Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Genelec S30


Karel78

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

10 órája írta Karel78:

Sziasztok!

Remélem, jó helyen teszem fel a kérdést: van-e valakinek bármilyen gyakorlati tapasztalata a címben szereplő, Genelec S30-as, aktív stúdió monitorral kapcsolatban?

Előre is köszi!

K.

Pontosan mi erdekel? Kozel 40 eves modell, ennek minden hatranyaval. Valaha jonak szamitott, de sztem mar nincs benne olyan alkatresz, ami ne szorulna cserere (kondik, peremek)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta axon.dust:

Pontosan mi erdekel? Kozel 40 eves modell, ennek minden hatranyaval. Valaha jonak szamitott, de sztem mar nincs benne olyan alkatresz, ami ne szorulna cserere (kondik, peremek)

Egy elvileg teljesen felújított hangfalpárról van szó: szét ugyan nem szedtem (még), de kívülről olyan, mintha új lenne, és elvileg a beltartalom is hasonlóan újszerű.

Ha tehát eltekintünk a korától (egyébként '78-tól '92-ig gyártották, tehát akár 26 éves is lehet :rolleyes:), akkor az érdekelne, hogy használta-e valaki ezt a típust, és ha igen, akkor milyen tapasztalati vannak vele, kb. mekkora helységhez ajánlaná, de minden gyakorlati tanács jól jönne...

Az aktív stúdió monitorok használatában teljesen tapasztalatlan vagyok, ez volna az első ilyen szerkezetem, ezért érdekelne az is, hogy a jelforrástól (CD-lejátszó, lemezjátszó, veszteségmentes lejátszó) nézve milyen további eszközökre (DAC, tápkábel, IC kábel, XLR csatlakozó, stb.), és milyen minőségű eszközökre lesz majd szükségem ahhoz, hogy a hangfalakat tisztességesen ki tudjam szolgálni.

Link to comment
Share on other sites

A minőségről nem tudok nyilatkozni, amit ajánlok hogy szerezz be: passzív monitor vezérlő: bemenetek számától függ milyen lehet jó neked, ha elég 2 bemenet, akkor pl. Mackie Passive big knob, fontos, hogy balanced in/out legyen rajta, ennel egy fokkal jobbak a stepped attenulator-os hangeroszabalyzok,  ezek jo dragak. A lemezjátszóhoz kell nyilván egy RIAA korrektor/előfok. 

Egy fokkal praktikusabb, ha ennyi eszkozt kotnel ra, egy rendes preamp, pl Parasound Halo P5. Ebben van phono és DAC is. Azt nem írtad, hogy csak zenehallgatásra használnád-e, vagy felvétel készítésre is a rendszert. Ha utóbbi, akkor teljesen más a felállás.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta axon.dust:

A minőségről nem tudok nyilatkozni, amit ajánlok hogy szerezz be: passzív monitor vezérlő: bemenetek számától függ milyen lehet jó neked, ha elég 2 bemenet, akkor pl. Mackie Passive big knob, fontos, hogy balanced in/out legyen rajta, ennel egy fokkal jobbak a stepped attenulator-os hangeroszabalyzok,  ezek jo dragak. A lemezjátszóhoz kell nyilván egy RIAA korrektor/előfok. 

Egy fokkal praktikusabb, ha ennyi eszkozt kotnel ra, egy rendes preamp, pl Parasound Halo P5. Ebben van phono és DAC is. Azt nem írtad, hogy csak zenehallgatásra használnád-e, vagy felvétel készítésre is a rendszert. Ha utóbbi, akkor teljesen más a felállás.

Köszönöm a segítséget, egyébként csak zenehallgatásra használnám!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...