Jump to content
Ménemszól.hu

TR8S


Fanta

Recommended Posts

5 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Hány bőrt fognak még erről lehúzni? Most csináltak egy új dobozt a TR-8-hoz, frissítették a szoftvert, betettek egy LCD kijelzőt, meg karácsonyfa világítást és kijönnek vele új néven. Egyre nagyobb lol, amit a Roland csinál.

ez tévedés ez hibátlan követése a piacnak!
El kell ismerni hogy ez jó huzás és fasza a hardware is , főleg hogy a digitakt még mindig bugos és sehol sincs az ovebridge.... 
Nagyon is hasznos 10 csatornás groovebox. a TR8 az azért más. Szivem szerinte azonnal cserélném erre a TR9 amat amit fel van bővitve  ,de ilyen opció sehol nem lesz :D

 

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta ZizicsFantaLászló:

ez tévedés ez hibátlan követése a piacnak!
El kell ismerni hogy ez jó huzás és fasza a hardware is , főleg hogy a digitakt még mindig bugos és sehol sincs az ovebridge.... 
Nagyon is hasznos 10 csatornás groovebox. a TR8 az azért más. Szivem szerinte azonnal cserélném erre a TR9 amat amit fel van bővitve  ,de ilyen opció sehol nem lesz :D

 

Azert a digitakt mas kaliber meg ha bugos is meg, azokat elobb utobb javitjak es valamikor lesz overbridge is mar tenyleg (1.06 nekem rajta, sok buggal nem talalkoztam amugy)

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Azert a digitakt mas kaliber meg ha bugos is meg, azokat elobb utobb javitjak es valamikor lesz overbridge is mar tenyleg (1.06 nekem rajta, sok buggal nem talalkoztam amugy)

persze tudom. van az is :D

de érted sok év után végre értelemesen lép a jelenbe a roland...

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta ZizicsFantaLászló:

persze tudom. van az is :D

de érted sok év után végre értelemesen lép a jelenbe a roland...

Total time for all samples: Approximately 600 sec (at 44.1 kHz, mono)
* The maximum length of a single audio file that can be imported is approximately 180 seconds (at 44.1 kHz).

such 2018 very future wow much developement :D 

Szerkesztette axon.dust
Link to comment
Share on other sites

Hát én nem is tudom mit írjak ide. Ez már a harmadik ugyanolyan vacakja a Rolandnak, aki ontja a butábbnál butább képességű digit vackokat sokszorosan újra csomagolva. Ez nem a piac követése, inkább ők akarják meghatározni azt, hogy tetszik avagy sem te akkor is digit klónt kapsz a Rolandtól.

Az ugye megvan hogy mindenkinek annyi a követelése alapvetően az ilyen klónok megjelenése esetén, "hogy miért nem az eredeti/miért nem analóg?".

A Roland csak annyira követi az emberek kívánságát, azaz a piacot, hogy a legfőbb kérdést gyorsan átugorja. 

Csakhogy vannak, akik tényleg figyelnek az emberek vágyaira, a piacra, hogy mit szeretnének, és úgyis el fog érni sikereket, hogy a legrosszabb reputációjú gyártók között van.

A Roland dolga annyi lett volna pölö, hogy kihozza a Jupiter 8 modern változatát, kis változatásával. Kihozza a Tr808-at vagy 909-et.

De akár az Alpha Juno 3-t normális áron. Megtehetné. De nem teszi, mert idióta, nem zenélő marketingeseik akarják kitalálni mi lesz a jövő. Congrat ezért. 

 Pedig a JD-Xa akár jó irány is lehetett volna. Akár csinálhattak volna tr1001-et is újféle analóg hangokkal is.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tuti, mennyire online editálható ez a gép. Mindig is ezt szerettem volna, ha A -> B -> C stb. patterneket egymás után játszanám, akkor előtte tudjam editálni mondjuk pl a "C"-t miközben a többit játsza a gép. Külön tetszik, hogy ez az editálás remek felülettel és visszajelzéssel párosul. A "substep" és szekvenciánkénti paraméterek szerkeszése és ennek automatizált felvétele a digit lépés-szekvenszerek között már standard kell legyen. Köszi Elektron! A Roland egy lelketlen profitgyár konglomerátum :) , de a TR8S tetszik, jobban is, mint pl. a Novation megoldásai.

Szerkesztette GMTboi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pontosan. A roland nem feltétlenül az őszülő szakállú, instabil vcokon szocializálódott 40es nyugat-európaiaknak készíti a hangszereit, akik ha megtalálják az igazit, utána 15 évig nem vesznek új hangszert, hanem a fiatalabb, a termékeiket pár évente lecserélő generációnak. Ebbe van a píz, na.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Egy gondolat jutott az eszembe: Ennél és az összes többi hasonló terméknél mindenki abból indul ki, hogy már 10-20-30 éve zenél és mennyi minden volt (van) már a keze alatt és egy századik eszköz érkezett amit teljesen feleslegesnek, értelmetlennek talál..., ahelyett hogy kiadnának egy olyat, ami már 10-20 évvel ezelőtt is tetszett neki. Miért gondolja mindenki, hogy NEKI tervez a Roland?

De induljunk ki abból, hogy van aki most keresi az útját, akár a komplett zenélésben mert még fiatal, vagy akár már 10-20 éve zenél, de most kezd egy új irányt felkutatni, megismerni. Ezek az eszközök csippentenek dolgokat a régiekből, és követik az alakuló trendeket. És persze mindezt úgy kell csinálniuk, hogy a profit is meglegyen. Nem tudom, hogy közülünk ki csinálna bármit is úgy, hogy minden este azzal a nyugodt lelkiismerettel feküdhet le, hogy mennyi jót tett a zenészekért és nem kért érte semmit.?

