Jump to content
Ménemszól.hu

Cubase 9.5


Hobkins

Recommended Posts

Épp most írta Csuzlee:

hát nagyon vicces volt, még a hírlevél előtt felmentem az oldalra, és ott már kint volt a főoldalon, de "Buy" link még nem működött, azt írta ki, hogy a keresett termék nem kapható :D De ha a 9-esre mentem a webshopban, akkor már a 9.5-öt dobta fel :D

Így van!
De 9pro-ról 59 euro, 8.5-ről 159 euro az update :) 
Most már működik.

Link to comment
Share on other sites

A Steinberg ezek szerint a főverzión belüli update-ért is pénzt kér. Királyság.

Azt gondoltam, hogy a 10-esért majd fizetni kell (ez teljesen normális) - de egy update-ért - legyen az bármilyen nagy, átfogó, stb. , szerintem nem illene pénzt kérni.

A support pedig kritikán aluli - 10 nap alatt sem sikerült egy nyomorult választ összehozniuk. Szomorúvá tesz ez a hozzáállás. Októberben vettem meg a Cubase-t, de most már kezdem megbánni.

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta Szodike:

A Steinberg ezek szerint a főverzión belüli update-ért is pénzt kér. Királyság.

Azt gondoltam, hogy a 10-esért majd fizetni kell (ez teljesen normális) - de egy update-ért - legyen az bármilyen nagy, átfogó, stb. , szerintem nem illene pénzt kérni.

A support pedig kritikán aluli - 10 nap alatt sem sikerült egy nyomorult választ összehozniuk. Szomorúvá tesz ez a hozzáállás. Októberben vettem meg a Cubase-t, de most már kezdem megbánni.

Sajnos a Steinberg minden X.5 Update-ért pénzt kér.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Szodike:

A Steinberg ezek szerint a főverzión belüli update-ért is pénzt kér. Királyság.

Az igazi mocsokság nem is ez, hanem az, hogy nincs rendes hibajavítás már évek óta.
Tele van brutális hibákkal és javítás helyett van képük kijönni egy fizetős frissítéssel.
Mondjuk ebben van egy csomó új dolog ami már nagyon kellett, de félek, hogy a hibák meg maradtak.
Mindjárt felrakom, aztán elkezdem nézni.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Az igazi mocsokság nem is ez, hanem az, hogy nincs rendes hibajavítás már évek óta.
Tele van brutális hibákkal és javítás helyett van képük kijönni egy fizetős frissítéssel.
Mondjuk ebben van egy csomó új dolog ami már nagyon kellett, de félek, hogy a hibák meg maradtak.
Mindjárt felrakom, aztán elkezdem nézni.

Teljesen jogos, amit írsz!
Kíváncsian várom a véleményedet! Az a 64 bites mixing motor izgat a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

Az a legszebb, hogy puffogok, meg mérgelődök, de úgyis tudom, hogyha már megvettem egyszer, akkor úgyis kiadom azt az 50 eurót a 9.5-ért.

De legjobban az idegesít, hogy nincs support. Nincs egy weben keresztül elérhető form, amit kitölthetek és kapok legalább egy automatikus hibajegyet. Van egy email, amire küldözgethetem a leveleket, de még azt se látom hogy elolvasták -e. Panasszal se tudok élni, mert nincs kinek/hova. Mint valami jól fejlett teleshop.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Szodike:

De legjobban az idegesít, hogy nincs support. Nincs egy weben keresztül elérhető form, amit kitölthetek és kapok legalább egy automatikus hibajegyet.

Ez valóban nagyon gáz. Az UAD pl. azonnal válaszol és segít, ha gond van. A Steinberg egy ritka mocsok banda, az biztos. Amikor már nagyon nagy az anyázás a fórumon, akkor még arra is képesek, hogy törlik a nem tetsző bejegyzéseket és még nekik áll feljebb. Hőbörögnek ahelyett, hogy tisztességes munkát végeznének. Mostanában is nagyon megy a földbedöngölés, mert ennyire rosszak még soha nem voltak a szoftvereik. Vannak persze jó fejlesztések is, de közben állandóan elbarmolnak valami tök jól működő dolgot és mostanra egyetlen részegysége sincs, ami megbízhatóan működne. Öt hónapot vártunk a Nuendo 8 javítására, mert egész egyszerűen használhatatlan. Most jelent meg a 8.1, de ugyanolyan rossz. Szóval nagy csodát nem várok a C9.5-től sem. Annak örülök, hogy végre 16 insert slot lett. Az már nagyon régóta szükséges lett volna.

