Jump to content
Ménemszól.hu

UAD X Coming Soon!


Hobkins

Recommended Posts

6 órája írta deneverstudio:

Az érdekes, mert ott aztán nyugodtan elszórakozhatna azzal, hogy összerakosgatja, amit kell.
Real-time ez sokkal rázósabb dolog.
Majd megnézem, hogy a Cubase mit csinál bounce alatt, de ott szerintem akkor is megy az összes mag.
A HT-t amúgy BIOSban lehet tiltani, vagy engedélyezni, így leginkább ott lehet megnézni, hogy megy-e, bár lehet, hogy a feladatkezelői is mutatja.

 

OSX-en nem igazan van BIOS....:)

bar van valami hasonlo, EFI talan a neve, de abban nem szokas turkalni, programozoi “halado” szint alatt....

Link to comment
Share on other sites

Egyébként picit komoly(abb)ra fordítva a szót az UAD-tól már régóta várnék egy hatalmas lépést.

Kijönni egy olyan kártyával, amin szintik futnak. HA a marketinges szuper lenne, akkor ezen a kártyán csak azok futhatnának, így az effekteknek is külön meg kell venni a kártyát.

Ez a kártya tele lenne tömve DSP-vel, és mondjuk kapna egy midi ki/be menetet (vagy nem. ? )

Vannak már tök jó VST szinti pluginek, ezeket lehetne átportolni, hiperszuper oversamplingel és akkor nem a procit terhelni. Kifejezett céleszköz, alacsony latency-vel.

Tudom az elmúlt években voltak hasonló próbálkozások, de azok mindegyike valójában komplett pc alapon voltak.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Hobkins:

Akkor rántsuk le a leplet... :) !185859992_UAX.thumb.jpg.41f318da82f91c2b41aaa5cf533d05e7.jpg

És ez csak mondjuk kap új konvertert meg előfokot meg ezt az, vagy egy új generációs DSP megoldás lesz? Mondjuk nem 4 meg 8 hanem "tricsilliárd" DSP lesz benne. Vagy mondjuk egy teljesen új shark architectúra?

Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta malaga:

És ez csak mondjuk kap új konvertert meg előfokot meg ezt az, vagy egy új generációs DSP megoldás lesz? Mondjuk nem 4 meg 8 hanem "tricsilliárd" DSP lesz benne. Vagy mondjuk egy teljesen új shark architectúra?

Igen, kap új konvertereket "Elite-Class A/D -D/A" sajnos nem lesz csilliárd sem a DSP magok száma, csak maximum 6, HEXA névre fog hallgatni. A jelszintet illetően +24dBu-t írnak, és lesz egy kis talkback mic is benne, ez az UA logó fölötti kis pontocska lesz az valószínű. 
Nekem az apollo x6 ami felkeltette az érdeklődésemet, mert ha nem lesz annyi in/out mint egy apollon, de több lesz, mint egy TWIN-en, akkor az egy elég jó kis köztes megoldás, ha egyébként meg konverterileg és mondjuk a maximális DSP magok száma ugyanúgy lehet hexa is. Viszont a kis encoder hiányzik a bal oldaláról...nem tetszik...kérdés, hogy a jobb oldalán mi van. Bízom benne, hogy hamarosan teljesen hivatalos forrásból is megtudjuk, "ki merre hány méter és különben is honnan hová". Pláne, hogy wieviel kostet (?).

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Én is 6-nak néztem.
Remélem ezután jönnek a 16 magos satellitek is.

Én is valami ilyesmire gondoltam. És az Arrow megjelenése után számítani lehetett a rack méretű kártyák TB 3-asított változatára. Gondolom az Arrow-ból is jönnek a több magos változatok. Nem is értem, hogy miért csak Solo van belőle... 

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ez nekünk lehet, hogy jó is lesz. Csak ez nem tiszta, hogy ebben mennyi DSP van.

Apollo x6 Marks the Spot!

Universal Audio is pleased to announce the Apollo x6 Thunderbolt 3 Audio Interface! It’s an interface that boasts Elite Audio Conversion with Two Unison Mic Preamps, New HEXA Core Processing and Surround Sound Monitoring.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...