Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Superior vs. EzDrummer


Csuzlee

Kérdés

Sziasztok!

A véleményetekre, tapasztalatokra lenne szükséges. Jelenleg EzDrummer-t használok szinte minden zenémben (full legális és szeretek is legális dolgokat használni), viszont minél jobb technika áll rendelkezésre itthon a hangszerek felvételére, egyre kevesebbnek érzem az EzDrummert. Valahogy művé vált (gép). Eddig úgy voltam vele, hogy EzDrummer + UAD elég lesz, de most szűk keresztmetszettnek érzem az EzDrummert. Az a kérdésem, hogy érdemes lecserélni Superior Drummerre? Tényleg annyival jobb? Nagyon sokan ajánlják, viszont próba nélkül a 260 EUR crossgrade így hobby szinten...

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A Superior 3 elég komoly történet, érdemes megvenni szerintem. Már az alap 140GB-os könyvtár is nagyon jól szól, amit George Massenburg csinált, de van egy csomó kiegészítő is hozzá, amit külön lehet megvenni. Elég drágák, de mind nagyon jó és jelenleg nincs jobb a piacon szerintem. Most épp vannak akciós csomagok amúgy. 

Link to comment
Share on other sites

27 perccel ezelőtt írta mexi:

Ezt ugyan nem kérdezted,de javasolni tudom még a Steven Slate Drums-ot is.Én Addictive Drumsot,és Steven Slate-et használok.Talán a Slate kicsit jobban szól.
 

http://stevenslatedrums.com/ssd4/

150 dollárért szerintem jó bolt

Ezekkel a progikkal az az egyetlen bajom, hogy igazából akkor tudod kihozni belőlük a maximumot, ha az összes, vagy jópár "kiegészítő csomagot" megveszed. (EZ-nél is, Superiornál is, meg SSD-nél is.) Márpedig akkor nagyjából az eredeti összeg 5 - 10 -szeresét is elköltöd.

A topikhoz:

A Superior Drummer sokkal-sokkal szofisztikáltabb az EZ Drummernél. Ha hasonlítani kell, akkor mondjuk olyan különbség van a két csomag között, mint a Garageband és a Logic Pro X között.

Link to comment
Share on other sites

Az Addictive Drums nagyon gáz szerintem. Soha semmi használhatót nem hallottam belőle.
De eleve össze sem mérhető már méretben sem vele. A Superior kb. a 40-50-szerese, ha mindent megveszel hozzá.
A Steven Slate-et is megvettük, de elég ritkán használjuk. Vannak abban is jól szóló dolgok, de jóval kevésbé univerzális szerintem, mint a Superior.
A dinamikaérzékenysége pl. elég gyatra a Superiorhoz képest és a legtöbb esetben nem lehet benne olyan élőre programozni.
A Superior3 szerintem jelenleg messze ver mindent, ami a piacon van, bár épp most jött ki a Steven Slateből is az újabb verzió és a demók alapján
javítottak a dinamikaérzékenységen. A korábbi könyvtárakon viszont ez nem segít, mert a minták vannak benne rosszul megcsinálva.
Nem lehet egy tisztességes breaket megírni benne, mert vagy géppuska hangja lesz, vagy összesik a hang egy bizonyos velocity alatt.
A keverője is nagyon ergya volt eddig, meg úgy egyáltalán a belenyúlási lehetőségek is.

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Az Addictive Drums nagyon gáz szerintem. Soha semmi használhatót nem hallottam belőle.
De eleve össze sem mérhető már méretben sem vele. A Superior kb. a 40-50-szerese, ha mindent megveszel hozzá.
A Steven Slate-et is megvettük, de elég ritkán használjuk. Vannak abban is jól szóló dolgok, de jóval kevésbé univerzális szerintem, mint a Superior.
A dinamikaérzékenysége pl. elég gyatra a Superiorhoz képest és a legtöbb esetben nem lehet benne olyan élőre programozni.
A Superior3 szerintem jelenleg messze ver mindent, ami a piacon van, bár épp most jött ki a Steven Slateből is az újabb verzió és a demók alapján
javítottak a dinamikaérzékenységen. A korábbi könyvtárakon viszont ez nem segít, mert a minták vannak benne rosszul megcsinálva.
Nem lehet egy tisztességes breaket megírni benne, mert vagy géppuska hangja lesz, vagy összesik a hang egy bizonyos velocity alatt.
A keverője is nagyon ergya volt eddig, meg úgy egyáltalán a belenyúlási lehetőségek is.

Superriort kb 10 éve használtam utoljára,kb akkor álltam át addictivra,nekem használhatóbbnak tünt,vagy csak jobban kézreállt,nem tudom és kb 2 éve Steven Slatre álltam.Mondjuk kész dolgokat ezekkel nem nagyon csináltam,csak demózgatáshoz,nóta ötletekhez,de a Slate jónak tünik,de a beállítása tényleg nem egyszerű,mondjuk én kontakt-al használom.
Ránézek mostmár a Superriorra,ha így felhoztátok :-)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta mexi:

Slate jónak tünik,de a beállítása tényleg nem egyszerű,mondjuk én kontakt-al használom.

