Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Több Roland terméken (MC-X0X groovebox család, V-Synth) van ilyen funkció.

MIDI üzeneteket küld ki a hangszerből, amik videóeszközök vezérlésére valók.

A gond csak az, hogy külön video-kontroller eszköz kell a működtetéséhez (Edirol DV-7DL ), közvetítőként a hangszer és a videolejátszó rendszer között, ez már kifutott terméknek számít, de különböző honlapokon kétmillió forint értékben láttam őket használtan (ami elég durva).

A kérdéseim:

1. Használható még ez a funkció valamilyen új eszközzel? Én nem találtam sehol semmit. Gyártanak valamit mostanában, lehetőleg a Rolandnál, ami kiváltja a DV-7-eseket? Ha igen, mibe fáj ez anyagilag?

2. Kiváltható valami létező, akármilyen drága PC-s app-pal egy ilyen DV-7DL? Mondjuk a Roland MC-808 összeköthető számítógéppel vagy tablettel úgy, hogy képes legyen videofájlokat vezérelni? Egy DAW szoftver képes lehet ilyesmire?

3. Létezik a V-link használatára valamilyen házilag barkácsolható megoldás?

4. Akik élőben fellépnek és azt akarják, hogy a hangszerüknek aktíve köze legyen a fellépésen háttérben vetített videósávhoz (tippelek itt pl. a Chemical Brothersre vagy a Massive Attack-re, az ő koncertjeiken már láttam  párszor kivetítőt, amin a képek valószínűleg szinkronban voltak a zenével) , azok hogy oldják ezt meg V-link eszköz nélkül? mert biztosan létezik ilyesmi, de abban is biztos vagyok, hogy a V-Link technológiának ebben nem sok szerepe lehet, fórumokon böngészgettem és felületes kutatásom alapján soha a büdös életben nem használta még senki.

Köszi mindenkinek, aki próbál válaszolni.

U:I: Ez az első általam indított fórumposzt. ha valamit elrontottam volna (rossz helyre küldés, hiányzó akármik), elnézést.

Szerkesztette Mészáros Nándor

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

Régebben - talán még ma is - ezt úgyneveztt DMX vezérlőkkel (saját pult) és rendszerekkel oldották meg, ami robotlámpákon össze is fűzhető.

Jean-Michel Jarre, külön utakon járva lézerhangszert épített. :)

Szerkesztette Tetsuo

Hozzászólás megosztása

• 0

Olyan emberrel még nem találkoztam aki használt V-Linket, de olyannal sem aki ismert olyat, aki már használta :)

Több Rolandomban is volt és sosem értettem hogy minek erőltetik és mi a p.csért nem olyan funkciókat javítottak, ami valamiért sántított, de funkcióját tekintve sokkal inkább a hangszer részét képezték volna.

Ahogy Tetsuo említette, DMX fényvezérlő pultokat lehet vezérelni. Ugyanúgy programozhatóak a lámpa színek, mozgások és MIDI-vel is irányíthatóak a váltások, vagy egyéb paraméterek. A DMX vezérlő midi implementációjában meg kell nézni hogy milyen paraméterek érhetőek el midin át, gondolom ez ártól és komolyságtól függően egyre szerteágazóbb a fénypulton belül.

A legolcsóbb, midi-vel vezérelhetőnek ezt találtam: http://www.pako.hu/aruhaz/termek/3898/involight___dl_192

A midi vezérelhetőséget itt úgy kell érteni, hogy semmi köze a V-linkhez, hanem teljesen szabványos midi üzenetekről van szó, mint két hangszer között.

Hozzászólás megosztása

• 0
17 órája írta Mészáros Nándor:

Akik élőben fellépnek és azt akarják, hogy a hangszerüknek aktíve köze legyen a fellépésen háttérben vetített videósávhoz, azok hogy oldják ezt meg V-link eszköz nélkül? mert biztosan létezik ilyesmi, de abban is biztos vagyok, hogy a V-Link technológiának ebben nem sok szerepe lehet, fórumokon böngészgettem és felületes kutatásom alapján soha a büdös életben nem használta még senki.

SMPTE timecode pl. de ez is inkább dj eszközöknél terjedt el:

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta Koródi Csaba:

Olyan emberrel még nem találkoztam aki használt V-Linket, de olyannal sem aki ismert olyat, aki már használta :)

Én is pontosan így gondoltam, de lehet, hogy én akarok lenni az első. Persze én nem lépek fel sehol és nem is akarok (és nem is nagyon tudnék :-D  ), inkább maga a technológia mint olyan érdekel. Pl. esetleg írnék róla Wikicikket, vagy ilyesmi. :D

Amúgy nem a fény-és füstvezérlésre gondoltam, mert DJ-s boltokban ahhoz sok helyen hirdetnek eszközöket, hanem  kifejezetten videolejátszók és projektorok vezérléséről, amihez viszont nem nagyon látok kütyüket.

