Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
+Vader

Fizikai modellezés?

Kérdés

Létrehozva (szerkesztve)

Üdv mindenkinek!

Gondoltam, körbekérdezek, mit érdemes közelebbről megszaglászni ebben a témában? Elsődleges szempontom hardveresen kiváltani a Reason-féle KONG drum designert, de nem bánom, ha fúvósok és húrosok is beleférnek a dobozba... semmiképp sem akarok nagy, billentyűs workstationt, inkább groovebox vagy rackes formátumot céloznék, és persze előnyt jelent, ha több sávon lehet hajtani a kicsikét (MPC Live lenne a sequencer).

Amiről eddig tudok (de nem eleget):

1. Nord Drum 3p - ideálisnak tűnik a kezelőfelület és a több sáv, de a programozása inkább a TR-szériára hajaz az attack/decay megközelítésével - és alig találni olyan videót, ahol akusztikus jellegű dolgokat kreálnak vele

2. Elektron Machinedrum - itt is a fellelhető források hiányába ütköztem, mivel az ismertetők csak a sokszínűsége kiemeléséig jutnak, a videókon meg 808-at játszanak vele. Látszatra ez tűnik a legjobbnak, mivel van benne 808 klón is, meg valamennyi FM is (bár az a Nordban is előfordul, ha jól értettem) - és persze 16 sávon hajtható. Valaki elmesélhetné azt is, hogy mi mindent enged meg, ha a bemenetekbe dobpadokat dugok

3. KORG Prophecy - erre a minap bukkantam, de túl sokat nem tudtam meg róla, hacsak nem annyit, hogy itt együtt vannak a fúvósok-vonósok is, meg talán átmentették az egészet a Trinity Rack változatába (ez igaz???)

4. ROLAND Integra-7 - a bemutatók alapján igen meggyőző az a supernatural hangkészlet, de a demonstrációkból rendre kimaradnak a finoman ütött cinek (ez sajnos gyanús), és az sem világos, hogy mennyire lehet ezeket továbbtekergetni

5. Mutable Instruments Rings és Elements - és a végére egy kis modularitás... ezek első blikkre is pont azok, amikre szükségem lenne, de ebből felépíteni egy legalább 8 sávos rendszert komoly összegekért kiált, és egyelőre a MIDI to CV témakör is homályos számomra..

Szívesen meghallgatok mindenfélét, ami kimaradt, de a fenti cuccok tulajdonosaira is kíváncsi lennék

Szerkesztette +Vader

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
Épp most írta Koródi Csaba:

Pedig ezt már jó rég írtam itt a fórumon is :)

Az lehet, csak a fórum már átláthatatlan!
OFF: ez is pl. mi a túró és mire lenne jó???

kép.jpg

Hozzászólás megosztása

• 0
4 perccel ezelőtt írta djuice:

OFF: ez is pl. mi a túró és mire lenne jó???

Na igen, ezt speciel én sem tudom hova tenni :)

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
5 perccel ezelőtt írta djuice:

Az lehet, csak a fórum már átláthatatlan!

Megkerestem. Nem a bizonygatás miatt, hanem mint dobmodellező, szerintem releváns alkalmazás.

impaktor.jpg

Szerkesztette Koródi Csaba

Hozzászólás megosztása

• 0

Jó kis videó volt köszi (még a munkahelyi laptop hangján is)!

Anno volt Wavedrum minim, de nem voltak sikerélményeim a kis mikrofonjával, mivel amúgy is elég vacakul szólt kierősítve (vagy csak én voltam béna... megcáfolhattok) - eladtam. Mindenesetre észben tartom ezt a lehetőséget is (hisz ilyesmit külön árulnak), bár a Roland dobagyakat azért hanyagolnám, mert a legolcsóbb változaton pl nincs MIDI bejárat, a többi meg már drágább, mint az itt felsorolt bármi, és "csak" dobokat tud...

