Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer VC340


draco draconis

Recommended Posts

13 órája írta V/Oct:

A Moog presztizse pont ez volt, nem raktak bele szart hogy olcsóbb legyen, ennyi

Ezek szerint az Audiba is azért kerül négyszer annyiba ugyanaz az alkatrész, mint a Skodába, mert az utóbbiba szart tesznek. Értem. 

Ha jól értem, a drága hangszerekbe nem ugyanazon a robot gyártósoron készül (bérmunkában) a nyák meg az alkatrész, mint az olcsókba ... Ezt azért gondold át még egyszer! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 347
  • Created
  • Last Reply

Ua jó, mint az eredeti. Az már más kérdés, hogy sztem olyan mértékben szűkek a lehetőségei (mint az eredetinek, azt is emiatt nem vettem meg anno), hogy amiatt az 1 jó vocoderes hangzás miatt (a többi funkciója érdektelen) ócsóért sem venném meg, mert foglalja a helyet és számos alternatíva van vocoderre.

Link to comment
Share on other sites

hát youtube demókból tényleg kiderül egy hangszer igazi karaktere, minősége. sok sikert az igénytelenséghez, akar titeket meggyőzni a halál... :)  ennyit láttok, drága, olcsó. amit a tranzisztorokról, mondtam, lehet rajta röhögni. csak a butaságotokról árulkodik, meg hogy lövésetek nincs róla. alkatrész és alkatrész közt óriási különbségek vannak,  kocsmai szint bazmeg amit toltok...  im outta here.

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta draco draconis:

A "kézzel  válogatott tranyón" visítva röhögtem... :D Attól csak szarabb lesz mint a Bélinger! :D

Pedig itt csak a saját ostobaságodon röhöghetsz... én meg röhögök rajtad, hogy ennyi év alatt nem szedtél fel semmit... Nemigazán értesz hozzá, mi? Sajnos ez nagyon alap. https://www.musicstore.de/en_GB/GBP/Studio-Electronics-VCF-4075-ARP-Filter-Modul/art-SYN0004861-000  The Studio Electronics Modular 4075 Filter is a voltage controlled, discrete analogue, 24/dB/oct cascaded transconductance low-pass filter. The 4075 filter is a discrete, voltage controlled, 24/db/oct cascaded transconductance low-pass filter, employing six pairs of hand-matched transistors.  Persze gondolom a Studio electronics is, az Arp, a Moog, Tom Oberheim, meg egyáltalán mindenki aki tudja mi a VBE hülye pénzéhes sznob, ahelyett, hogy rátosznák Uli gyártósorára a vackaikat. Süti hülye vagy! :)  A könyborító alapján, olvasatlanul értekeztek a könyv tartalmáról... 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta V/Oct:

Pedig itt csak a saját ostobaságodon röhöghetsz... én meg röhögök rajtad, hogy ennyi év alatt nem szedtél fel semmit... Nemigazán értesz hozzá, mi? Sajnos ez nagyon alap. https://www.musicstore.de/en_GB/GBP/Studio-Electronics-VCF-4075-ARP-Filter-Modul/art-SYN0004861-000  The Studio Electronics Modular 4075 Filter is a voltage controlled, discrete analogue, 24/dB/oct cascaded transconductance low-pass filter. The 4075 filter is a discrete, voltage controlled, 24/db/oct cascaded transconductance low-pass filter, employing six pairs of hand-matched transistors.  Persze gondolom a Studio electronics is, az Arp, a Moog, Tom Oberheim, meg egyáltalán mindenki aki tudja mi a VBE hülye pénzéhes sznob, ahelyett, hogy rátosznák Uli gyártósorára a vackaikat. Süti hülye vagy! :)  A könyborító alapján, olvasatlanul értekeztek a könyv tartalmáról... 

