Jump to content
Ménemszól.hu

Waldorf Quantum


A/D

Recommended Posts

17 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Behringer majd megcsinalja 400er :D

amugy sikerult 2018-ban 4000 euroer csinalni egy szintit mindenfele fejlett szintezissel, ami kb pont ugy szol mint a dx7 30 eve... legalabbis a fenti prezetek alapjan

Ugye? Nekem is ez a véleményem, de nem akartam előítélni ilyen halk és rossz felvételek alapján. 

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta axon.dust:

Behringer majd megcsinalja 400er :D

amugy sikerult 2018-ban 4000 euroer csinalni egy szintit mindenfele fejlett szintezissel, ami kb pont ugy szol mint a dx7 30 eve... legalabbis a fenti prezetek alapjan

de akkor 400ér is sok lenne, nem? :)

szerintem nem szól DX szerűen a preset sem, és nem is FM-mel készült. vannak amúgy az FM-hez közeli szintézisek, pl. a fázismoduláció, amivel könnyen össze lehet téveszteni, de itt még csak nem is az. 

Megértem, hogy valakinek fontosak a presetek (bár itt jelzi a videóban hogy még nem csináltak csak próba hangszíneket), de sokan úgy gondolkodnak, hogy a lehetőségeket keresik, lehetőleg olyat, amit még a gyártó sem látott meg a hangszerben, illetve a piacnak állítom hogy van egy igen finnyás része, akik minden ízében minőséget várnak. Rájuk ki fog gondolni? :) 

Én pont azt bírom, mikor ezeket a zseniket nem basztatják a marketingesek, hanem szabadjára engedik őket.  Jó, kicsit ilyenkor elszalad az árcédula és olyakor a fejlesztési idő. na és akkor mi van? nincs elég olcsó szinti? 

Úgy érzem, a szakmai észrevételekre még várnunk kell :)

Én azt gondolom, hogy arról a szintiről beszélünk, amihez képest az összes többi jóval kevesebbet tud. Vagy most tényleg az a para, hogy ez nem fog mondjuk úgy szólni mint teszem azt a Prologue? 

Amúgy a Quantum a sampler részével követi a Nord Wave hagyományait bizonyos értelemben: bármilyen szinti hangját bele tudod mintázni, az analóg szűrője miatt hasonlóan is fog viselkedni. Így pl. nem kell kivinned színpadra mondjuk egy eredeti PPG-t, vagy Jupiter 8-at. De töménytelen lehetőséget tettek bele bármihez képest. A beszédszinti része is fun :) 

Én kivárom a végterméket, mondom, már tavaly áprilisban is bemutatták sokkal kisebb készültség mellett. Élőben elég jól néz ki, és minden milliméterén  látszik, hogy drága. 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta A/D:

de akkor 400ér is sok lenne, nem? :)

szerintem nem szól DX szerűen a preset sem, és nem is FM-mel készült. vannak amúgy az FM-hez közeli szintézisek, pl. a fázismoduláció, amivel könnyen össze lehet téveszteni, de itt még csak nem is az. 

Megértem, hogy valakinek fontosak a presetek (bár itt jelzi a videóban hogy még nem csináltak csak próba hangszíneket), de sokan úgy gondolkodnak, hogy a lehetőségeket keresik, lehetőleg olyat, amit még a gyártó sem látott meg a hangszerben, illetve a piacnak állítom hogy van egy igen finnyás része, akik minden ízében minőséget várnak. Rájuk ki fog gondolni? :) 

Én pont azt bírom, mikor ezeket a zseniket nem basztatják a marketingesek, hanem szabadjára engedik őket.  Jó, kicsit ilyenkor elszalad az árcédula és olyakor a fejlesztési idő. na és akkor mi van? nincs elég olcsó szinti? 

Úgy érzem, a szakmai észrevételekre még várnunk kell :)

Én azt gondolom, hogy arról a szintiről beszélünk, amihez képest az összes többi jóval kevesebbet tud. Vagy most tényleg az a para, hogy ez nem fog mondjuk úgy szólni mint teszem azt a Prologue? 

Amúgy a Quantum a sampler részével követi a Nord Wave hagyományait bizonyos értelemben: bármilyen szinti hangját bele tudod mintázni, az analóg szűrője miatt hasonlóan is fog viselkedni. Így pl. nem kell kivinned színpadra mondjuk egy eredeti PPG-t, vagy Jupiter 8-at. De töménytelen lehetőséget tettek bele bármihez képest. A beszédszinti része is fun :) 

Én kivárom a végterméket, mondom, már tavaly áprilisban is bemutatták sokkal kisebb készültség mellett. Élőben elég jól néz ki, és minden milliméterén  látszik, hogy drága. 

