Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer Neutron semimodular analóg szinti


draco draconis

Recommended Posts

Eléggé "szétszaladt a ménes", pedig ez annál komolyabb téma is lehetne. Egy kicsit - nagyon - mintha egyfajta "vallási türelmetlenség" jellegű hozzáállást éreznék - mindkét oldalról(?). Lassan olyan szintre "emelkedik" a vita, mint a japán-autósok kontra német-autósok.

Pedig csak arról volt szó, hogy a modulár "divat"(?) kinek jó, mire jó, mi értelme. Páran szkeptikusak vagyunk, másoknak meg "modular only!". Ha így folytatódik, meggyőzés, belátás nem lesz. Én elhiszem, hogy ez az egész modular dolog nagyon jó, értékes, új utak, új módszerek, meg minden... De továbbra is fenntartom, hogy elsősorban nem a "zenészek" platformja. Már kifejtettem miért, eddig senki nem tudott érdemben megcáfolni. (Ettől még lehet olyan zenész, aki együtt lélegzik ezzel az egész modular dologgal, de ez - szerintem - a nagyon kicsi kisebbség. Színpadra egyszerűbb felvinni egy Nord Elektrot vagy egy Kurzweilt, vagy bármely más workstationt egy kétórás "bulihoz", mint 200 nm-nyi modulart, hogy minden számhoz meglegyen a "setup". 

Olyan ez, mint a Land Rover Challenger meg a Mazda MX5-ös. Mindkettő jó valamire, amire a másik nem, és nem csereszabatosak. 

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 70
  • Created
  • Last Reply
24 perccel ezelőtt írta Bendi:

Eléggé "szétszaladt a ménes", pedig ez annál komolyabb téma is lehetne. Egy kicsit - nagyon - mintha egyfajta "vallási türelmetlenség" jellegű hozzáállást éreznék - mindkét oldalról(?). Lassan olyan szintre "emelkedik" a vita, mint a japán-autósok kontra német-autósok.

Pedig csak arról volt szó, hogy a modulár "divat"(?) kinek jó, mire jó, mi értelme. Páran szkeptikusak vagyunk, másoknak meg "modular only!". Ha így folytatódik, meggyőzés, belátás nem lesz. Én elhiszem, hogy ez az egész modular dolog nagyon jó, értékes, új utak, új módszerek, meg minden... De továbbra is fenntartom, hogy elsősorban nem a "zenészek" platformja. Már kifejtettem miért, eddig senki nem tudott érdemben megcáfolni. (Ettől még lehet olyan zenész, aki együtt lélegzik ezzel az egész modular dologgal, de ez - szerintem - a nagyon kicsi kisebbség. Színpadra egyszerűbb felvinni egy Nord Elektrot vagy egy Kurzweilt, vagy bármely más workstationt egy kétórás "bulihoz", mint 200 nm-nyi modulart, hogy minden számhoz meglegyen a "setup". 

Olyan ez, mint a Land Rover Challenger meg a Mazda MX5-ös. Mindkettő jó valamire, amire a másik nem, és nem csereszabatosak. 

"Lassan olyan szintre "emelkedik" a vita, mint a japán-autósok kontra német-autósok. "

Hogy mii? Vannak japán autók????? :)))))

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta A/D:

Természetesen a döntés továbbra is a közösségé, én abba nem szólok bele, ahogy eddig se tettem.

Továbbra sem arról van szó, hogy a modular szar lenne, illetve hogy megfelelő kezekben nem lehet zenét készíteni vele. Szerintem itt a forumon sokak jogos felhaborodasa abban rejlik, hogy szemtelenul es pofatlanul tularazott az egesz modular hiszteria, ar/ertek aranyban sehol nincs a "hagyomanyos" hangszerekhez kepest. Kicsit olyan ez, mint a high end audio, ahol tobbszazezres kabelektol es egyeb voodooba hajlo okossagoktol varjak a csodat, megtuzdelve egy jo adag sznobizmussal. En pl nem kerdojelezem meg a letjogosultsagat, aki szeret butykolni, akinek a sound design az elete, es kurvasok penze van erre, esetleg ebbol el, az meg fogja maganak venni igy is ugy is. De vajon akkor mi fog tortenni, ha Uli, vagy egyeb mas ceg majd kihozza pl a 250+ ezres VCO-k "majdnem" pontos masolatait 20ezer Ft-ert. Mert elobb utobb ez lesz. Es ennyit is ernek. Funckioja ugyanaz lesz, a hangja persze kicsit mas, de mixben ugysem fogja senki megmondani, a patchkabeleket meg majdnem pont oda kell majd bedugni. Na akkor lesz ertelme, talan.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy lesz egy ilyen is 

Az 1-2 béna demócska alapján valami 0-coast szerű "buchla inspirált" hang várható, azaz tök más, mint amit a pittsburgh eddig erőltetett - meglátjuk - ha az sv-1 blackbox áráért kidobják még ő is alternatíva lehet, mondjuk a minibrute 2-re mindenképpen.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta _cutoff:

Amúgy lesz egy ilyen is Az 1-2 béna demócska alapján valami 0-coast szerű "buchla inspirált" hang várható, azaz tök más, mint amit a pittsburgh eddig erőltetett - meglátjuk - ha az sv-1 blackbox áráért kidobják még ő is alternatíva lehet, mondjuk a minibrute 2-re mindenképpen.

640 USD, az itthon olyan 220k, ahogy az lenni szokott, egy ujabb tularazott szinti, mint ahogy az 0-coast is az, szerintem. minibrute 2 featureban azert tobbet ad joval

Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Akkor nagyjából jól tippeltem az árát -  640usb, legyen 640 euro európában, az 200e ft lesz "csak", de majd kiderül - azaz kb a MB2 árfekvése, bár ez inkább a 0-Coastnak lesz versenytárs, gondolom.

