Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Kompresszor kérdés


Suba Krisztián

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Először is, ha jól érzékelem, te egy kétcsatornás kompresszort keresel. (?)

A Bellari az, de az SM Pro NEM!,

Az SM Pro ugyan két csatornás, de két különböző frekvenciát kezel, (Innen a Multiband Compressor elnevezés), olyan plusz tulajdonsággal, hogy, amennyiben az egyik csatorna kompresszorát lenémítod, úgy a másik szűrőként tud viselkedni (Low, vagy Hi-Pass) A szűrő vágási pontját, pedig te tudod meghatározni egy állítható fogókapcsolóval.

Ez nem beépített EQ, hanem egy érdekes technikai megoldás, amivel jól lehet kísérletezni felvételkor.

Mindkettő optikai, tehát viszonylag "lusta"- "soft knee",

a Bellari csöves, az SM Pro tranzisztoros, így a hangkarakterük is más.

A Bellari elég jól paraméterezhető, az SM Pro pedig egyedi (500-as, multiband, szűrő funkcióval)

Attól (is) függ mire szeretnéd használni?

 

 

 

Ezekkel a modellekkel ugyan konkrét tapasztalatom nincs

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Először is, ha jól érzékelem, te egy kétcsatornás kompresszort keresel. (?)

A Bellari az, de az SM Pro NEM!,

Az SM Pro ugyan két csatornás, de két különböző frekvenciát kezel, (Innen a Multiband Compressor elnevezés), olyan plusz tulajdonsággal, hogy, amennyiben az egyik csatorna kompresszorát lenémítod, úgy a másik szűrőként tud viselkedni (Low, vagy Hi-Pass) A szűrő vágási pontját, pedig te tudod meghatározni egy állítható fogókapcsolóval.

Ez nem beépített EQ, hanem egy érdekes technikai megoldás, amivel jól lehet kísérletezni felvételkor.

Mindkettő optikai, tehát viszonylag "lusta"- "soft knee",

a Bellari csöves, az SM Pro tranzisztoros, így a hangkarakterük is más.

A Bellari elég jól paraméterezhető, az SM Pro pedig egyedi (500-as, multiband, szűrő funkcióval)

Attól (is) függ mire szeretnéd használni?

 

 

 

Ezekkel a modellekkel ugyan konkrét tapasztalatom nincs

Nekem felveteli lancba kellene valami leveler jelleggel.. ezt a bellarit tobb kulfoldi studioban lattam nagyobb vasakkal egy rackban, innen gondoltam meg a velemenyek alapjan hogy nem lehet rossz cucc.. 

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Az SM Pro gyanúsan olcsó. Egy próbát megér, legfeljebb ha nagyon "gánya", akkor ugyanennyiért valaki biztosan elviszi hasonló okokból...:-)

 

Hat igen.. a gagyisag erzeset kelti.. ez  a bellari meg nem egy elterjed valami.. alig talalni rola valamit. Viszont a soundonsound jo velemenyt irt rola.. 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Suba Krisztián:

Hat igen.. a gagyisag erzeset kelti.. ez  a bellari meg nem egy elterjed valami.. alig talalni rola valamit. Viszont a soundonsound jo velemenyt irt rola.. 

Igen, de ennyiért nem nagyon van bármilyen kompresszor. Ha csak felvenni szeretnél normális minőségben otthon, akkor szerintem nagyon rossz dolgot nem csinál, nem ezen fog elbukni a felvétel. Ha van 500-as házad, valamilyen preamp-od, mikrofonod, akkor egy próbát megér.

A Bellari pedig akkor opció, ha sztereó jelforrást szeretnél komprimálni, pl. Billentyű, Dob BUS, stb...

Az igazán jó leveller-ek nem olcsóak, csodák pedig ritkán vannak...

 

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Igen, de ennyiért nem nagyon van bármilyen kompresszor. Ha csak felvenni szeretnél normális minőségben otthon, akkor szerintem nagyon rossz dolgot nem csinál, nem ezen fog elbukni a felvétel. Ha van 500-as házad, valamilyen preamp-od, mikrofonod, akkor egy próbát megér.

A Bellari pedig akkor opció, ha sztereó jelforrást szeretnél komprimálni, pl. Billentyű, Dob BUS, stb...

Az igazán jó leveller-ek nem olcsóak, csodák pedig ritkán vannak...

 

Aha.. az ara miatt en is ketelkedem, bar  a warm audio is eleg jo es kicsit dragabb.. isa one utan szeretnem amugy berakni, de lehetoleg nem elrontani vele a felvetelt, hanem csak hogy egy kis melegseget, szint adjon neki, meg egyengesse kicsit a jelet.. jo lenne ha valaki innen tudna velemenyezni, mert mashol jo velemenyt olvastam rola, meg mint mar irtam tobb kulfoldi(angol talan) studioban ott van. Amugy csak egy csatornat hasznalnek belole, vagy esetleg fuzve a ket csatornat megprobalnam mit mutat.. 

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Suba Krisztián:

Aha.. az ara miatt en is ketelkedem, bar  a warm audio is eleg jo es kicsit dragabb.. isa one utan szeretnem amugy berakni, de lehetoleg nem elrontani vele a felvetelt, hanem csak hogy egy kis melegseget, szint adjon neki, meg egyengesse kicsit a jelet.. jo lenne ha valaki innen tudna velemenyezni, mert mashol jo velemenyt olvastam rola, meg mint mar irtam tobb kulfoldi(angol talan) studioban ott van. Amugy csak egy csatornat hasznalnek belole, vagy esetleg fuzve a ket csatornat megprobalnam mit mutat.. 

Van egy az ebay-en gombokért. Ha nem drága a hazaszállítása, lehet, hogy megkóstolom. Nálam van Cranesong Falcon, Buzz ARC 1.1, (ISA is...) ezek elég jól teszik a dolgukat, ha megjön üzenek, eljössz kipróbáljuk :-)

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Suba Krisztián:

Az Sm rol nem hiszem hogy tul jo lehet, bar a fene se tudja..szemetnek draga ujonnan..  viszont en a bellari-nak adnek eselyt latatlanban.. szal ha az sm-et  ha megveszed, meg kivancsi is lennek mit mutat szoval jo otlet!

Megvettem, ha megjött írok. :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...