Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Ha már a rozsda se boldogít...


KraD

Kérdés

Sziasztok!

Ugy dontottem tobb mint 25 ev vasalas utan, hogy valtok szoftver iranyba. 
Arra lennek kivancsi, hogy ezek kozul melyiket javasoljatok es  miert:
Foleg kiserletezos Trip /  pop / EDM megnyilvanulasokhoz hasznalnam (DAW:  Cubase )
https://www.native-instruments.com/en/products/komplete/keyboards/komplete-kontrol-s49-s61/
vagy
https://www.arturia.com/keylab-mkii/overview
Leginkabb ilyen vagy hasonlo komplex rendszert szeretnek

***********
De ez is tetszik csak itt ha jol ertelmezem nincs az elozo kettohoz hasonlo fix rendszer
http://www.musictri.be/Categories/Behringer/Computer-Audio/Keyboard-Controllers/MOTÖR-61/p/P0AYR

Mas otlet?

Ez utobbi esetben semmikepp sem szeretnek 20-30 (csak max-3-4) szoft szintit, de pl melyiket???

Koszi elore is a szakertest
 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Én folyamatosan próbálom csökkenteni a gépre telepített szoftszintik számát. Nagyon sok cuccot kipróbáltam, és az utóbbi 2-3 év alatt kb ezek maradtak meg:

(A DAW egy Cubase Artist 9.5)

  • Korg M1 - olcsó, benne van a teljes 80-as, 90-es évek pcm gyönyörűsége :)
  • Arturia Spark - kedvenc dobgépem
  • Memorymoon ME80 - nekem ez a kedvenc Yamaha CS80 emulátorom
  • VPS Avenger - ezzel kb mindent meg lehet csinálni, ami eszedbe jut, bármilyen elektronikus stílus és hangzás kitekerhető belőle. Brutál hangja van és félelmetesen komplex modulációs lehetőségek, dobgép, arpeggiátor, szinte minden szintézis fajta, stb...
  • OP-X Pro II - az egyik legjobb VA
  • Halion Sonic 3 - akusztikus hangszerekhez

Nekem ennyi elég a boldogsághoz :)

Amint látod ez nem komplex rendszer abban az értelemben, amit írtál - de számomra nem volt olyan megoldás, amiben minden benne lett volna, amit szeretnék + teljes kontroller integráció. Az NI Komplete Kontrol áll a legközelebb ahhoz, amit most ipari sztenderdnek nevezhetünk (szinte minden 3rd party gyártó támogatja), de a szoftver körítésben én nem találtam meg azt, amibe szerelmes tudtam volna lenni :) Így maradt az összerakosgatás és próbálgatás.

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta KraD:

Sziasztok!

Ugy dontottem tobb mint 25 ev vasalas utan, hogy valtok szoftver iranyba. 
Arra lennek kivancsi, hogy ezek kozul melyiket javasoljatok es  miert:
Foleg kiserletezos Trip /  pop / EDM megnyilvanulasokhoz hasznalnam (DAW:  Cubase )
https://www.native-instruments.com/en/products/komplete/keyboards/komplete-kontrol-s49-s61/
vagy
https://www.arturia.com/keylab-mkii/overview
Leginkabb ilyen vagy hasonlo komplex rendszert szeretnek

***********
De ez is tetszik csak itt ha jol ertelmezem nincs az elozo kettohoz hasonlo fix rendszer
http://www.musictri.be/Categories/Behringer/Computer-Audio/Keyboard-Controllers/MOTÖR-61/p/P0AYR

Mas otlet?

Ez utobbi esetben semmikepp sem szeretnek 20-30 (csak max-3-4) szoft szintit, de pl melyiket???

