Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártya, vagy keverő


Pixelwalker

Kérdés

Sziasztok !

 

Ti mit ajánlanátok a helyemben, mit lenne célszerű vennem.

Eladtam egy Emu1212m hangkártyát, sajnos PCI miatt már nem tudom használni.

Van a gépben egy régebbi Asus xonar DGX hangkártya, egyenlőre ezzel tudok operálni,

viszont gondolkoztam, hogy beszereznék egy külső hangkártyát, ugyanis van egy pár studio

monitorom is ( Mackie Mr5 ,MK3 ) hangfalam, de egyenlőre kénytelen vagyok a billentyűzetről vezérelni

a hangerőt.

Amire szükségem lenne, az vagy egy keverő, vagy egy külső hangkártya, hogy külön tudjam vezérelni a

fülest, és a hangfalat is.

A külső hangkártyától félek, hogy sok lenne a késés, mivel usb-s

Már ez a xonar is gyengébb ilyen tekintetben mint az Emu volt, hogy egyebet ne is említsek, de nem tudom

mennyire lenne jó egy pl.: Focusrite Solo, vagy egy scarlett 2i2, stb.

Keverőpult esetleg lefedi az igényeket, ha jól gondolom hiszen ami most van hangkártya egyenlőre elmegy,

mivel legalább natívan PCie -vel csatlakozik, aztán olyan amilyen, viszont a keverőpultoknál meg olvastam hogy

ronthat a minőségen, pl egy ilyet néztem, hogy Behringer 1002Fx vagy hasonló

Viszont nekem nem kell mikrofon, se gitár se semmi.

Szóval egy szó mint száz 30 ezer körül gondolkoztam valami megoldáson

Néztem passzív monitorvezérlőkön Palmer Monicon  L stb, de az húzósabb, viszont nem nagyon van alternatíva.

Ti mit mondtok ?

Köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Ekkor: 2018. 06. 30. at 18:14 írta Pixelwalker:

Sziasztok !

 

Ti mit ajánlanátok a helyemben, mit lenne célszerű vennem.

Eladtam egy Emu1212m hangkártyát, sajnos PCI miatt már nem tudom használni.

Van a gépben egy régebbi Asus xonar DGX hangkártya, egyenlőre ezzel tudok operálni,

viszont gondolkoztam, hogy beszereznék egy külső hangkártyát, ugyanis van egy pár studio

monitorom is ( Mackie Mr5 ,MK3 ) hangfalam, de egyenlőre kénytelen vagyok a billentyűzetről vezérelni

a hangerőt.

Amire szükségem lenne, az vagy egy keverő, vagy egy külső hangkártya, hogy külön tudjam vezérelni a

fülest, és a hangfalat is.

A külső hangkártyától félek, hogy sok lenne a késés, mivel usb-s

Már ez a xonar is gyengébb ilyen tekintetben mint az Emu volt, hogy egyebet ne is említsek, de nem tudom

mennyire lenne jó egy pl.: Focusrite Solo, vagy egy scarlett 2i2, stb.

Keverőpult esetleg lefedi az igényeket, ha jól gondolom hiszen ami most van hangkártya egyenlőre elmegy,

mivel legalább natívan PCie -vel csatlakozik, aztán olyan amilyen, viszont a keverőpultoknál meg olvastam hogy

ronthat a minőségen, pl egy ilyet néztem, hogy Behringer 1002Fx vagy hasonló

Viszont nekem nem kell mikrofon, se gitár se semmi.

Szóval egy szó mint száz 30 ezer körül gondolkoztam valami megoldáson

Néztem passzív monitorvezérlőkön Palmer Monicon  L stb, de az húzósabb, viszont nem nagyon van alternatíva.

Ti mit mondtok ?

