Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Blofeld vs. Ableton Live összekötés


HZoltan08

Kérdés

Sziasztok!

Van egy Blofeld billentyűs szintim. Szeretném összekötni a live-al. Ez meg is történt, de nem jártam sikerrel.
Böngésztem a használati útmutatót, de nem láttam benne utalást, hogy van-e benne MIDI interfész, vagy sem. Ebben kérnék segítséget tőletek. Összekötöttem egy usb kábellel a live-al, de nem ismerte fel a szintit, illetve, a Blofeld kijelzőjén megjelent a következő felirat: "Invalid Sample Content". Párszor ki és bekapcsoltam, de maradt a szöveg, majd hagytam egy 10 percet pihenni kikapcsolva, így eltűnt az üzenet. Abból, hogy ezt írta ki, arra következtettem, hogy: 1. Nincs benne MIDI interfész, és innen bejövő jelet vár.  2. Az usb oda-vissza tud kommunikálni, de az irányokat nekem kell beállítani a szinti menüjében. Ha nincs benne MIDI interfész, akkor sincs semmi baj. Veszek hozzá egy külsőt, csak ilyen "Invalid Sample Content"-eket ne irkáljon ki nekem.

Szeretném kérni a segítségetek, hogy mit tegyek ebben a helyzetben.

Előre is köszönöm.
HZ.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órával ezelőtt írta HZoltan08:

Ami nekem fontos lenne, hogy a hang átmenjen, de erre nem tér ki, csak a MIDI összekötés alapvető lépéseire.

Azért nem tér ki, mert a Blofeld USB Port csak a MIDI kommunikációt támogatja.
 

1 órával ezelőtt írta HZoltan08:

Felismerte a Blofeldet, de bármit állítottam be, a vezérlés átment, de a hang nem.

Akkor nem MIDI, hanem Audio interfészre van szükséged.
 

1 órával ezelőtt írta HZoltan08:

Az Abletonnal használnám

Az Ableton Live nem kezeli a MIDI System Exclusive üzenetet, ezért Live-ból nem fogsz tudni FW/OS-t frissíteni vagy Patch/Bank-ot fel/letölteni.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta HZoltan08:

Köszönöm a segítséget. Ezt a részt olvastam egyébként, de nem foglalkozik részletesen a témával. Ami nekem fontos lenne, hogy a hang átmenjen, de erre nem tér ki, csak a MIDI összekötés alapvető lépéseire. Az Abletonnal használnám, amivel végigcsináltam a szükséges lépéseket. Felismerte a Blofeldet, de bármit állítottam be, a vezérlés átment, de a hang nem. Már beszereztem egy külső hangkártyát. Kicsit feljebb leírtam a lépéseket, hogy mi szerint jártam el.

Abletont lehet kellene picit jobban ismerned hozzá... beállítani a bejövő csatornát vagy akár a hangkártyád szoftverét is be kell állítanod(routolnod) - itt több lehetőség is van. Nem ismerem a konkrétumokat, csak tippelek, de a problémád leírásából ilyesmire következtetek

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 03. 12. at 16:32 írta AudioWorks Hangtechnika:

Van. A Waldorf Blofeld Desktop/Keyboard USB Port MIDI Class Compliant. A felhasználói kézikönyv 15. oldalán (The USB connection) megtalálod az információt.

Köszönöm a segítséget. Ezt a részt olvastam egyébként, de nem foglalkozik részletesen a témával. Ami nekem fontos lenne, hogy a hang átmenjen, de erre nem tér ki, csak a MIDI összekötés alapvető lépéseire. Az Abletonnal használnám, amivel végigcsináltam a szükséges lépéseket. Felismerte a Blofeldet, de bármit állítottam be, a vezérlés átment, de a hang nem. Már beszereztem egy külső hangkártyát. Kicsit feljebb leírtam a lépéseket, hogy mi szerint jártam el.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 03. 03. at 14:39 írta HZoltan08:

3. Bekapcsoltam az Extrnal Instrument-et. Itt a "Midi to" résznél kiválasztottam a szintit, alatta a Ch1-et. A hang átment, mert a jel megjelent az Ext. Instr. oldalsó ledjén.

4. Az Audio from résznél a következő választási lehetőség volt: 1/2, 1, 2.

Hali,

Nekem nincs Blofeld-em csak néhány hagyományos szinti USB-MIDI-vel, de szerintem mindegy hogy VSTi-ként használható-e, ha az Ableton egy időben egyetlen hangkártyát tud kezelni. Tehát az External Instrument Audio from résznél csak az Ableton Preferences-ben Audio Device nál megadott eszköz ki és bemeneteit fogod látni, Bolfeld audiót nem (szerintem). Általános megoldás ilyenkor, hogy használsz egy külső progit pl. ASIO4ALL, amiben különböző audió eszközöket köthetsz össze virtuálisan, az Ableton-ban meg őt állítod be audio eszközként. Ekkor megsokszorózódnak a bemenetek, Ableton 10-ben fel is cimkézheted őket és azt kell beállíteni Audio From-nak amelyikhez a Blodeld audio outputjai csatlakoznak. Ez lehet ugyebár a Blofeld USB-n keresztüli interfész outja.

