Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
endru

Milyen hangszert hallasz?

Kérdés

Milyen hangszert, hangot, patch-et stb. vélsz felfedezni az alábbi zenékben?

Akkor kezdem. Egy trance válogatás. Ki mit hall? Virus? Nova? JP-8000? Mindegyik? Egyiksem? :)

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Ha nem is hallással, de rákereséssel megtudható hogy FL Studioban van összerakva a cucc, szóval innentől kezdve bármi sample lehet.

Nekem a kezdő zongi tipikusan Roland JV/XP zongora presetnek hallatszik egyébként.

UI: nem én pontoztalak le :-)

Hozzászólás megosztása

• 0

Ha nem is hallással, de rákereséssel megtudható hogy FL Studioban van összerakva a cucc, szóval innentől kezdve bármi sample lehet.

Nekem a kezdő zongi tipikusan Roland JV/XP zongora presetnek hallatszik egyébként.

UI: nem én pontoztalak le :-)

Nos igen. Pontosan arra lennék kíváncsi, hogy eredetileg a stúdiófelvételeknél miket használnak a számoknál. Milyen hang, milyen szinyóból szólal meg. Bár állítólag egy Virus hangját "könnyű" felismerni, olvastam itt régebben. Nyilván egy laikusnak nehezebb.

Linkelhetném a számokat kilóra, (nem csak trance-et) hogy ki milyen hangszert vél hallani, mert igencsak kíváncsi lennék egy-két dologra.

Jó lenne, ha feltüntetnék a ezeket a dolgokat a lemezborítókon.

---

Magamat pontoztam le. (véletlenűl) :D. Ilyen lehetőségnek nem szabadna lennie szerintem, hogy saját magamat is le tudjam pontozni.

Hozzászólás megosztása

• 0
Magamat pontoztam le. (véletlenűl) :D. Ilyen lehetőségnek nem szabadna lennie szerintem, hogy saját magamat is le tudjam pontozni.

Ez így igaz, javítottam (szerencsére eddig nem éltek még ezzel vissza - rajtad kívül :). Megpróbálom levenni a negatív pontot :)

thumbsu.gif

Hozzászólás megosztása

• 0

Sőt: az első trekknél még a soundbankot is meg tudom mondani, amivel készült (Virus).

2. trekk: Ferrynek nincs Virusa, nem is volt, csak JP-je (Meg Q, V-Synth stb, de ez JP). Az abból jön.

Barthezz talán Virus.

A többire most nincs időm :)

Hozzászólás megosztása

• 0

A Kavinsky nótákban a dob track

Linndrum,Yamaha rx5, vagy E-mu sp1200-Drumulator lehet?

Szerintetek?

Szerkesztette leslie

Hozzászólás megosztása

• 0

Ez a borzadály hang Virusból jön? 1:14-től:

Szerkesztette endru

Hozzászólás megosztása

• 0

Ez a borzadály hang Virusból jön? 1:14-től:

Szerintem inkább JP8080, vagy más supersaw.

Szerkesztette Tsoka

Hozzászólás megosztása

• 0

A Kavinsky nótákban a dob track

Linndrum,Yamaha rx5, vagy E-mu sp1200-Drumulator lehet?

Szerintetek?

Linndrum, SP1200 és Drumulator kilőve (azok nem tudják ezt a hangot). Ez tuti. Szerintem bármilyen sztenderd sampling könyvtár lehet heviben processzálva.

Hozzászólás megosztása

• 0

A Future Trance válogatásokat hallgatva, rengeteg számnál belefutok ilyen v. ehhez hasonló hangzásba. Nem egy fülsimogató patch. :)

Hozzászólás megosztása

• 0

A Future Trance válogatásokat hallgatva, rengeteg számnál belefutok ilyen v. ehhez hasonló hangzásba...

Csakúgy mint ebbe a Roland "pizzicato" patch-be. Sash, Brooklyn Bounce, Faithless stb. rengetegen használták akkoriban techno, house műfajban.

http://synthmania.com/Roland%20JD-990/Audio/Factory%20Patches%20examples/B/52%20Pizzicato.mp3

Hozzászólás megosztása

• 0

Virusból is simán kihozható.

Itt mutassák hogyan:

A vicces, hogy nem fűrész oszcillátor a forrása, hanem pwm-es négyszög jellel operálnak.

Szerkesztette G.t.

