Jump to content
Ménemszól.hu

Új Moog DFAM szinti és dobgép


A/D

Recommended Posts

45 perccel ezelőtt írta _cutoff:

apropó jól látom, hogy nincs rajta semmilyen midi ? 

Jól látod, epic fail. Mi az, hogy egy dobgépet nem tudok tempószinkronba tenni más vasakkal mindenféle buhera, vagy átalakító nélkül? 200ér!? 2018-ban?! Pedig amúgy az elgondolás nem rossz, a sound jó, de pff, így nem kéne..

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Jól látod, epic fail. Mi az, hogy egy dobgépet nem tudok tempószinkronba tenni más vasakkal mindenféle buhera, vagy átalakító nélkül? 200ér!? 2018-ban?! Pedig amúgy az elgondolás nem rossz, a sound jó, de pff, így nem kéne..

No igen, azért azt látni kell, hogy a MIDI 1980 óta (vagy egy kicsivel későbbtől) ipari standard.

Legfeljebb Uli Behringer majd megcsinálja a klónt MIDI-vel 50.000-ért :D

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Jól látod, epic fail. Mi az, hogy egy dobgépet nem tudok tempószinkronba tenni más vasakkal mindenféle buhera, vagy átalakító nélkül? 200ér!? 2018-ban?! Pedig amúgy az elgondolás nem rossz, a sound jó, de pff, így nem kéne..

Lehet, hogy a pecspanelen lesz kisjackes formában, bár a mother-32-n nem úgy volt. Analóg sync lehet, hogy lesz rajta, de az nem lenne egy túl okos döntés, ha csak az lenne. Engem amúgy nem zavarna, mert tudom mihez szinkronizálni, de az a 8 lépéses szekvenszer elég spártai önmagában.

Meglátjuk.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta axon.dust:

Jól látod, epic fail. Mi az, hogy egy dobgépet nem tudok tempószinkronba tenni más vasakkal mindenféle buhera, vagy átalakító nélkül? 200ér!? 2018-ban?! Pedig amúgy az elgondolás nem rossz, a sound jó, de pff, így nem kéne..

A jó ég tudja Moogék hogy terveznek terméket. Ahogy írtam is, ezt a cuccot eredetileg nem kereskedelmi forgalomba szánták. Nekem van egy olyan érzésem, hogy teljesen más terméken dolgoznak, ezt most csak így kiadták félúton, arra számítva, hogy a piac, ahova ez a termék passzol kicsit sem szűk: szerintem nagyon nem számolták el magukat. Azért mondom, mert eurorackben gyakran látok olyan patcheket, amik hasonlóan működnek, értelemszerűen MIDI nélkül, illetve brutálisan elterjedtek a CV interfésszel rendelkező eszközök. A MIDI szinkron kérdése külön megér egy misét:  a mai világban, ahol a pluginek sample pontosak csak nagy jóindulattal nevezhető kielégítőnek a működése.

Az áthidaló megoldásokról: a "háztartásokban" nagy számban előfordul pl. Arturia Keylab/Beatstep, vagy Volcák, mindkettőnek van szinkron kimenete. De clockolni lehet a hangkártya egyik felesleges audio kimenetén is. Ezen eszközök száma tovább fog nőni. Sőt, merészebb kijelentést teszek: ott tartunk, a kifogásod fordítva is igaz: ha ma egy cv eszközre pitiáner dolog lenne nem rakni MIDIt, ugyanúgy pitiáner lenne nem rakni CV-t egy MIDI-s szintire.  

Persze nyilván jobb lett volna, ha full spec midi meg minden játszik, de végül úgyis az dönt, hogy az ember kipróbálja, és ha tetszenek a hangok, akkor ezek csak ilyen szekunder tényezők.

A Mother-32-ből számomra érthetetlenül sokat vettek idehaza is, nem egy ügyfelünk kettőt, ők szerintem előszeretettel fogják megvenni a DFAMot kiegészítőnek. Építik a mini moog modularukat.

+1 fun fact: anno (ennek már legalább 5-6 éve) volt egy survey a disztribútorok között egy új Moog termék kifejlesztésére, ahol én egyedüliként dobtam be, hogy a Moog szintiken nem lehet jól perka hangokat szintetizálni. Konkrétan az Andromeda A6-ot hoztam fel ellenpéldának. Láttam, hogy meglepte őket, mert kimondottan szinti fejlesztési kérdésekről volt szó, mint hogy polifónia, ár, meg ilyenek. Na mindenesetre én tradícionálisabb dolgokra gondoltam, de azt kell mondanom, hogy ez a fajta megoldás izgalmasabb és előremutatóbb. Látom, hogy az embereket mennyire meglepi maga a termék, és külön élmény, mikor a konzervítvabbak is fellelkesednek az új fajta hangzáson.

+2: nem lepne meg, ha DIY megoldásokat csinálnának fillérekért belső midire. A TTSH-mba is építettem egy apró MIDI-CV-CLOCK interfészt (lehet majd árulunk MIDI clk expandert házon belül :) )viszont azt is gondolom, hogy nagy hiba ma nem birtokolni egy Arturia Keylabet :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Vermona DRM és egy vacak Tetra páros kiröhögi, úgy hatszor? Nyolcszor?

Nem röhögi ki, csak nem érted miről szól ez a hangszer, illetve borítékolom nem érted mi történik a világban. Most ezek a menők.

Klasszikus dobgép hangokat vársz tőle, pedig a perka és a dob eleve külön kategóriák.

Szinti hangokban pedig egyértelműen elfújja a Tetrát. 

 

Link to comment
Share on other sites

Modular rendszerbe el tudom kepzelni, az arazas sem annyira elszallt, mint ebben a szegmensben megszoktuk, csak ha nem sporolnak ki ugy egy dollarnyi alkatreszt belole, akkor kicsit kinyilik az ollo, es talan azt is lazba hozza, aki nem akar buheralni, hanem pl egy live setupba a leheto legegyszerubben beitegralni. 

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta draco draconis:



Meg hát látszik a feminista célcsoport is: felnyírt hajú nők. 

 

Ez mondjuk nekem is bassza a szemem, hogy mostanában bármiről is legyen szó, azt csak harcos feminista amazonokkal lehet eladni - kicsit átestünk a ló túloldalára, mióta kideült, hogy pár színésznőnek megfogdosták a combját. /on

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Ez mondjuk nekem is bassza a szemem, hogy mostanában bármiről is legyen szó, azt csak harcos feminista amazonokkal lehet eladn

szerintem pedig azzal esünk át a ló túlsó oldalára, hogy mindenbe harcos feministákat meg genderkurzust látunk bele.

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta _cutoff:

OK, legyen 2017 és 18 a nők éve, nekem ezzel semmi bajom, csak várom már, mikor áll helyre az egészséges egyensúly, azaz a kérlelhetetlen férfidominancia.  :)  (viccelek)

ha már viccelődés: Kérem szépen, hogy fognak így szülni a nők, ha helyette mindenféle tekergetéssel/csavargatással vannak elfoglalva?! Majd a Kövér bácsi jól megregulázza őketet!! :D

 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta kib:

Egyre több női zenekészítő van az elektronikus színtéren is.

Már a 60as években sem voltak kevesen, de mostanában kimondottan "nyomják" őket, mintha valami erőltetett női kvóta állna a háttérben. Hadd ne kelljen rácsodálkozni 2018ban, hogy egy nő is képes elektronikus zenét készíteni, vagy külön a neme miatt tapsikolni neki. Vélhetően pont az lenne a cél, hogy természetes legyen a jelenlétük mindenféle közegben, nem az, hogy cirkuszi majmokként futtassák őket (a férfiak).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...