Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

pontatlanságok több sávon


KGB

Kérdés

Valaki tudna segíteni abban, hogy Cubase 9.5 Elementben hogy tudom legegyszerűbben megcsinálni, hogy a dobhoz "szinkronizáljam" a többi hangszert.
Nem profi zenészeket vettem fel, és a sávonkénti feljátszásnál még nem is látják egymást, így elég nehéz tűpontosan játszani.
Persze megismétlem, nem profikról van szó.
Ezt szeretném kijavítani. Elméletileg fel lehetett volna venni tak jellel, de  nem így történt...Ezért most a legjobb az lenne, ha a dobsávra (ami elég pontos) tudnám illeszteni a rácsot , majd a rácshoz a többi hangszert.
De Cubase-ben én is kezdő vagyok, lehet, hogy nem is így kéne...Néztem videókat a Youtube-on, de ott többnyire Cubase Pro-ról vannak tutorialok, a sereg menű nem is jelenik meg az Elementben.

Köszi a segítséget előre is !

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szeretném megkérdezni, : -  egy jópár  dobminta wav ot rögzítettem anno úgy, hogy a set-eket szépen egyesével feljátszottam. Tehát kb. 60 wav fájl, amin 61 leütés rögzítése van. Ezt szeretném battery-be átrakni. A kérdésem az lenne, hogy a szeletelés után elkerülhető e az, hogy egyesével kijelöljem a lokátorral mind a 60x61-et . Esetleg tud e a Cubase olyat, hogy a felszeletelt wavokat ( úgy már szeleteve ) egyszerre  el is menti..?

Link to comment
Share on other sites

Én is ezt tenném.  :-)

Szerintem sincs még olyan algoritmus, amit erre használni lehetne. Pl. az agyondicsért Ableton warp-ja sem úgy müxik, ahogy istenítik, és évek óta nem javítanak ezen. De nem is lehet. Bármilyen munka során minden megszólalásnak Én mondom meg benne, hogy hol az eleje...  :-) De ez egyébként engem nem zavar.

Jó éjt!

Link to comment
Share on other sites

Nyílván, mert pl egy kick minden track-en ugyanoda kell hogy kerüljön. Feltételezem, hogy vasból szeretnéd kiszedni a dobokat.

Annyit még, hogy a midi-t kell jól összerakni, hogy mind a 60 dobkészleten jó legyen.

Az egész feladat egyébként elgondolkodtató. Megéri egyáltalán? Vannak olyan jók a hangminták, hogy szükség van az összesre? Kell az összes bill-re eső sample? Én ezeken a kérdéseken a magam esetén már túl vagyok.  :-)

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta wolf:

Régen ráugrottam egy ilyen munkára, csak feladtam. Akkori tudásommal nem érte meg az időt kézzel pepecselni vele.

Konkrét eset: Kronos-ból akartam kiszedni a dobkészleteket, hogy ne függjek a vastól. Csináltam egy midit erre a célra, azaz végigütöttem a bill-t egyforma erővel lecsengésig, aztán felvettem egyben. (Már nincs meg a hangszer.)

Ha így van rögzítve, akkor nyert ügyed van, mert a rácson mind a 60 track-et (akármennyit) egyszerrre tudnád splittelni... Cubase-t nem ismerem, Live-al dolgozom, de biztos az is tudja.

Ma így csinálnám.

Ha megismételhető a dolog, elgondolkodnék egy ilyen célzott felvételen, ez talán kevesebb munka így, mint 61x60 db-ot kézzel szeletelni.

Köszi az infot Wolf..Ha jól értem ez csak akkor működik , ha midivel veszem fel és kipontosítom?

Link to comment
Share on other sites

Régen ráugrottam egy ilyen munkára, csak feladtam. Akkori tudásommal nem érte meg az időt kézzel pepecselni vele.

Konkrét eset: Kronos-ból akartam kiszedni a dobkészleteket, hogy ne függjek a vastól. Csináltam egy midit erre a célra, azaz végigütöttem a bill-t egyforma erővel lecsengésig, aztán felvettem egyben. (Már nincs meg a hangszer.)

Ha így van rögzítve, akkor nyert ügyed van, mert a rácson mind a 60 track-et (akármennyit) egyszerrre tudnád splittelni... Cubase-t nem ismerem, Live-al dolgozom, de biztos az is tudja.

Ma így csinálnám.

