Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zongora hangszínt keresek


Blank

Kérdés

Sziasztok!

Meglehet, hogy szokatlan a kérdésem, de hátha valaki tud segíteni.
Feljátszottam a saját kis kütyüimmel (teljesen tehetségtelenül) egy zongora dallamot (a midi sáv tehát adott) és szeretném meghallgatni igazi vasról játszva (Pl: Nord Piano vagy bármilyen komolyabb "zongoraszimulátor"). Sajna zenészhobbista barátaim között tele vagyunk JV-kkel és egyszerűbb Roland/Yamaha szintikkel, de ezek még a 90-es évekből valók, rém műanyag zongora hangzással, én pedig valami olyan vasat keresnék, ami valamelyest közelít az igazi zongorák hangjához, de még nem az 500e Ft feletti ársáv.

A feladat tehát az volna, hogy a midi-t lejátszani az adott eszközön keresztül és a felvételt nekem visszaküldeni. Abszolúte privát, fülelős céllal, kvázi azt sem bánom, ha csak egy töredékét hallhatom. Igazából a vas hangzása érdekelne.

Tud valaki esetleg segíteni?

Előre is nagyon szépen köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

1 órája írta Koródi Csaba:

Csak annyi apróságot fűznék még hozzá, hogy 23 éve zenélek egy country zenekarban, de egyetlen koncertünkre sem tudtam volna hangversenyzongorát vontatni, és nem is működött volna a hangja a zenekari hangzásban. Szóval valamire ki vannak találva azok az emulációk.

Ja valamiért pánsíp is van sok szinyón :P 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Pityu:

Talán azért, mert egy otthoni projekt esetében nincs kellő anyagi forrás versenyzongorára, elektromos gitárra, dobszerkóra, fúvós hangxerekre stb. :)  Marad a szoftver.

Egyetértek, illetve azzal kiegészítem, hogy popzenei környezetben ritkán kell az akusztikus hangszer igazi hangja. Ha jobban belegondoltok, a dobfelszerelés akusztikus hangzása ritkán felel meg az adott koncepciónak. Zongoránál is így van, csak kevésbé feltűnő. Egy igazi koncertzongora hangszínt erősen meg kell dolgozni, hogy funkciójában megjelenjen keveréskor.

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta draco draconis:

Én speciel egy August Förster samplingból és egy Kontaktból jobb eredményt hallok internal bouncing mint bármelyik vas...

Meglehet, de nekem most kimondottan HW megoldásra volna szükségem, PC/Mac nélküli live-hoz. :) Köszönöm az infót!

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Nagy Ákos:

Bocs. Régi becsípődés, de sose értettem akusztikus hangszert miért akarnak egyesek elektronikus úton utánozni! Az egész egyszerűen nem erre lett kitalálva. Olyan mint, amikor paradicsomot eszel úgy, hogy az valójában dinnye. Ki kell, hogy ábrándítsalak, de sose lesz dinnye a paradicsom. Az ízt még lehet, hogy sikerül szintetizálni, de a formája, színe és egyéb paraméterei keményebb dió [hogy teljes legyen a képzavar :) ].
 

Tökéletesen megértem az álláspontodat. Ugyanakkor én nem zenész vagyok, csak egy kisszobában ülő hobbista, aki - ha kevéske ideje engedi - a saját agyszüleményeit komponálgatja. Nem tudok zongorázni, sem más hangszeren játszani. Nem is szeretném megtanulni, mert nem tudok annyi időt szánni rá, hogy a produktum legalább középszerű legyen.

Ellenben vágyom arra, hogy az általam megírt nótákat a Reason beépített hangszíneinél valamelyeset szebben/jobban szólaltathassam meg. Még akkor is, ha az csak emuláció, hiszen sajnos nem találok embert, aki a kompozícióimat feljátszaná egy igazi zongorán (és akkor ugye már stúdióban, hogy arról felvételem is legyen); Ám ha még találnék is, a rém egyszerű akkordbontásos klimpírozásaimmal nem volna pofám egy zongoraművészt terhelni.

A MIDI-s kérésemmel is heteket vártam, hogy előhozakodjak, mert szégyellem magam, hogy csak ilyen egyszerű dolgokat tudok összepakolni. Csak amatőrként szeretnék meghallgatni más vasakat is, mert egész egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy másképp szólnak-e és ha igen, mi módon.

Alább egy link, ilyesmi egyszerűségeket szoktam játszani magamnak, de ha kinevettek ha nem, ezt is 2 hónap gyakorlás után tudtam csak feljátszani. Tudom, hogy faék egyszerű, de ettől még szeretném, ha szebben/jobban szólna. Egy régi AKAI MPK61-em van, és állatira szenvedek tőle, hogy a billentések erejét nem tudom úgy szabályozni, ahogy szeretném, ezért aztán mindig sokkal lágyabban játszom. Ettől viszont a zongora hangszín mintha le lenne szűrőzve, nagyon tompán és bágyadtan szól. No, erre szeretnék megoldást találni.

2:40-nél lesz érdekesebb, ott vagyok bajban, nagyon tompácska.

Köszönöm szépen mindenkinek az infókat! :)

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Nagy Ákos:

Bocs. Régi becsípődés,...

Az is régi becsípődés, hogy ha bárki szintiből, digizongiból, vagy szoftverből szeretne elfogadható zongora (vagy zongorára emlékeztető, vagy zongora funkciót betöltő stb.) hangot kinyerni, akkor mindjárt el van neki magyarázva, hogy felejtse el az egészet, mert a hangversenyzongora hangja és billentése semmivel nem pótolható.

Igaz ez annak, aki hangversenyzongorát akar és megvan rá a helye, pénze, felvételi helyisége a megfelelő akusztikával, a megfelelő hangtechnikussal, a neki dukáló előfokokkal, transzparens AD és DA eszközökkel, EQ-kkal, mikrofonokkal aminek darabja milliós nagyságrend de több kell belőle, és a végtelenségig sorolhatnám a csilliárdos, remek tanácsokat.

DE, fogadjuk már el, hogy vannak HOBBI zenészek, akik hobbiból csinálják azt amit csinálnak. Szintiből, digizongiból, vagy szoftverből szeretnének elfogadható zongora hangot. Nincs vele komolyabb céljuk, de annyi igényük azért lehet, hogy a lehetőségeikhez mérten élvezzék az eredményt. És akkor nem mindegy hogy egy Roland SC55-ből, vagy egy RD300NX-ből jön az a hangszín. Azthiszem ez nem olyan bonyolult dolog.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...