Jump to content
Ménemszól.hu

Élő videoközvetítés: Plug-in Party


A/D

Recommended Posts

A Hit Space a történetében eddig számtalan előre felvett videót publikált, most azonban új műfajjal próbálkozik: élő közvetítés. Ilyenre már volt kísérlet amolyan alfa-béta jelleggel, ahol helyi workshopot tettek fel a netre nagyjából elfogadhatatlan minőségben, most viszont próba jelleggel az online jelenlét kap nagyobb hangsúlyt. Ha bejön a próbálkozás, akkor rendszeres lesz.

Az első esemény a Plug-In Party nevű adás, amiben Silk fog beszélni aktuális szoftveres megoldásokról főleg keverés témájában. Az ő szemszögéből láthatjuk mit használ, miről mit gondol, szerinte mi mire lehet jó. A nézők a műsor alatt kérdéseket tehetnek fel a chat ablakban, amikre igyekszünk válaszolni. Az adás a Hit Space Youtube csatornáján követhető szerda este (2017.12.06) 20:00 órakor. Aki lemarad, archívból visszanézheti.

Gyertek nézni, és drukkoljatok :)

https://www.youtube.com/user/hitspacehangszer

 

pluginparty01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nagyon király! Kaptam értesítőt, de csak a kék koceka pörgött alul és fekete háttér volt, már rá akartam kérdezni, hogy lemaradtam-e a jóról, de már meg is válaszoltad a kérdést.
Viszont ha jól gondolom, holnap lesz, de az előző posztodban 2018-as dátumot adtál meg :) Bízom benne, hoyg nem egy évet kell várnom a jó kis plug-in mustrára with stand up comedy with Silk :)

"Az adás a Hit Space Youtube csatornáján követhető szerda este (2018.12.06) 20:00 órakor. Aki lemarad, archívból visszanézheti."

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Hobkins:

Nagyon király! Kaptam értesítőt, de csak a kék koceka pörgött alul és fekete háttér volt, már rá akartam kérdezni, hogy lemaradtam-e a jóról, de már meg is válaszoltad a kérdést.
Viszont ha jól gondolom, holnap lesz, de az előző posztodban 2018-as dátumot adtál meg :) Bízom benne, hoyg nem egy évet kell várnom a jó kis plug-in mustrára with stand up comedy with Silk :)

"Az adás a Hit Space Youtube csatornáján követhető szerda este (2018.12.06) 20:00 órakor. Aki lemarad, archívból visszanézheti."

Dejó hogy mondtad, javítottam.  

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szuper, akkor holnap este :)! Várható a közeljövőben több ehhez hasonló "Party"? 

Mindenféle témában lesznek közvetítések rendszeresen,és mindegyiknek vizsgáznia kell. Nyilván nézzük azt, hogy mennyire sikeres egy adott sorozat, és azokat erőltetjük, amikre van érdeklődés.  

 

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta A/D:

Mindenféle témában lesznek közvetítések rendszeresen,és mindegyiknek vizsgáznia kell. Nyilván nézzük azt, hogy mennyire sikeres egy adott sorozat, és azokat erőltetjük, amikre van érdeklődés.  

 

Nagyon tetszetős a dolog :) Köszi a kezdeményezést!

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta NeoC:

Sztem, ha épp fuvoláztatsz abban az időben, akkor majd inkább nézd meg az ismétlést....:)

Befejeztem a fuvoláztatást, én vagyok a béna, de nem látom sehol élőben a közvetítést... Se a Youtube csatornán, sem pedig a Face-n...

 

Link to comment
Share on other sites

Na, asszem az első komoly felsülés volt :)

Silk elsőosztályúan mutizta mit állít és hogy (szerintem nála is egyéni rekord volt most), a kép csillagos ötös volt (bevilágátás, kamerák, fényezés, a régi ZBH-ból ismert Petroff volt, aki szintén jobbat csinált mint eddig), viszont pont ma befarolt az a szolgáltató, akinek fizetünk azért, hogy egyszerre mehessen a stream youtube-ra és facebookra is. (Ez amúgy egy hardveres, 1000usd-s Teradek Vidiu Pro encoder a Sharelink feature-rel, láthatjátok, nem azért volt mert spóroltunk, vagy mert tökhülyék vagyunk).

Emellett persze nem volt idő a hangra meg a kinti videokamera koncepciójának a tisztázására (elmondtam de vagy nem volt ott valaki vagy aki ott volt nem értette meg ahogy sebtiben elmagyaráztam). Mi az Apollo kimenetét hallgattuk, ahol fülesben (!) mindenhol oké volt (Silk állította a hangot, de jelezte, hogy ő most a fülesben nem hallja jól mi van, idegen mikrofon (DPA!), vezetéknélküli adó (Sennheiser), de bíztunk abban, hogy ezzel már csak nem fogunk földbeállni ha beküldjük az adáspultba(!), mert hát a rutin meg az évek, így nem akartuk tovább tetézni a 40 perces késést(!), hogy a teljes láncot leteszteljük, csak bíztunk, mert nemigen volt más opciónk az encoderünk botlása miatt, amit amúgy tegnap cseréltem ki, mert az meg gyári hibás volt. Tényleg, az ész megáll.