Ha megismételhető a dolog, elgondolkodnék egy ilyen célzott felvételen, ez talán kevesebb munka így, mint 61x60 db-ot kézzel szeletelni.

Link to comment
Share on other sites

Szia! Sajnos nem midivel lett feljátszva, tehát megvártam amíg lecseng a hang, és így mind a 60 db track különbözik  egymástól  hosszában , és a szeletek hosszában is...

már majdnem ugrottam egy tripla szaltót, hogy van egy megoldás..:)

Link to comment
Share on other sites

Egy WAV ban ( dobszet ) van 61 minta ( dobminta leütés ) szépen látszik is nem ér össze stb.  A cubase hitpoints szépen felszeleteli, így 61 független rövid wav minta lesz egymás mellett. Tehát 61 szer kellene kijelölnöm , hogy végezzek egy WAV-al ( dobszettel)

És 60db WAV ( dobszet) van, ezért szeretném  a lehető leggyorsabb megoldást, ha van egyáltalán ...

 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta zsole:

Mert egyrészt nincs szükségem az összes mintára, másrészt pedig layerezném is őket..azért köszi.. De a kérdésemre van valami megoldás?

Akkor én nem értem a kérdésedet... :-)

Vagy mégis: egy adott wav- ban több minta van, amit szeparálni szeretnél, majd a szeleteket külön-külön elmenteni...

Van batch export a Cubase-ben. Ehhez külön sávra kell raknod a szeleteket. A file nevük a track neve szerint jönnek létre.

 

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta zsole:

Szeretném megkérdezni, : -  egy jópár  dobminta wav ot rögzítettem anno úgy, hogy a set-eket szépen egyesével feljátszottam. Tehát kb. 60 wav fájl, amin 61 leütés rögzítése van. Ezt szeretném battery-be átrakni. A kérdésem az lenne, hogy a szeletelés után elkerülhető e az, hogy egyesével kijelöljem a lokátorral mind a 60x61-et . Esetleg tud e a Cubase olyat, hogy a felszeletelt wavokat ( úgy már szeleteve ) egyszerre  el is menti..?

Valamit nem értek:
A Battery egy dobminta lejátszó plugin, neked pedig van egy csomó dobmintád. Ha feltöltöd a Battery-be a mintákat, akkor azt MIDI-n keresztül tudod vezérelni a Cubase-ben. MIDI sávban megrajzolod/bejátszod a groovot, kvantálod, másolod, kész.

 

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, ahogy te is mondod, ez sajnos ott rögtön elbukik általában, hogy a tranziens detektor max a dobtesteket tudja megtalálni. Azt is csak akkor tudja pontosan, ha jó a felvétel. Basszust és gitárt még natúr vonaljelből sem talál sajnos meg. Még a basszust meg is értem valamennyire, mert sokszor nehezen látható, de egy tiszta gitárnál többnyire jól látható minden pengetés. A hang persze nem ott kezdődik, ahol tüske van, hanem korábban, de azt már bele lehetne kalkulálni, ha megtalálná a pengetéseket de sajna nem. Én még használható editálást nem láttam automatával csinálva. Ez vélhetően még hosszú évekig kézi dolog marad. Legalábbis Cubase/Nuendo alatt biztosan. Nem tudom a többi DAW hogy áll ezzel, de nagy csodát nem várok a többitől sem ez ügyben.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 03. 30. at 11:43 írta KGB:

Valaki tudna segíteni abban, hogy Cubase 9.5 Elementben hogy tudom legegyszerűbben megcsinálni, hogy a dobhoz "szinkronizáljam" a többi hangszert.
Nem profi zenészeket vettem fel, és a sávonkénti feljátszásnál még nem is látják egymást, így elég nehéz tűpontosan játszani.
Persze megismétlem, nem profikról van szó.
Ezt szeretném kijavítani. Elméletileg fel lehetett volna venni tak jellel, de  nem így történt...Ezért most a legjobb az lenne, ha a dobsávra (ami elég pontos) tudnám illeszteni a rácsot , majd a rácshoz a többi hangszert.
De Cubase-ben én is kezdő vagyok, lehet, hogy nem is így kéne...Néztem videókat a Youtube-on, de ott többnyire Cubase Pro-ról vannak tutorialok, a sereg menű nem is jelenik meg az Elementben.

Köszi a segítséget előre is !

Audio sávokat képes szeletelni a Cubase. 

