Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer VC340


draco draconis

Recommended Posts

  • Válaszok száma 347
  • Created
  • Last Reply

Tanácstalanul és döbbenten olvasom ezt a sorozatot.
Időszakok voltak/vannak, amikor a tömegtermelést kiadták/kiadják más országoknak. Igen, Japánnak is. Szingapúr is ebből hízott meg. Kína. Most Kelet-európa, de leginkább India. Mivel mindent ellopnak amit csak lehet, ezért ma már a kényes technológiákat nem adják ki. Japán pl. kizárólag belső használatra is gyárt. Kilépéskor, ha olyan terméket találnak, ami ilyen, elkobozzák és visszafizetik az árát. Vannak panelek, amiket nem lehet javítani, mert nincs hozzájuk alkatrész. Amikor egy ilyen lerohad, el kell küldeni külföldre és küldenek helyette másikat. (Jártam így, igaz, videotechnikával.)
Gépi gyártásnál nem válogatnak alkatrészeket! Befűzik a szalagokat és fossa a robot a nyákokat. Igen, sajnos kézzel válogatják a legmenőbb eszközök alkatrészeit.
Minden kiscserkész tudja, hogy egy kurva kondenzátor minősége mennyit számít hangban... még a 10000uF/63V-os puffer is ha dzsunka, olyan kása lesz tőle egy végfok hangja, hogy hallgassa akinek ez a fétise!
Behringer. Aha, MIDAS. Mert hogy megvette. Nyilván keresztbe fejlesztgetéssel tönkrevernek mindent minőségben! A fo$ olcsójános kütyü eléri a felső szint alját, akinek meg _tényleg_ jó kell, úgyis megveszi a márkásat.
Hangszerekről beszélgettek. Oké, hogy egy nem villamosmérnök is összetákol egy modulárt, csakhogy amikor neki jó a barkácsbolti esetleges alkatrész, addig a hozzáértő válogat. Nagyon nem mindegy, hogy egy hangszer miből készül! Ennyi erővel, ha már hegedű, kivágom a szomszéd fenyőt a 'csába, azt' kifaragom formára. Csak jó lesz; fa-fa. Húzok rá citerahúrt, meg a pöcsöm tudja... tyúkbélvonót készítek. Csak szól az 'uázz...

Link to comment
Share on other sites

55 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Amugy ha mar alkatreszek, meg SMD, meg Moog szoba kerult.. mi a helyzet mondjuk a Minitaurral, vagy a Motherrel? Lehet rajuk mondani barmit, de azt nem hogy kasasan meg szarul szolnak aztan SMD az egesz meg robot munka. 

Nem. Azt Te nem jól hallod. Sőt... ;)

Link to comment
Share on other sites

Eléggé "szétszaladt" a ménes, de a lényegről kicsit "megfeleldkezett" mindenki.

Ma már egyre több és egyre jobb minőségű demo található a neten a Behringer Model D kapcsán. Ezek a demok szerencsére nem mikrofonnal készültek, mint ahogy egyes agyhalottak demóznak hangszereket... Jó fülessel, jó lehallgató berendezéssel igen is értékelhető a demo a hangzás szempontjából. És ezen demók alapján a Boog nem kásás, nem szörcsög, nem taknyos. Sőt alapvetően igencsak rendben van. (És más videók alapján az is kiderült, hogy műszakilag tisztességes iparosmunka, nem gányolás-tákolás.)

A Behringerrel kapcsolatban rengeteg előítélet van az emberekben, jogosan. De emiatt nem kell prejudikálni bizonyos termékeket, pláne nem úgy, hogy azt fényképen kívül az illető még nem is látta, nem hogy játszott volna rajta. (Ugye, könyv borítója alapján ítélkezni... Hoppá!)