Köszi előre is

hát ezeket akkor felejtsd el: Focusrite Solo, vagy egy scarlett 2i2, stb.
sajnálom hogy eladtad az emut.  Tascam hangkártya hibátlan és itthon nem igazán ismerik de bitang jó. (saját tapasztalat tascam 20x20)

Tascam US-2x2  ez is sokkal komolyabb mint a focusrite cuccai. Focusritenak ilyen szinten csak a dumája nagy. tudásra botrány mindegyik. (nem a felső kategoriásokra értem, mielőtt lesavazna valakit.) De ez scarlett 2i2 egy vicc. Semmi gond nincs az usbvel. ugyanannyi a latency mint pci on.

Olcsó keverőnek dettó nincs értelme. Nem kell semmi passziv vezérlő ha usb hangkártyát veszel amin 99% van fejhallgató és master hangerő.

https://www.hangszeraruhaz.hu/tascam-us-2x2-usb-audio-midi-interfesz-hangkartya/P32688


ahogy olvasom kb tökéletes neked,  de minek a keverő ha "semmi se kel"l ?

Link to comment
Share on other sites

Bent voltam ma a Hitspace-ben és hát nem lettem okosabb

Kipróbáltam egy Steinberg UR22 MK2-t, hát az rögtön feltűnt, hogy nagyon flat, és nekem hiányzott a magas róla. Ez meg hogy nem lehet EQ-zni egyszerűen nem tetszik

De még ezek mellett, a Beyer DT770 prot olyan szinten nem tudta meghajtani, hogy ennél még a beépített Xonar-om is erősebb ( elvileg fejhallgató erősítős )

Többi rendben lenne, de így... asszem csalódnék, mert eq és hangerő hiányában ( kidobott pénznek érezném a vásárlást )

Ezen kívül említettem a keverőpultot, és a behringerek helyett egy Yamaha MG06-ot ajánlott a srác, mert hogy ezeknek jobba hangjuk. Ugyan kevesebbet tud, de nekem nem is kell semmi extra. Itt viszont ami feltűnt, hogy jóval nagyobb a hangerő amit a fülesre kiszór, kb ( 3x) viszont ezzel együtt zaj is jön, amit megítélni nem tudtam ugye, mert azért nem volt atom csend, de tartok tőle, hogy most a kártyából én nem hallok semmit. Lehet hogy kijön de semmit nem hallok még síri csendben sem. Na most ehhez képes már most bizonyos, hogy visszalépés lenne, de mennyire ?

Keverő és keverő között van ilyen fajta különbség ?

Nem szeretnék sok zajt, de mégis árban ezzel járnék a legjobban talán, mert megmarad egyenlőre az eq pc-ről.

Lesz ereje is, de ez a fránya zaj...

Melyik ami jobb ilyen téren ?

Teszteket nem találok erről

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Ha már keverő: esetleg Mackie? Zenésztársam használt anno, és azt mondta, hogy abból zaj bizony nem jött. Itt a VLZ sorozat dicsérve volt, szóval...

Az EQ témát nem értem. Olyan orbitális hiba van a láncban, hogy eq-zni kell?

Link to comment
Share on other sites

Zenénél talán nem lenne gond, de mint említettem, nem csak zenélek a gépen, van itt film játék minden

Ebben a formában viszont kell hogy HI-FI-sebb legyen a téma. Egyszerűen több magas kell, hogy mást ne említsek

Mackie jó is lenne, passzolna a hangfalhoz :) de nem tudom. Meg kéne hallgatnom

Mackie x8 pl olcsóbb is most

Lehet ez jobb lenne mint a Yamaha Mg06

Szerencsére nekem 8 hogy mennyi és milyen be és kimeneti csatorna van, mert nem használnám ki, csak a füles és a monitorok legyenek jók

Külön külön

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Pixelwalker:

Zenénél talán nem lenne gond, de mint említettem, nem csak zenélek a gépen, van itt film játék minden

Ebben a formában viszont kell hogy HI-FI-sebb legyen a téma. Egyszerűen több magas kell, hogy mást ne említsek