Nem az, hogy nem egyszerű, hanem nem lehet benne egy csomó mindent megoldani. Demózni persze bőven jó, de az ügyfelek hamar visszadobálják, hogy nagyon gépies és igazuk is van. Vannak tök jó soundok benne, amiket sajnos épp azért nem lehet használni, mert képtelenség egy-egy pörgetést hitelesen megcsinálni vele. Kontakt-tal amúgy még pontatlan is, mint az állat. Nem véletlenül nem használja egyetlen komoly dobsampler sem. Slate is hamar rájött, hogy gáz és nehezen használható. Inkább csinált magának saját lejátszót, csak az meg elég együgyűre sikeredett. Bár most azon is fejlesztett egy kicsit.

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta sultan smith:

Az, hogy az élőnek hasson az azért még pár dolog függvénye, de mind a superior mind a steven slate jó alap erre.

Persze, de azért legalább 90%-ban azon múlik, hogy hogy vannak megcsinálva a velocity layerek és az sok soundnál nem jó benne sajnos. Max akkor szoktam használni, amikor egyszerű dobolás van, vagy csak egy-egy részét, pl. láb, vagy pergő. Mondjuk az 5-ösbe még nem ástam bele magamat, csak a demóját hallottam. Az alapján pont ezekre a problémákra mentek rá.

 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Persze, de azért legalább 90%-ban azon múlik, hogy hogy vannak megcsinálva a velocity layerek és az sok soundnál nem jó benne sajnos. Max akkor szoktam használni, amikor egyszerű dobolás van, vagy csak egy-egy részét, pl. láb, vagy pergő. Mondjuk az 5-ösbe még nem ástam bele magamat, csak a demóját hallottam. Az alapján pont ezekre a problémákra mentek rá.

 

először is köszönöm szépen a sok hozzászólást :) Sultan barátom azért is írta ezt, mert egy vele folytatott privát beszélgetés kapcsán jött nálam ez a kérdés és én is tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok egy nagy profi (mixing terén), de azt nem szeretem mikor azon múlik valami, hogy milyen a felvett minta és igazság szerint valahol erre irányult a kérdésem, hogy a Superiorban tényleg annyival jobban a minták, mint az EzDrummerben? Eleinte nagyon tetszett az EzDrummer, de pont amiről beszélt a Sultan, valahogy nem tudok belőle többet kihozni, hogy "élőnek" hasson és egy rendesen felvett gitár és basszus gitár mellett már nagyon hallom, hogy "gép". Nyílván nem egy Superior Drummer váltástól leszek profi és lesznek elők a dobjaim, de ha a végeredmény már szinte alapból jobb mint az EzDrummerrel, akkor megéri nekem :) Remélem érthető mit is szeretnék mondani :D

Link to comment
Share on other sites

Az Addictive borzalmasan szól. Nagyon amatőr az egész. Egyetlen jól szóló lemezről sem tudok, ami azzal készült volna. Én már többször nekifutottam, mert egyszerűen nem értem, hogy miért ezzel kínlódnak otthon a zenekarok Az egy dolog, hogy egy értelmes preset sincsen benne, aminek bármi köze lenne egy jól szóló dobhoz, de semmi használhatót nem tudtam belőle kitekerni én sem. De ahogy mondom, már a méretéből is egyértelmű, hogy komolytalan. Kb. 10GB az egész, a Superior meg több, mint 500GB. Egyszerűen nem az a kaliber. Persze árban sem. A Steven Slate meg valahol a kettő között lavírozik. Az sokkal inkább PRO kategória, mint az Addictive, csak még sokat kellene rajta fejleszteni, hogy igazán jó legyen. Nem tudom az újban ezek mennyire történtek meg. A presetek persze a Superiorban sem tökéletesek, abban is magunknak kell megcsinálni minden lemezre a kész soundokat, bár az újakban van sok jó is, amiből el lehet indulni. 10 éve még ez sem volt egy tirgris, azt elismerem, de rengeteget fejlődött, meg legfőképp nagyon jó könyvtárak jöttek ki hozzá közben, főleg az utóbbi években.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Superiorban tényleg annyival jobban a minták, mint az EzDrummerben?

Ezt a részét nem vágom teljesen, mert nem használom az EZ-t.
Ami biztos, hogy a nagy SDX könyvtárak sokkal jobbak, mint az kis EZX-ek, mert azokból pont az hiányzik, akitől profi lesz az egész.
Az EZX-ek demózni való cuccok. Arra tökéletesen meg is felel.
Az EZdrummer 2 viszont úgy tűnt amikor egyszer belenéztem, hogy mintha használná az SDX könyvtárakat is, de nem ástam bele magamat.
Ha használja, még akkor sem biztos, hogy teljesen mélységében.
Ezen kívül pedig az új Superior 3 eleve jobban szól már a Superior2-nél is, még ugyanazzal az SDX könyvtárral is.
Szóval maga a lejátszó is számít.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

Hogy tudom másik meghajtóról megszólaltatni a könyvtárat S3 (Superior3)-nál. Mellékeltem egy képet..., ha az ott látszó C meghajtóra rakom, nincs gond, rendesen működik. Egy másik meghajtón szeretném tárolni később a könytárakat de a "browse for library path" -ra kattintva ha kijelölöm az új helyen már nem látja.

köszönöm

kép   http://www105.zippyshare.com/v/9pR3UuKq/file.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...