És még valami: amikor ma a zenehallgatás 99%-ban mp3-ból, telefonos fülessel történik, ami - valljuk be - nagyon-nagyon-nagyon messze van mondjuk egy otthoni nívós Hi-Fi berendezés által CD-ről nyújtott zenei élménytől, nem sok értelmét látom annak, hogy önmagában szóló két hangszer "ugyanolyan" hangja között azt kezdjük el keresgélni, hogy az egyik - műszerrel is alig kimutathatóan - máshogy (még csak nem is rosszabbul, vagy jobban, hanem máshogy) szól. Nem hiszem, hogy van olyan valaki, aki egy telefon fülesén keresztül észreveszi a különbséget egy Moog és egy Boog hangja között.

https://www.gearslutz.com/board/electronic-music-instruments-and-electronic-music-production/1164623-behringer-model-d-159.html

Just an idea that I'm messing with, it's all 100% Model D. Not finished and not mixed, more of a sketch really

Aki Rollsot akar venni 80 millióért, mert az 50 évig autó, tegye meg. De ne higgye azt, hogy az ő Rollsában lévő motor, futómű, váltó, fék, kuplung harmincszor olyan jó, mint mondjuk egy Mazdában, Hondában, Kiában lévő. Ma már egy átlagos autó is nagyobb gond nélkül elmegy 200.000 km-t. (Na jó, a németek nem... ;) ) A Rollsban "az autó" pont ugyanannyi, mint a felsoroltakban. Csak a felsoroltakban nem mahagóni borítású a műszerfal, nem bálnafitymával van borítva a váltógomb, nem angóranyúl szőréből van a tetőkárpit, nem 24 karátos arannyal van futtatva a műszerek mutatója ... mittudoménmégmilyenparasztavkítások... Egy Rollsban nem az autó szigorúan vett "autóságát" fizeted meg, hanem azokat az extra dolgokat, amik alapvetően teljesen "felesleges úri huncutságok".

 

Ez persze nem azt jelenti, hogy nem szeretnék Rollsot a Kia, Mazda, Honda helyett. (Ha lenne pénzem, én is azt vennék, a Lambo mellé! Hát hogyne!) De ne jöjjünk most itt azzal a Moog vs Boog polémia mintájára, hogy sok szerencsétlen barom igénytelen agyhalott lúzer megveszi a Dacia Dustert (ami amúgy teljesen jó autó!), meg a Suzuki SX4 SCrosst (ami szintén teljesen jó autó!), ahelyett, hogy venne egy Rollsot.

 

Link to comment
Share on other sites

És még valami, ha már a bőgő szóbakerült. Egy akusztikus hangszernél természetes, hogy fontos szerepe van a fának, lakknak, ragasztónak... Mert az képzi a hangot. De egy elektronikus hangszert ne hasonlítsunk már ehhez. Igen, persze az elektronikus komponenseknek fontos szerepe van. De ha feltételezzük - márpedig a mai technológiával feltételezhetjük, mint már írtam -, hogy a gyártástechnológia, a minőségbiztosítás garantálja, hogy - legalább egy sorozaton belül, de komolyabb gyártó esetén a teljes termékciklusban - nagyon minimális lesz a szórás, akkor fogadjuk már el, hogy a végtermék "minőségét" alapvetően nem fogja szignifikánsan befolyásolni a kézzel válogatás. Ha ez nem így van - csak ismételni tudom -, azt a gyárat be kell zárni, mert k.va szar a minőségbiztosítási rendszere, nem tud egységes, egyenletes minőségben gyártani.

Figyelem, ez nem azt jelenti, hogy jó lesz, hanem hogy "ugyanolyan". Ha rossz, akkor ugyanolyan rossz az egész széria. Ez már más kérdés, itt garanciáról, gyártói felelősségvállalásról van szó. (Autók esetében ezt a visszahívások jelentik.)

A kábelvarázslás kapcsán mindenki hülyézi az illetőt, aki azt próbálja bizonygatni, hogy az összekötő kábel befolyásolja a hangzást. Ugyanezek az emberek komolyan nekiállnak érvelni amellett, hogy egy alapvetően minimálisan szóró szériából kézzel összeválogatva a komponenseket szignifikánsan sokkal jobban fog szólni az adott eszköz. (Hangsúlyozom, alapvetően egységes, minimális, bőven a tűrésen belüli minőségi szórással készült alkatrészekről van szó.) Azért ezt át kéne gondolni mégegyszer!

