztok,

hadd kérjek tanácsot:

Keystep és Beatstep pro, meg még két szinti áramellátásához vettem egy négy usb-s Hama töltőt. De erre az van írva, hogy 4,8 ampert ad, szemben a mobiltelefonos töltők 1 amperével. Nem mertem még kipróbálni. Vagy vegyek egy sima telefontöltőt és egy usb hubot? Ez a Hama ha erre nem jó, mire igen?

Sajna nem vagyok egy áramguru, és akkor még finoman írtam körül a teljes tudatlanságomat. Köszönöm előre is a kiokosításokat,

Ádám

Szia!

Ez úgy működik, hogy : A táp 4,8 ampert képes maximum "leadni". A rácsatlakoztatott eszköz annyi ampert fog felvenni, amennyi az adott eszköz igénye. Tehát..ha egy tápegységre nagyobb áram (A/mA) van ráírva, mint amennyi a rácsatlakoztatott eszközre, az nem baj, fordított esetben is csak annyi lenne, hogy nem működne megfelelően az eszköz, és/vagy tönkremenne a táp.
Ha a feszültség lenne különböző az jelentene problémát. Csak a példa kedvéért: egy 12V-os eszközt rácsatlakoztatsz egy 15V-os tápegységre az baj. Ha a feszültségértékek stimmelnek, akkor a tápegységen feltüntetett áram érték lehet nagyobb, mint az eszközön. Nem tudom érthetően fogalmaztam-e. Lényeg, hogy a 4,8 A-es tápra annyi eszközt dughatsz, aminek összeadva a felvett áram értéke nem haladja meg a 4,8 A-t. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...