Mackie jó is lenne, passzolna a hangfalhoz :) de nem tudom. Meg kéne hallgatnom

Mackie x8 pl olcsóbb is most

Lehet ez jobb lenne mint a Yamaha Mg06

Szerencsére nekem 8 hogy mennyi és milyen be és kimeneti csatorna van, mert nem használnám ki, csak a füles és a monitorok legyenek jók

Külön külön

https://hitspace.hu/mackie-402-vlz4-mixer.html

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is hallgasd meg a kis VLZ mackie-t, úgy látom, ez kb pont annak a Yamahának a megfelelője.

https://hitspace.hu/mackie-402-vlz4-mixer.html

Nekem anno még az elődjét (vlz3) ajánlották a Hitspace-ben, szintén MR5 (nekem még az MK1 van) és 1212m mellé . Nekem nem tűnt fel, hogy zajos lenne, vagy rontana a hangon, persze ez lehet, hogy csak engem minősít. Az előfokok persze zajosak voltak az elődön, főleg ha sokat adott rá az ember fia, de ez a 4-es sorozta már jobb (onyx) előfokokat kapott. Ez egyelőre nálad ugyan nem szempont, de később még lehet hasznos.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon Köszönöm a segítségeket, de a külső hangkártya azért nem kellett, mert harmatgyenge

Egy Beyerdynamic dt770 Pro-t nem tud meghajtani. Semmi kraft nincs benne. Equalizer meg szintén nincs, szóval nekem külső hangkártya ilyen formán kilőve

De eldöntöttem, és ma vettem egy ilyet : https://hitspace.hu/mackie-402-vlz4-mixer.html

Kevesebb a zaj, mint a yamahán és a behringeren. Potijai elég jónak tűnnek, nem úgy mint behringer társainál

Kraft van benne nincs szükség maximális teljesítményre de még háromnegyedre sem, egyszóval elégedett vagyok vele. Célnak megfelel.

Most már csak egy jóféle belső hangkártyára kell spórolnom de ahogy látom az se most lesz, mert igen igen drágák a pci-e féle kártyák ( RME és társai )

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Pixelwalker:

Nagyon Köszönöm a segítségeket, de a külső hangkártya azért nem kellett, mert harmatgyenge

???

Quote

Egy Beyerdynamic dt770 Pro-t nem tud meghajtani. Semmi kraft nincs benne. Equalizer meg szintén nincs, szóval nekem külső hangkártya ilyen formán kilőve

De eldöntöttem, és ma vettem egy ilyet : https://hitspace.hu/mackie-402-vlz4-mixer.html

őőőőő azt eqnak hivod emi ebben van?

Quote

Kevesebb a zaj, mint a yamahán és a behringeren. Potijai elég jónak tűnnek, nem úgy mint behringer társainál

Kraft van benne nincs szükség maximális teljesítményre de még háromnegyedre sem, egyszóval elégedett vagyok vele. Célnak megfelel.

Most már csak egy jóféle belső hangkártyára kell spórolnom de ahogy látom az se most lesz, mert igen igen drágák a pci-e féle kártyák ( RME és társai )

semmivel se jobb egy ilyen mini keverő mint egy usbs hangkártya fejhallgató erősitője.

de a sorok között olvasva ugy érzem nem is figyeltél :D

kb fölösleges kérdezni ha ugyis ignorálod a javaslatokat és elrontod a jeledet egy gagyi keverővel amire semmi szükség nincs 1 sztereó jelnél...
mind1 nem az én dolgom ... majd rájössz magadtól... vagy nem,...   no offense

Link to comment
Share on other sites

Három dolog jutott eszembe az írásoddal kapcsolatban. 

1. Te nem figyeltél, mert én egy szóval nem mondtam, hogy a keverő equalizerét használom. ( Xonar-nak van sajátja softveresen pc-n )

2.Az sem jött át neked, hogy nekem a külső hangkártya ereje gyenge, kevés, sovány, halk, harmatos, nem tudom hányféleképp mondjam, hiszen 250 OHM-os fülest szeretnék vele hajtani.

