Jump to content
Ménemszól.hu

A TRILÓGIA TELJES: Arturiáék bejelentik a RACKBRUTE-ot


A/D

Recommended Posts

  • Válaszok száma 242
  • Created
  • Last Reply
20 perccel ezelőtt írta Lemur101:

Csak részben tartozik ide, egy személyes észrevételű adalék, különc, sarkított meglátás: a mai kor embere legyen az zenész vagy laikus, meglehetősen nagy elektroszmogtól szenved, mint mondjuk a hetvenes években, ez egyrészt ma túlterhelést jelent az érintett audiódefiniciós agyterületek számára....egy túlterhelt elme képtelen megfelelően, "autentikus", muzikálisan töltött állapotban tartani magát.(az akkoriban kitalált zenei irányzatokat alapjaiban nemigen sikerült felülmúlni)A mai kor tervezései , a mai kor mérnökeitől szerintem ridegebbek, mint az elmúlt évtizedek fejlesztései: vagyis fura okfejtés, de az audiószmogtól letompult fejlesztői elme fejleszt letompult zenei érzékszervű felhasználóknak akik prezentálnak valamit egy letompult hallgatóság számára....

 

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta Lemur101:

Elnézést,hogy valami mást írtam,mint amit vártál

Eléggé világos,hogy ez a fórum egy bejáratott,kis létszámú közösség "trollkodóhelye",érdekes ,valahogy a többség,a magamfajta aki inkább olvasni szokta a hozzászólásaitokat(és néha a fejét fogja a megnyilvánulásoktól-Tisztelet a kivételeknek!)nem érez késztetést kóstolgatni valakit csak azért,hogy azzal is látszódjon ,kitűnjön itt a fórumon(mert épp nem valami sablonreagálást írt a témához)....és nagyon nem a véletlen műve,hogy sokan csak olvasni járnak fel...

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Ákos Ambrus:

Egy albumot tudok mutatni azoknak, akik nem ismerik Vangelist. Ááááááááá, nem csinált kísérleti zenét, ugye?

 

Nem arról van szó, hogy csinált vagy sem kísérleti zenét. (Legalább is számomra nem.) Hanem arról, hogy amellett "normális" zenéket is írt. Vannak olyan "önjelölt zsenik", akik csak telitenyérrel csapkodják a zongorát, zsilettpengével karcolgatják a húrokat a gitáron, slaggal locsolják a dobokat... És ez nekik "művészet". Namármost ha eljátszanak egy Chopin etűdöt, vagy egy Jimi Hendrix szólót, esetleg dobolnak egyet úgy, mint Billy Cobham, akkor - esküszöm -, elismerem, hogy tudnak, hogy művészek, hogy zenészek. Felőlem - lelkük rajta - ettől fogva annyit "agyamenéskednek", amennyit csak akarnak. (Ettől még fenntartom magamnak a jogot, hogy azt mondjam, ez nem művészet, hanem elmebetegség.) Nopláne, ha ezért még valakik fizetnek is nekik, hát egye fene.

De amíg valaki csak az "agymenéskedésre" képes, addig számomra nem vehető komolyan az illető.

Két függőleges és három vízszintes vonalat én is tudok rajzolni, lovat meg nem. Ezért ha én rajzolok két függőleges és három vízszintes vonalat, még nem művész, hanem bolond vagyok, ha azt mondom, ez művészet.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Ákos Ambrus:

Egy albumot tudok mutatni azoknak, akik nem ismerik Vangelist. Ááááááááá, nem csinált kísérleti zenét, ugye?

 

Meghallgatva ezt a lemezt, azért an egy "kis" különbség: (amellett, hogy ez inkább "kortárs" mint kísérleti), Vangelis úgy használja a szintetizátort, ahogy az "előírásos". Nem húz át hajpántot a billentyűk között, azzal feszegetve azokat. Nem kalapáccsal üti, fűrésszel darabolja, giráthúrral nyiszálja a szintit. Sztravinszkíj, vagy Krysztof Penderecki is kortás, sőt, Penderecki kísérleti is, de hegedűként "kezelteti" a hegedűt. Nem az van a partitúra első sorában, hogy "keverj össze fél dl kávét 1 dl rummal, tegyél hozzá egy csipet őrölt köményt, jól keverd el, majd öntsd bele a hegedűbe". :) 

Tessék mondani, ha én őrölt kömény helyett gyömbért és fahéjat teszek, akkor az már egy új darab, az én szerzeményem, vagy jogdíjat kell fizetnem?

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Bendi:

Nem arról van szó, hogy csinált vagy sem kísérleti zenét. (Legalább is számomra nem.) Hanem arról, hogy amellett "normális" zenéket is írt. Vannak olyan "önjelölt zsenik", akik csak telitenyérrel csapkodják a zongorát, zsilettpengével karcolgatják a húrokat a gitáron, slaggal locsolják a dobokat... És ez nekik "művészet". Namármost ha eljátszanak egy Chopin etűdöt, vagy egy Jimi Hendrix szólót, esetleg dobolnak egyet úgy, mint Billy Cobham, akkor - esküszöm -, elismerem, hogy tudnak, hogy művészek, hogy zenészek. Felőlem - lelkük rajta - ettől fogva annyit "agyamenéskednek", amennyit csak akarnak. (Ettől még fenntartom magamnak a jogot, hogy azt mondjam, ez nem művészet, hanem elmebetegség.) Nopláne, ha ezért még valakik fizetnek is nekik, hát egye fene.