A 3. pontnál kicsit tisztába kéne tenni a "hang átment" jelentését. Hang nem megy át, midi vezérlő jelek mennek ki a megadott MIDI outputra, valószínűleg meg is hajtja a szintit, csak annak a hangját nem tudod visszavezetni az Abletonba. Ha a hangkarid analóg bemenetei egyébként nem foglaltak akkor a szinti analóg kimenetét ide kötve az 1/2-n meg jelenik a sztereó hang, igaz számolni kell az AD átalakítás latency-vel.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 02. 28. at 11:33 írta nedcoleman:

Elvileg alapbeállításként ha bekapcsolod a Blofeldet akkor mennie kellene Abletonban.
Az ableton ehhez tartozó preferences menüjében (link/midi) ki tudod választani a blofeldet.
Először is a szintit kell bekapcsolnod és ha bootolt kell indítanod a DAW-od.

Ha nem megy akkor alapból a Blofeld beállítását nézném meg.
Egyébként 2 olyan vst is van Blofeldhez amivel hibátlanul akár standalone módban vagy DAW által indítható "belső" vst ként is tudod kezelni.
Nekem megvan az egyik és nagyon hálás. Egy felülten minden poti/minden állítható paraméter és persze hibátlanul automatizálható...
Ennek alapfeltétele, hogy egyáltalán lássa az adott DAW a kütyüt 

Köszönöm a tanácsot. Így jártam el. Megvártam míg bootol, utána kapcsoltam a DAW-ot. Felismerte a Blofeldet, ki is írta a Preferences menüben, mint eszközt. Azonban mégsem szólalt meg a szinti. A következő lépéseket csináltam végig:

1. A Preferences menüben az "Input: Waldorf Blofeld"-nél a Track-et és a Sync-et "on"-ra állítottam.
2. Az "Output: Waldorf Blofeld"-nél a Track-et "on"-ra.
3. Bekapcsoltam az Extrnal Instrument-et. Itt a "Midi to" résznél kiválasztottam a szintit, alatta a Ch1-et. A hang átment, mert a jel megjelent az Ext. Instr. oldalsó ledjén.
4. Az Audio from résznél a következő választási lehetőség volt: 1/2, 1, 2.
5. Fent a Midi from-nál is kiválasztottam a szintit. Alatta "All Chanels" és "Monitor Auto"

Próbáltam a Monitort "in"-re állítani, illetve a ch1-től végigjátszottam mindent, de nem szólalt meg. Valószínűnek tartom, hogy még hiányzik valami. Van ötleted, mi hiányzik?

Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 02. 28. at 17:57 írta nedcoleman:

http://www.monstrummedia.com/
nekem ez jött be - itt megtalálod egyből

bár van aki azt mondja, hogy ez jobb:
https://waldorfmusic.com/en/kunena-en/blofeld-en/275-rekon-audio-releases-the-vst-au-blofeld-editor-for-the-waldorf-blofeld
ezzel nem próbálkoztam még, de ránézésre finomka
 

Nagyon köszönöm. Az elsőt kipróbálom.

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta HZoltan08:

Sziasztok!

Van egy Blofeld billentyűs szintim. Szeretném összekötni a live-al. Ez meg is történt, de nem jártam sikerrel.
Böngésztem a használati útmutatót, de nem láttam benne utalást, hogy van-e benne MIDI interfész, vagy sem. Ebben kérnék segítséget tőletek. Összekötöttem egy usb kábellel a live-al, de nem ismerte fel a szintit, illetve, a Blofeld kijelzőjén megjelent a következő felirat: "Invalid Sample Content". Párszor ki és bekapcsoltam, de maradt a szöveg, majd hagytam egy 10 percet pihenni kikapcsolva, így eltűnt az üzenet. Abból, hogy ezt írta ki, arra következtettem, hogy: 1. Nincs benne MIDI interfész, és innen bejövő jelet vár.  2. Az usb oda-vissza tud kommunikálni, de az irányokat nekem kell beállítani a szinti menüjében. Ha nincs benne MIDI interfész, akkor sincs semmi baj. Veszek hozzá egy külsőt, csak ilyen "Invalid Sample Content"-eket ne irkáljon ki nekem.

Szeretném kérni a segítségetek, hogy mit tegyek ebben a helyzetben.

Előre is köszönöm.
HZ.

Elvileg alapbeállításként ha bekapcsolod a Blofeldet akkor mennie kellene Abletonban.
Az ableton ehhez tartozó preferences menüjében (link/midi) ki tudod választani a blofeldet.
Először is a szintit kell bekapcsolnod és ha bootolt kell indítanod a DAW-od.

Ha nem megy akkor alapból a Blofeld beállítását nézném meg.
Egyébként 2 olyan vst is van Blofeldhez amivel hibátlanul akár standalone módban vagy DAW által indítható "belső" vst ként is tudod kezelni.
Nekem megvan az egyik és nagyon hálás. Egy felülten minden poti/minden állítható paraméter és persze hibátlanul automatizálható...
Ennek alapfeltétele, hogy egyáltalán lássa az adott DAW a kütyüt 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta HZoltan08:

de nem láttam benne utalást, hogy van-e benne MIDI interfész, vagy sem.

A blofeldben kerdezed, hogy van-e?  Ha USB vel a hasznalod ami a legegyszerubb ugyebar akkor nem kell kulso midi interface

Telepitsd fel a Blofeld-hez a Spectre-t?

Ez szerintem segiteni fog... Ha USB HUB ot hasznalsz az bekavarhat... Nekem pl csak egy HAMA USb Hub bal volt hajlando muxeni.

Ha kozvetlenul a gepre dugod akkor elvileg nem lehet gond...

A spectre manualjat olvasd el leirja miket kell beallitani a Blofeld-en pl: ID -t is 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...