Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Számítógép zaj szinti vonalkimenetéből kifolyólag


Amiga64

Kérdés

Sziasztok!

Egy talán amatőr, de mégis bosszantó jelenségről kérdeznék titeket.

Fejembe vettem korábban hogy nem akarok vsti pluginekkel zenét csinálni, inkább igazi vasakkal. Eddigi tapasztalataim azok, hogy ha valamilyen külső tápos szintit kötök számítógéphez akkor zajt nem hallok. ha viszont olyat ami belső tápos, tehát a tápegység a szintin belül van, akkor a számítógép hangját lehet hallani, ami felvételkor zavaró. Tehát a hangkártya vonal bemenetét összekötve a szinti vonal kimenetével a számítógépen fejhallgatóval gépzajokat lehet tapasztalni, például, az egér mozgását, ablak gördítést, stb... Ha a szinti ki van kapcsolva, akkor is! Tehát valami hálózati hurok, vagy nem tudom én mi. Ha a szinti fejhallgató kimenetét kötöm össze, a hangkártya vonal bemenetével, akkor ez a jelenség hál Isten nem tapasztalható. Csak persze nagyobb a fejhallgató előerősítés zaja...

 

Korg x5D , Korg tr61 -ezeken ilyet nem tapasztaltam - ezek voltak a belső táposok.

Korg Triton classic , most pedig egy Kurzweil K2000- na ezeken halható a fentebb leírt probléma.

Ami persze a lényeg lehet: Pc-be rakott pci-os Sound blaster x-fi , ami lényegesen jobb mint egy sb live. De persze nem is egy studió hangkártya. Kérdés hogy egy külső usb-s hangkártyával az ilyesfajta zaj kiszűrhető ? 

Illetve mit lehet a "hurokzaj"- (ami nem biztos hogy az) ellen tenni? A kábelek minősége sem utolsó, de tényleg annak vastagsága, vagy mi az ami  ilyen problémát generál?

Vagy ha valakinek belső hangkártyája van az ne is foglalkozzon belső tápos szintivel? Ha találkozott valaki ilyen jellegű problémával hogy oldotta meg?

Bocs az amatőr kérdésekért, de várom a válaszokat.

Szerkesztette Amiga64
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Ez valóban hurok, ahogy leírtad. Semmi köze ahhoz, hogy mi külső és mi belső tápos, viszonylag nehéz ezekre megoldást találni. Főleg belső hangkártyával, ami a tápot a PC tápról kapja. A többi eszköz meg máshonnan, úgyhogy ott bizony megindulhat áram.

Amit lehet tenni

- Árnyékolt audió kábelek
- DI-Box
- USB tápszűrő külső hangkártya esetén
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem is X-Fi van. töménytelen zajt be tud szedni. De 100% hogy valamilyen driver probléma, mert az üzemmódok között véletlenszerűen kapcsolgatva egyszer csak megszűnik minden zaj. Egy ideig jó, aztán megint kezdődik elölről.

Ez a gond megszűnt, amikor beruháztam egy usb-s hangkártyába (egy Steinberg UR22 volt). Ott viszont csak monóban megy a külső szinti monitorozása sajnos...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezt az üzemmód váltogatást még nem próbáltam. Viszont ez tényleg olyan hálózati hurokféleség, és hát valóban nem zenész hangkártya. Viszont nálam az evolúció úgy látszik tényleg fordítva történik. Volt ur22 őm előtte és végül pont e miatt a mono monitoring miatt vittem végül vissza. Ott is voltak zajok, de azok digitális zajok voltak. Ott valóban a driver volt a problémás. Akkor még csak az Korg x5d-m volt, az meg nem zajos. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az USB tud mókás effekteket varázsolni.

Ha csak adatkapcsolatot akarsz, szerezz be egy ilyen izolátort: https://www.av-online.hu/egyeb/sbooster-vbus2-usb-tap-izolator-teszt_1820

Ez teljesen leveszi a tápot, így annak zaja már nem megy be a hangszerbe, így onnan se tovább a D/A-ba. 6600 Ft körül van a Kácsa Audiónál. Nem is értem, a HitSpace miért nem árul ilyen apróságot.