Vagy esetleg indítsak egy vállalkozást, ami notebookokat gyárt úgy, hogy kézzel válogatja össze a komponenseket, és 300.000 HUF helyett 3.000.000-ért adjam? Bomba ötlet... (És mielőtt "de az élettartam" mantrával jönne valaki: van olyan - megfelelően karbantartott - notebook (nem kézzel összeválogatott komponensekből!) az ismeretségi körömben, amelyik 10 éves. Arra, amire használják, a mai napig tökéletes.)

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta _cutoff:

dracotól egy kiadós modularmatyizást azért még vártam volna, de így is egy elég erős mónika show epizódnak lehettünk szemtanúi. :))

Á, odáig nem tudtam Tuskó Jánosommal eljutni, mert elkenődött a szája széle és sírva elrohant.

Pedig beszélgettem volna neki a mini jack csatlakozók tartósságáról hogy az vajon mennyi plugin-outot bír ki kb. akkor is ha esetleg a Holdon is készül. Oszt magyarázhatta volna a hülyeségét.

Gyerekek ez a XXI század már, el kéne azt a vasas cigány álláspontot felejteni, hogy az a tuti cucc, amelyikben több kiló fém van. Hacsak nem a Méh telepre akarja az ember használni... :D

Vmelyik majom magyarázta egy új rohadt drága szinti bemutatásakor, meg netántálántán a Gearschlutzon is bólogattak rá az őskövületek, hogy azé is olyan drága a cucc, mer' nagy és drága potikat raktak rá, és azok nem occsóé' vannak. Na meg lásd DSI ahol Potmeter Editionért mekkora felárat elkértek Prophet 08 esetén azért hogy vmi szaros krómozottnak ható kevésbé uglyduck potikat tegyenek. Ez a vevők hülyére vétele volt. Mert ez nulla azaz nulla plusz forintba került nekik Kínából. Ázsiából. De még németből is csak egy pennys felár. 

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta Bendi:

És még valami, ha már a bőgő szóbakerült. Egy akusztikus hangszernél természetes, hogy fontos szerepe van a fának, lakknak, ragasztónak... Mert az képzi a hangot. De egy elektronikus hangszert ne hasonlítsunk már ehhez. Igen, persze az elektronikus komponenseknek fontos szerepe van. De ha feltételezzük - márpedig a mai technológiával feltételezhetjük, mint már írtam -, hogy a gyártástechnológia, a minőségbiztosítás garantálja, hogy - legalább egy sorozaton belül, de komolyabb gyártó esetén a teljes termékciklusban - nagyon minimális lesz a szórás, akkor fogadjuk már el, hogy a végtermék "minőségét" alapvetően nem fogja szignifikánsan befolyásolni a kézzel válogatás. Ha ez nem így van - csak ismételni tudom -, azt a gyárat be kell zárni, mert k.va szar a minőségbiztosítási rendszere, nem tud egységes, egyenletes minőségben gyártani.

Figyelem, ez nem azt jelenti, hogy jó lesz, hanem hogy "ugyanolyan". Ha rossz, akkor ugyanolyan rossz az egész széria. Ez már más kérdés, itt garanciáról, gyártói felelősségvállalásról van szó. (Autók esetében ezt a visszahívások jelentik.)

A kábelvarázslás kapcsán mindenki hülyézi az illetőt, aki azt próbálja bizonygatni, hogy az összekötő kábel befolyásolja a hangzást. Ugyanezek az emberek komolyan nekiállnak érvelni amellett, hogy egy alapvetően minimálisan szóró szériából kézzel összeválogatva a komponenseket szignifikánsan sokkal jobban fog szólni az adott eszköz. (Hangsúlyozom, alapvetően egységes, minimális, bőven a tűrésen belüli minőségi szórással készült alkatrészekről van szó.) Azért ezt át kéne gondolni mégegyszer!

Vagy esetleg indítsak egy vállalkozást, ami notebookokat gyárt úgy, hogy kézzel válogatja össze a komponenseket, és 300.000 HUF helyett 3.000.000-ért adjam? Bomba ötlet... (És mielőtt "de az élettartam" mantrával jönne valaki: van olyan - megfelelően karbantartott - notebook (nem kézzel összeválogatott komponensekből!) az ismeretségi körömben, amelyik 10 éves. Arra, amire használják, a mai napig tökéletes.)

