Jump to content
Ménemszól.hu

Trueno synth: 3 oscillator analogue synthesiser in a USB stick


bart42

Recommended Posts

Az ára sem olyan vészes.

Kérdések ami felmerültek bennem: (figyelmetlen voltam, vagy tényleg nincs infó)

A számításokat mi végzi, az usb cucc vagy a sz.gép processzora?

  • Hány hangszert lehet megnyitni egy USB cuccról? (Azt olvastam, hogy 40mb RAM-ot zabál/plugin)
  • Lehet-e több USB cuccot rákötni egy gépre, esetleg összefűzni? (Tudom, hülye a példa, de kvázi, mint mondjuk az UAD kártyáknál)
  • Ha össze lehet fűzni őket, akkor hogyan lehet kihasználni ezt a lehetőséget?
  • Egyszerre hány effektet lehet használni?
  • Preset-et lehet-e tárolni, ha igen, hol/hogyan? (USB-re vagy csak Vsti-n keresztül?)
  • Lehet-e pl csak effektet használni, mondjuk inserten keresztül egy teljesen másik pluginra, vagy mondjuk audio sávra?

 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta malaga:

Az ára sem olyan vészes.

Kérdések ami felmerültek bennem: (figyelmetlen voltam, vagy tényleg nincs infó)

A számításokat mi végzi, az usb cucc vagy a sz.gép processzora?

  • Hány hangszert lehet megnyitni egy USB cuccról? (Azt olvastam, hogy 40mb RAM-ot zabál/plugin)
  • Lehet-e több USB cuccot rákötni egy gépre, esetleg összefűzni? (Tudom, hülye a példa, de kvázi, mint mondjuk az UAD kártyáknál)
  • Ha össze lehet fűzni őket, akkor hogyan lehet kihasználni ezt a lehetőséget?
  • Egyszerre hány effektet lehet használni?
  • Preset-et lehet-e tárolni, ha igen, hol/hogyan? (USB-re vagy csak Vsti-n keresztül?)
  • Lehet-e pl csak effektet használni, mondjuk inserten keresztül egy teljesen másik pluginra, vagy mondjuk audio sávra?

 

Szerintem egyértelűen mindent az USB-hardver csinál, csak az audió jel jön az USB-n keresztül a DAW-ba, mint egy hangkártyáról. Mivel mindent a vas csinál, szerintem nincs értelme több VST instance-ot elindítani, illetve nem tudom, hogy a több instance-ban beállított preseteket mennyire rugalmasan tudja váltani, nincs-e "klikk" közben? (Valószínűleg nincs, mert a vasak nem szoktak klikkelni akkor, amikor "tekergeti" őket az ember. Nem preset váltás történik, hanem eltekergetés.)

Ez van a manualban:

Multiple editors can be open at once, although only one can be connected to Trueno at a time.

Nem derül ki sokminden, de szerintem nem lehet önálló effekt procinak használni, nincs audió bemenete - még virtuális sem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...