Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Thunderbolt 3 alaplap keresés


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Szeretnék Apollo twin MK2-t vásárolni, ehhez keresek viszonylag nem horror áron Gigabyte alaplapot. Több napos keresgetés alapján azt sikerült megállapítanom, hogy ha egy alaplapra azt írják, hogy támogatja a TB3-at, az nem azt jelenti, hogy alaplapi a TB3 rajta. Jól gondolom? Ehhez valószínű kell a kiegészítő kártya, amit elvileg az UAD nem szeret olyan nagyon. Aki használ Apollo Twin MK2-t vagy Apollo 8 MK2-t , legyen szíves ossza meg velem, hogy milyen alaplapja van.
Az UAD oldalán már megnéztem, hogy mit ajánlanak, de valahogy nem tudom elhinni, hogy 1151 foglalatosban csak az a 3-4db alaplap létezik amin rajta van a TB3.
A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Az a lenyeg,hogy a processzor a leheto legtobb lane-nel rendelkezzen. Sokan abba a hibaba esnek,hogy azthiszik,hogyha az alaplapon van 5 db PCIe x16, akkor az mind ugy fog menni.
A CPUtol fugg ez, nem az alaplaptol. Az csak a savszelesseg potencialjat jelenti, hogy akarmelyik kiszolgal x16 savszelesseget, viszont ha a tobbi is sokat hasznal, akkor nem fog x16on menni, hiaba van x16ban.
Egy Thunderbolt 4db PCIe 3.0 lanet eszik, GPU 16ot, PCIe SSD 4-et.
inkabb az szamit,hogy ket CPU legyen, es alaplap ami ezt le tudja kezelni. (pont ezeken szoktak sporolni).
A videokartya is fontos, 2Khoz 2 GB, 4Khoz legalabb 4GB, es igy tovabb. (Igen, CPUt eszik, ha elfogy a 2GB vagy 4 GB VRAM, akkor a RAMot hasznalja, az meg a CPUn megy keresztul. Bar ez softwarefuggo, van ami ilyenkor egyszeruen csak elkezd akadni, vagy kifagy)
ha a VRAM a szuksegesnel kevesebb, meg menni fog a gep stabilan, de megis, maris ott van az akadasra az esely. Es nem fogunk rajonni,hogy ettol volt e, hiszen minden helyzet mas, es kiszamithatatlan. Marad az,hogy mindenhol megadjuk az optimalis savszelesseget, memoriahelyet, BUS savszelesseget, stb..
az eselyeket , amennyiben negativ polaritasuak erdemes csokkenteni! 

Ez a hw.

sw. thunderboltban ket stabil kartyat ismerek, az egyik az RME, a masik meg a MACes ZOOM. Mondjuk MACen nyilvan stabil, mert ott a fentieket figyelembeveve rakjak ossze a vasakat, es az OSX, macOS eleg okosan kezeli le az eroforrasokat.
a driver, tamogatas nagyon fontos, termeszetesen tamogatottsagban toronymagasan viszi az elso 10 helyet az RME. Mondjuk abbol a Thunderboltos jo draga, de legalabb stabil.

a szofisztikaltabb PCt-osszerakok szoktak meg a cachere is figyelni, meg az ECC-re de az csak nagyobb rendereknel jon ki, az inkabb grafikanal fontos, ott hosszu idejuek a renderek. a cache meg a XEONokban jo, meg az uj (csucs) i9ekben.



 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Össze kellene lassan rakunk egy új keverő gépet.
Tud-e valaki olyan, gyakorlatban is kifogástalanul működő PC-t, ami jelentősen gyorsabb, mint egy i7 7700K 4.2GHz-es cucc?
Az Apollo Thunderbolt és Steinberg Cubase/Nuendo kompatibilitás a lényeg.

Én már olyannak is örülnék, ami nem gyorsabb, de atom stabil....egyszerűen agyfasz az egész win+TB Apollo.

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Én már olyannak is örülnék, ami nem gyorsabb, de atom stabil....egyszerűen agyfasz az egész win+TB Apollo.

Most beszéltem Alival, szerintem nem raktatok fel minden frissítést.
A kezdeti hisztik után nálunk megy stabilan tavaly óta, csak úgy kellett vagy négy helyről összekapirgálni az alaplapi frissítéseket.

