Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Zenekari próba felvétele


bazookabill

Kérdés

Sziasztok!

Szeretném egy alap rock hangszerelésű banda próbáit elfogadható minőségben felvenni azzal a céllal, hogy a felvétel visszahallgatva alkalmas legyen arra, hogy a dalokban kitalálhassam a saját témát, sávokat rá. Vagy egy alap Zoom H1-ben gondolkodom, vagy akár ki lehetne használni a steinberg ur22 mk2 adottságait esetleg egy kondenzátor miksivel.

Nem a világmegváltás a cél, hanem, hogy ne telefonos felvétel készüljön. Mi lehet erre a legoptimálisabb mód és eszköz? A próbaterem egy nagyobb helyiségből áll, mivel viszont 6-7 ember játszik egyszerre, le kell fedni a teljes hangzó teret.

Köszi az ötleteket előre is!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ezek a mobil felvevők (pl. az általad említett Zoom) szerintem teljesen megfelelnek a célnak. Jó távol helyezd el a dobostól és a gitárosoktól :-) ők veszélyesek.

Jó megoldás a hangkártya-mikrofon is, de akkor kell a laptop és kábelek. A mobil felvevő ezektől kímél meg. 

 

Link to comment
Share on other sites

Hja. A zoom-fele dolgok sztem is jok erre.

ki kell talalni jol, hogy hova teszed a proban. Javasolt egy mikrofonallvanyra rakni (van hozza hardver, ha gyari szett), es kiserletezgetni.

az egyebkent akar egy kulon topicot is megerne, hogy, hogyan kell berendezni a probatermi korulmenyeket. Ki hol legyen, stb.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Wheel:

Ezek a mobil felvevők (pl. az általad említett Zoom) szerintem teljesen megfelelnek a célnak. Jó távol helyezd el a dobostól és a gitárosoktól :-) ők veszélyesek.

Jó megoldás a hangkártya-mikrofon is, de akkor kell a laptop és kábelek. A mobil felvevő ezektől kímél meg. 

 

Köszi!

Vannak annyira veszélyesek, mint egy külföldi ismerősöm terve? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...