Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Usb -> midi seqvencer -> analóg szinti


phxd

Kérdés

Üdv mindenkinek!

Felnőtté válásom komoly jele, hogy fokozatosan elszakadnék a daw programoktól, amiket eddig kényszerűségből használtam, mivel lényegesebben kisebb kiadás volt fenntartani egy közepesen szar gépet és egy igazán egyszerű midikeyboardot. A kérdés természetesen pontosan ehhez kapcsolódna. Daw programba szerkesztett midiket milyen seqvencerre tudnék rápakolni úgy, hogy a seqvencer akár párhuzamosan tovább küldje a midit több hangszerre. Egy kissé egyszerű példa, van három sávom, basszus, ritmus, szinti. Tökéletesen megírva a három sávra a zene, a szám elejétől a végéig. Szeretném analógban visszajátszani, (effektezéshez, rögzítéshez, miegymás) mondjuk kiküldve a jelet egy volca bass, beats, keys hármasra. 

Lényegében úgy képzelném ezt el, mint ahogy egy arranger szinti működik, csak itt a sávokat külön vasakra dobálnám.

Köszönöm előre is a segítséteket!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

18 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Octatrack, Social Entropy Engine, Squarp Pyramid, MPC Live, MPC X

Regebbi cuccok kozul Emu command station, yamaha rm1x...igy elsore

Köszönöm szépen a gyors választ, a kérdés csak annyi, mert nézegettem ezeket, vagyis a hasonló elven működő korg electribe-ot, emx-et. De a kérdés igazából annyi, hogy egyszerre ki tud-e küldeni négy sávot, négy hangszerre.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta phxd:

Köszönöm szépen a gyors választ, a kérdés csak annyi, mert nézegettem ezeket, vagyis a hasonló elven működő korg electribe-ot, emx-et. De a kérdés igazából annyi, hogy egyszerre ki tud-e küldeni négy sávot, négy hangszerre.

MOndjuk, mintha az octatrack pont nyolc sávos lenne. :D

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta phxd:

Köszönöm szépen a gyors választ, a kérdés csak annyi, mert nézegettem ezeket, vagyis a hasonló elven működő korg electribe-ot, emx-et. De a kérdés igazából annyi, hogy egyszerre ki tud-e küldeni négy sávot, négy hangszerre.

Mivel az első hozzászólásban csak három sávról volt szó, mondani akartam az Arturia Beatstep Prót, mint viszonylag könnyen, viszonylag olcsón elérhető alternatívát, ami jó kiindulás lehet ezen az úton. De ha több kell, akkor valami mást kell keresni. Szerencsére bőven van választási lehetőség, az utóbbi években nagyon felfutott a hardver szekvenszerek piaca, egyre többen döntenek a számítógépmentes zenélés mellett (én is pár hónapja álltam át, és nagyon jól érzem magam így. Én egyébként a Squarp Pyramid mellett döntöttem, egyelőre nem bántam meg, bár még az elején járok a folyamatnak).

Ebben a topikban találhatsz jó pár ötletet, tanácsot:

http://www.menemszol.hu/topic/1823-hardver-szekvenszer

 

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Most olvastam ezt a fejtegetést!

Nem tudom jól értelmezem-e?

De szerintem a megoldás a Roland A-880

http://www.polynominal.com/roland-a-880/index.html

Én régebben 5-6 hangszer- vas - egyidejű felvételére használtam.Midi sávok elosztásával,egyszerre nyolc sávot tudsz vezérelni egyidejűleg!

Nekem van egy ilyen használaton kivül!Ha érdekel!

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta hejdzso:

Hello!

Most olvastam ezt a fejtegetést!

Nem tudom jól értelmezem-e?

De szerintem a megoldás a Roland A-880

http://www.polynominal.com/roland-a-880/index.html

Én régebben 5-6 hangszer- vas - egyidejű felvételére használtam.Midi sávok elosztásával,egyszerre nyolc sávot tudsz vezérelni egyidejűleg!

Nekem van egy ilyen használaton kivül!Ha érdekel!

Hali, nem akarok beleokoskodni...De!

Az A880-al 128 vasat tudsz egy időben megszólaltatni különböző sávokon, ugyanis 1 midi input-output egyszerre 16 sávot tud hajtani. 

A fent említett kérdést illetően elég egy midi in-out a 3 vas megszólaltatásához ha azokat sorba lehet kötni (midi thrue-midi in kapcsolat). innentől csak azt kell beállítani melyik hangszer melyik midi sávon fog megszólalni. 

szerk.:

Megnéztem, a három volcát cv-kkel lehet sorba kötni..

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem egy Beatstep Pro van, ez meghajt egy Yamaha RX11 dobgépet és egy Volca Sample-t a dobszekvenzerrel, a két maradék egyszólamú szekvenzer meg egy monót és egy Volca keys-t, ezt is csak egyszólamban hajtom (hát nem is a világ legjobb basszusát kapom, az tény). A BS pro össze van kötve egy Keysteppel, hogy legyen többszólamú, akkordképes szekvenzer is. Ez így már négy (ill. öt a két dobgép miatt) midi-vezérelte sáv.

Az igaz, hogy nem kényelmes a verze-refrén-bridge szerkezetekre, de a sima jammelésre nekem bőven elég.

A kettő olyan 120-ból kijön újonnan, anyagilag talán ez a legkíméletesebb.

Link to comment
Share on other sites

56 perccel ezelőtt írta upstream:

Hali, nem akarok beleokoskodni...De!

Az A880-al 128 vasat tudsz egy időben megszólaltatni különböző sávokon, ugyanis 1 midi input-output egyszerre 16 sávot tud hajtani. 

A fent említett kérdést illetően elég egy midi in-out a 3 vas megszólaltatásához ha azokat sorba lehet kötni (midi thrue-midi in kapcsolat). innentől csak azt kell beállítani melyik hangszer melyik midi sávon fog megszólalni. 

szerk.:

Megnéztem, a három volcát cv-kkel lehet sorba kötni..

 

OK!Kösz az eligazítást! Valóban! 8x16 midi sáv!Na ennyire nem akartam a midizés rejtelmeibe belemenni!

Tehát egy hangszeren belül,16 hangszert!Midi sávonként!De akkor ezt megtoldom azzal,hogy ebből a hangszerből még szintén van midi Thru ,s onnan aztán határ ....

De tény!Igazad van!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok srácok.

 

Ha már analóg...

Néztem egy vidit a Volca Keyről.  

iszonyat jó hangja van, full neurotikus....

Lenne pár kérdésem, amik foglalkoztatnak.

Milyen processzor, vagy chip, vagy akármilyen elektronika eszköz van benne, ami ezeket a hangokat adja? ?

A Hitspaceben kiprobáltam, tényleg nagyon komoly cucc.

Bátran ajánlom annak, aki olcsó analog szintit keres! 
Sámáni magasságok hangja van belekódolva :D

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 11. 09. at 22:01 írta axon.dust:

Octatrack, Social Entropy Engine, Squarp Pyramid, MPC Live, MPC X

Regebbi cuccok kozul Emu command station, yamaha rm1x...igy elsore

Octatrack-be nem lehet midi file-okat importálni. Command Stationbe és Rm1x-be is max floppyról. Csak mondom.. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...