 

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta deneverstudio:

Most beszéltem Alival, szerintem nem raktatok fel minden frissítést.
A kezdeti hisztik után nálunk megy stabilan tavaly óta, csak úgy kellett vagy négy helyről összekapirgálni az alaplapi frissítéseket.

 

Arról a kb.4 helyről felraktam mindent. A TB frim.-et is. De egy dolgot nem vagyok hajlandó megérteni. Üzemel 2 hónapig stabilan,  nincs neten a gép,  nem telepít rá semmi új szoftvert, és minden előzmény nélkül megbolondul a rendszer. De miért? 

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta deneverstudio:

Ha a firmwave is fent van, akkor nem kéne, de van amúgy múlt havi driver frissítés is. Nem árt folyamatosan nézni, mert a Win10 is állandóan frissül.

 

Ezt értem. De neten sincs a gép, nem frissít a win10 automatikusan, sem sehogy. 
Azt nem értem, hogy ha én semmit nem módosítok egy működő konfiguráción, akkor miért szarik be(?). Ha valakinek van egy működő WIN7 Sp1 rendszer, minden olyan szoftverrel, amit használ, és nem csinál semmi mást csak használja, akkor sem döglik be 2 hónap múlva. Sőt ha OS-ről beszélek van, aki évekig nem frissít rendszert hiába jön ki minden évben új, mert neki abban a környezetben, azokkal a szoftverekkel/hardverekkel nincs rá szükség, ha működik minden akkor felesleges. Ok, itt most nem működik, de működött és nem történt semmi olyan beavatkozás, ami miatt tönkre mehetett volna. Érdemes nézni és felrakni akkor, ha bármelyik más összetevő is frissül, akkor mindent érdemes nyilvánvalóan, vagy ha olyan új szoftver van felrakva, amihez kell akár WIN frissítés, akár valami driver frissítés. 

Link to comment
Share on other sites

Van amúgy itt valakinek bármi tapasztalata a sokmagos rendszerekkel Cubase/Nuendo alatt?
Az lenne  a kérdés, hogy hány magig működik, mert elég nagy a rumli jelenleg ezzel:
https://www.steinberg.net/forums/viewtopic.php?f=250&t=117319&start=200

A Steinberg szerint elvileg 14 magig működik, de jó lenne ha ezt valaki megerősítené, vagy cáfolná.

Link to comment
Share on other sites

A sokmagos reszre kiegeszites:
audional szerencsesebb keves mag (4-6-8) de magas orajel,es duplazni a CPUt magat. mert okozhat meglepeteseket ez is. ha az ember 0.7-1-2-3-4 ms latencyvel vagy 3-4 RT latencyvel akar dolgozni, csak akkor kell ezekre odafigyelni,10-15msos latencyvel ezek nem annyira eros kriteriumok. (kiveve a lanees szalakat,mert ha kuzdenek a vasak a lane-szalakert, sok esetben nem birja megoldani a CPU, es nem oldja meg eszrevetlenul az adattulcsordulasokat, es nem oltja el eszrevetlenul az adat-tuzeket - glitchben zudul rank, es glitchben eg el az idegrendszerunk d: ).

En ennyit tudok!

megj.: a UA hangkartyakat gyarilag nem sikerult olyan alacsony latencyre rakni mint az RME-t vagy a ZOOM-ot.. (RME, es a ZOOM is, megy 0.7 ms- latencyvel, rohogve, ami igencsak analog feeling. persze nem 30 savon, hanem mondjuk 4en, de UA-val ez nem sikerult, es az UA support is csak annyit mondott,hogy ez a DSP miatt van. (ergo, a UA DSPket - gyakorlati szempontbol - 'lehagyta' az intel, BUS sebessegben is,nemcsak processzben
(talan kevesebb energiat toltak fejlesztesbe, mint amennyi energiat a penz kivetelebe (?) :))))
node, nem gonoszkodom.
---> Az Intel fele CPUk 1.1x-el gyorsulnak/ev, az NVidia GPU pedig 1.5x szorzoval - a GPU alapu audioban van a jovo

Link to comment
Share on other sites

Itt úgyis Apollósok vannak, úgyhogy nem nyitok új témát, inkább megkérdezem itt, hátha valaki tudja, hogy hogyan lehet Apollo Twin-nel reampolni.
Órákig kínlódtam vele, de nem sikerült rendesen megoldani.
Ehhez az kell, hogy a lehallgatásra használt monitorkimenettől függetlenül, egy mono kimeneten (pl. Line Out 3), ki tudjam küldeni a gitár vonaljelet, ami megy az erősítőbe,  de bármit csinálok, ez a vonaljel mindig hallható a monitor kimeneten is, ami nagyon megnehezíti a dolgot. Meg még jól be is gerjed, hacsak nincsen a kimenő jel az egyik oldalra panorámázva, a bejövő meg a másikra.