Hozzászólás megosztása

• 0

Nem akartam új topicot nyitni, mert a kérdés hasonló. Felismeri valaki, hogy a linkelt zenében, 2:00-tól milyen patch szól folyamatosan a dob mellett? A hang az DX7/TX7-ből jön, de a patch neve valakinek? Szerintem "gyári" hangról van szó, több helyen hallottam már.

Köszi.

Hozzászólás megosztása

• 0

Nem akartam új topicot nyitni, mert a kérdés hasonló. Felismeri valaki, hogy a linkelt zenében, 2:00-tól milyen patch szól folyamatosan a dob mellett? A hang az DX7/TX7-ből jön, de a patch neve valakinek? Szerintem "gyári" hangról van szó, több helyen hallottam már.

Köszi.

Nem biztos, hogy DX7-ből jön bár kétségtelen van egy hasonló patch a DX7-ben de ez szerintem kicsit hajaz egy Elka Syntex szintén híres hangszínére. Asszem Laser Harp vagy mi a neve és JMJ is ezt használta.

De még szóba jöhet a Synclavier is. Vagy EMU. Ki tudja?

Hozzászólás megosztása

• 0

Na most majd jó sok embert magamra haragítok... ;)

Nem tökmindegy, mi szól? Ez a Kavinsky "nóta" egy nagy rakás ...

Ebben talán több "fejtegetni való" van, és még ráadásul közelebb is áll "a zenéhez" :D

Szerkesztette bendi

Hozzászólás megosztása

• 0

Szerintem senkit nem haragítottál meg, csak a lelki világomba tapostál bele :)

2 éve linkelte be nekem egy srác ezt a videót

"Nemetudnéke" valami hasonló dolgot, 80's évekbeli TV sorozatokban, x kategóriás videókban előforduló szintizenét összehozni

Mivel stylusban inkább a fúziós zene, jazzrock áll közelebb hozzám, ezért kértem tanácsot
Utólagos elnézést kérek! :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Utólagos elnézést kérek! :)

Ugyan miért kérnél elnézést?

Nekem bejött a Kavinsky szám. David Gilmourt meg Shpongle-t pedig külön-külön is szeretem.

Ez a topic nem bendi kolléga zenei ízléséről szól. Kicsit rossz passzban lehetett épp. :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Ugyan miért kérnél elnézést?

Nekem bejött a Kavinsky szám. David Gilmourt meg Shpongle-t pedig külön-külön is szeretem.

Ez a topic nem bendi kolléga zenei ízléséről szól. Kicsit rossz passzban lehetett épp. :)

Egyetértek veled, arról nem is beszélve, hogy az aki itt megoszt egy zenéz, az nem feltételenűl kell hogy szeresse is azt. Lehet hogy csak az egyik szólam hangszíne tetszik neki és éppen azt a hangzást keresi. 

Hozzászólás megosztása

• 0

OFF

Tökéletesen jó passzban voltam, ;) csak ez a klip is kiváló példa arra a jelenségre, hogy ma már "a zene" (legalább is a "tömegízlésnek" szánt része) igazából egyáltalán nem a zenéről szól. Csak és kizárólag a video kiszolgálására "használják", auditív körítést ad. Ezek a "zenék" önmagukban nem állják meg a helyüket.

Nagyjából illik ezekre is a klasszikus "reggae" vicc:

- Mit mondanak a jamaikaiak, ha elfogy a fű? "Mi ez a szar zene...!?"

Ehhez persze azért hozzáteszem, hogy imádtam anno a UB40-t és Bob Marleyt is :D ... ha nem is a teljes életművüket ... de jónéhány "pillanatukat" ;)

ON

Szerkesztette bendi

Hozzászólás megosztása

• 0

OFF

Tökéletesen jó passzban voltam, ;) csak ez a klip is kiváló példa arra a jelenségre, hogy ma már "a zene" (legalább is a "tömegízlésnek" szánt része) igazából egyáltalán nem a zenéről szól. Csak és kizárólag a video kiszolgálására "használják", auditív körítést ad. Ezek a "zenék" önmagukban nem állják meg a helyüket.

Nagyjából illik ezekre is a klasszikus "reggae" vicc:

- Mit mondanak a jamaikaiak, ha elfogy a fű? "Mi ez a szar zene...!?"

Ehhez persze azért hozzáteszem, hogy imádtam anno a UB40-t és Bob Marleyt is :D ... ha nem is a teljes életművüket ... de jónéhány "pillanatukat" ;)

ON

Szerintem meg jó zene. Ízlésről meg nem vitázunk, főleg nem egy technikai topicban.

Hozzászólás megosztása