Jump to content
Ménemszól.hu

UAD X Coming Soon!


Hobkins

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
18 perccel ezelőtt írta djtones:

HP Z620 Workstationom ilyen kártyával TB-zik: https://www.amazon.com/Gigabyte-Thunderbolt-Components-GC-ALPINE-RIDGE/dp/B0722SV69N

Garantáltan működik.

Köszi, de úgy érted, hogy UAD TB rendszer működik rajta?
Csak mert kifejezetten alaplapi TB-t írnak az UAD oldalon, nem bővítőkártyákat.
Közben amúgy megoldódni látszik a dolog hamarosan, mert a Cubase 10 már támogatni fogja a sokmagos i9-eket.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deneverstudio:


Csak mert kifejezetten alaplapi TB-t írnak az UAD oldalon, nem bővítőkártyákat.
 

Tapasztalatom és utánaolvasásom alapján teljesen mindegy, hogy alaplapi vagy bővítő kártyás (természetesen olyan bővítő kártyás alaplap, amin van TB header csatlakozó!) TB 3 legyen és kész. Az UAD fórumon olyan PC összeállításokat látok, amik közel sincsenek felsorolva az UA által támogatott HW-k listáján, és azt írják, hogy faszántosan működik.

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Tapasztalatom és utánaolvasásom alapján teljesen mindegy, hogy alaplapi vagy bővítő kártyás (természetesen olyan bővítő kártyás alaplap, amin van TB header csatlakozó!) TB 3 legyen és kész. Az UAD fórumon olyan PC összeállításokat látok, amik közel sincsenek felsorolva az UA által támogatott HW-k listáján, és azt írják, hogy faszántosan működik.

Akkor kicsit megerőltethették volna magukat, hogy ne csak az a pár konfiguráció legyen letesztelve a részükről.
De akkor ezek szerint ez az említett Xeon alaplap eleve Thunderboltos?
Ha igen, akkor meg minek a bővítőkártya?
Meg úgy egyáltalán, a bővítőkártya nem olyan gépekhez van, amin nincs TB?
Kicsit zavaros nekem még ez az egész TB dolog.
Mért csak egy van belőle az alaplapon?
Egy szálra akarnak felfűzni mindent? Hangkártyát, DPS-t, monitort, stb?
Vagy lehet több szál is bővítőkártyával?

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Meg úgy egyáltalán, a bővítőkártya nem olyan gépekhez van, amin nincs TB?
Kicsit zavaros nekem még ez az egész TB dolog.
Mért csak egy van belőle az alaplapon?
Egy szálra akarnak felfűzni mindent? Hangkártyát, DPS-t, monitort, stb?
Vagy lehet több szál is bővítőkártyával?

Amire én tudom a választ az a következő:
3 Típusú alaplap létezik TB szempontjából
1. Nincs, és nem is lehet kártyával sem kiegészíteni.
2. Nincs, de az alaplapon van TB header, így a kiegészítő kártyával lesz rajta TB3
3. Van rajta TB 3

A TB header az egy olyan csatlakozó, mint pl. az előlapi USB, pár tüske, ami valamilyen adat kommunikációt hajt végre a kártya és az alaplap között a PCIe csatlakozón felül. A részleteit nem tudom. Viszont ha ez nincs az alaplapon, akkor hiába rakja bele az ember a TB kiegészítő kártyát, az nem fog működni. Kicsit megbonyolították..
Szerény véleményem az, hogy nagyon gyerek cipő még PC-n a TB. 

Link to comment
Share on other sites

A mi gépünkön is van az alaplapon TB header, de kellett egy PCI kártyás TB-3-as kártya, hogy legyen csatlakozó.

Utána persze még egy TB3-2 átalakító, hogy a TB2-es Interface-ünk (RME UFX+)is működhessen...

Tuti, hogy ezek az új X-es Apollók mennének a géppel. Persze, nem tervezem a cserét! ?

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Hobkins:

Amire én tudom a választ az a következő:
3 Típusú alaplap létezik TB szempontjából
1. Nincs, és nem is lehet kártyával sem kiegészíteni.
2. Nincs, de az alaplapon van TB header, így a kiegészítő kártyával lesz rajta TB3
3. Van rajta TB 3

A TB header az egy olyan csatlakozó, mint pl. az előlapi USB, pár tüske, ami valamilyen adat kommunikációt hajt végre a kártya és az alaplap között a PCIe csatlakozón felül. A részleteit nem tudom. Viszont ha ez nincs az alaplapon, akkor hiába rakja bele az ember a TB kiegészítő kártyát, az nem fog működni. Kicsit megbonyolították..
Szerény véleményem az, hogy nagyon gyerek cipő még PC-n a TB. 

Szerintem nincs gyerekcipőben már a TB az újabb PC-ken.

Nálunk atomstabil tavaly március óta.

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta gabo:

A mi gépünkön is van az alaplapon TB header, de kellett egy PCI kártyás TB-3-as kártya, hogy legyen csatlakozó.

Utána persze még egy TB3-2 átalakító, hogy a TB2-es Interface-ünk (RME UFX+)is működhessen...

Tuti, hogy ezek az új X-es Apollók mennének a géppel. Persze, nem tervezem a cserét! ?

Ha az átalakítóval stabilan megy az RME, akkor nagy a valószínűsége, hogy menne az ApolloX.
Bár... 1 hétig szívtam most a sima apolloval, és feladtam :D 
Ennek ellenére a hiba lehetőségek száma legalább eggyel kevesebb lett a TB3 szabvány miatt, nem kell átalakító, ami nem mellesleg jó drága is.