De amíg valaki csak az "agymenéskedésre" képes, addig számomra nem vehető komolyan az illető.

Két függőleges és három vízszintes vonalat én is tudok rajzolni, lovat meg nem. Ezért ha én rajzolok két függőleges és három vízszintes vonalat, még nem művész, hanem bolond vagyok, ha azt mondom, ez művészet.

Állítólag egyszer egy riporter csinált egy interjút Picassoval. A beszélgetés végén megkérdezte a riporter Picassot, hogy rajzoljona-e neki valamit? Picasso rajzolt neki egy ott lévő szalvétára és odaadta. A riporter megkérdezte, hogy nem írja alá? Mire Picasso: Nem, mert akkor már 1 millió dollárt ér! :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Bendi:

Meghallgatva ezt a lemezt, azért an egy "kis" különbség: (amellett, hogy ez inkább "kortárs" mint kísérleti), Vangelis úgy használja a szintetizátort, ahogy az "előírásos". Nem húz át hajpántot a billentyűk között, azzal feszegetve azokat. Nem kalapáccsal üti, fűrésszel darabolja, giráthúrral nyiszálja a szintit. Sztravinszkíj, vagy Krysztof Penderecki is kortás, sőt, Penderecki kísérleti is, de hegedűként "kezelteti" a hegedűt. Nem az van a partitúra első sorában, hogy "keverj össze fél dl kávét 1 dl rummal, tegyél hozzá egy csipet őrölt köményt, jól keverd el, majd öntsd bele a hegedűbe". :) 

Tessék mondani, ha én őrölt kömény helyett gyömbért és fahéjat teszek, akkor az már egy új darab, az én szerzeményem, vagy jogdíjat kell fizetnem?

Uramisten, mi lett volna, ha a pizzicatora is azt mondták volna, hogy nem hangszerszerű? A kísérleti zene pont erre jó, kikaparja a gesztenyét másoknak. Másrészt mi van akkor, ha kiderül, hogy nem is rossz az a zene, sőt...? A művészetekben nincs olyan (az ógörögök óta), hogy törvény szabályozza a stílust, (vagy akár a hangolást). El kell fogadni ezt a lehetetlenül nagyszámú párhuzamosan létező zenei irányzatot, vagy a Marsra kell költözni. Hiányzik valakinek a Táncdal és Sanzon Bizottság? Vagy "Peticica"? Én inkább azért aggódom, hogy ne már a fiatalság legyen konzervatív, és az idősebbek a progresszívek, mert az eléggé kínos.

Link to comment
Share on other sites

55 perccel ezelőtt írta Ákos Ambrus:

Uramisten, mi lett volna, ha a pizzicatora is azt mondták volna, hogy nem hangszerszerű? A kísérleti zene pont erre jó, kikaparja a gesztenyét másoknak. Másrészt mi van akkor, ha kiderül, hogy nem is rossz az a zene, sőt...? A művészetekben nincs olyan (az ógörögök óta), hogy törvény szabályozza a stílust, (vagy akár a hangolást). El kell fogadni ezt a lehetetlenül nagyszámú párhuzamosan létező zenei irányzatot, vagy a Marsra kell költözni. Hiányzik valakinek a Táncdal és Sanzon Bizottság? Vagy "Peticica"? Én inkább azért aggódom, hogy ne már a fiatalság legyen konzervatív, és az idősebbek a progresszívek, mert az eléggé kínos.

Egyrészről igazad van, persze, mert hogy a "jóság" szubjektív kategória, de azért - már elnézést - vannak alapvető "normák" még a művészetben is. Mert a te álláspontodat követve mi a különbség a zongorába vizet (szörpöt, sört) öntés, és a beleszarás között? A Te álláspontod alapján ez utóbbi is művészet, ha valaki annak titulálja. Szerintem meg kutyaközönséges ótvar nagy parasztság. Sajnos a mai - álliberálisok által terrorizált - világban minden relatív, éppen ezért még az is lehet, hogy egyes csoportok szerint a zongorábaszarás művészet - *. Én nem kérek ebből. Lehet, hogy én vagyok elmaradott, "bőgatyás suttyú tapló", de akkor - szerintem - nagyon-nagyon-nagyon sok "bőgatyás suttyó tapló" van itt Magyarországon, és a világban.

De nagyon messze kerültünk az eredeti felvetéstől; modular.

* - Erről azért kérdezzünk meg pár zongoraművészt is, szerintem! :) Hátha autentikusabb a véleményük, mint a "bőgatyás suttyó taplóknak"! ;)

Link to comment
Share on other sites

... és csak még egy gondolat, hogy "szétcsapjam a szart a ventillátorral": mikor jön el az az idő, amikor egyesek szerint a pedofília, nemi erőszak is művészet lesz, nem mondjuk bűncselekmény? Mert hogy - ja kérem (!!) - valakinek fel kell találnia a pizzicatot!