Koszi elore is a szakertest
 

 

Ha jól értelmezem téged alapvetően nem "szoftszinti", hanem inkább az ezekkel integrált kontroller érdekel. "Komplex megoldásként" valóban inkább az a kettő van, amit linkeltél (az én szavazatom inkább az Arturia megoldása), illetve létezik még a Novation Remote SL sorozat, aminek a billentyűzete (ha olyan) egészen felső kategóriás. Adják hozzá az Automap programot, amivel bármelyik szoftszintit (vagy akár vasat is, ha tudja a midi CC-t) ráprogramozhatod.

A szoftver-csomagokban is tényleg ez a kettő játszik (NI/Arturia), illetve a kevésbé komplex, de nagyon jól szóló és használható Korg Collection. Nekem privátim a Korg csomag jön be, azt gyakorlatilag a kijövetele óta (ami elég régen volt, és talán az első valóban használható szoftszintit jelentette) használom. Szemezgetek még az Arturia csomaggal is, bár bevallom őszintén a Logic X saját szoftszinti kínálata bőségesen lefed bármilyen igény, ami felmerülhet a Korg mellett, bár azt is kiváltja igazság szerint, de azt azért használom megszokásból.

A NI-csomag is megvolt, de jónéhány verziószám óta már nem frissítem, és nincs is már feltéve. Nekem valahogy nem áll kézre, meg eléggé erősforrás-igényes is.

Egyébként nekem is is porosodnak a vasak, de lassan már be se kapcsolom őket, annyira használhatóvá váltak a szoftok. A K2000 az, ami egyenlőre nem tűnik kiválthatónak, de pl a Supernovat a nagyszerűsége ellenére a Logic saját szintijei majdhogynem "leszólják". Vagy, ha azt nem 100/-ban, de a teljes képernyős editor, projekthez mentés, egyszerűbb automatizálás tekintetében biztosan kezelhetőbb, ami már erős alternatíva azért az 1-2%-nyi, nyers hangzásbeli kompromisszumért. Aminek a kezelése meg ugyebár néhány jobb (szintén Logic) plugin kérdése csak.

 

u.i: a privát dolgunkat nem felejtettem, csak torlódás van..:)

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta NeoC:

u.i: a privát dolgunkat nem felejtettem, csak torlódás van..:)

OK! kossz ! :D

Valahogy nekem is elegem lett az allando ki-be kapcsolgatasbol, ide-oda maszkalasbol, ha valami beallitas nem klapppol pl a Korg Karmán (NO USB)... stb 
Minden zenelesre szant idom x reszet a matatas veszi el a Midi kabelekkel meg keverovel, meg ha automata promix akkor is.
A Novation-re nem is gondoltam elso korben. Megnezem... (melyiknek jo a billentyuzete?)

Azert gondoltam egy ilyen komplex motyora, mert ha ott frissites van akkor az mindenre kiterjedo es alapos szerintem ezekben a rendszerekben.

Par vasat azert meghagyok, mert ha csata van akkor jo az igazi hangszer, mind latvanyaban mind stabilitasaban. ( A dinamikat lassan en is megkerdojelezem bizonyos esetekben...)

Nekem is az Arturia tetszik jobban szoftverileg, de a NI keyboard viszont technikailag elore mutatobb... es talan e miatt az arat is jobban fogja tartani.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem Remote SL61 volt, kifogástalan mechanikával, billentyűzettel. Asszem Fatar rendszer van benne, aftertouch, velocity, stb. Az árukat is eléggé tartják, én asszem olyan 160-ért vettem, újonnan, és 130-ért ment el, három évvel később (ma is bánom), de ma is olyan 110 körül mennek azok, mert nem igazán hibásodnak meg. Mindegyik Novationnak kifogástalanok a billenytűzete, encoderei, padjai.

Én azért pattintottam el, mert olyan érzésem volt, hogy az Automap valahogy belekoszolt a Logic automatikájába (néha felugrott egy fader maxra a Logic keverőben, stb.) Ez idegesített, és arra fogtam. Aztán miután elment a Novation és le lett takarítva az Automap, akkor is maradt a probléma, tehát nem az volt. (Megoldódott már, egy hülye kis pipa kivétele volt a Logicban a megoldás)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...