Link to comment
Share on other sites

Köszi mindenkinek, így már tiszta az egész.
Azt mondjuk sejtettem, hogy egy TB-s hangkártya elmegy bővítőkártyával gond nélkül.
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az is működik hibátlanul, ha még mellé akasztunk 4-5db Octo kártyát.
Végülis azt mondták az UAD-nál, hogy éppen működhet akármivel is, de lehetnek nem várt események.
Na, ebbe nem akartam belebonyolódni egy ekkora rendszerrel és inkább összeraktam, amit ők teszteltek.
Nálatok meg pont az nem megy, ha jól tudom.
 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Köszi mindenkinek, így már tiszta az egész.
Azt mondjuk sejtettem, hogy egy TB-s hangkártya elmegy bővítőkártyával gond nélkül.
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az is működik hibátlanul, ha még mellé akasztunk 4-5db Octo kártyát.
Végülis azt mondták az UAD-nál, hogy éppen működhet akármivel is, de lehetnek nem várt események.
Na, ebbe nem akartam belebonyolódni egy ekkora rendszerrel és inkább összeraktam, amit ők teszteltek.
Nálatok meg pont az nem megy, ha jól tudom.
 


Nagyon szívesen!
Így van! Szerintem ugyanaz a konfig (vagy majdnem) van, mint neked. GA-Z170X Gaming 7, I7-7700, 16Gb 2400MHz Kingston HyperX Fury Black. És ha fejem tetejére állok, se megy normálisan.
Ha jól tudom a TB párhuzamos port, és ezért talán jobban elviseli ezeket az összefűzős dolgokat, de nem akarok okoskodni, erről csak nagyon halovány fogalmam sincs.
 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Hobkins:

Leírnád a PC alkatrészeidet?

Igen, az átalakító beteg drága és persze az Apple féle nem jó a PC-re és fordítva sem! ?
A gépünkben egy ASUS X99 A II
alaplap van egy Intel i7-es 5820K procival.

A thunderbolt kártya pedig a 
ThunderboltEX 3 Pcie kártya.

Ebbe csatlakozik az átalakító, amely megy az RME-be.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta gabo:

Igen, az átalakító beteg drága és persze az Apple féle nem jó a PC-re és fordítva sem! ?
A gépünkben egy ASUS X99 A II
alaplap van egy Intel i7-es 5820K procival.

A thunderbolt kártya pedig a 
ThunderboltEX 3 Pcie kártya.

Ebbe csatlakozik az átalakító, amely megy az RME-be.

Ezzel az alaplappal sokan megcsinálták. Uadfórumon legalábbis sokan írták.

Link to comment
Share on other sites

Nekem gyári konfigom van, teljesen HP gyártmány az egész (HP Z620, mint említettem). Dupla Xeon, 2x 16 mag, összesen 64 szál, 64GB ECC DDR3 Ram 2400Mhz. Ott van TB header, és az említett kártyával szalad is, mint állat. Teszteltünk rajta UAD Octot havernak 1 darabot, illetve Presonus TB hangkártya is megy rajta (Quantum). Más tapasztalatom TB-on nincs vele.

Szerkesztette djtones
Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta djtones:

Nekem gyári konfigom van, teljesen HP gyártmány az egész (HP Z620, mint említettem). Dupla Xeon, 2x 16 mag, összesen 64 szál, 64GB ECC DDR3 Ram 2400Mhz. Ott van TB header, és az említett kártyával szalad is, mint állat. Teszteltünk rajta UAD Octot havernak 1 darabot, illetve Presonus TB hangkártya is megy rajta (Quantum). Más tapasztalatom TB-on nincs vele.

Király, köszi!

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta deneverstudio:

És milyen DAW?
És akkor ez 3,5Ghzx32 mag, ha jól látom az adatait?

Processzor konfigtól függően. Nálam konkrétan ez van összeválogatva: Intel® Xeon® Processor E5-4660 v4 x2 (40MB Cache), ehhez kértem 64GB ECC RAM-ot. De CPU-ban támogat egy igen szép hosszú listát (Xeon E5 Sandy Bridge), elég sokféle lehetőség van.

DAW:  Cockos Reaper, ProTools 12, és FL Studio, mindez Windows alatt. 

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta djtones:

Processzor konfigtól függően. Nálam konkrétan ez van összeválogatva: Intel® Xeon® Processor E5-4660 v4 x2 (40MB Cache), ehhez kértem 64GB ECC RAM-ot. De CPU-ban támogat egy igen szép hosszú listát (Xeon E5 Sandy Bridge), elég sokféle lehetőség van.

DAW:  Cockos Reaper, ProTools 12, és FL Studio, mindez Windows alatt. 

Egyébként: Gyári konfig, mikor veszed, össze tudod kattintani mi kell bele. Ezért "-tól" az ára is.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Tetsuo:

Szomorúan hallom. Tudom, nem praktikus és drága...

 

1 órája írta Tetsuo:

Szomorúan hallom. Tudom, nem praktikus és drága...

 

1 órája írta Tetsuo:

Szomorúan hallom. Tudom, nem praktikus és drága...

Fenet draga. Csucs analog pultokat nem lehet eladni szare-hugye se.

az oda-vissza A/D-D/A, korrekt minosegben. Na AZ a draga!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...