Most ezt azért írom le, mert sajnos van olyan, hogy épp semmi nem jön össze. És rájössz, hogy ez nem feltétlen a te hibád volt, csak hajnal háromkor már haraxol kicsit a supportra, miután szíjjelszívatnak, hogy mit csinálj meg hogy. Majd eljutnak oda, hogy hát sebességmérés ide vagy oda, hát ahol te laksz onnan sajnos ez nem működik. Végül, úgy 3 óra múlva csak kiderül, hogy hát fura, mert nekik sem megy, érdekes, tegnap még jó volt. Ha jól értem, ezen a bolygón egyedül én próbáltam használni ezt a szervízt tegnap óta, ami amúgy súlyos királyság lenne, ha működne.

Sajnálom, hogy így alakult, viszont tudom, hogy ezt a szintet legközelebb simán megugorjuk, és meg tudjuk mutatni, hogy élő streamben tudunk olyan minőséget produkálni, mint a felvett videóknál láthattátok. Mert ez a jövő, és mi azért megpróbálunk úgy tenni, mint ha már elértünk volna oda :)

 

Screen Shot 2017-12-07 at 03.05.40.png

Link to comment
Share on other sites

Nem gondolom felsülésnek. Az élőben ez is benne van. A kezdeményezés pedig nagyon örvendetes. Egy dolgon érdemes lenne, nekünk hallgatóknak változtatni. Ez ne legyen kaszatibi live, ahol tinédzser kislányok írogatnak értelmetlen dolgokat és olvadnak el nyilvánosan. Arra gondolok, hogy a chat-en normális dolgokat, főleg kérdéseket kellene írni. Ha pedig semmi nem jut az észbe, akkor hallgatni és nem bepisilni, felsóhajtatni, amikor valami ismerős dolgot látunk. Mivel Silk előadás közben nem olvassa, köszöngetni sem kell neki. Értelmes kérdéseket viszont lehetne feltenni, amiket Ádi a végén feltehet a nagymesternek. Ez mindenkinek örömére szolgálna :-)

Kitartást és sok sikert a továbbiakhoz! Várom a folytatást.

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Wheel:

Nem gondolom felsülésnek. Az élőben ez is benne van. A kezdeményezés pedig nagyon örvendetes. Egy dolgon érdemes lenne, nekünk hallgatóknak változtatni. Ez ne legyen kaszatibi live, ahol tinédzser kislányok írogatnak értelmetlen dolgokat és olvadnak el nyilvánosan. Arra gondolok, hogy a chat-en normális dolgokat, főleg kérdéseket kellene írni. Ha pedig semmi nem jut az észbe, akkor hallgatni és nem bepisilni, felsóhajtatni, amikor valami ismerős dolgot látunk. Mivel Silk előadás közben nem olvassa, köszöngetni sem kell neki. Értelmes kérdéseket viszont lehetne feltenni, amiket Ádi a végén feltehet a nagymesternek. Ez mindenkinek örömére szolgálna :-)

Kitartást és sok sikert a továbbiakhoz! Várom a folytatást.

 

Eredeti koncepcióban úgy tudom az van, hogy Silk látja a bejegyzéseket, szerintem nem gáz beköszönni és kicsit bennfenteskedni (Cola-Fanta pl.... :-) )

Nekem tetszett, főleg, mert volt egy igazán szabad rész is, amikor nem a promó ment (udvari beszélgetés) ami különlegessé tette. Olyan érzés, mint amikor a hivatalos felvétel után még bekapcsolva marad a technika és hallod, amit már "nem lenne szabad"... :-)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Wheel:

Nem gondolom felsülésnek. Az élőben ez is benne van. A kezdeményezés pedig nagyon örvendetes. Egy dolgon érdemes lenne, nekünk hallgatóknak változtatni. Ez ne legyen kaszatibi live, ahol tinédzser kislányok írogatnak értelmetlen dolgokat és olvadnak el nyilvánosan. Arra gondolok, hogy a chat-en normális dolgokat, főleg kérdéseket kellene írni. Ha pedig semmi nem jut az észbe, akkor hallgatni és nem bepisilni, felsóhajtatni, amikor valami ismerős dolgot látunk. Mivel Silk előadás közben nem olvassa, köszöngetni sem kell neki. Értelmes kérdéseket viszont lehetne feltenni, amiket Ádi a végén feltehet a nagymesternek. Ez mindenkinek örömére szolgálna :-)

Kitartást és sok sikert a továbbiakhoz! Várom a folytatást.

 

100%-ig egyet értek! 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...