Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
endru

Milyen hangszert hallasz?

Kérdés

Milyen hangszert, hangot, patch-et stb. vélsz felfedezni az alábbi zenékben?

Akkor kezdem. Egy trance válogatás. Ki mit hall? Virus? Nova? JP-8000? Mindegyik? Egyiksem? :)

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Szia!

Tudomásom szerint van virtuális változata az AX 80-nak, de abban nem volnék biztos, hogy az úgy is szólal meg, mint az eredeti. 

Amúgy számomra a mai napig hihetetlen, hogy lehet egy analóg hangszerből ilyen brutálisan élethű hangot kicsiholni.

Amúgy a dal basszusa is AX-ból jön. 

Hozzászólás megosztása

• 0
38 perccel ezelőtt írta Albert30:

Szia!

Tudomásom szerint van virtuális változata az AX 80-nak, de abban nem volnék biztos, hogy az úgy is szólal meg, mint az eredeti. 

Amúgy számomra a mai napig hihetetlen, hogy lehet egy analóg hangszerből ilyen brutálisan élethű hangot kicsiholni.

Amúgy a dal basszusa is AX-ból jön. 

Hát igen, de amúgy honnan tudod, honnan vagy olyan biztos hogy ax80 ból van? Mert a depeche mode nak is voltak olyan szólamai mint ha egy klarinétból vagy valami fa fúvósból származna, de ügye ott tudjuk hogy samlereket használtak

Hozzászólás megosztása

• 0
27 perccel ezelőtt írta Zongilog:

Hát igen, de amúgy honnan tudod, honnan vagy olyan biztos hogy ax80 ból van? Mert a depeche mode nak is voltak olyan szólamai mint ha egy klarinétból vagy valami fa fúvósból származna, de ügye ott tudjuk hogy samlereket használtak

A Depeche Mode rengeteg hangszert használt, ellentétben a Bonanzával. A Depeche klarinétjai, oboái emulatorból jött.

Onnan tudom biztosan, hogy AX-ból jött, mert a Hauber Zsolt írta nekem😉

Az első albumuk gyakorlatilag egy M1-essel készült 80%-ban. Pár hangszínt leszámítva, DX7, AX 80....

A Jel albumon, már erősen aktivizálódott a D20. Ezt meg onnan tudom, hogy egy csomó dal hangszíne benne volt a szintimbe, amit vettem egy sráctól. Ő a Zsoltéktól vette anno azt a D 20-ast.

Az 1984-en meg már bevetették a W30-ast, amit inkább sequencernek használtak, és az S 770-es ott debütált először. 

A pillanat emlékműve albumon, már szinte csak Roland S 770-ből jöttek a hangok vagy egyéb más mintavevőből (Emu-I). Persze hallható még az M1-es is, és a JD 800 is, vagyis azok hangszínei .A hangzásvilág is 180 fokot fordult.

Az elmondatottnál jött nagyon képbe a JD 800-as és az SPD 11-es elektromos dob. Valamint egyéb sampler, talán Emax II. A legjobb, legletisztultabb hangzású album Tőlük. A mai napig imádom.

A régi és új, jóslat albumon meg a JD 990-es volt a zászlóshajó. A legjobb hangszer, amit a Roland valaha készített. Használt még itt Kurzweil 2600-ast talán. Ja! Meg Emu vintage keys modult is használtak 91-környékétől, bár én nem preferálom azt a modult, és hallani sem hallom ki sehol sem 😕

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
7 órája írta Zongilog:

ma a számítógép korában, ax 80 vásárlása nélkül hogyan reprodukálható ez ?

Szerkesztette AudioWorks Hangtechnika

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta Albert30:

A Depeche Mode rengeteg hangszert használt, ellentétben a Bonanzával. A Depeche klarinétjai, oboái emulatorból jött.

Onnan tudom biztosan, hogy AX-ból jött, mert a Hauber Zsolt írta nekem😉

Az első albumuk gyakorlatilag egy M1-essel készült 80%-ban. Pár hangszínt leszámítva, DX7, AX 80....

A Jel albumon, már erősen aktivizálódott a D20. Ezt meg onnan tudom, hogy egy csomó dal hangszíne benne volt a szintimbe, amit vettem egy sráctól. Ő a Zsoltéktól vette anno azt a D 20-ast.

Az 1984-en meg már bevetették a W30-ast, amit inkább sequencernek használtak, és az S 770-es ott debütált először. 

A pillanat emlékműve albumon, már szinte csak Roland S 770-ből jöttek a hangok vagy egyéb más mintavevőből (Emu-I). Persze hallható még az M1-es is, és a JD 800 is, vagyis azok hangszínei .A hangzásvilág is 180 fokot fordult.

Az elmondatottnál jött nagyon képbe a JD 800-as és az SPD 11-es elektromos dob. Valamint egyéb sampler, talán Emax II. A legjobb, legletisztultabb hangzású album Tőlük. A mai napig imádom.

A régi és új, jóslat albumon meg a JD 990-es volt a zászlóshajó. A legjobb hangszer, amit a Roland valaha készített. Használt még itt Kurzweil 2600-ast talán. Ja! Meg Emu vintage keys modult is használtak 91-környékétől, bár én nem preferálom azt a modult, és hallani sem hallom ki sehol sem 😕

Ja 😁 így könnyü ilyen tájékozottnak lenni. Én a 1984-es album után valahogy már nem követtem a zenekart. Utólag visszahallgatva az albumjaikat, nekem nagyon gagyin szólnak, ami gondolom már nem a szintiken múlt, hanem inkább a stúdión, a keverésen. Azt mondd már meg nekem 😁 hogy ha pl. az első albumnál minden m1-el készült, akkor mit csináltak minden koncerten a d20-al?  Vagy egyáltalán van kapcsolat a között hogy koncerten min játszanak és a között hogy mivel vették fel a stúdióban az albumot?  Elvileg kellene, hogy legyen!! Emlékeim szerint az 1984 koncerten is d20-at meg w30-at láttam

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Zsolti, amióta csinája ezeket a remake videókat, több alkalommal is elmondta, hogy bár a stúdióban többnyire az M1 és a Holló Józsi (R-GO) kölcsönadott DX-7 hangjai lettek rögzítve, a színpadon olyan hangszíneket használtak fel, pld. a D-20-ból, amelyek a leginkább hasonlítottak az M1-re! Ennyi a secret :)

A W-30-at pedig mivel sampler, telepakolták különböző vasak mintavett hangszíneivel!

Lásd. az M1 leginkább használt hangjaival és a egyéb szintik hangjaival.

Onnan Te már azt láttad, hogy játszik a W-30-on és egy M1 hallatszik :D:D

Szerkesztette Pityu

Hozzászólás megosztása