Ha viszont adat+táp is kell USB-n keresztül, akkor ebbe ruházz be: https://www.av-online.hu/egyeb/audioquest-jitterbug-usb-adat-es-tap-zajszuro-teszt_1652

17k a Mall.hu-n épp.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi a válaszokat megint mindenkinek ;-)

Di-box-ból az aktiv gondolom a trafós. Ez gondolom jól működik, csak mint egy erősítőnél jelentkezhetnek itt is plusz zajok. Akkor már marad a szinti fejhalgató kimenete.

A passzív meg feltételezem nem valami hatékony. De csak elképzelésem szerint. Vannak itt még a kurzinál (k2000) nél anomáliák rendesen. Szóval amúgy sem egy zajtalan eszköz. Persze ilyenkor jön a szokásos: ne várjon az ember egy lassan 30 éves szintitől csodát. Lesz hamarosan egy számítógép cserém, de még ugyan ezzel a hangkártyával, úgyhogy attól sok csodát még nem várok, de ki tudja. 

Szerkesztette Amiga64
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Amiga64:

Köszi a válaszokat megint mindenkinek ;-)

Di-box-ból az aktiv gondolom a trafós. Ez gondolom jól működik, csak mint egy erősítőnél jelentkezhetnek itt is plusz zajok. Akkor már marad a szinti fejhalgató kimenete.

A passzív meg feltételezem nem valami hatékony. De csak elképzelésem szerint. Vannak itt még a kurzinál (k2000) nél anomáliák rendesen. Szóval amúgy sem egy zajtalan eszköz. Persze ilyenkor jön a szokásos: ne várjon az ember egy lassan 30 éves szintitől csodát. Lesz hamarosan egy számítógép cserém, de még ugyan ezzel a hangkártyával, úgyhogy attól sok csodát még nem várok, de ki tudja. 

Ha jól sejtem pont fordítva van. Aktív, tehát valami félvezetős elektronika van benne és kell hozzá tápegység.
Passzívhoz nem kell táp, csak egy illesztő trafó van benne. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 02. 23. at 13:26 írta HUGO:

Az USB tud mókás effekteket varázsolni.

Ha csak adatkapcsolatot akarsz, szerezz be egy ilyen izolátort: https://www.av-online.hu/egyeb/sbooster-vbus2-usb-tap-izolator-teszt_1820

Ez teljesen leveszi a tápot, így annak zaja már nem megy be a hangszerbe, így onnan se tovább a D/A-ba. 6600 Ft körül van a Kácsa Audiónál. Nem is értem, a HitSpace miért nem árul ilyen apróságot.

Ha viszont adat+táp is kell USB-n keresztül, akkor ebbe ruházz be: https://www.av-online.hu/egyeb/audioquest-jitterbug-usb-adat-es-tap-zajszuro-teszt_1652

17k a Mall.hu-n épp.

 

Sziasztok!

Én kettőt is beszereztem a jitterbugból. Korg minilogueXD usb-jére és a Focusrite Scarlett2i2 usb-jére. Semmi nem változott. Ugyanazok a merevlemez és egérzajok. Még akkor is ha kivan kapcsolva a szinti... Szinti és hangkártya Klotz MY206 jackkel van összekötve. Van még valami ötletetek? Arra gondoltam lecserélem a korg gyári usb kábelt...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta fejer.gergely:

Sziasztok!

Én kettőt is beszereztem a jitterbugból. Korg minilogueXD usb-jére és a Focusrite Scarlett2i2 usb-jére. Semmi nem változott. Ugyanazok a merevlemez és egérzajok. Még akkor is ha kivan kapcsolva a szinti... Szinti és hangkártya Klotz MY206 jackkel van összekötve. Van még valami ötletetek? Arra gondoltam lecserélem a korg gyári usb kábelt...

Ugyanezzel szívok. A minilogue XD és Edirol M16-DX USB hangkártya. Vettem USB-s isolatort. Nagyon fasza nincs is zaj mert nem megy a hangkártya. Kiderült csak 200 mA tud tápolni. Kiprobáltam egy Art DTI-t. Semmi haszna. Kipróbáltam egy active zajcsökkentős ifi tápot a Korg-ba. Még több zaj lett. 

Nincs több öteletem.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...