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Ákos Ambrus:

Uramisten, mi lett volna, ha a pizzicatora is azt mondták volna, hogy nem hangszerszerű? A kísérleti zene pont erre jó, kikaparja a gesztenyét másoknak. Másrészt mi van akkor, ha kiderül, hogy nem is rossz az a zene, sőt...? A művészetekben nincs olyan (az ógörögök óta), hogy törvény szabályozza a stílust, (vagy akár a hangolást). El kell fogadni ezt a lehetetlenül nagyszámú párhuzamosan létező zenei irányzatot, vagy a Marsra kell költözni. Hiányzik valakinek a Táncdal és Sanzon Bizottság? Vagy "Peticica"? Én inkább azért aggódom, hogy ne már a fiatalság legyen konzervatív, és az idősebbek a progresszívek, mert az eléggé kínos.

Hagyd, reménytelen - a végén úgyis te leszel a hülye, aki a ventillátorba kakilásnak is értően hümmög. Nem érdemes mindenkit mindenről meggyőzni.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

Egyrészről igazad van, persze, mert hogy a "jóság" szubjektív kategória, de azért - már elnézést - vannak alapvető "normák" még a művészetben is. Mert a te álláspontodat követve mi a különbség a zongorába vizet (szörpöt, sört) öntés, és a beleszarás között? A Te álláspontod alapján ez utóbbi is művészet, ha valaki annak titulálja. Szerintem meg kutyaközönséges ótvar nagy parasztság. Sajnos a mai - álliberálisok által terrorizált - világban minden relatív, éppen ezért még az is lehet, hogy egyes csoportok szerint a zongorábaszarás művészet - *. Én nem kérek ebből. Lehet, hogy én vagyok elmaradott, "bőgatyás suttyú tapló", de akkor - szerintem - nagyon-nagyon-nagyon sok "bőgatyás suttyó tapló" van itt Magyarországon, és a világban.

De nagyon messze kerültünk az eredeti felvetéstől; modular.

* - Erről azért kérdezzünk meg pár zongoraművészt is, szerintem! :) Hátha autentikusabb a véleményük, mint a "bőgatyás suttyó taplóknak"! ;)

Bár nemtom te milyen zenéket favorizálsz de gondolom mainstream?!

És mit gondolsz erről? Ez zene számodra? (Csak mert ez egy akadémikus szerző!)

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta xinu:

Bár nemtom te milyen zenéket favorizálsz de gondolom mainstream?!

Pár helyre már betettem, de felsorolom alább:

Genesis '71 - '81
Peter Gabriel
Steve Hackett
Yes
Flying Colors
Cosmograph
régebbi Mike Oldfield (~'90 előtt...)
Neal Morse
Pink Floyd
Roger Waters
Pendragon
The Dear Hunter
Toto
Kansas
Saga

... és persze "klasszikusok"
Bartók (A III. Zongoraverseny gyönyörű!)
a bécsiek (elsősorban Mozart)
Chopin
 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta xinu:

Bár nemtom te milyen zenéket favorizálsz de gondolom mainstream?!

És mit gondolsz erről? Ez zene számodra? (Csak mert ez egy akadémikus szerző!)

 

 

Számomra ez nem képvisel semmilyen értéket. Felőlem lehet akadémikus a szerző, konkrétan ez a darab egy rakás... (Szerintem. De persze én egy "bőgatyás suttyó vagyok". De nyitott vagyok, bárki bebizonyíthatja, hogy ez a darab nagyszerű. De ne azzal bizonyítsa, hogy "a szerző akadémikus", mert ez önmagában semmit nem jelent. Nincs semmi ebben az előadásban, amit két bármilyen hároméves gyerek ne tudna produkálni.) De legalább nem önt vizet a szintibe. Pedig annak is érdekes hangja lenne! :)

Ha valaki szívesen hallgat ilyet, nyugodtan tegye. De ennyi erővel egy elhangolt rádiót is hallgathat...
Most komolyan, tényleg van olyan ember, akinek az a szórakozás, kikapcsolódás, hogy ilyet hallgat?

Ezekről a "kísérletezésekről" mindig az Alapítvány egyik "mellékes epizódja" jut eszmbe - ha jól emlékszem, abban volt -, amikor a nagyfokú "kísérleti művészet" végeredményeként eljutottak oda, hogy az igazi művészet "A semmi". Hááááááát.... ha valakinek ez kell, felőlem...

 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta xinu:

Bár nemtom te milyen zenéket favorizálsz de gondolom mainstream?!

És mit gondolsz erről? Ez zene számodra? (Csak mert ez egy akadémikus szerző!)

 

 

Beszarás! Hatalmas művészet!  Teljesen frusztrál a virtuóz technikai tudás, a billentyűzet kezelése, a harmóniák lassú, katartikus kibontása. Köszönöm a mai zenei katarzist!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...