Azt hittem legalább ezekkel a Virtual nevű csatornákkal lehet valamit kezdeni, de nem tudok rájönni, hogy ezek mire valók igazából.
Szóval a lényeg, hogy hallanom kellene a sztereo alapot és közben a felvenni kivánt, reampolt hangot is, de a kifelé menő natúr vonaljelet meg nem.
Meg lehet ezt egyáltalán oldani ezzel?

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta deneverstudio:

Itt úgyis Apollósok vannak, úgyhogy nem nyitok új témát, inkább megkérdezem itt, hátha valaki tudja, hogy hogyan lehet Apollo Twin-nel reampolni.
Órákig kínlódtam vele, de nem sikerült rendesen megoldani.
Ehhez az kell, hogy a lehallgatásra használt monitorkimenettől függetlenül, egy mono kimeneten (pl. Line Out 3), ki tudjam küldeni a gitár vonaljelet, ami megy az erősítőbe,  de bármit csinálok, ez a vonaljel mindig hallható a monitor kimeneten is, ami nagyon megnehezíti a dolgot. Meg még jól be is gerjed, hacsak nincsen a kimenő jel az egyik oldalra panorámázva, a bejövő meg a másikra.

Azt hittem legalább ezekkel a Virtual nevű csatornákkal lehet valamit kezdeni, de nem tudok rájönni, hogy ezek mire valók igazából.
Szóval a lényeg, hogy hallanom kellene a sztereo alapot és közben a felvenni kivánt, reampolt hangot is, de a kifelé menő natúr vonaljelet meg nem.
Meg lehet ezt egyáltalán oldani ezzel?

Szia! Azt hiszem így tudod megoldani:

 

 HP & LINE 3/4 (Apollo Twin) 
When set to HP, the headphone cue source is the dedicated HP mix, summed with all DAW outputs that are routed to the HP outputs (if applicable). 
When set to LINE 3/4, the line outputs source is the dedicated LINE 3/4 mix, summed with all DAW outputs that are routed to the same cue outputs (if applicable). 
In this mode, the mix of the cue bus is determined by the cue send controls in the input channel strips and the aux return strips. 

 

 

A cue outputnál a line3/4-nél válaszd source-nak is azt, és sendként küldd el, a csatornát meg mute-old ki!

Ha a stereo alap a DAW-ból jön, akkor az egész masterét egy virtual csatornára rakd ki, és akkor a keverőből tudod az alap hangerejét is szabályozni.





Console’s faders, mutes, and solos are not reflected in the cue outputs in when HP or LINE 3/4 is selected (Console’s cue sends are pre-fader). 

Note: When HP or LINE 3/4 is the selected cue source, signals must be sent to that cue’s bus (via the cue sends) for the cue mix to be heard in the selected cue outputs.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Bocsi, ha belerondítok a beszélgetésbe, de talán itt találom meg a megoldást a problémámra...:)

Szeretnék venni egy thunderboltos Focusrite Claret-et.  Sajna a pc-men nincs TB csatlakozás, ezért kicserélném az alaplapot. Kértem ajánlatot egy helyi számtech bolttól, de egy 200ezres alaplapot ajánlottak (GIGABYTE GA-Z270X-GAMING 9). Namármost azért ennyit nem akarnék költeni a történetre ha nem muszáj... :)

Egy i5-6400 2,7 GHz 6mb  s1151 CPU ül a gépbe. tudnátok esetleg valamit ajánlani, ami támogatja ezt a generációs CPU-t? Kell még esetleg másra is odafigyelni? Egy 8 gigás Kingston HyperX Fury Black 2400 MHz memória van a gépbe jelenleg.