És bár mondhatjuk a Rolandot lelketlennek és profitorientáltnak, de valahogy mégis remek zenészek, remekül muzsikálnak a Roland eszközökön, legyen az bármelyik hangszer és származzon bármelyik évből. Nomeg hát profit ide vagy oda, egy Roland dobgépet még mindig fele annyiért magunkénak tudhatunk, mint egy Elektron-t.

Gyakorlatilag minden gondolattal egyetértek.

Azt tenném még hozzá, hogy manapság már elég sok ember(ke) otthon, "in-box" zenél, ezért is van nagy keletje a szoftver hangszereknek is. Pont ezért lehet siker a RolandCloud és a Korg Collection, mert ezekkel az eszközökkel megteremtik azt a "feelinget", hogy nekik a kezükben van a hajdani nagyhírű eszközök - mondhatjuk, gyakorlatilag ugyanolyan hangú - másolata. Nem kell dollárezreket kiadni egy bizonytalan eredetű, többtíz éves cuccért, ami ki tudja meddig lesz üzemképes...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

All true. Pontosan azért emeltem ki, mi tetszik benne, mert ezzel a mostani generációnak nem kell végigmenni több eszköz kipróbálásán, hogy ezeket a funkciót megtalálja. A hangszergyárak meg ugye nekem gyártanak, meg a családapáknak, meg a tizenéveseknek stb., profitért nyilván, és eközben szeretném azt, hogy a mostaninál jobban rájuk figyelve gyártsanak bármit is: :) WIN - WIN szitukat eredményezve, ne csak MAYBE - WIN eredményeket. Az Elektron meg drága, de a jófajta szekvenszerük tulajdonságait olcsóbb eszközöket gyártók is alkalmazzák, nagyon jó! Azt érzem, hogy nem csak ez történik, hogy átvesznek jó ötleteket, hanem sokszor a marketingjük alapja az impulzus-vásárlásra ösztönző kaksik villantása, még ha benne is van több jó ötlet, egyértelmuen nem az a lényeg a termék / hagnszer kitalálásánál.

Szerkesztette GMTboi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: ‎3‎/‎5‎/‎2018 at 13:12 írta axon.dust:

Total time for all samples: Approximately 600 sec (at 44.1 kHz, mono)
* The maximum length of a single audio file that can be imported is approximately 180 seconds (at 44.1 kHz).

such 2018 very future wow much developement :D 

"import your own mono or stereo sounds using the SD card slot."

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta ZizicsFantaLászló:

"import your own mono or stereo sounds using the SD card slot."

600 sec monoban 50,5 MB szoval mejdnem annyit elbir mint a digitakt (64 MB),ez bizony komoly vetélytárs lesz szerintem akár az OT.-nek is

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Garpo:

600 sec monoban 50,5 MB szoval mejdnem annyit elbir mint a digitakt (64 MB),ez bizony komoly vetélytárs lesz szerintem akár az OT.-nek is

Most tenyleg a sample memoria alapjan hasonlitod ezt a jatekszert a digitakt, de soot, az oktaktrackhez, mint konkurencia? Hasznaltad mar valamelyiket? A digitakt szekvenszere, meg ha hangot nem adna ki az egesz, akkoris is az egyik legnagyobb wow az elmult evekben. Octatrack? Allitom a vilag legjobb szekvenszere es samplere jelenleg.

Link to comment
Share on other sites

Sajnálom ,de ha egyszer erröl van szó nem értem miért nem lehet leirni.
Mit hasznaltam,hasznalok miert nem mindegy neked? Mégis mihez kellene hasonlitani, mi tudja még valamilyen formában a parameter lockot?
Digitakt seq tenyleg nemtudom mivel jobb mondjuk a többi elektronhoz képest, midire tudok csak gondolni,de az meg volt,van már Octatrack óta.
Az OT-t meg a hangminösege miatt nem emelném az egekig.
Konkurenciát pedig értsd ugy hogy nem mindenkinek ugyanakkora a penztárcája,és nem mindenkinek az elektron kezelöfelülete a nyerö például.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Abban egyetertek en is hogy az elektron kezelofelulete nem olyan handson mint ennek pl, kicsit tobb gyakorlast igenyel, viszont abban is egyetertek hogy ez nem konkurencia az elektron cuccoknak, mert azok nem veletlenul dragabbak, sokkal tobb tudas es funkcio, ha valaki elsajatitja a hasznalatukat, akkor sokkal tobbre viheti veluk

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta Garpo:


Az OT-t meg a hangminösege miatt nem emelném az egekig.
 

Word. Overrated AF.

Akinek 128k mp3 sound kell annak perfekt lehet az octa, de "abban nem azt kell nézni, hanem a tudását" - persze, de ha egyszer fosul szól, akkor nem érdekel a tudása.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

128k mp3? Ez meg honnan jott? :D 24/44.1 wavokat kezel.

OT-t nem erdemes hasonlitani hozza, az teny, teljesen mas kaliber a ket hangszer. A digitaktot mar inkabb, az arban is kb. ennyi, viszont +8 sav midi! 

Nem lenne rossz ez az uj Roland masina, ugy 150-ert, ha tudas/ar/ertek aranyban hasonlitjuk a piacon levo eszkozoket.

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta hp0:

128k mp3? Ez meg honnan jott? :D

mert kb úgy szól, főleg ha kicsit is timestretchelsz benne bármit.

ezt nem csak én hallom, rengeteg ot user panaszkodik a fos timestretch algoritmusára, azaz nem az én fülemmel van a baj.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...