Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Gitárosként "első" szintihez szeretnék ötleteket kérni


bandus

Kérdés

Sziasztok!

Szeretném megvásárolni az első szintimet vagyis a másodikat mert a múlt héten vettem egy régi Korg MS-10-et meg van egy javítás alatt álló Wersi Pianostar T-2000-em is (de azt még nem próbáltam, szóval nem tudok nyilatkozni róla) és ezekhez keresnék egy kiegészítést. Eddig a MicroKorg-ot néztem ki magamat, de szeretném a tapasztaltabbak véleményeteket is kikérni. Otthon és élő körülmények között használnám, szóval ha lehet patcheket elmenteni az plusz pont de nem feltétlenül ragaszkodok hozzá. 100K körüli árkategóriában gondolkozok maximum, de ha valamivel többért sokkal jobbat is lehetne venni, akkor attól sem zárkózok el.

Mivel az MS-10 az ilyen alap analóg, mono hangokat, zajokat nagyon jól hozza ezért az új vásárlással valami polifónikus szintit céloznék meg, amivel ilyen retro, sci-fi, pad hangszíneket tudok csinálni. Nem vagyok billentyűs, ezért a kicsi billentyűk nem zavarnak (mivel amúgy sem tudok játszani rendesen :D). 

Milyen ötletetek van, milyen cuccok közül érdemes válogatni? Köszi előre is a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

59 perccel ezelőtt írta farex:

Nekem van jx-03. Nagyon király, de csak 4 hang polifónia, és csak egy bizonyos karaktert hoz. Az ultranován, mininován kevés a kezelőszerv, viszont a hozzá  mellékelt vst editor nagyon jó. Ebben az árkategóriában talán a Gaia ami legjobban megfelel a kitűzött feltételeknek. Viszont a Blofeld hangra nekem nagyon bejön.

Hallgasd meg:

 

100 K-ért ez nem olyan rossz!  :) Hatalmas előny a teljeskörű előlapi editálási lehetőség, a sequencer, patch mentési lehetőség.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta apart man:

Szerintem, amit leírtál a hangszerről, az én igazamat is erősíti. Bármihez van hangszín, highend minőségű a hangkeltő egység és billentyűzet is, fejleszthető, bővíthető a végtelenségig. Perspektívát jelent hosszú távon is. 100-ért ez magasan a legjobb. ;) Ezt vedd meg!

Nem mondtam, hogy nincs igazad...:)

Csak annyit, hogy sztem nem a K2000 az "első szinti" az életben. Olyan, mint friss jogsival Ferrarit venni.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta bandus:

Hangra, meg kezelhetőségre tényleg jónak tűnik, de ez túl kicsi lesz nekem. Legalábbis ennyi pénzért szeretnék több oktávot :)

A saját billentyűzetével kerül használtan 100K körül. Maga a szinti ára 75-80 körül mozog használtan, ha veszel hozzá egy 5 oktávos midi bill-t, akko pont a 100K-nál vagy.

Ennyiért bill. bloefeldet nem kapsz, a desktopon meg editálgathasz a menükben... :)

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta 3o3:

A saját billentyűzetével kerül használtan 100K körül. Maga a szinti ára 75-80 körül mozog használtan, ha veszel hozzá egy 5 oktávos midi bill-t, akko pont a 100K-nál vagy.

Ennyiért bill. bloefeldet nem kapsz, a desktopon meg editálgathasz a menükben... :)

Nekem van jx-03. Nagyon király, de csak 4 hang polifónia, és csak egy bizonyos karaktert hoz. Az ultranován, mininován kevés a kezelőszerv, viszont a hozzá  mellékelt vst editor nagyon jó. Ebben az árkategóriában talán a Gaia ami legjobban megfelel a kitűzött feltételeknek. Viszont a Blofeld hangra nekem nagyon bejön.

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta apart man:

Belenyúlsz és siker, szerintem. Hosszabb távon is profi perspektívát jelent és pont egy 100-asért adják. De nem vitatkozom, pláne nem veled. :)

Azért vitatkozhatunk...:)

Én arra próbáltam utalni, hogy a K2000 valóban a "szintetizátor-történelem" egyik sarokköve, és lassan 30 éves fejlesztés létére még ma is az egyik legkomolyabb, legsokoldalúbb cucc gyakorlatilag korlátlan lehetőségekkel. Nagy előnye még, hogy úgy szerelhető, mint egy PC (alkatrész is van hozzá), és ennek köszönhetően fenn is maradnak, és a mai napig használhatóak, ellentétben néhány másik "legendával", ami, ha elpukkan benne valami, akkor nagyjából annyi neki. (EMU-k, Andromeda, stb.) Nekem (is) az a véleményem, hogy NINCS más hangszer, ami jobban megérne 100k-t, amennyibe manapság (évek óta stabilan) kerül, ha van eladó.