Bocs ha tök szakmaiatlan a kérdésem, de inkább nézzenek hülyének, minthogy lyukra szaladjak... :))

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

Nagy valószínűséggel csak a teljes gépet fogod tudni kicserélni, mert szokás szerint semmi nem kompatibilis semmivel.
TB-s alaplapon, más processzorfoglalat van általában, az új processzoroknak meg már DDR4 kell, stb.
Az UAD oldalán megtalálod a tesztelt konfigokat.
Nekünk ez az alaplap van, ami 68eFt volt: GA-Z170X-Gaming 7 
Illetve korábban írták itt többen is, hogy elég ha van TB header az alaplapon és a Gigabyte TB kártyával működik a dolog hibátlanul.
 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Bence015:

Sziasztok!

Bocsi, ha belerondítok a beszélgetésbe, de talán itt találom meg a megoldást a problémámra...:)

Szeretnék venni egy thunderboltos Focusrite Claret-et.  Sajna a pc-men nincs TB csatlakozás, ezért kicserélném az alaplapot. Kértem ajánlatot egy helyi számtech bolttól, de egy 200ezres alaplapot ajánlottak (GIGABYTE GA-Z270X-GAMING 9). Namármost azért ennyit nem akarnék költeni a történetre ha nem muszáj... :)

Egy i5-6400 2,7 GHz 6mb  s1151 CPU ül a gépbe. tudnátok esetleg valamit ajánlani, ami támogatja ezt a generációs CPU-t? Kell még esetleg másra is odafigyelni? Egy 8 gigás Kingston HyperX Fury Black 2400 MHz memória van a gépbe jelenleg.

Bocs ha tök szakmaiatlan a kérdésem, de inkább nézzenek hülyének, minthogy lyukra szaladjak... :))

Köszi előre is!

Szia!

Töfi által javasolt GA Z170X Gaming 7 alaplap egynek teljesen jó, nem biztos, hogy találsz már újonnan, de használtan féláron meg tudod venni, személy szerint én 32-ért vettem ugyanezt.
Lényeg, hogy támogassa a 6. generációs 1151 procikat és legyen rajta alaplapi TB3 vagy TB3 header csatlakozó, amihez utána tudsz venni kiegészítő kártyát.
De az alábbi linken kedvedre válogathatsz. Ha van olyan gyártó, amit kimondottan szeretsz, akkor akár gyártóra is leszűrhetsz. Egyébként a Gigabyte deszkák ajánlottak, de a külföldi UAD fórumon pl. rengeteg Asus-os van, és előfordul Asrock-os összeállítás is. Nem árt, ha megnézed a Focusrite oldalán, mit ajánlanak hozzá, de gyanítom, hogy mindegy, csak legyen rajta Thunderbolt 3.

LINK

Link to comment
Share on other sites

19 órája írta Bence015:

Sziasztok!

Bocsi, ha belerondítok a beszélgetésbe, de talán itt találom meg a megoldást a problémámra...:)

Szeretnék venni egy thunderboltos Focusrite Claret-et.  Sajna a pc-men nincs TB csatlakozás, ezért kicserélném az alaplapot. Kértem ajánlatot egy helyi számtech bolttól, de egy 200ezres alaplapot ajánlottak (GIGABYTE GA-Z270X-GAMING 9). Namármost azért ennyit nem akarnék költeni a történetre ha nem muszáj... :)

Egy i5-6400 2,7 GHz 6mb  s1151 CPU ül a gépbe. tudnátok esetleg valamit ajánlani, ami támogatja ezt a generációs CPU-t? Kell még esetleg másra is odafigyelni? Egy 8 gigás Kingston HyperX Fury Black 2400 MHz memória van a gépbe jelenleg.

Bocs ha tök szakmaiatlan a kérdésem, de inkább nézzenek hülyének, minthogy lyukra szaladjak... :))

Köszi előre is!

Pont most nézegettem én is, hogyan tudnék TB3-ra váltani. Nekem is 1151-es procim van csak 7th gen. Az biztos, hogy biztosan csak azzal az alaplappal fog menni, amivel már tesztelve van. UAD esetében erre pl. nagyon jó választás a GA-170/270x Gaming G7, viszont kb. már csak ebay-en kapsz 35-45e-ért.