A leírás szerint a Cubase elements is ( https://steinberg.help/cubase_elements_le_ai/v9.5/en/Cubase_Elements_LE_AI_9_5_Operation_Manual_en.pdf )

Megnyitod, a PDF-ben nyomsz egy Ctrn+F-et és beírod, hogy hitpoint (kiad vagy 135 találatot :-))

Ez alapján fel tudod szeletelni az adott audio folyamot, a szeleteket azután lehet kvantálni. Azt írtad, hogy viszonylag pontos a dob, ezért határozd meg a dal megközelítőleges tempóját a Cubase-ben lévő Beat calculator, vagy tap tempoval (560-561. oldal) Így lesz egy grided.

A bibi ott kezdődik, hogy jelcsúcsokat érzékel, ami ugye perkusszív(abb) hangszerek esetén alkalmazható igazán csak, más hangszernél pontatlanabb lehet a szeletelés, vagy egyáltalán nem lesz sikeres. (gitár akkordváltások közötti esemény is a zene része.. stb...)

 

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Most álltam fel, reggel óta 4 dal basszussávjait rajzolgatom.  (Persze telibe senki sem fizeti meg ennek az editálását, mert ha elmondanám, akkor lenne sértődés, hogy jó volt az úgy...persze jó mi?!... :-) ) De azért a végén szóljon úgy, mint az "X-Y" zenekar.

Hát igen, ez sajnos ilyen történet. Már nekünk is nagyon elegünk van belőle, de nem lehet megúszni, mert enélkül meg nem szól sehogy sem. Tisztelet a ritka kivételnek persze, mert azért olyan is van még.

Link to comment
Share on other sites

Bezzeg, amíg szalagra rögzítettünk nem volt ilyen. Lehetőségéhez képest mindenki a tudásának maximumát próbálta nyújtani. így meg megy az ide-oda rakosgatás...

Most álltam fel, reggel óta 4 dal basszussávjait rajzolgatom.  (Persze telibe senki sem fizeti meg ennek az editálását, mert ha elmondanám, akkor lenne sértődés, hogy jó volt az úgy...persze jó mi?!... :-) ) De azért a végén szóljon úgy, mint az "X-Y" zenekar.

Bocs a félig OFF-ért, de ki kellett adnom ezt magamból. :-)

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Az Elementsben nem biztos, hogy lehet. Ezekben a butított verziókban általában pont a legfontosabb dolgok hiányoznak.
A nagy Cubaseben van egy Time Warp nevű eszköz, amivel kézzel lehet a rácsot húzogatni a dobhoz.
Először persze érdemes beírni egy közelítő fix tempót és aztán ütemenként végig kell rajta menni kézzel.
Lehet persze enélkül is, csak fülre editálni, de úgy még nehezebb.
 

Nesze valami uj is, amiota nem hasznalom (TW)... :) persze, ha nagyon osszevissza a dolog, akkor maximum lesz az embernek egy elbaszott racsa... :) 

25 perccel ezelőtt írta KGB:

Meg lehet csinálni a Cubase Elementben, hogy a rács igazodik a dobhoz, mint originál tempó vagy csak a rácsra tudom tenni a dobsávot ?

Ezek szerint tudod, de nem biztos hogy akarod... Ha ugy hallod, hogy a dob eleg preciz es jo, hogy vigye a hatan a dalt, akkor persze, igazitsd hozza. Probald ki a Time-Warp-ot, ha ugy hallod van ertelme, nekem szemelyes tapasztalatom azzal meg nincs. :)

Link to comment
Share on other sites

Az Elementsben nem biztos, hogy lehet. Ezekben a butított verziókban általában pont a legfontosabb dolgok hiányoznak.
A nagy Cubaseben van egy Time Warp nevű eszköz, amivel kézzel lehet a rácsot húzogatni a dobhoz.
Először persze érdemes beírni egy közelítő fix tempót és aztán ütemenként végig kell rajta menni kézzel.
Lehet persze enélkül is, csak fülre editálni, de úgy még nehezebb.
 