Örülök ha hülyéznek, mert akkor így joggal tudom a majmokat elküldeni a picsába. Ez nekem mindig felszólító mód... Io saturnalia! :D;)

 

Meg is válaszoltad a saját hülye kérdésed a tanult bullshit sznobizmusodról. Használd már egy kicsit a saját pici eszed: néhány majom kézzel válogat 4000 euros havi bérért elektronikai alkatrészeket, csak hogy rá legyen írva a handmade divatos lószar versus robottech tömeg gyártás -na melyik a PONTOSABB? Én a robotra szavazok nem sznob hülye ezós válogatós Józsira.

Ha te kézzel válogatás/ gyártás mellett szavazol akkor tényleg jobb lesz ha hegedülni tanulsz. Bocs de ez van.

Link to comment
Share on other sites

Szóval a tanulság az, hogy minden gyártó pénzéhes ezoterikus szar aki eddig rendes motyókat csinált, minden érvem faszság és szarrágás, de a behringer az a tuti, ennél faszább nincs! Mondja ezt egy csávó a gyártási folyamatokra, aki nem tud egy kapcsolási rajzot elolvasni, fogalma sincs a különböző kondenzátrok és transisztorok karakteréről, sem arról , hogy mennyi változó van a tranyópárok összemérésénél, és miért állnak neki még mindig komolyabb cégek, vagy akár kis manufatúrák MANUÁLISAN.  Mert persze ez mind sznob faszság, a behringer megold mindent, az a tuti, olcsó is. Nem tudok, és nem akarok ezzel a hangos de bunkó világképpel vitatkozni, én nem 1-2 évre veszek hangszert, hisz zenéből élek, nekem szar amikor megáll a cucc, és nem akarok újat venni évente, annyi idő alatt ki sem lehet ismerni egy hangszert. Egy szó mint száz, jó lesz nektek a behringer is, hobbinak, vagy a homokozóba.

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta V/Oct:

Szóval a tanulság az, hogy minden gyártó pénzéhes ezoterikus szar aki eddig rendes motyókat csinált, minden érvem faszság és szarrágás, de a behringer az a tuti, ennél faszább nincs! Mondja ezt egy csávó a gyártási folyamatokra, aki nem tud egy kapcsolási rajzot elolvasni, fogalma sincs a különböző kondenzátrok és transisztorok karakteréről, sem arról , hogy mennyi változó van a tranyópárok összemérésénél, és miért állnak neki még mindig komolyabb cégek, vagy akár kis manufatúrák MANUÁLISAN.  Mert persze ez mind sznob faszság, a behringer megold mindent, az a tuti, olcsó is. Nem tudok, és nem akarok ezzel a hangos de bunkó világképpel vitatkozni, én nem 1-2 évre veszek hangszert, hisz zenéből élek, nekem szar amikor megáll a cucc, és nem akarok újat venni évente, annyi idő alatt ki sem lehet ismerni egy hangszert. Egy szó mint száz, jó lesz nektek a behringer is, hobbinak, vagy a homokozóba.

Megtisztelő, hogy leereszkedsz a bugrisokhoz. Az alkotásaiddal is megtisztelhetnél bennünket, csak hogy tudjuk, hol a helyünk! :)

Link to comment
Share on other sites

Minek? Megspórolnám magamnak az eszetlen fikázást, és az inkognitóm se adom ilyen olcsón. Amikor minden észérv és hozzáértés le van söpörve nagy pofával, akkor nem szivesen osztom meg a titkaimat, elhiheted. Figyelj inkább azokra a dolgokra amiket leírtam csípőböl visszaugatás helyett...

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta V/Oct:

tranyópárok összemérésénél,

Úgy sejtem, hogy a mai "robotizált világban" a gyártástechnológia olyan szinten egységes minőséget tud produkálni - akár még a tranzisztorok esetében is (!!) -, hogy ha ott kézi "összeméréssel" szignifikáns különbségeket lehetne mérni, akkor azt a gyárat azonnal be kellene zárni, felszántani a helyét és sóval behinteni.

50-60 évvel ezelőtt még természetes volt ez a fajta szórás, mára ez már megengedhetetlen.