3. Nem igen olvastad végig amit írtam, hogy egy beépített ASUS xonar DGX hangkártyát használok, amin asszimetrikus fos jel jön ki eleve. Zajos és még sorolhatnám,

szóval ezen rontani már nem sokat ront a keverő, viszont sok értelme nem is lenne egy Balanced cuccnak sem.

Egyenlőre az igényeimnek megfelel, hogy végre külön vezérelhetem a fülest és a hangfalat és végre van benne egy kis kakaó is, ha szükség van rá

Otthon ennél többre nem is nagyon van szükség, elvégre ez nem studio. 

Egyébként, mikor Te írtál, már a kezemben volt a keverő, szóval ez a tévképzet, hogy nem hallgatom meg a tanácsokat, megint vérzik.

Keverőt is itt ajánlották ;)

no offense

 

Link to comment
Share on other sites

45 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

én egy szóval nem mondtam, hogy a keverő equalizerét használom. ( Xonar-nak van sajátja softveresen pc-n )

Akkor miért szempont egy usb-s hangkártyán, hogy legyen EQ?

Számomra már nagyon zavaros ez az egész.

Ezt a problémát megoldottam volna a következőképpen: kell egy usb hangkártya (pl Scarlett, de egyéni izlés/ár kérdése), hozzá plusz egy fejhallgató erősítő, (szintén választható),  a Xonar kidob (elad), ezzel a hangminőség drasztikusan javul, és mindenki boldog.

Link to comment
Share on other sites

Véleményt írtam, a konkrét kérdést hogyan oldottam volna meg. Pénztárcától függetlenül, de aránylag kis költségvetéssel. Ezzel is bőven meghaladjuk a CD minőséget. (Zaj, felbontás, bitráta.)

A Mackie jó, mert azzal nem lehet mellélőni ár/értékben, és még a preampja is vállalható. Semmi baj vele.

De: szerintem az nem megoldás, hogy egy problémát félig megoldunk (üvöltsön a füles), és mellette meghagyunk egy másikat.(zaj). Inkább várnék egy két hónapot, és kuporgatnék még egy kicsit.

Az EQ témában nem tudok nyilatkozni, mert részemről itt értelmetlen.

Link to comment
Share on other sites

Akkor ezt meg is tárgyaltuk. Neked más a szempont, nekem pedig szintén más.

Jelenleg van ereje a fülesnek elég, úgy hogy még nincs zaj. 

Tud többet is, de ott már zaj is hallható, az már sok és szükségem sincs rá

Jelenleg kicsit többet kaptam aminek örülök, zajt nem hallok ezen a szinten, szóval szuper és végre külön vezérelhetem a fülest és a hangfalat is

úgy, hogy nem kell ki be dugdosnom a kábeleket

Eq megmaradt pc-n ahogy eddig is ( 30hz ) erre volt szükség

Célomat elértem, elégedett vagyok

Hibáit tudom, lesz hova feljebb lépni, de árban kihoztam amit akartam

 

Köszönöm a tanácsokat

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

tény, hogy még nem próbálkoztam vele, de tartok tőle, hogy nem lesz elég gyors, mikor 30+ VST megy át rajta és jön vissza

Ki kéne próbálnom egyet, de ezt majd csak online vásárláskor tudom megtenni

Azt ha nem jön be, visszaadom nekik

Nicns baj a 30+ VST-vel, és nem a hangkártyán fog bukni túlnyomó részt. A PC-d erőforrásai inkább nyomnak a latba. 3-5ms stabil latency mellett simán megy 40-50 VSTi is. Persze akkor, ha erőműd is van mellé. 

Link to comment
Share on other sites

Ha semmivel se akarsz bemenni a gepbe, akkor egy “felaktiv” minitorvezerlo eleg lehet neked. A monitorok vezerlese passziv (gyakorlatilag egy hangerogomb) a fuleshez van egy kis erosito benne. 25-35 kozott vannak ilyenek.

pl ez:

https://www.hangszerdiszkont.hu/studio/studiomonitorok/jbl-m-patch-2-passziv-sztereo-monitorvezerlo

ennek letezik SM-Pro gyartasu (ha jol emlekszem) verzioja (koppintasa), ami belefer a keretedbe, es gyakorlatilag u.a., mint ez a JBL, csak nem az van rairva.

