Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 9.5 elements sávonkénti exportálás


KGB

Kérdés

Lehet az, hogy a legújabb CuBase ELEMENT (!!!) nem tud audio sávokat külön külön, sávonként kiexportálni?
A User Manual szerint mind kijelöltem, de akármit csinálok, csak az output channels, alatta stereo out jelenik meg a channel selection ablakban és persze nem is rögzíti, csak a st out-ot.
Tényleg nem tudja, vagy én vagyok béna ?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nem tudom fejből, de ezekből a butított programokból gyakran pont a lényeget szokták kiszedni,
szóval benne van a pakliban, hogy nincs benne batch export. Ahogy pl. nincs benne track export-import sem,
pedig pont azzal tudna a stúdióval kommunikálni. Kb. ez utóbbi lenne benne  a legfontosabb dolog, amitől egyáltalán értelme lenne
egy ilyen butított verziónak.
Ha van benne surround out, akkor ott tudsz csinálni egy soksávos kimenetet és arra el lehet küldeni mono sávokat,
amiket tud splittelve exportálni. De lehet, hogy ezt sem tudja. Ha tudja, akkor kb. 12 mono sávot ki lehet tolni egyszerre.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta NLS:

Bounce-old össze az összes sávot hogy pont egyszerre kezdődjön(projekt elején stb) aztán átnevezed őket és kimásolod az audio könyvtárból,ez a legegyszerűbb. Bounce csak van az elementsben is:D

na ez okos, tetszik, midi bounce van, audiora nem emlékszem

Link to comment
Share on other sites

A bounce valóban jó lehet, de  csak akkor, ha nyers sávokat akar kirakni.
Ez mondjuk nincs tisztázva a kérdésben.
Az export sokkal inkább arra van, hogy a plugineket is rászámolja.
Nyers sávokhoz soha nem exportálok én sem, hanem bounce.
Aztán Total Commanderben időrendbe állítva az Audio könyvtár és már lehet is kimásolni.

Link to comment
Share on other sites

Igen ez egy szopó az Elementsben,én is utáltam régen.Én kiszólózgattam a sávokat egyenként,és így szenvedtem végig,más lehetőség sajna nincs.
Vagyis van...kivársz egy megfelelő pillanatot(Ünnepi akciót)és ha szerencséd van féláron upgradeelsz pro verzióra.
 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta KGB:

Köszönöm a válaszokat, skacok ! Ha egy multi track exportot sem tud, akkor a CuBASE Element egy nagy rakás.........nudli, .30ezerért egy semmi !Felejtős !

 

Azért ezt így nem mondanám. Nagyjából mindent meg lehet oldani Elementsben is (kivéve VarAudio), csak nagyon macerásan és / vagy körülményesen. Ahogy mexi kolléga is írja én is ezt csináltam. Évekig használtam Elementset és amire kellett arra teljesen megfelelt. Kb. 1 hónapja van Pro-m és ami a legnagyobb fejlődés az az egy-egy feladattal töltött idő lecsökkenése.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...