Jump to content
Ménemszól.hu

Az igazi MŰVÉSZET! Csak igényeseknek!!!


Mityulábátyi

Recommended Posts

T. Balit is és a Whithouse-t  is igen csak tisztelem. 

Ha valaki nincsen tisztába ezekkel akkor nézzen utána kik és mióta alkotnak. Persze nem kell imádni őket......

Az első videó is teljesen rendben van szerintem, el kell kezdeni valahol és nyomni kell, ők legalább kiállnak és megmutatják magukat.

Ha valaki már jó néhány élő fellépésen túl van, az tudja miről beszélek és miért tisztelem ezeket a csapatokat.

Oké, a halál nihil nekem is erős, élőben pláne..........

Számomra aki a fióknak és a netre felrakott teljesen mindegy milyen zenét alkot /ne keverjük ide majd a filmzene készítőket, stb..../ az egyenlőre a szinte semmi kategória, 

de továbbra is figyelem, akár az ő alkotásaikat is és várom a folytatásokat és a tovább lépéseiket.

A zene legyen veletek.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 104
  • Created
  • Last Reply
12 órája írta _cutoff:

Ez totál jó lett. :) Ha így megy ez neked, inkább ne zenélj, hanem zajongj. 

Köszi! Azéé csak zenélgetni kéne, ha lenne rá idő. Bár, nem tudom, lehet-e zenének nevezni, amit egyébként csinálok, meee'r mihez képest? :)

Igazából a "zenéim" sem sokkal "zeneiebbek", annyi csak, hogy azokat hangszerekkel csinálom! :)

Link to comment
Share on other sites

Mint ember:
Fuck... ha ezeket az ufók hallják le se szállnak a bolygónkra... Továbbmegyek, ha ezeket nyomnák a balkán határon fejvesztve rohannának haza a menekültek... :D

Mint zenész:
De(!) az alkotás szabadsága szent és megkérdőjelezhetetlen... (bár sokaknak ezt még tanulni kell)

Link to comment
Share on other sites

Harsh noise wall volt már ? Itt az egyik legismertebb képviselőjének egyik darabja.

Csecsemők kis hangerőn kifejezetten megnyugszanak az ilyesmitől. (ez nem vicc). 

Ha figyelmesen hallgatjuk, ez a darab abszolút nem statikus. Nagyon mikro szinten, de folyamatosan változik valami benne.

 

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta _cutoff:

Harsh noise wall volt már ? Itt az egyik legismertebb képviselőjének egyik darabja.

Csecsemők kis hangerőn kifejezetten megnyugszanak az ilyesmitől. (ez nem vicc). 

Ha figyelmesen hallgatjuk, ez a darab abszolút nem statikus. Nagyon mikro szinten, de folyamatosan változik valami benne.

 

Gyorsan csinálok egy hasonló "stílusú" művet és szépen kérnélek elemezni, hogy miben térnek el egymástól, melyiknek nagyobb a "művészeti értéke" és miért.

Ma vagy holnap felteszem ide.

 

Link to comment
Share on other sites

Leragadtál a művészetnél, pedig senki nem állította, hogy a belinkelt darab művészet lenne. Az alkotója szerintem mereven elhatárolódna ettől a kifejezéstől, ha kérdeznék.

A harsh noise wall wiki oldaláról idézve: "The movement is spearheaded by French musician Vomir,[1]who described his aesthetic as "no ideas, no change, no development, no entertainment, no remorse""

Egyébként a zaj a világ legtermészetesebb dolga, ami mindenütt jelen van - az, hogy valaki önszántából zajt állít elő, az nem azt jelenti, hogy automatikusan művészetnek gondolja a produktumot. Persze ilyen is van, de az általában a cizelláltabb noise előállítóira jellemző, nem a harsh noisera.

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Egyébként totál nem értem miért nem lehet elfogadni, hogy a hanggal kapcsolatos univerzumnak vannak egészen perverz megnyilvánulásai is. Mint pl a harsh noise. A sado-mazó szexen is hőzöngsz, megbotránkozol ? :)

 

Na, meg is van:

Kérhetnék egy építő jellegű kritikát, miért szarabb az enyém, mint a másik, miben kéne még fejlődnöm "művészetileg", hogy utolérjem az általad betett művészt?