Ne már: nekem szerintem vannak ismerőseim, akik vállalkoznának arra hogy egy 100.000 eurós szintit saját megálmodásaik alapján a piacra dobjanak...biztos sok vevője lenne, de hát ők zsenik és szabadjára engedték magukat...

Ez nem zseni, hanem bullshit. A mai technológia mellett ez egy akkora parasztvakítás hogy csak úgy rotyog. Mi abban a zsenialitás ha iszonyat drágán összedobok egy olyan szintit, amelyet a szoftverek már rég el is felejtenek tudásban? Mi a zsenialitás és új rajta? Az érintőkijelző? A tepsifonok és tabletek világában? A vokóder vagy formáns szintézis? A Kontakt melyik verziója tudta már ezt, talán az v1.3 ? A vokóderből még mindig a legütősebbek között a Prosonic Orange Vocoderje van, akkora a zsenialitás e téren... 
Vagy talán az lenne a zsenialitás ha fogom a Blofeld-Q-XT-MicroWave szintézist és megfejelem egy analógszűrővel?

Ilyen szinti már volt, nem úgy hívták hogy Waldorf Q+? Nem azt adták ki szálcsiszolt formában és hasonlóan szar árcédulával? Szerinted mi lesz vele, ha a Q+ akkor csak annyira volt sikeres?

Félreértés ne essék, jó darab a Waldorf Q pláne a plusz, de MA NEM EZÉRT A PÉNZÉRT.  A fele ár az amit egy Waldorftól el lehet maximum fogadni. De egy Behringer lehet megcsinálja 1000 euróból. Uli röhög majd a markába és felzabálja a sok "zseni" hangszerkészítőt a drága vackaikkal akik arany áron nyomtatják a PCB-jüket, ezek szerint. Közben meg Kínából rendelnek ők is, meg lehet hogy az egész ott is készül 90%-ban.

A zseni az, aki ezt megcsinálja 1000 euros értékesítési áron.
 

Link to comment
Share on other sites

 

12 perccel ezelőtt írta draco draconis:

parasztvakítás hogy csak úgy rotyog.

ebből az árból veszel egy használt nord wave-et és egy virus-t vagy hasonló kaliberű VA cuccokat (nem is egyet!) és még kétszer ki is rántod  rá :D de ez a 4000 ójró, hát ____ khm 
Draconak igaza van, a szoftok bőven elmentek már a vasak felett. DE nagyon szívesen látnék egy demót analog vs VA vs szoft közötti tesztekkel, olyan ZBH kivitelben, ahol elmagyarázzátok mi miért és  hogyan, mert eddig mondóka az volt róla, hogy "AZ A TUTI MERT" de A-B alapon SOSE mutattátok be, hogy miért. Szerintem más is kiváncsi lenne rá., sőt..

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Igazából nagyon jogos a kérdés/kérés: mert a Largo szoftver bouncingolva - ami ugyan nem olcsó szoft - simán van olyan jó mint a nagy Q.

igazából az eszközpark megvan a Hitspace-nek hozzá, a teszt adott lenne, hogy a tudatlan laikusnak is elmagyarázzák, halandó nyelven: NA EZÉ' NEM HALLASZ JÓL HÜLYEGYEREK :D Miért jobb a model D mint xyz, miért jobb a nord VA mint akármi más vagy az örök kérdés, miért jobb a fizikai hangszer mint a szoft mikor kvázi ugyanúgy digit pcb-n számol stb stb miért is jobb ez a Waldorf mint a régiek (most abba ne menjünk bele "mert az bug-os" és használhatatlan, itt szimplán a soundra lenne kihegyezve a teszt). Mondom engem csak az zavar, hogy eddig valaki megmondta, hogy EZ A TUTI MERT EZT HASZNÁLTÁK RÉGEN... és? tovább? hm? mutasssadmámé!?

Link to comment
Share on other sites

Én teljesen szoft szinti alapon dolgozom mióta csak elkezdtem zenélni 2000 után és bár főleg anyagi okok miatt mivel nagy drága vasakra nem lenne pézem de azért meg is vagyok elégedve ezekkel a jobb mai szoftokkal... Amikor elkezdtem zenélni akkor kezhdtek eltejredni/megjelenni a szoft szintik de ha nem lennének akkor sokat gyűjtenék arra a kevés vasra amire futná :o

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...