Ja, és azért azon se lepődj meg, ha esetleg megnézed egy MiniMoog reissue alkatrészeit, és "Made in China" feliratot látsz rajtuk :D Mert hogy ma már elmondható, hogy ami nem "Made in China", az hamisítvány! :D

Link to comment
Share on other sites

Közel vagyunk ehhez, de a mai napig nem ez az igazság. Sejteni én is tudok, feltételezésekből, meg szerintem dolgokból kiindulni, nem bántásból írom. Tájékozódni megint egy másik dolog. Wikipédiát javaslom, Muff Wigglert s többi... Mert persze vannak az Analog Devices, MAT,  stb super-matched tranzisztorpárok,  de akkor már nem 299usd a hangszer ugye, tehát ezoterikus lehúzás ahogy mondjátok. A 2N3906 mezei tranzisztorok például, pont tegnap raktam be egyet egy Thomas Henry 555 VCO-ba, még nincsenek itt. Tekercsen veszem, hogy sorban kapjam őket a gyártósorról, nincs messze az igazságtól, tényleg jobbak mint akár 10 éve. A legtöbb betája 7 volt, de ugye itt a felmelegedési változó, miután összefogdoztam kézmeleggel egyik 8 volt, másik 9. A 15 tranzisztorból két jó párt találtam, amik hasonlóan melegedtek. Rohadt nehéz ezt robotokkal hozni értelmesen, hidd el, nem véletlen csinálják sokan, kézzel válogatni, bármilyen hihetetlen még mindig jobban megéri ha kisebb cég vagy. Mondjuk Studio Electronics, Korgra persze ez már nem igaz. Behringer ugye csinálja a Coolaudio gyárában a klónokat lassan mindenből ami kell nekik, például a CEM3340-est, ami megint egy érdekes történet... olvass utána. Curtis jogutódja nagyon kivolt, Uli egy hiéna. Mondjuk a 3340nél nincs transisztor méregetés, internal minden. De megint egy másik ember munkája aki az életét tette ezeknek a tökéletesítésére... Tudod, ahhoz hogy ezek a hangszerek kult hangszerek lehessenek később igenis sokat számított, hogy mit pakoltak bele, bármilyen furcsa is. A minimoog VCO fólia időzítőkondijai a mai napig drága dolgok, nem ezen spóroltak. Ez ad azért egy mojot a hangszernek, amit lehet értékelni, lehet tagadni, de tény.

Link to comment
Share on other sites

A kapcsolási rajzok olyan mint egy recept, ami alapján meg lehet főzni valamit fincsire és  ehetetlenre is, ez az alkatrészeken múlik, illetve azon hogy a tervező kompenzálja-e az esetleg olcsóbb alkatrészek hibát, (ez mind idő és pénz) gondolok itt főleg a telefonba való SMT kondenzátorok fos hangjára mondjuk egy fizikailag nem apró Mallory fóliakondihoz képest. Most a NEVE cuccokban lakó rohadt drága tantálok szignicsör hangját hagyom is. Tantál audio kimenőn csodákra képes, csak hamar ki lehet nyírni, macera vele dolgozni,  és rohadt drága, 2-300 ft mondjuk darabja, és egy rendes cuccban van vagy 30-40. NEVE. Tudtad, hogy a kondik fizikai mérete befolyásolja a hangjukat? Ami teljes hülyeségnek hangzik, hisz 2 mikrofarád két mikrofarád, de mégis, nincs ideális alkatrész. De hogy dicsérjek is motyót, ne csak alázzam tolvaj Ulit, Korg, új korg poly. Tats például, tudom, hogy ezt már nem ő csinálta zseniális, amit ez a fiú ilyen fiatalon megcsinált,  az szerintem páratlan...  a kapcsolások újak, eredetiek, látod hol kompenzál, mit használ hozzá, okos. Tehát ez a "majdnem ugyanaz" dolog amiről le kéne szokni, és kicsit mélyebbre ásni, nem leoltani azt aki esetleg neked nem tetsző véleményt fogalmaz meg. Erre a másik kinevetése és a cinizmus nem jó megoldás, mert hülyék maradunk, bár tény hogy mostanában ez divat. Rengeteg faszság van a hifisták és sznobok miatt, de nem szabad mindent lesöpörni vizsgálat nélkül, hallgass meg egy behringer előfokot, meg egy NEVE-et egymás mellett, és tudni fogod, hogy nem csak bunkó vagyok. :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta V/Oct:

Szóval a tanulság az, hogy minden gyártó pénzéhes ezoterikus szar aki eddig rendes motyókat csinált, minden érvem faszság és szarrágás, de a behringer az a tuti, ennél faszább nincs! Mondja ezt egy csávó a gyártási folyamatokra, aki nem tud egy kapcsolási rajzot elolvasni, fogalma sincs a különböző kondenzátrok és transisztorok karakteréről, sem arról , hogy mennyi változó van a tranyópárok összemérésénél, és miért állnak neki még mindig komolyabb cégek, vagy akár kis manufatúrák MANUÁLISAN.  Mert persze ez mind sznob faszság, a behringer megold mindent, az a tuti, olcsó is. Nem tudok, és nem akarok ezzel a hangos de bunkó világképpel vitatkozni, én nem 1-2 évre veszek hangszert, hisz zenéből élek, nekem szar amikor megáll a cucc, és nem akarok újat venni évente, annyi idő alatt ki sem lehet ismerni egy hangszert. Egy szó mint száz, jó lesz nektek a behringer is, hobbinak, vagy a homokozóba.

Tökikém, tökéletesen igazad van, de legalább rendesen le tudom írni azt hogy "tranzisztor" :D Bunkó? Én inkább a tuskóra gondoltam volna az esetedben, ezért is próbáltam már a hegedűvel is tapogatózni az irányodba, de persze a köcsögduda jobban jött volna ki, hisz' a tuskó hozzád képest ugye egy dísznövény! :D

De tuskókám - lásd milyen nagylelkű vagyok, ezt megelőlegezem - mesélj még nekem a gyártástechnológiákról, meg hogy egy kiló vasba foglalt szart hogy kell egy PCB-re kinyomni - már ha hallottál már ilyenekről.

Meg tényleg szeretnék még többet hallani a 4000 eurós Józsidról aki kézrrátevéssel állapítja meg az elektronikus biszbaszokról hogy melyik a fasza. Én értem hogy te is mint tuskó kézileg méricskéled a lószar "tranyóidat", mert csak ehhez terjed fel az eszed, ezen nincs mit csodálkozni. Én csak azon csodálkozom egyre, hogy semmi kizáró nincs annak, hogy egy ilyesféle szobadísznövény tuskónak is füle legyen.

De így morfológiailag többet megtudtunk az efféle tuskókról: süketek mint a nagyágyú! :D:D

Link to comment
Share on other sites

59 perccel ezelőtt írta V/Oct:

Minek? Megspórolnám magamnak az eszetlen fikázást, és az inkognitóm se adom ilyen olcsón. Amikor minden észérv és hozzáértés le van söpörve nagy pofával, akkor nem szivesen osztom meg a titkaimat, elhiheted. Figyelj inkább azokra a dolgokra amiket leírtam csípőböl visszaugatás helyett...

Már megint itt egy magas lóról szaró paraszt :D:D:D

Oszt' ha kiderül hogy mégis ki, meg milyen munkái vannak, akkor meg mindenki gurulni fog a röhögéstől, mert general midis szintivel le lehet alázni.

Vazz: ezek a tuskók osztódással szaporodnak :D

Vagy van egy újabb chatbotunk? Esetleg a captcha kód használna az esetében is? A másik lófütty erre eltakarodott...