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta 3o3:

Na, meg is van:

Kérhetnék egy építő jellegű kritikát, miért szarabb az enyém, mint a másik, miben kéne még fejlődnöm "művészetileg", hogy utolérjem az általad betett művészt?

Hát legyen, lássuk:

-először is ez a space dolog ciki, ilyen közhelyességtől kéretik tartózkodni a jövőben

- NEM használunk fehérzaj generátort !! (lustaság, túl egyértlemű, senki nem csinálja noiseban ilyen formában)

Alapvetően tisztán hallatszik, hogy a darab elkövetőjének lövése nincs a harsh noise mibenlétét illetően, elkövette az összes elkövethető hibát. 1/10 :)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta _cutoff:

Leragadtál a művészetnél, pedig senki nem állította, hogy a belinkelt darab művészet lenne. Az alkotója szerintem mereven elhatárolódna ettől a kifejezéstől, ha kérdeznék.

A harsh noise wall wiki oldaláról idézve: "The movement is spearheaded by French musician Vomir,[1]who described his aesthetic as "no ideas, no change, no development, no entertainment, no remorse""

Egyébként a zaj a világ legtermészetesebb dolga, ami mindenütt jelen van - az, hogy valaki önszántából zajt állít elő, az nem azt jelenti, hogy automatikusan művészetnek gondolja a produktumot. Persze ilyen is van, de az általában a cizelláltabb noise előállítóira jellemző, nem a harsh noisera.

Egyszer voltam egy buliban (vagy minek nevezzem) ahol egy dj két lemezjátszóval bakelitről tolta a noiset (nem volt ritmikus vagy ilyesmi), közben a közönség egy kivetítőn második világháborús bombázásokról készült felvételeket nézett. Mindeközben a kisteremben pedig egy tucatnyi srác a hol vagytok székelyeket énekelte. Így kontextusba helyezve roppant szórakoztató volt a műfaj :D

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta asthring:

Egyszer voltam egy buliban (vagy minek nevezzem) ahol egy dj két lemezjátszóval bakelitről tolta a noiset (nem volt ritmikus vagy ilyesmi), közben a közönség egy kivetítőn második világháborús bombázásokról készült felvételeket nézett. Mindeközben a kisteremben pedig egy tucatnyi srác a hol vagytok székelyeket énekelte. Így kontextusba helyezve roppant szórakoztató volt a műfaj :D

Szürreális este lehetett.....

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta _cutoff:

Hát legyen, lássuk:

-először is ez a space dolog ciki, ilyen közhelyességtől kéretik tartózkodni a jövőben

- NEM használunk fehérzaj generátort !! (lustaság, túl egyértlemű, senki nem csinálja noiseban ilyen formában)

Alapvetően tisztán hallatszik, hogy a darab elkövetőjének lövése nincs a harsh noise mibenlétét illetően, elkövette az összes elkövethető hibát. 1/10 :)

Nos, nem értem, mivel cikibb a space dolog, mint egy közhelyes akasztófa? A művészi szabadság jegyében engedtesség meg... :)

Ismételten a műv. szab-ra hivatkozván, miért ne használhatnánk bármilyen zajgenerátort? A mű ugye a széles publikum számára készül, mely 99.99%-ának

fogalma sincs arról, WTF az a "fehérzaj"... 

Harmadik pontként tisztelettel kérnék egy útmutatást, "harsh noise" mibenlétét illetően. Már csak azért is, mert egy avatatlan laikus általában sláger rádiót hallgató ismerősömmel meghallgattattam a két "műből" 2-2 perces részletet, és a véleménye az volt, hogy mindkettő ugyanolyan zavaróan szar, semmi különbség nincs közöttük a cél az, hogy minél előbb halkítsam le őket.

Hogy is van ez?

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta 3o3:

Nos, nem értem, mivel cikibb a space dolog, mint egy közhelyes akasztófa? A művészi szabadság jegyében engedtesség meg... :)

Ismételten a műv. szab-ra hivatkozván, miért ne használhatnánk bármilyen zajgenerátort? A mű ugye a széles publikum számára készül, mely 99.99%-ának

fogalma sincs arról, WTF az a "fehérzaj"... 

