Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Gitárosként "első" szintihez szeretnék ötleteket kérni


bandus

Kérdés

Sziasztok!

Szeretném megvásárolni az első szintimet vagyis a másodikat mert a múlt héten vettem egy régi Korg MS-10-et meg van egy javítás alatt álló Wersi Pianostar T-2000-em is (de azt még nem próbáltam, szóval nem tudok nyilatkozni róla) és ezekhez keresnék egy kiegészítést. Eddig a MicroKorg-ot néztem ki magamat, de szeretném a tapasztaltabbak véleményeteket is kikérni. Otthon és élő körülmények között használnám, szóval ha lehet patcheket elmenteni az plusz pont de nem feltétlenül ragaszkodok hozzá. 100K körüli árkategóriában gondolkozok maximum, de ha valamivel többért sokkal jobbat is lehetne venni, akkor attól sem zárkózok el.

Mivel az MS-10 az ilyen alap analóg, mono hangokat, zajokat nagyon jól hozza ezért az új vásárlással valami polifónikus szintit céloznék meg, amivel ilyen retro, sci-fi, pad hangszíneket tudok csinálni. Nem vagyok billentyűs, ezért a kicsi billentyűk nem zavarnak (mivel amúgy sem tudok játszani rendesen :D). 

Milyen ötletetek van, milyen cuccok közül érdemes válogatni? Köszi előre is a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

13 perccel ezelőtt írta bandus:

A samplerekkel kapcsolatban még annyira se vagyok képben mint a szintikkel. Hogy működhetne az ilyen felhasználásra?

Az egy kulon allatfaj. Hangmintakat veszel barmilyen forrasbol (pl ms-10, de akar barmi mas), es azt manipulalod digitalisan es akar polifonikusan.

16 perccel ezelőtt írta bandus:

egyszerűbb motyó ötletetek van az pluszpont mert van egy nagy pedálboardom, azon át tudom vezetni a szintik jelét és a majdnem bármit ki tudok velük tekerni (visszhang, delayek, phaser, envelope filter/sample and hold, torzítók, adsr, tremoló stbstb).

a felsorolas veget nem ero... :)

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

retro hangszinekre lehet siman jo lehet egy hasznalt motif, mo-, meg akar mx is. Yamahabol. Korg-bol, Roland-bol ugyanugy megvan. A novation-ok szinten allatok, de annak inkabb az elektronikusabb hangzas fexik.

De igazabol, ha az ms-10 mar ugyis megvan, akkor lehet valami samplerrel is jol lennel...

Ha csak bindzsizni kell, akkor korg xd-tol felfele minden ki fogja szolgalni az alapveto igenyeket, de ha mar ms-10-zel inditottal, akkor a labda mar eleg magasan van... :)

A samplerekkel kapcsolatban még annyira se vagyok képben mint a szintikkel. Hogy működhetne az ilyen felhasználásra?

Azért is esett a választásom az MS-10-re, mert gitáros cuccokból is a vintage cuccokat szeretem, gyűjtöm ezért szintiból is hasonló vonalon indultam el. Pláne tanulni, ismerkedni egy ilyen egyszerű cucc szerintem jó választás, az ára meg nem nagyon fog csökkenni, szóval befektetésnek sem rossz - és még etetni sem kell :) Pl. a Roland RS-09 is tökre tetszik így videók alapján, szóval ha esetleg valami régi, egyszerűbb motyó ötletetek van az pluszpont mert van egy nagy pedálboardom, azon át tudom vezetni a szintik jelét és a majdnem bármit ki tudok velük tekerni (visszhang, delayek, phaser, envelope filter/sample and hold, torzítók, adsr, tremoló stbstb).

Link to comment
Share on other sites

retro hangszinekre lehet siman jo lehet egy hasznalt motif, mo-, meg akar mx is. Yamahabol. Korg-bol, Roland-bol ugyanugy megvan. A novation-ok szinten allatok, de annak inkabb az elektronikusabb hangzas fexik.

De igazabol, ha az ms-10 mar ugyis megvan, akkor lehet valami samplerrel is jol lennel...

Ha csak bindzsizni kell, akkor korg xd-tol felfele minden ki fogja szolgalni az alapveto igenyeket, de ha mar ms-10-zel inditottal, akkor a labda mar eleg magasan van... :)

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta NeoC:

Az MS10 nem volt rossz választás elsőre...:)

A másodiknak én lehet, hogy egy Blofeld Keyboard verziót nézegetnék, azokra a dolgokra, amiket írtál. Használtban van is talán annyirét, de újban se sokkal húzósabb.

Tök jó, ezt nem ismertem eddig. Felírom a jelöltek közé. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...