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Vágatlan dobra editálni halál. Takkra kellett volna dolgozni, mert rács nélkül nagyon nehéz megcsinálni.
Utólag a dob alapján kézzel is lehet rácsot csinálni, de az sem egyszerű dolog.
Ha megvan a rács, akkor kézzel helyre kell pakolni hangonként az összes sávot.
Elég nehéz dolog úgy megcsinálni, hogy ne hallatszanak a vágások szólóban sem.
Nagy gyakorlatot igénylő munka.
Általában sokkal egyszerűbb, ha megvágod a dobot és arra próbálod meg rárakni a hangszereket.
Ha nem megy, akkor meg a vágott dobra feljátszhatják újra.
 

"Utólag a dob alapján kézzel is lehet rácsot csinálni, de az sem egyszerű dolog." Ezt hogy kell ? A dob elég pontos, de azért nem teljesen CB rács...

 

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

A dobsavokkal kezdjed mindenkeppen, es vagy szerkessz neki a leheto legjobban fekvo tempo-track-et, ami nagy ingadozasok meg tempo/ritmuskepletvaltasok eseten nem kicsit embert probalo, vagy probald leprogramozni valami dobmodullal, szintivel, samplerrel, szoft-tal, barmivel nagyjabol arra a tempora, amivel alapbol menni akart.

Aztan a tobbit huzgald, meg szerkeszd ra. Illetve, ha a tempo trackes megoldast valasztottad, akkor nyilvan elobb a dobot szerkeszd ra meghozza az osszes dobsavot egyszerre vagva es mozgatva, maskulonben felborul.

Ha van lehetoseg valahol a dobossal feluttetni a track-et valami midi dobszetten, akkor meg aranyjo eleted van! :)

Remelem jol ertettem a kerdest, ha nem, vagy ha tovabbi akkor kerdezz meg.

Meg lehet csinálni a Cubase Elementben, hogy a rács igazodik a dobhoz, mint originál tempó vagy csak a rácsra tudom tenni a dobsávot ?

 

Link to comment
Share on other sites

Vágatlan dobra editálni halál. Takkra kellett volna dolgozni, mert rács nélkül nagyon nehéz megcsinálni.
Utólag a dob alapján kézzel is lehet rácsot csinálni, de az sem egyszerű dolog.
Ha megvan a rács, akkor kézzel helyre kell pakolni hangonként az összes sávot.
Elég nehéz dolog úgy megcsinálni, hogy ne hallatszanak a vágások szólóban sem.
Nagy gyakorlatot igénylő munka.
Általában sokkal egyszerűbb, ha megvágod a dobot és arra próbálod meg rárakni a hangszereket.
Ha nem megy, akkor meg a vágott dobra feljátszhatják újra.
 

Link to comment
Share on other sites

46 perccel ezelőtt írta KGB:

Valaki tudna segíteni abban, hogy Cubase 9.5 Elementben hogy tudom legegyszerűbben megcsinálni, hogy a dobhoz "szinkronizáljam" a többi hangszert.
Nem profi zenészeket vettem fel, és a sávonkénti feljátszásnál még nem is látják egymást, így elég nehéz tűpontosan játszani.
Persze megismétlem, nem profikról van szó.
Ezt szeretném kijavítani. Elméletileg fel lehetett volna venni tak jellel, de  nem így történt...Ezért most a legjobb az lenne, ha a dobsávra (ami elég pontos) tudnám illeszteni a rácsot , majd a rácshoz a többi hangszert.
De Cubase-ben én is kezdő vagyok, lehet, hogy nem is így kéne...Néztem videókat a Youtube-on, de ott többnyire Cubase Pro-ról vannak tutorialok, a sereg menű nem is jelenik meg az Elementben.

Köszi a segítséget előre is !

A dobsavokkal kezdjed mindenkeppen, es vagy szerkessz neki a leheto legjobban fekvo tempo-track-et, ami nagy ingadozasok meg tempo/ritmuskepletvaltasok eseten nem kicsit embert probalo, vagy probald leprogramozni valami dobmodullal, szintivel, samplerrel, szoft-tal, barmivel nagyjabol arra a tempora, amivel alapbol menni akart.

Aztan a tobbit huzgald, meg szerkeszd ra. Illetve, ha a tempo trackes megoldast valasztottad, akkor nyilvan elobb a dobot szerkeszd ra meghozza az osszes dobsavot egyszerre vagva es mozgatva, maskulonben felborul.

Ha van lehetoseg valahol a dobossal feluttetni a track-et valami midi dobszetten, akkor meg aranyjo eleted van! :)

Remelem jol ertettem a kerdest, ha nem, vagy ha tovabbi akkor kerdezz meg.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...