Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MPC Live és Beatstep Pro


+Vader

Kérdés

Üdv!

 

Érdeklődnék (még lehetőleg a pénzköltés előtt), hogy próbálta-e valaki ezt a kombót?

Én elsősorban a BSP arpját szeretném munkára bírni, mégpedig valahogy úgy, ahogy az Electribe 2 és a Volca széria Active Step funkciója is működik tehát apróbb variációkat tennék alap ütemekbe. Ez a leírása szerint valóban lehetséges, a bibi inkább az, hogy nem látom át, miként lehet az MPC-re címezni a különböző sávokat és Note #-eket (jelenleg nincs itthon semmilyen MIDI kontroller, így nem is tudok kísérletezni).

Szóval akinek megvan mindkét jószág, az megnyugtathatna, hogy menni fog, vagy tarthatna egy bemutatót a kérdésre kihegyezve (a netet már végigkajtattam, sehol semmi...) - köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

30 perccel ezelőtt írta +Vader:

Üdv!

 

Érdeklődnék (még lehetőleg a pénzköltés előtt), hogy próbálta-e valaki ezt a kombót?

Én elsősorban a BSP arpját szeretném munkára bírni, mégpedig valahogy úgy, ahogy az Electribe 2 és a Volca széria Active Step funkciója is működik tehát apróbb variációkat tennék alap ütemekbe. Ez a leírása szerint valóban lehetséges, a bibi inkább az, hogy nem látom át, miként lehet az MPC-re címezni a különböző sávokat és Note #-eket (jelenleg nincs itthon semmilyen MIDI kontroller, így nem is tudok kísérletezni).

Szóval akinek megvan mindkét jószág, az megnyugtathatna, hogy menni fog, vagy tarthatna egy bemutatót a kérdésre kihegyezve (a netet már végigkajtattam, sehol semmi...) - köszi!

Hali,

az álltalad felfestett helyzetet sztem csak úgy tudod majd kivitelezni, hogy a BSP a master clock, tehát az használod sequencernek, vagy csak simán szinkronizálod

a két eszközt ha már mindkettőben megirtad a kivánt szólamokat - de ez esetben is a beatstep a master kell legyen!

Ha pedig midi note-okat akarsz cimezgetni a BSP padjaira (drum channel) azt pedig az Arturia kontroll szoftverében tudod megtenni.. ha jól értettem amit irtál és a bsp-ból akarod triggerelni az mpc padeket.

Remélem tudtam segiteni vmit..

Link to comment
Share on other sites

Igen, az MPC drum programját hajtanám a BSPről (de a többit a saját sequencerről), és persze annyit már sikerült kiderítenem, hogy elvben lehetséges (tehát tudok a BSP editor progijáról meg az MPC learn funkciójáról is), csak konkrétumokat nem láttam sehol... azt persze több helyen olvastam, hogy az MPC nem szeret slave lenni.

Tehát inkább olyan embert keresek, aki próbaképp be tudna dobni egy BSP-t a buliiba, és a MIDI programozásban sem kezdő :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...