Hozzászólás megosztása

• 0
19 órája írta Mészáros Nándor:

4. Akik élőben fellépnek és azt akarják, hogy a hangszerüknek aktíve köze legyen a fellépésen háttérben vetített videósávhoz (tippelek itt pl. a Chemical Brothersre vagy a Massive Attack-re, az ő koncertjeiken már láttam  párszor kivetítőt, amin a képek valószínűleg szinkronban voltak a zenével) , azok hogy oldják ezt meg V-link eszköz nélkül?

A leggagyibb, de szerintem széles körben elterjedt megoldás erre az, hogy a videósáv együtt van az audiósávval/zenei alappal (dvd vagy zenés videófájl), azt indítják el, arra énekelnek-zenélnek rá pluszban.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 12. 02. at 18:51 írta Mészáros Nándor:

Több Roland terméken (MC-X0X groovebox család, V-Synth) van ilyen funkció.

MIDI üzeneteket küld ki a hangszerből, amik videóeszközök vezérlésére valók.

A gond csak az, hogy külön video-kontroller eszköz kell a működtetéséhez (Edirol DV-7DL ), közvetítőként a hangszer és a videolejátszó rendszer között, ez már kifutott terméknek számít, de különböző honlapokon kétmillió forint értékben láttam őket használtan (ami elég durva).

A kérdéseim:

1. Használható még ez a funkció valamilyen új eszközzel? Én nem találtam sehol semmit. Gyártanak valamit mostanában, lehetőleg a Rolandnál, ami kiváltja a DV-7-eseket? Ha igen, mibe fáj ez anyagilag?

Ehhez a kérdésemhez egyelőre ezt találtam: http://www.rodgers.hu/product.php?node_id=2004381

Habár a Roland honlapján már ez is kifutottnak van írva : https://proav.roland.com/global/products/pr-50/

Hasonlóképp ez is: https://www.roland.com/us/products/md-p1-s/

Hozzászólás megosztása

• 0

2. Kiváltható valami létező, akármilyen drága PC-s app-pal egy ilyen DV-7DL? Mondjuk a Roland MC-808 összeköthető számítógéppel vagy tablettel úgy, hogy képes legyen videofájlokat vezérelni? Egy DAW szoftver képes lehet ilyesmire?

Erre meg ezt találtam egészen véletlenül Livid Union 2.5. :  http://www.musiciansfriend.com/pro-audio/livid-union-v2.5-video-mixing-software

Ez nem V-link, hanem "tiszta" MIDI alapú. Kérdés, hogy kompatibilisak-e, nem valószínű. További kérdés, hogy gyártják-e még, mert a gyártó Livid honlapján nem szerepel (már?).

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta kib:

A leggagyibb, de szerintem széles körben elterjedt megoldás erre az, hogy a videósáv együtt van az audiósávval/zenei alappal (dvd vagy zenés videófájl), azt indítják el, arra énekelnek-zenélnek rá pluszban.

Hmmm a Massive Attack-ről nem feltételezek ilyet, ez nagyjából a vidéki hakni színvonal :D

Hozzászólás megosztása

• 0

http://whorld.org/

Ezt véletlenül találtam. "Szakrális geometria vizualizáló program" (ettől a kifejezéstől nem kell megijedni, nem valami ezo cucc, hanem) egy leíró nyelv,  ami villogó pszichedelikus alakzatokat rajzol, amelyek előre programozhatóak is, és pl. elmenthetőek képernyőkímélőként, animációként stb.

Annyiban kapcsolódik a V-link kérdéséhez, hogy MIDI üzeneteket is fogad, állítólag.

A részletekbe belekukkantani nincs időm, de hátha érdekel valakit.

Hozzászólás megosztása

• 0

4. Akik élőben fellépnek és azt akarják, hogy a hangszerüknek aktíve köze legyen a fellépésen háttérben vetített videósávhoz (tippelek itt pl. a Chemical Brothersre vagy a Massive Attack-re, az ő koncertjeiken már láttam  párszor kivetítőt, amin a képek valószínűleg szinkronban voltak a zenével) , azok hogy oldják ezt meg V-link eszköz nélkül? mert biztosan létezik ilyesmi, de abban is biztos vagyok, hogy a V-Link technológiának ebben nem sok szerepe lehet, fórumokon böngészgettem és felületes kutatásom alapján soha a büdös életben nem használta még senki.

A Coldcut ha jól emlékszem VJAMM-ot használt:

http://www.vjamm.com/

Hozzászólás megosztása