Ezen felül bármelyik alaplap jó, amin van TB Header és akkor venni kell mellé egy TB Kieg. kártyát. Ez a variáció kb. 60-ból meg van. Ezzel annyi a tapasztalat, hogy érdemes a hivatalos gyártói oldalakból kiindulni (Asus, Gigabyte, Asrcok, stb.), mert egy-egy alaplapból van több verzió és a boltok oldalain gyakran csak az van megjelölve, hogy Asus Z170-Premium (mint pl. a Hobkins által megjelölten is), pedig ebből sem mind jó...(ha jól emlékszem ebből pont a Premium KA a legolcsóbb ami már jó). Valamint a gyártók honlapján rögtön ott van a kieg. kártyájuk is. Aztán ha meg van a pontos alaplap típus, akkor mehet a bolt vadászat. Én megkérdeztem kb. 3-4 helyen, és az érdekesség az, hogy kieg. kártyát nem tud senki sem szerezni most (Asus, Asrock, Gigabyte), ez nem tudom miért van.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Csuzlee:

Én megkérdeztem kb. 3-4 helyen, és az érdekesség az, hogy kieg. kártyát nem tud senki sem szerezni most (Asus, Asrock, Gigabyte), ez nem tudom miért van.

Azért van, drága Barátom, mert mindenki megrohamozta a boltokat, h. legyen neki ApolloX és elfogyott az összes kártya, de még a gyártóknál is. :)

Link to comment
Share on other sites

Köszi Hobkins ezt a szuper "útmutatót".:bow:
Én is váltás elött állok és egy régi GIGABYTE GA-X58A-UD3R alaplapom van amiben 2db. UAD Solo PCI express és 2db. TC Powercore PCI kártya van valamint egy passzív videokártya.
Interfész: Fireface 800 FireWire csatlakozóval.
Memória 6db 4 GB-os DDR3 (amiket valszeg elfelejthetek)
Szeretnék beszerezni még egy UAD Quad Satellite-et USB verzióval.

Milyen gyors és stabil alaplapot ajánlasz amibe 24 GB ramot belegyúrhatok és ami a felsorolt kártyákkal valamint a Fireface 800 -al is megy?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta deneverstudio:

Amit találtatok az nem lett jó végül? Jónak tűnt. Meg jó az enyém is, amit mondtam: GA-Z170X-Gaming 7 
Ez ráadásul UAD által is tesztelt.

Gigabyte oldalán leszűrtem a TB-os alaplapokra, és úgy nincs közötte, amit találtam. Ha az alaplap leírását nézem, abban ott van, hogy támogatja, de letöltöttem a manuálját, és az alaplapi csatlakozók között ott van a "TB3 header", ami arra utal, hogy a kiegészítő kártya kell hozzá. Bíztam benne, hogy találok olcsóbbat is, de eddig nem sikerült, így egyelőre az általad javasolt az esélyes. Nem mindig egyértelmű, amit a gyártó leír. Szerintem csak azon van alaplapi TB3, amire az van írva, hogy "Intel Thunderbolt 3 Certified Motherboard" A többi kiegészítő kártyás.

És itt van ez az oldal is, eszerint jó lenne az is amit kinéztem (GA-Z270X Ultra gaming), de teljesen összezavart a manual.

 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ja, értem. Mi amúgy átalakítóból is azt vettük, ami az UAD honlapján van ajánlva.
És ez az új Arrow hangkártya is csak alapi kártyával megy?
Nem volt időm megnézni, de azt láttam, hogy ahhoz már nem kell átalakító, mert az TB3.
Szóval azt is érdemes körbejárni.

Ahhoz nem kell átalakító, az kapásból TB 3, de csak alaplapi. De hát az meg csak 1 mag. Mondjuk ha vesz az ember mellé egy OCTO-t lehet, hogy összességében még jobban kijön, mint a TWIN QUAD. 

Link to comment
Share on other sites

Ja, hogy az csak egy magos. Ezt nem tudtam.  Ha tudja az Unison dolgot és belefér egy preamp, meg egy LA2A, akkor már el lehet vele lenni felvételre.
Keverésre meg lehet mellé rakni egy Octot, vagy akárhányat. Ezen úgysem azért van a DSP, hogy majd azzal megoldod a keverést,
hanem a felvétel/monitoring miatt. Egy Neve 1073 és a hasonlóan komoly pluginek megeszik egy DSP 70%-át, szóval érted.
Keverési szempontból nagyjából mindegy, hogy 1, vagy 2 DSP van rajta, mert mindkettő ugyanolyan kevés.
Azt nézzétek, hogy a felvételi metódusban hogy áll meg a lábán. Arra legyen elég.



 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...