Jump to content
Ménemszól.hu

Az igazi MŰVÉSZET! Csak igényeseknek!!!


Mityulábátyi

Recommended Posts

Basszus, ezen úgy felhúztam magam, hogy eszembe jutott, ha esetleg más is talál valami hasonló elementáris MŰVÉSZETI performance videót, ossza már meg, hadd tanuljon belőle, aki akar! Ebben a videóban a hangszereiknek mesterei láthatók. Zseniális technikai tudás párosul itt parádés kompozíciós és összhangzattani megoldásokkal. 4.26-nál a korszakalkotó gitár technika, a dobos Jonh Bonhamot megszégyenítő feszes ütemei, és a szintetizátorokat kezelő MŰVÉSZ hölgy virtuozitása nem hagy ma éjszaka aludni. Köszönöm a művészet Istenének, hogy megnézhettem, érzékszerveim közreműködésével átélhettem az emberiség eme zseniális gyöngyszemét!  L'art pour l'art ! Ami a legcukibb, hogy mennyire komolyan veszik maguk is magukat... A közönség kissé póker arccal kíséri figyelemmel a kibontakozást, de feltételezem, hogy a mű által  okozott katarzis tükröződik az üveges tekintetekben...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 104
  • Created
  • Last Reply
21 perccel ezelőtt írta 3o3:

Basszus, ezen úgy felhúztam magam, hogy eszembe jutott, ha esetleg más is talál valami hasonló elementáris MŰVÉSZETI performance videót, ossza már meg, hadd tanuljon belőle, aki akar! Ebben a videóban a hangszereiknek mesterei láthatók. Zseniális technikai tudás párosul itt parádés kompozíciós és összhangzattani megoldásokkal. 4.26-nál a korszakalkotó gitár technika, a dobos Jonh Bonhamot megszégyenítő feszes ütemei, és a szintetizátorokat kezelő MŰVÉSZ hölgy virtuozitása nem hagy ma éjszaka aludni. Köszönöm a művészet Istenének, hogy megnézhettem, érzékszerveim közreműködésével átélhettem az emberiség eme zseniális gyöngyszemét!  L'art pour l'art ! Ami a legcukibb, hogy mennyire komolyan veszik maguk is magukat... A közönség kissé póker arccal kíséri figyelemmel a kibontakozást, de feltételezem, hogy a mű által  okozott katarzis tükröződik az üveges tekintetekben...

 

Szerintem sem vészesen rossz. Mondjuk szívesebben hallgatnám ezeket, mint bármit a Daft Punktól.  Amíg nem dobják meg őket egy Grammyvel, és a helyén kezelik őket, addig azt mondom, izgalmas kis minimal elektro ez.

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta buckaroo:

Szerintem ez még virtuózabb mint a fenti de végig ezt se bírtam :)). Különben a köppenyesek jók lennének Paks2-re a nagy kezelőpaneleket úgyis vágják már...

Mondjuk, az biztos, hogy ha ott rossz lyukba dugnak valamit, annak érdekes "hangja" lehet! :D

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta Lacika:

úristenbazmeg' kategória ÉS akkor dobok rá egy 'jobbat' a lenti videóval, ugyanis az emberünk elsírja magát? (2:15) , fogdossa magát (3:03) és kitudja még mi. Ja az összes 'zenéjük' torz mint a szemét, nem a felvétel a rossz :D 

 

Whitehouse alap. Ennyi. Húzzatok vissza hurkát tölteni falura. 

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Whitehouse alap. Ennyi. Húzzatok vissza hurkát tölteni falura. 

tipikus menemszol hozzaszolas :lol:valakinek mas a velemenye akkor neked biztos bele kell pofazni, tudod mit? verd ki  es pipukazzad le magadat teeee ooo hatalmas mester :D:D:D:D
 

5 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Van magyar emlitesre melto erdemes muvesz is

na a vajthauz parja, kuka!

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Tomekcore:

tipikus menemszol hozzaszolas :lol:valakinek mas a velemenye akkor neked biztos bele kell pofazni, tudod mit? verd ki  es pipukazzad le magadat teeee ooo hatalmas mester :D:D:D:D
 

na a vajthauz parja, kuka!

vicces, ahogy elképzelem a dagadó fejedet a monitor mögött :))  elfogyott a tokaszalonna a hűtőből, hogy ilyen ingerült lettél ?

Link to comment
Share on other sites

Kezdődik.. már pattog a kukorica a mikróban :D

Azért érdekes és egyben szomorú is, hogy vagy a sznobizmus uralja a válaszok jó részét vagy a parasztozás. Néha mindkettő egyszerre...

Szokták is emlegetni más fórumokon a menemszol ezen "stílusát" elrettentő példaként.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Tomekcore:

??? :D

 

Köszi, ez érdekes volt. Mondjuk látszik/hallatszódik rajta kicsit az Einstürzende Neubauten hatása, pl. az expanderrugó, meg az ének (meg alapból is hasonlít Blixára), de ez nem baj egyáltalán, sőt.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta _cutoff:

Whitehouse alap. Ennyi. Húzzatok vissza hurkát tölteni falura. 

Whitehouse? Én csak az amerikait ismerem de mostanába arra fele se húznak jó zenét hjába nincs mán ott a nigga?...né mán kicsit nem figyelek oda kiszakadt a hurka bél megyek vissza tőttenyi.

Link to comment
Share on other sites

Köszi skacok az első videókat, elhatároztam, hogy tanulok belőlük és a hasonlókból, azután csinálok én is pár felvételt és felnyomom a jutyúbra, így ide is fel fog majd kerülni.

Szerintem, akinek van kedve az is csináljon néhány ezekhez hasonló felfogásban készült remeket, és tegye fel ő is. Hátha exponenciális növekvő fejlődésnek leszünk majd tanúi!

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta 3o3:

Köszi skacok az első videókat, elhatároztam, hogy tanulok belőlük és a hasonlókból, azután csinálok én is pár felvételt és felnyomom a jutyúbra, így ide is fel fog majd kerülni.

Szerintem, akinek van kedve az is csináljon néhány ezekhez hasonló felfogásban készült remeket, és tegye fel ő is. Hátha exponenciális növekvő fejlődésnek leszünk majd tanúi!

Azon is gondolkodom, hogy megkeresem azokat a felvételeket, melyek évtizedekkel ezelőtt készültek haveri körben, illuminált állapotban elkövetett őrjöngéssel vaskorlát ütögetés, közben kődobálás a patakba, kiegészítésként a környékbeli lakók rosszalló anyázásával és rendőrhívással való fenyegetőzésével, valamilyen régi BRG MK kazettással rögzítve. Kicsit most megnyugodtam, hiszen mi már évtizedekkel ezelőtt hoztuk ezt a szintet és aki nem érti meg, annak nincs köze a valódi művészethez. Jár az agyam és megdöbbentem, mit ki lehetne hozni egy jó kis hányásból loop station-nel, effektekkel, stb.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...