Link to comment
Share on other sites

Ezt megnézem jobban is, köszi

Azt viszont valóban elfelejtetem írni, hogy egy portra mégis szükségem lenne

mégpedig a MIDI

Ugyanis van egy Miditech Midicontrol 2-es ( http://miditech.de/userfiles/site_Downloads_manuals_midicontrol-2/Midicontrol_2_manual_D_E_F_241210.pdf )

midibillentyűzetem, amit jelenleg a windows már nem támogat

Régebben az Emu- kártyán lévő midibemenetben tudtam használni, de most így sajnos nem tudom működésre bírni

Driver nincs hozzá csak xp-re szóval marad a midi ( ahogy régen is ) jobban is örültem nek

Focusrite kártyákon láttam, hogy van midi bemenet, de még keverőpulton is mintha feltűnt volna

Emiatt is gondolkoztam valami ilyesmi megoldáson

Link to comment
Share on other sites

Itt ár szerint rendezve a két legolcsóbb megoldás között nem igen jöttem rá, hogy mi a különbség

https://hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/midi-interfesz/sort-by/price/irany/asc

Jó lehet akár a legolcsóbb 4900ft-os ( Miditech Midi Link ) is ?

Vagy ez mennyivel nyújt többet ? 8890-ért ? ( M-audio Midisport UNO ) ?

 

Még viszont agyalok, nem lesz e Midibilentyűzet csere is valamikor. Ez most kicsit talán másodlagos szempont

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

Itt ár szerint rendezve a két legolcsóbb megoldás között nem igen jöttem rá, hogy mi a különbség

https://hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/midi-interfesz/sort-by/price/irany/asc

Jó lehet akár a legolcsóbb 4900ft-os ( Miditech Midi Link ) is ?

Vagy ez mennyivel nyújt többet ? 8890-ért ? ( M-audio Midisport UNO ) ?

 

Még viszont agyalok, nem lesz e Midibilentyűzet csere is valamikor. Ez most kicsit talán másodlagos szempont

Nagy valószínűséggel kompatibilisabb lesz, jobban működőbb. Egyetlen példát tudok írni az ilyen átalakítókkal kapcsolatban, és ez velem történt. Vásároltam cirka 1500 Ft-ért (ha jól emlékszem) Roland EXR-7 szintimhez egy átalakítót, de csak félig működött. Note off parancs nem jött ki belőle, csak note on. Ergo egy akkordot, ha gurítottál 6 oktávon keresztül, akkor minden leütött hanga  végtelenségig szólt (másik átalakítóval működött normálisan). Kipróbáltam egy YAMAHA szintivel azzal meg tökéletesen működött. Hasonló problémákba futhatsz bele. De hangsúlyoznám, hogy az enyém teljesen noname. Ha te miditech billentyűvel szeretnéd használni a miditech átalakítót, nagy valószínűséggel azért kompatibilis lesz. :) 

Link to comment
Share on other sites

Köszi az infót. Tartok pedig a külső hangkártyáktól, meg aztán nem csak zenélek a gépen, van itt midnen más is, és nem feltétlenül kapcsolgatnám mindig a külső kártyát ki/be

Még ez is kérdés nekem, hogy mennyire élhető ez a dolog.Úgy vagyok az egésszel, ha már pc és nem laptop, akkor ne legyen usb-n semmi

Szóval keverőpult felé, vagy monitorvezérlő lesz belőle pedig.

Hétfőn bemegyek a Hitspace-be, megkérdezem őket is, meg esetleg meghallgatok egy két cuccot

Keverőn meg még kérdés mennyi zaj fog kijönni. Azt se nagyon szeretnék

:)

Sok bajom nincs amúgy... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...