Link to comment
Share on other sites

45 perccel ezelőtt írta Bendi:

Mert hogy ma már elmondható, hogy ami nem "Made in China", az hamisítvány! :D

Ez nem így van. Texas Instrumentsnek pl még mindig vannak gyárai amerikában. Ez kérlek homeland security kérdés. :) Újfent, tájékozódjál leszel szives. S ráadásul tudod mennyi hamis alkatrész jön kínából? Átszitázzák a tetejét. :)

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta V/Oct:

A kapcsolási rajzok olyan mint egy recept, ami alapján meg lehet főzni valamit fincsire és  ehetetlenre is, ez az alkatrészeken múlik, illetve azon hogy a tervező kompenzálja-e az esetleg olcsóbb alkatrészek hibát, (ez mind idő és pénz) gondolok itt főleg a telefonba való SMT kondenzátorok fos hangjára mondjuk egy fizikailag nem apró Mallory fóliakondihoz képest. Most a NEVE cuccokban lakó rohadt drága tantálok szignicsör hangját hagyom is. Tantál audio kimenőn csodákra képes, csak hamar ki lehet nyírni, macera vele dolgozni,  és rohadt drága, 2-300 ft mondjuk darabja, és egy rendes cuccban van vagy 30-40. NEVE. Tudtad, hogy a kondik fizikai mérete befolyásolja a hangjukat? Ami teljes hülyeségnek hangzik, hisz 2 mikrofarád két mikrofarád, de mégis, nincs ideális alkatrész. De hogy dicsérjek is motyót, ne csak alázzam tolvaj Ulit, Korg, új korg poly. Tats például, tudom, hogy ezt már nem ő csinálta zseniális, amit ez a fiú ilyen fiatalon megcsinált,  az szerintem páratlan...  a kapcsolások újak, eredetiek, látod hol kompenzál, mit használ hozzá, okos. Tehát ez a "majdnem ugyanaz" dolog amiről le kéne szokni, és kicsit mélyebbre ásni, nem leoltani azt aki esetleg neked nem tetsző véleményt fogalmaz meg. Erre a másik kinevetése és a cinizmus nem jó megoldás, mert hülyék maradunk, bár tény hogy mostanában ez divat. Rengeteg faszság van a hifisták és sznobok miatt, de nem szabad mindent lesöpörni vizsgálat nélkül, hallgass meg egy behringer előfokot, meg egy NEVE-et egymás mellett, és tudni fogod, hogy nem csak bunkó vagyok. :D

 

Chatbot lesz ez, mert ugyanazokat a szavakat használja állandóan, persze rosszul, de azért elég jó eredmény tőle - lásd Mallory, tranyó, meg NEVE meg egyéb biszbaszok.

Link to comment
Share on other sites

Várjál már tuskó János, ne siess annyira, mert olyanokat írsz hogy rögtön behalok:

"A 2N3906 mezei tranzisztorok például, pont tegnap raktam be egyet egy Thomas Henry 555 VCO-ba, még nincsenek itt. Tekercsen veszem, hogy sorban kapjam őket e gyártósorról, nincs messze az igazságtól, tényleg jobbak mint akár 10 éve. A legtöbb betája 7 volt, de ugye itt a felmelegedési változó, miután összefogdoztam kézmeleggel egyik 8 volt, másik 9. A 15 tranzisztorból két jó párt találtam, amik hasonlóan melegedtek. "

Ez a hülye a kézzel basztatja az elkúrt marhaságait,  oszt azt hiszi ő szarta a spanyolszart is :D

RItka nagy paraszt? Persze hogy az, hisz az ilyen tuskójancsikat csak az tudja kitúrni a sáros földből :D:D:D

 

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta draco draconis:


Meg tényleg szeretnék még többet hallani a 4000 eurós Józsidról aki kézrrátevéssel állapítja meg az elektronikus biszbaszokról hogy melyik a fasza. Én értem hogy te is mint tuskó kézileg méricskéled a lószar "tranyóidat", mert csak ehhez terjed fel az eszed, ezen nincs mit csodálkozni. Én csak azon csodálkozom egyre, hogy semmi kizáró nincs annak, hogy egy ilyesféle szobadísznövény tuskónak is füle legyen.

Drága Admin, ezt itt lehet? Bravó

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...