Nekem volt szerencsém eredeti Stradivariust és egy kópiát élőben a/b meghallgatni: a kópia sokkal jobb volt. 100-szoros árkülönbözet mellett.

(Hülye telefon stratovariusnak javította... :D )

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta axon.dust:

Amugy ha mar alkatreszek, meg SMD, meg Moog szoba kerult.. mi a helyzet mondjuk a Minitaurral, vagy a Motherrel? Lehet rajuk mondani barmit, de azt nem hogy kasasan meg szarul szolnak aztan SMD az egesz meg robot munka. 

persze - totál bukó pont a moogot felhozni ezügyben. a pedáljaik is smdsek egytől egyig.

Link to comment
Share on other sites

54 perccel ezelőtt írta Bendi:

De ne jöjjünk most itt azzal a Moog vs Boog polémia mintájára, hogy sok szerencsétlen barom igénytelen agyhalott lúzer megveszi a Dacia Dustert (ami amúgy teljesen jó autó!), meg a Suzuki SX4 SCrosst (ami szintén teljesen jó autó!), ahelyett, hogy venne egy Rollsot.

 

hát figyelj, gyűjteni kell - rakni a cihába a pízt, aztán majd neked is lehet rollsod ... vagy nem ? hát akkor így jártál csórikám, nem akartad eléggé.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta axon.dust:

Amugy ha mar alkatreszek, meg SMD, meg Moog szoba kerult.. mi a helyzet mondjuk a Minitaurral, vagy a Motherrel? Lehet rajuk mondani barmit, de azt nem hogy kasasan meg szarul szolnak aztan SMD az egesz meg robot munka. 

Szerintem a Moog designok nagyon szépen vannak összerakva, nem azt mondtam egyébként, hogy smt alkatrészekből nem lehet jó szintit építeni, lehet. Tervezni, kompenzálni,  mondom, új korgok, csoda munkák. Nem írtam sehol hogy kásás lesz a hang, Bendi fekete-fehér ferdítéseivel baromi fárasztó vitatkozni, vagy skoda, vagy Rolls, aham.  És mi van a bmwsekkel? :) Mondjuk nekem meglepi volt, hogy a Minitaurban DCO van. Az is érdekel, hogy amúgy a Mehringer melyik revision Minire  ment rá, mert ugye 3 van, teljesen más oscikkal, filter boardokkal. Azt meg már le se merem írni, hogy a régi analógok közül  egy-egy példánynak simán picit más hangja tud lenni ha egymás mellé rakod őket,  ez még egy 101-esre is simán igaz... mert újabb mónika show adást generálok.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Tere:

Én írtam... a keverő elég kényes pontja egy analóg hangszernek. Szerintem.

Ez így van szerintem is, ráadásul a moog korabeli keverői, ami a miniben is van, a CP3, nem igazán unity gain, hanem emel hangerőt, ezért gyakorlatilag az oscik summáját lehet formálni, amitől nem lesz túl lineáris, tehát van miből szűrni aztán végül. :)

http://modularsynthesis.com/moog/cp3/cp3.htm

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta V/Oct:

nem igazán unity gain, hanem emel hangerőt, ezért gyakorlatilag az oscik summáját lehet formálni

Ez de cuki! 3+1 tranzisztoros keverő. Ilyet építettem én is, bár nem szintibe. Talán ez a létező legegyszerűbb valóban aktív keverő kapcsolás. Az utolsó fokozat munkapontját változtatja a 3 bázisosztóba kötött tranzisztor.

Link to comment
Share on other sites

Jájj há' nem megint előkerült a Behringer topikban a fikázó Tuskó János? Megtalálta -é már vajh' a fülét? :D

Csak mert előjön a fikázásával á lá tuskószint, de arról nem beszél hogy olcsón, nyolcad, tized áron meg mégis megkapja - igaz nem titán ötvözetből - ugyanazt a hangot...

MERT EZ A LÉNYEG EBBEN A TOPIKBAN. Meg a usereknek is ez a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...