Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártya, vagy keverő


Pixelwalker

Kérdés

Sziasztok !

 

Ti mit ajánlanátok a helyemben, mit lenne célszerű vennem.

Eladtam egy Emu1212m hangkártyát, sajnos PCI miatt már nem tudom használni.

Van a gépben egy régebbi Asus xonar DGX hangkártya, egyenlőre ezzel tudok operálni,

viszont gondolkoztam, hogy beszereznék egy külső hangkártyát, ugyanis van egy pár studio

monitorom is ( Mackie Mr5 ,MK3 ) hangfalam, de egyenlőre kénytelen vagyok a billentyűzetről vezérelni

a hangerőt.

Amire szükségem lenne, az vagy egy keverő, vagy egy külső hangkártya, hogy külön tudjam vezérelni a

fülest, és a hangfalat is.

A külső hangkártyától félek, hogy sok lenne a késés, mivel usb-s

Már ez a xonar is gyengébb ilyen tekintetben mint az Emu volt, hogy egyebet ne is említsek, de nem tudom

mennyire lenne jó egy pl.: Focusrite Solo, vagy egy scarlett 2i2, stb.

Keverőpult esetleg lefedi az igényeket, ha jól gondolom hiszen ami most van hangkártya egyenlőre elmegy,

mivel legalább natívan PCie -vel csatlakozik, aztán olyan amilyen, viszont a keverőpultoknál meg olvastam hogy

ronthat a minőségen, pl egy ilyet néztem, hogy Behringer 1002Fx vagy hasonló

Viszont nekem nem kell mikrofon, se gitár se semmi.

Szóval egy szó mint száz 30 ezer körül gondolkoztam valami megoldáson

Néztem passzív monitorvezérlőkön Palmer Monicon  L stb, de az húzósabb, viszont nem nagyon van alternatíva.

Ti mit mondtok ?

Köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

2 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

Köszi az infót. Tartok pedig a külső hangkártyáktól, meg aztán nem csak zenélek a gépen, van itt midnen más is, és nem feltétlenül kapcsolgatnám mindig a külső kártyát ki/be

Még ez is kérdés nekem, hogy mennyire élhető ez a dolog.Úgy vagyok az egésszel, ha már pc és nem laptop, akkor ne legyen usb-n semmi

Szóval keverőpult felé, vagy monitorvezérlő lesz belőle pedig.

Hétfőn bemegyek a Hitspace-be, megkérdezem őket is, meg esetleg meghallgatok egy két cuccot

Keverőn meg még kérdés mennyi zaj fog kijönni. Azt se nagyon szeretnék

:)

Sok bajom nincs amúgy... :)

Miért nem akarsz USB-s dolgokat? Nekem minden USB-s, hangkártya, midi billentyű. Semmi problémám nincs. 

Link to comment
Share on other sites

Nézegetem ezeket a cuccokat, viszont a manual szerint a legtöbbnek igen kevés a kimeneti jelerőssége

Nekem pl van egy Beyerdynamic DT770 pro fülesem, ami 250OHM-os

házimozierősítő  igen masszívan meg tudta hajtani, de pl a mostani ( fejhallgató erősítős ) Xona DGX nagyon harmatos

Ahogy nézem ohm számban ezek a hangkártyák sem erősebbek

Vagy tévedek ?

Link to comment
Share on other sites

Az Emu1212m nagyon gyors volt ehhez az Asus Xonar DGX-hez képest

Az emu tudott olyat is hogy 1ms- és nem recsegett semmi

Itt meg már a 10ms alatt is probléma van

Na most usb-n nem tudom mi lesz

PC-ben van 16GB ram és egy szénné húzott 8700K proci, szóval azok is pörgetik a témát ahogy lehet

Ki kell próbálnom valahogy egy ilyen cuccot, akkor fogom csak igazán látni mi is van

Focusrite-ot nézegettem. probléma ha esetleg Gen1 -et vennék Gen2 helyett ?

mi változott ?

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Pixelwalker:

Az Emu1212m nagyon gyors volt ehhez az Asus Xonar DGX-hez képest

Az emu tudott olyat is hogy 1ms- és nem recsegett semmi

Itt meg már a 10ms alatt is probléma van

Na most usb-n nem tudom mi lesz

PC-ben van 16GB ram és egy szénné húzott 8700K proci, szóval azok is pörgetik a témát ahogy lehet

Ki kell próbálnom valahogy egy ilyen cuccot, akkor fogom csak igazán látni mi is van

Focusrite-ot nézegettem. probléma ha esetleg Gen1 -et vennék Gen2 helyett ?

mi változott ?

Steinberg UR 22MK II inkább.
Az EMU 1820m nálam 5ms alá nem ment. Ahhoz képest a Focusrite Forte 3ms stabilan ment ugyanabban a gépben.
Szerintem a 8700K-val +16Gb rammal semmi problémád nem lesz az USB-s hangkártyával.

Link to comment
Share on other sites

Ez volt a másik amit nézegettem, meg a Focusrite 2i4, vagy a pro24- használtban

Még egy dolgot nem tudok és nem nagyon jöttem rá

Ugyebár akkor én már mindenre ezt használnám

Filmezés, játék esetleg stb. Van ezeknek gyárilag ( mindig állandóan futó ) előre beállítható Equalizere ?

Mert picit a 60hz-ből visszahúzok a 30HZ-et meg minimálisan feljebb szoktam tolni zeneghallgatásnál.

Ezt nem szívesen adnám fel. Mr5-nek meg a fülemnek így jobban hangzik a dolog

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Pixelwalker:

Ez volt a másik amit nézegettem, meg a Focusrite 2i4, vagy a pro24- használtban

Még egy dolgot nem tudok és nem nagyon jöttem rá

Ugyebár akkor én már mindenre ezt használnám

Filmezés, játék esetleg stb. Van ezeknek gyárilag ( mindig állandóan futó ) előre beállítható Equalizere ?

Mert picit a 60hz-ből visszahúzok a 30HZ-et meg minimálisan feljebb szoktam tolni zeneghallgatásnál.

Ezt nem szívesen adnám fel. Mr5-nek meg a fülemnek így jobban hangzik a dolog

NIncs. 30Hz-et kétlem, hogy a Macki MR5 kiszólja, de ha neked így jobb..hát legyen.

Link to comment
Share on other sites

Hát éppen ez az, hogy lényegében a 50-60Hz körül van még ereje, de 30 alatt már 0

A 30 és 40 hz közötti tartományok nagyon gyengék, viszont picit meglökve határozottan "jobb" lesz

Még az asszony is hallja, pedig Ő aztán nagyon nem vágja az ilyet. Máshogy mondva Telibesz****a :)

Jobb így.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...