DE:

Ahhoz, hogy tényleg ma is (kötöttségek nélkül) használható legyen, azért illik néhány "apróságot" végrehajtani. Pl a nyüszítő, kerregő HDD-jét kicserélni, valami, lehetőleg a floppy helyére berakható CF, vagy SD olvasóval. Onnantól néma csöndben teszi a dolgát, ráadásul a neten összeszedhető hangszínek is egy egyszerű kártyaolvasón keresztül rétehetők, főleg, ha előlapi elérésűként csináljuk meg a CF kártyahelyet. Itt most elég sok netezésről, cca 50k-ről, és egy szakemberről beszélünk, aki berakja, bár ha láttunk már PC-t belülről, és van bátorság, akkor házilag is megcsinálható, de az anyagár ott van. (manapság sztem jobb már a rack, mert lényegesen könnyebben szerelhető, mint a billentyűs verzió, igaz, a billentyűzet is nagyon jó minőségű, ha még egyben van)

A VAST szintézis "nem gyerekeknek való", és a jellege miatt külső pc-editor sem igazán képzelhető el hozzá. Innentől atommérnök-szint, ahol nagyjából egy elég korszakalkotó, és már-már majdnem MI-szintű rendszerrel (Ray Kurzweil teljes filozófiai világképét demonstrálja a K2-sorozat.... A későbbiek már nem annyira...) próbálsz kommunikálni a képernyőjén, ahol vagy azt csinálja, amit gondolsz, vagy nem.... Nekem lassan tizenöt éve megvan, de még nem csináltam rajta hangszínt, igaz a gyári, illetve a neten fellelhető preset állománya több mint kielégítő. De nem a "belenyúlok egy potival" kategória. Én erről már le is mondtam, mert majd mindenhez találtam éppen odaillő hangszint a kész presetekben.

És, hát azért kora is van. Én cseréltem már benne komplett displayt, hangerőpotit, néhány hátsó ajzatot, stb. Beépítettem már egy daughterboardot, most éppen egy Contemporary ROM-ot hajkurászok (megjegyzem az Orchestral ROM beszerezhetetlen, vagy ha van egy-egy, az önmagában 100k). Vacilálok a sampling opción (olyan 25-30 körül van egy szett), csak félek tőle, hogy nem használnám.

Na szóval, ez az egész arról szól, hogy talán a világ egyik legjobb hangszere ma is a K2000, de nem kezdő, vagy első szinti, és nem árt hozzá némi folyamatos elektronikai ismereteket is feltételező törődés. És inkább elmélyült stúdióhangszer (bármit ki lehet belőle hozni elvileg, tehát a sci-fi hangoktól a gyönyörű padokig), mint "azonnali reagálású" ötletelő cucc.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a sok ötletet és tippet, így én is kicsit jobban képbe kerültem és látok pár új irányt is amin eltudok indulni. 

Hangra tényleg nagyon szimpatikus a JP-08. Egyedül azért tartok tőle, mert nagyon kicsinek tűnnek a kezelőszervek és nem tudom mennyire lehet őket precízen szabályozni instant.

 

Amúgy valóban nincsen preferenciám semmilyen preferenciám, egyedül az a fontos hogy hangban és megbízhatóságban hozza az elvárhatót. Nem elsősorban szintis vagyok, érdekel a téma, tetszik a hangszer és szeretnék foglalkozni vele kicsit és stb ebben ki is merül a dolog :)

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta bandus:

Köszi a sok ötletet és tippet, így én is kicsit jobban képbe kerültem és látok pár új irányt is amin eltudok indulni. 

Hangra tényleg nagyon szimpatikus a JP-08. Egyedül azért tartok tőle, mert nagyon kicsinek tűnnek a kezelőszervek és nem tudom mennyire lehet őket precízen szabályozni instant.

 

Amúgy valóban nincsen preferenciám semmilyen preferenciám, egyedül az a fontos hogy hangban és megbízhatóságban hozza az elvárhatót. Nem elsősorban szintis vagyok, érdekel a téma, tetszik a hangszer és szeretnék foglalkozni vele kicsit és stb ebben ki is merül a dolog :)

A potik mérete még pont megfelel. Egyébként, nem vagyok roland marketinges. :) Szerintem elsők közt volt anno Magyarországon bloefeldem a hitspace-ben vettem.

Akkor még volt egy csomó betegsége, pl. eltűntek, vagy nem mentette a user patch-eket, lefagyott, stb, ráadásul nagyon halk is volt. Ezért is vittem vissza, korrektül visszavették anno.  Egy biztos, ha valósidejű editáláson tűnődsz, akkor hidd el, hogy az sokkal könnyebb a jp-08 felületén, mint a bloefeld matrix rendszerű menüzgetéseiben.

Van még egy csomó lehetőség, de ugye a 100K az eléggé behatárol.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 01. 16. at 11:59 írta bandus:

Sziasztok!