Link to comment
Share on other sites

Az elmúlt hónapokban az, hogy ha Izotope plugin van betöltve, akkor a következő megnyitásnál kidob egy rakás UAD, vagy más plugint, tönkre vágva ezzel a keverést.
Ilyen esettben annyira blokkolja a kidobott plugineket, hogy kézzel sem lehet betölteni. Nem minden projectben volt ez így, de ha C9-ből jött, akkor biztosan.
Iszonyat szopás volt és nem oldotta meg a N8.1 frissítés sem. Most C9.5-ben végre rendben van.
Van persze sok baj ezen kívül is, de ez volt a legdurvább.

Link to comment
Share on other sites

52 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Az elmúlt hónapokban az, hogy ha Izotope plugin van betöltve, akkor a következő megnyitásnál kidob egy rakás UAD, vagy más plugint, tönkre vágva ezzel a keverést.
Ilyen esettben annyira blokkolja a kidobott plugineket, hogy kézzel sem lehet betölteni. Nem minden projectben volt ez így, de ha C9-ből jött, akkor biztosan.
Iszonyat szopás volt és nem oldotta meg a N8.1 frissítés sem. Most C9.5-ben végre rendben van.
Van persze sok baj ezen kívül is, de ez volt a legdurvább.

Köszi! Es a mixing engine? 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta djuice:

És ez egyébként a hardvereikre is igaz akkor???

Amúgy miért nem használtok más DAW-ot, ha ennyire megbízhatatlan a Cub.? :unsure:

Amikor napi szinten használsz egy DAW-ot 10-20 éve, akkor nehéz a melók közepette átállni vagy csak belemélyedni egy másikba. Legalábbis nálam így van.

Link to comment
Share on other sites

41 perccel ezelőtt írta djuice:

Amúgy miért nem használtok más DAW-ot, ha ennyire megbízhatatlan a Cub.?

Szerteágazó kérdés, de az egyik magyarázat az, amit Gabo is ír. Komoly kiesés lenne az átállás és állandóan tele vagyunk munkával.
Ezen kívül meg más is panaszkodik, nem csak a Cubase/Nuendo felhasználók.
Protoolsnál pl. többek szerint gáz van a plugin delay kompenzációval, főleg UAD-nál, így az eleve szóba sem jöhet.
A legtöbb DAW pedig meg sem közelíti tudásban a Steinberget, bár a Reapert sokan dícsérik.
Más meg azt is szidja, hogy mennyire bonyodalmas a használata a Cubase-hez képest.

Viszont ha a Cubase/Nuendo valóban sok tudásából kihúzzuk azt, ami nem működik rendesen,
akkor valójában már nem sok előnye marad a többivel szemben.
Ezért is van állandóan napirenden egy esetleges váltás.
Ez a 9.5 most számos dolgot rendbe rakott szerencsére, amit már régen meg kellett volna oldani,
de most várhatunk vagy 1 évet, mire kijön a Nuendo 8.5 és az is használható lesz.
Sokszor olyan pitiáner dolgokról van szó, hogy minimális odafigyelés mellett minden rendben lenne.
Pl. ne írjuk már a fájlok nevét fekete betűkkel a fekete hullámformákra, mert agybajt kapok tőle, hogy nem lehet elolvasni.
A Plugin nevek ne így legyenek: UAD....er, UAD....tor, UAD....ter és hasonlók.
Aztán évek óta nem látható a keverőn, hogy melyik plugin van felnyitva.
Ezer ilyen dolog van, ami gáz.

A plugin neveket a C9.5-ben végre megcsinálták. Marha nagy fejlesztés volt, hogy végre kegyeskedtek egyel kisebb betűtípust használni.
A Cubasben nem volt gond a fekete betűkkel, mert ott egy kis téglalapban írja ki, nem úgy mint a Nuendoban.
A téglalap viszont az editálásban akadályoz és állandóan le kell kapcsolgatni a neveket.
Szóval ezekre már találhattak volna valami értelmes megoldást, de ezek csak a legapróbb bosszúságok
a sok durva hiba mellett. Ennél sokkal nagyobb baj az állandó megbízhatatlanság.

Amúgy tök értelmetlen ez a két szoftver egymás mellett.
Kellene egy sima és PRO változat és azokból is valami modulárisan megvásárolható rendszer.
Én pl. max 20-30%-át használom, de annak viszont nagyon precíznek és megbízhatónak kellene lenni, ami sajnos régóta nincs így.
Közben állandóan telerakják olyan dolgokkal, ami minket nem érdekel és nincs rá szükségünk.

 

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Jó hír, hogy az automatikát hosszas könyörgés után végre teljesen felújították és nagyon jó lett.
Már nem kell percekig tökölni minden kis vacakkal, hanem nagyon egyszerűen és gyorsan megy.

Ezt néztem a videóban, és nagyon jónak tűnt. Kellett már. Kicsit a grafikán is javíthattak volna.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...