Az 0-coast tetszett nekem is, gondoltam veszek egyet elszorakozni vele. Volt nalam kolcson 2 honapig egy es eldontottem, hogy nem kell. Par honapos volt csak, de mar lotyogtek a potik rajta, a Dynamics poti recsegett, pedig kimelve volt... az egesz akkora kokler gagyi kivitelezes, hogy teljesen kiabradultam belole. Mindezt keccaze.

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Az 0-coast tetszett nekem is, gondoltam veszek egyet elszorakozni vele. Volt nalam kolcson 2 honapig egy es eldontottem, hogy nem kell. Par honapos volt csak, de mar lotyogtek a potik rajta, a Dynamics poti recsegett, pedig kimelve volt... az egesz akkora kokler gagyi kivitelezes, hogy teljesen kiabradultam belole. Mindezt keccaze.

Nekem is volt, szerettem a hangját, de ja, a kivitelezés nem az igazi - féltem a potijaitól, nem voltak túl stabilak. Helyenként azért tényleg volt egy ilyen poorman's buchla easel érzésem vele, de máskor meg úgy szólt mint egy nintendó - nekem azért kéne megint, de nem a mostani árán. 80at talán megérne.

Link to comment
Share on other sites

Vissza térve az eredeti témára..
Azon tűnődtem, hogy milyen brutál konfig lenne a szó szoros értelmében egy Brute 2s-el kombinálva a Neutron.
Nekem csak egy aggodalmam van, a Behringer nem a minőségi alkatrészek használatáról ismert. Már pedig ezen a szintin van bőven jack aljzat és poti dögivel. Nem tudom meddig fogják bírni a gyűrődést.

Azért eljátszok a gondolattal milyen lehetne egy Brute2s+Neutron+Assimil8tor esetleg még hozzá egy Morpheus filter. hmmmm...

Link to comment
Share on other sites

35 perccel ezelőtt írta Dyno:

Engem erről a Behringer dologból legjobban az érdekelne, hogy mikortól és honnan lehet Behringer D Modelt kipróbálni és megvenni (ha lehetne, itthon és nem külföldön).

A Gearslutz topikja alapján árpilis körül várható a beérkezés. Az első 2500 darabot mostanában szállítják "szanaszét", és ha jól értettem, akkor "előrendelési sorrendben".

https://www.gearslutz.com/board/showpost.php?p=13099930&postcount=3290

https://www.gearslutz.com/board/showpost.php?p=13109087&postcount=3405

Link to comment
Share on other sites

40 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Ezeketa cuccokat mar nem az orokkevalosagnak keszitik, mint fentebb irtam pl az 0-coast is rendkivul silany kivitelezes

Igen-igen értem ezt, meg nyilván a gazdasági hátterét is látom, csak értetlenül állok előtte... Mert a szar minőség nem egyenlő az olcsóval. Ott van pl a Draco által emlegetett BSII. A háza műanyag..na bumm.. stúdióba ki nézegeti?? Ami a hátránya, az az előnye... nagyon könnyű, ezért nyaralásra is milyen jól el lehetett vinni :D.. Viszont a potik profik, nem lötyögnek, nem a gagyizmust érezni rajta. Még is az árát lent tudták tartani...Nem is tudom ment-e el más Novation-ből annyi mint a BSII-ből. (talán a nova és mininova vonal..) Arról nem beszélve, ha mélyebben belemászik az ember olyan paramétereket talál amit még Pulse2-ben sem.. na de ez már offtopic, nem akartam ennyire elmászni az eredeti témától. Sorry...

Link to comment
Share on other sites

Speciel nagyon sajnálom hogy a Novation nem a BSII-ből csinált 8 polis szintit. Még sokkal bonyolultabb házat sem kellett volna csinálni, csak ami a poli és multitimbrál részhez kell. Esetleg egy DSP a végére oszt jó napot. Nem tudom miért jó mégegy Elektronszerű hangú szinti, amelyik digitebbül szól, csak egy szűrő van rajta...

 

Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Ugyan a fenti,  általam utoljára linkelt demo nekem nagyon gyengusz volt, de 300 euroért nekem is kell egy ilyen :D

Nagyon keves uj termeknel kepesek ertelmes demokat csinalni az elejen, majd jonnek a jobbak, de az eddigiek alapjan az biztos, hogy megeri az arat. Pont annyiba fog kerulni mint a Rackbrute es ez meg meg is szolal onmagaban :D 

Link to comment
Share on other sites

Én kivárok vele - impozáns a várható ár-érték arány, kb megcsinálták a moog mother-32-t olyanra, amilyennek eredetileg lennie kellett volna feature-ök szempontjából, a forma is majdnem ugyanaz, a színét és az előlapdizájnt ne bolygassuk, de a hang, na....hát az egyelőre eléggé kérdéses. Az első yt demón egész jó moogos karakternek tűnt, a soundcloud demó viszont minden, csak nem meggyőző sajnos.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta _cutoff:

Én kivárok vele - impozáns a várható ár-érték arány, kb megcsinálták a moog mother-32-t olyanra, amilyennek eredetileg lennie kellett volna feature-ök szempontjából, a forma is majdnem ugyanaz, a színét és az előlapdizájnt ne bolygassuk, de a hang, na....hát az egyelőre eléggé kérdéses. Az első yt demón egész jó moogos karakternek tűnt, a soundcloud demó viszont minden, csak nem meggyőző sajnos.

Majd odaadják Firechild-nak és csinál vele valami zeneféleséget. De Hunart magyar-lengyel kollégát is várjuk meg. Szerintem nekik meglesz.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...