Arra viszont már gondoltam, hogy ha mégis modularizálni kezdek, akkor keresek valami erdei remetét, aki egy jól elhasznált wavedrumnak is ki tudja kötni az érzékelőit külön CV-kre (lehetséges ez???)

Illetve teljesen kihagytam a diskurzusból a dobolós Pocket Operatort (PO-32), amit egy dobszinti szoftverről lehet megtöltögetni... az vajh' mennyit enged, ha már csak a masina van a kezemben??

Hozzászólás megosztása

• 0

Aztán rátaláltam erre... persze jókat húznék annak a kezére, aki úgy döntött, hogy micro USB legyen egy eszközön, amit püfölnek

Hozzászólás megosztása

• 0
8 órája írta +Vader:

Aztán rátaláltam erre...

Hm. Viszont ez csak egy kontroller. Ugyanolyan számítógépes programot hajt meg, mint a KONG Drum Designer, amit ki akartál váltani hardveresen.

Hozzászólás megosztása

• 0

Az igaz.

A lényeg a Mod Squad című bekezdésben van. Eszerint egyszerre lehet paramétereket címezni a leütés erejére, a nyomásérzékelőre és  a középponttól való távolságra is, tehát nem kell tovább nyavalyogni, hogy "mérnincs a wavedrumnak midije"

Azaz az itt tárgyalt cuccok nagy részéből elég komoly dolgokat lehet kihozni egy kis otthoni előprogramozással.... 

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

No, halad az ügy, Machinedrum már az asztalon van, Nord várja, hogy postázzák:)

A MD tényleg elég karakteres hangú, nehéz kilépni vele a mederből (olyan karcolós, mintha mindenen lenne egy bitráta butító), de már csavargattam eleget, hogy feltáruljon előttem a valódi mélysége... a P-I machine tényleg nem egészen olyan, mint a neve alapján gondolhatnánk, de minden machine-nel lehet izgalmas hangokat csiholni, csak szokni kell, hogy hova nyúljak.

A Nord pofátlanul olcsón lett az enyém, majd nyöszörgök arról is, ha ideér

Ez viszont eddig majdnem elsikkadt:

Ekkor: 2018. 07. 22. at 11:41 írta djuice:

Ami ilyen volt, az a Yamaha Motif Rack ES pl. Abba dughatsz VL expansion boardot vagy akár FM bővítőt is

Erről is néztem pár demót azóta, és a hangja alapján tényleg kiváló megoldás a régi böszmék helyett, no de nem láttam a hangszínszerkesztő felületet... tud valaki ilyet mutatni (élőben, a főváros környékén)??? Összehasonlítottam a centizhető paramétereket a régi VL-1 kézikönyvével, és megegyeznek.... :D

A PC-s hangszínszerkesztőn is látszanak azok a kiegészítő kártyák???

Illetve érdekelne, hogy pl egy iPad-en miként működik a multitimbralitás? Elindítok egy programot többször, vagy annyit nem bírnak ezek?

Szerkesztette +Vader

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Van vmi Yamaha Studio Manager vagy mi a szösz ezekhez. Ez egy keretprogram és mint modulokat tudod bele letölteni a mindenféle hangszerek saját editorait. Jókora monitor kell hozzá mert aprók a gombok, feliratok. http://motifator.com/index.php/support/es_downloads/

Vagy ott a MidiQuest (nem csak Yamahákra!)

Ipadon 1 alkalmazás futhat egyszerre. Én is ezért adtam el. :(

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
12 órája írta +Vader:

Illetve érdekelne, hogy pl egy iPad-en miként működik a multitimbralitás? Elindítok egy programot többször

Ha az alkalmazás alapból nem az, akkor AudioBus. A párhuzamosan futtatható és kompatibilis App-ok listája itt. Amennyiben Multi-Out-ot is szeretnél, akkor MiMix.

iOS eszközökhöz tökéletes választás az iConnectivity iConnectAudio4+ Audio&MIDI interfész (szabadon konfigurálható Audio&MIDI Matrix, iOS Port-on 3 Stereo Audio I/O).