Szeretném megvásárolni az első szintimet vagyis a másodikat mert a múlt héten vettem egy régi Korg MS-10-et meg van egy javítás alatt álló Wersi Pianostar T-2000-em is (de azt még nem próbáltam, szóval nem tudok nyilatkozni róla) és ezekhez keresnék egy kiegészítést. Eddig a MicroKorg-ot néztem ki magamat, de szeretném a tapasztaltabbak véleményeteket is kikérni. Otthon és élő körülmények között használnám, szóval ha lehet patcheket elmenteni az plusz pont de nem feltétlenül ragaszkodok hozzá. 100K körüli árkategóriában gondolkozok maximum, de ha valamivel többért sokkal jobbat is lehetne venni, akkor attól sem zárkózok el.

Roland SH201 vagy Gaia?...

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 01. 16. at 11:59 írta bandus:

Sziasztok!

Mivel az MS-10 az ilyen alap analóg, mono hangokat, zajokat nagyon jól hozza ezért az új vásárlással valami polifónikus szintit céloznék meg, amivel ilyen retro, sci-fi, pad hangszíneket tudok csinálni.

Inkább kíváncsiságból kérdezem (nem vagyok szakértő, úgyhogy segíteni kevéssé tudok): milyenek a retro sci-fi hangok? Tudsz példákat mondani, linkelni?

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta Mészáros Nándor:

Inkább kíváncsiságból kérdezem (nem vagyok szakértő, úgyhogy segíteni kevéssé tudok): milyenek a retro sci-fi hangok? Tudsz példákat mondani, linkelni?

Ez például klasszikus, már-már közhelyes :)

Link to comment
Share on other sites

52 perccel ezelőtt írta bandus:

Hangra, meg kezelhetőségre tényleg jónak tűnik, de ez túl kicsi lesz nekem. Legalábbis ennyi pénzért szeretnék több oktávot :)

Realisan szerintem a Roland Boutique-ok kb 50-60ezret ernek, mar ha a piac tobbi szereplojehez viszonyitjuk oket. MS-10 melle szerintem neked nem is erre van szukseged. 100 korul jo lehet a Gaia, bar ez nem a legjobba sikerult cucc, es eleg nehez eladni, ha megunod, vagy nem jon be. Akkor mar  jobb a System-1. Az altalad emlitett hangzashoz pedig szerintem nem art ha a vas tud FM-et, esetleg Wavetablet. Itt vissza is tertem a Blofeldhez ebben az arkategoriaban :) Annak is van baja, de 100k-ert kompromisszumokat kell kotnod. 

Esetleg meg az Alesis Micront ajanlom, az olcsobb is, nem rossz cucc, van is egy az aproban.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Esetleg a Roland Gaia sh-01-et is érdemes lenne meggondolni szerintem. 

Nem láttam nem hallottam élőben sajnos, de állítólag szép hangja van. És tele van potival, könnyű súlyú és nem bonyolult a kezelése. 

Olyan 120-130E között már látni használtan és elég fiatal cucc.

 

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta bandus:

Sziasztok!

Szeretném megvásárolni az első szintimet vagyis a másodikat mert a múlt héten vettem egy régi Korg MS-10-et meg van egy javítás alatt álló Wersi Pianostar T-2000-em is (de azt még nem próbáltam, szóval nem tudok nyilatkozni róla) és ezekhez keresnék egy kiegészítést. Eddig a MicroKorg-ot néztem ki magamat, de szeretném a tapasztaltabbak véleményeteket is kikérni. Otthon és élő körülmények között használnám, szóval ha lehet patcheket elmenteni az plusz pont de nem feltétlenül ragaszkodok hozzá. 100K körüli árkategóriában gondolkozok maximum, de ha valamivel többért sokkal jobbat is lehetne venni, akkor attól sem zárkózok el.

Mivel az MS-10 az ilyen alap analóg, mono hangokat, zajokat nagyon jól hozza ezért az új vásárlással valami polifónikus szintit céloznék meg, amivel ilyen retro, sci-fi, pad hangszíneket tudok csinálni. Nem vagyok billentyűs, ezért a kicsi billentyűk nem zavarnak (mivel amúgy sem tudok játszani rendesen :D). 

Milyen ötletetek van, milyen cuccok közül érdemes válogatni? Köszi előre is a segítségeteket!

Ez kicsi is, sequencer is van és billentyűzetével  kb. 100K használtan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta NeoC:

Sztem ne.

a K2000 hardcore szint. Nagyon jo, es alap, meg minden, de nem a “belenyulok” es siker kategoria.

Igen, tényleg nagyon brutál hangja van, de egy kicsivel intuitívabbat szeretnék. Valamivel több potira lenne szükségem, ahhoz vagyok szokva :)

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Blofeldet javaslom ebben az arkategoriaban (bar inkabb hasznaltan desktop van ennyiert) arra a celra amire neked kene. Ha meg 50-60-at hozza tudsz dobni, akkor nord rack 2, es akkor szerintem egy darabig elleszel :)
Az MS-10-et meg ha megunod szolj :D 

Nem akarok sokkal többet rátenni, mert így is olyan mintha a fogamat húznák :) Nem vagyok még akkora szintiboy és ez is olyan feneketlen kút, mint a gitáros motyóim összegyűjtése.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...