Harmadik pontként tisztelettel kérnék egy útmutatást, "harsh noise" mibenlétét illetően. Már csak azért is, mert egy avatatlan laikus általában sláger rádiót hallgató ismerősömmel meghallgattattam a két "műből" 2-2 perces részletet, és a véleménye az volt, hogy mindkettő ugyanolyan zavaróan szar, semmi különbség nincs közöttük a cél az, hogy minél előbb halkítsam le őket.

Hogy is van ez?

Disznók elé gyöngyöt... :D

 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta _cutoff:

Hát legyen, lássuk:

-először is ez a space dolog ciki, ilyen közhelyességtől kéretik tartózkodni a jövőben

- NEM használunk fehérzaj generátort !! (lustaság, túl egyértlemű, senki nem csinálja noiseban ilyen formában)

Alapvetően tisztán hallatszik, hogy a darab elkövetőjének lövése nincs a harsh noise mibenlétét illetően, elkövette az összes elkövethető hibát. 1/10 :)

Jutott eszembe egyébként, hogy jó minőségű fülessel hallgattad a remekemet? Ugyanis négy különféle "zaj" hallható, 2 ebből ellentétes oldalra keverve. Ha párszor meghallgatod, át fog jönni!  ;)

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta 3o3:

Nos, nem értem, mivel cikibb a space dolog, mint egy közhelyes akasztófa? A művészi szabadság jegyében engedtesség meg... :)

Ismételten a műv. szab-ra hivatkozván, miért ne használhatnánk bármilyen zajgenerátort? A mű ugye a széles publikum számára készül, mely 99.99%-ának

fogalma sincs arról, WTF az a "fehérzaj"... 

Harmadik pontként tisztelettel kérnék egy útmutatást, "harsh noise" mibenlétét illetően. Már csak azért is, mert egy avatatlan laikus általában sláger rádiót hallgató ismerősömmel meghallgattattam a két "műből" 2-2 perces részletet, és a véleménye az volt, hogy mindkettő ugyanolyan zavaróan szar, semmi különbség nincs közöttük a cél az, hogy minél előbb halkítsam le őket.

Hogy is van ez?

ááááá, ehhez nagyon sokat kell tanulni, és kísérletezni, nem megy csak úgy...:)

szabad asszociációs felfogásban a harsh noise az egy monolitikus, de egyben organikusan egy icipicit változó zajfolyam, aminek a professzionális előállításánál csak a meghallgatása nehezebb.... Olyasmi, mint a brutál hangos koncert után két napig az agyunkban lévő fülzúgás.

Link to comment
Share on other sites

Van egy két tételes koncepcióm, csak nem volt még időm a kivitelezésre.

A mű címe Mindenség és semmiség

1. tétel - címe: Az élő mindenség (5:00)

1. track kb. 5 percnyi repülőgép turbina hang
2. track 5 percnyi legmagasabb fokozatra kapcslot turmixgép hang
3. track vízesés hangja lelassítva felére, 5 percnyire vágva
4. track vízesés hangja felgyorsítva kétszeresére 5 percnyire vágva
5. track vízesés hangja felgyorsítva négyszeresére szintén 5 percnyire vágva
6. track 5 percnyi, autókerék mellé rögzített mikrofonnal latyakos országúton 100km/h-s tempónál rögzített hang
7. track proszívó motorjának hangja 5 percben

Természetesen minden track önmagában is komprimálva nagyon, majd a végén a mix is.

A felvétel természetesen a legdrágább eszközökkel készülne, (többszázezres mikrofonok, szigorúan valódi, sokszázezres effektprocesszorok, semmi plug-in, meg ilyen olcsójánoskodósok, na!)

2. tétel - címe Az üresség semmilyenségének valóságossága egy tükörben (5:17)

Elkészítés:

1. Bármely DAW-ban hozzunk létre egy új audió sávot. A draw toollal rajzoljunk egy üres régiót 30 mp. hosszan, majd terjesszük ki 5 perc 17 mp hosszúra
2. A biztonság kedvéért vegyük le teljesen hangerőt a tracken is és a stereo outon is.
3. bounce project

Mi a véleményetek? Van esélyem valamilyen EU-s művészeti pályázaton? Vagy kicsit finomítsak még a koncepción?

:D

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...