Amennyiben további kérdésed lenne az iConnectivity termékekkel kapcsolatban, az elérhetőségeken megtalálsz.

Szerkesztette AudioWorks Hangtechnika

Hozzászólás megosztása

• 0
14 órája írta djuice:

Ipadon 1 alkalmazás futhat egyszerre. Én is ezért adtam el

Azért ez nem teljesen így van. Több alkalmazás is létezik iPad-en a szoftszintik összekapcsolására. Én speciel az AUM-et használom. Több szoftszintit be tudunk nyitni, mindegyiket külön MIDI csatornázni, útvonalakat kiválasztani a bejövő eszköz (kontroller) számára, útvonalakat az audio kijáratnak. Egyetlen iPad-en belül is egyazon midi billentyűről több felé zónázhatjuk a szoftszintiket és eltérő alkalmazások, eltérő csatornáira küldhetjük az audio kimenetet. Az hogy 4, vagy 16 MIDI csatornát tudunk kiszolgálni, az az iPad-ünk teljesítményén múlik. Ha felvételt készítünk a programban, akkor mindegyik csatornát külön WAV fájlba rögzíti, tehát mindjárt megvalósul a multitrack recording is egy menetben.

A csatolt képen az is látszik, hogy az egyes csatornákba effekt blokkokat is inzertálhatunk az iPad-ünkön fellelhető effektprogikból tetszőlegesen, értelemszerűen az iPad teljesítményének határáig. De az speciel símán megoldható, hogy 4 (16) szoftszintit levezérel egy Machine szekvenszere 4 (16) külön MIDI csatornán.

aum.jpg

Hozzászólás megosztása

• 0

Így már nem olyan gyászos a helyzet, csak hát hozzáolvastam azt a másik topicot az iPad-ekről... 

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2018. 09. 04. at 13:07 írta Koródi Csaba:

Azért ez nem teljesen így van. Több alkalmazás is létezik iPad-en a szoftszintik összekapcsolására.

Na ezt jó így utólag megtudni, pedig veséztük ezt itt a fórumon... Mindegy, kicsit se sajnálom most se az Air2-m hogy elment. Valahogy nekem se tablet, se okostela nem jött be eddig más fronton sem és zenéléshez sem hosszú távon, pedig még az Alesis dockot is megszereztem hozzá (meg el is adtam azt is). :) Csak szórakozni drága mulatság volt nekem, meg vhogy az Apple nem feküdt bárhogy szerettem volna.

Hozzászólás megosztása

• 0

Folytatásként érdeklődöm, hogy van-e valakinek tapasztalata a Yamaha PLG bővítőivel? Elsősorban az érdekelne, hogy milyen különbség lehet a 100-as és a 150-es széria között? (A VL kártyák manualjai szerint azonos engine csücsül bennük, de nem vagyok elárasztva forrásokkal).

Ha már Yamaha, akkor rákérdezek a MU szériával kapcsolatban felmerülő aggályokra is, hátha van ilyen... mert ezekbe akár 3 ilyen PLG kártya is befér, szóval a sávok száma és az áruk alapján ők a nyerők - legalábbis jelen topicunk maradéktalan felgöngyölítésében

(ui: a Nord nagyon megérte, már a gyári hangok közt megtaláltam, amit eredetileg kerestem)

Hozzászólás megosztása

• 0
6 órája írta +Vader:

(ui: a Nord nagyon megérte, már a gyári hangok közt megtaláltam, amit eredetileg kerestem)

Mert közben vettél Nordot? Abba nem mennek a plg-k vigyázz! :D

Hozzászólás megosztása

• 0

Találtam egy félárú példányt... fújni nem lehet, de ütni öröm :D

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés