Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha MODX


markcoldberg

Recommended Posts

Szeptembertől elrajtolt a Yahama új, kb. félmillió forintos üdvöskéje, megújult hullámformákkal, fm-szekcióval, touch screen-nel.Yamaha-MODX.png 

Leginkább a MOXF-et leváltandó érkezik, küllemét tekintve pedig a Montage felé közelít.

https://yamahamusicians.com/the-new-modx-keyboard-from-yamaha-raising-the-bar-for-mid-range-synths/amp/

Szerkesztette markcoldberg
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Haverom pont ezzel a betűkombinációval jövendölte meg a várt új típust vagy 2 hete, de most már nagyon gyanús lett nekem, hogy a fejlesztésben is nincs-e véletlenül benne a keze! :D 

Amúgy nagyon minimál style. Alig vannak rajta gombok! (mint a Genoson is)
Azokat az éles peremeket viszont nem kellett volna az oldalára. :( 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

AWM2 poli csak 28, az FM meg 64? A 28 nagyon kevés.
10239 arpeggios? Az meg vmi irgalmatlan sok. Minek annyi? Végiglapozni is 3 nap. Persze legyen, nem vagyok ellene csak vicces számomra a mennyiség, pláne, hogy nem kerek szám.
- Na végre kész, leprogramoztam 10ezret, ráment két hetem.
- Innen haza nem mész, amíg nem csinálsz még 239-et!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta syngular:

AWM2 poli csak 28

Ezek elírások. :) Majd ha kiteszi a "Yokohama" is a hivatalos speckót + lesz gépkönyv pdf-ben akkor lehet verdiktet mondani.
Magam részéről én csak annyit előlegeznék meg, hogy a Montage sem volt pl. akkora durr, mint a Korgnál a Kronos és jópár évet késett ahhoz képest is. Inkább egy SY99 reinkarnáció lett, jól felturbózva Motif alapokon. És nekem ez ami leginkább nem bejön ma már. A Motifokat 2000 környékén kezdték gyártani. Akkor még méltó Triton ellenfél volt hangzásban, de mára ez a karakter elég idejétmúlt szerintem, főként az akusztikus hangmintákra nézve. Szinti hangzásra meg szinte bármi jó e kategóriában, még egy ósdi M1 is lélegzetelállító lehet fantasy soundokban, de ezek a Yamahák túlontúl az electro műfajt tükrözik. A Montageról pl. sokáig nem is láttam értékelhető demót.

 

Az arpeggiokra annyit tudok, hogy szinte lagzis hangszerré tették a Motifokat is és helyenként nagyon béna riffeket programoztak le bennük. Viszont a sequencert ügyesen kinyírták, ami legalább még ért bennük valamit. :( 

Link to comment
Share on other sites

Én már nagyon vártam, hogy bejelentsék a MOXF utódját - ez eddig a speckókat és az árat nézve csalódás... Persze érthető, hogy nem csinálnak házon belüli konkurenciát, de nekem az egészből az jön le, hogy a tradícionális hangszergyártók továbbra sem találják a helyüket a hangszerpiacon. Igaz a Roland a Cloud-dal biztosan nem lőtt mellé, és a Korg is nagyon jó az IOS hangszer appokban, de én már nagyon várok egy igazán karakteres hangszert, amit majd 25 év múlva is előszednek a zenészek. Mert a jelenlegi kínálatból nem sok olyan van, ami esélyes erre.

Link to comment
Share on other sites

Hja, nem azokat az időket éljük. Bezzeg egy Hammond orgona!!! :)

Azért aki egy 5-6 gigányi modernebb hangzást keres FM kombinációval és már ráunt a Motifokra, annak talán jól jöhet a MODX. Kap vele 1 giga flasht + egy 2/10 csatornás audio interfacet ipad kompatibilisen! Nekem a fizikai presetváltó gombok meg a pattern seq. hiányzik legjobban benne. Egy MOX-nek viszont biztos oda fog verni.

Talán az lett volna tuti fogás ha ezért a fél misiért belegyúrták volna a kis Refaceket is! ;)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

18 órája írta Szodike:

Én már nagyon vártam, hogy bejelentsék a MOXF utódját - ez eddig a speckókat és az árat nézve csalódás... Persze érthető, hogy nem csinálnak házon belüli konkurenciát, de nekem az egészből az jön le, hogy a tradícionális hangszergyártók továbbra sem találják a helyüket a hangszerpiacon. Igaz a Roland a Cloud-dal biztosan nem lőtt mellé, és a Korg is nagyon jó az IOS hangszer appokban, de én már nagyon várok egy igazán karakteres hangszert, amit majd 25 év múlva is előszednek a zenészek. Mert a jelenlegi kínálatból nem sok olyan van, ami esélyes erre.

Nézd meg a dexibell hangszereket ?

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta power32:

Én nem így gondolom, de izések és pofonok

Ízlések és pofonok. Megnyomkodtam egy pár Dexibell típust és nagyon kellemesek játékra, hangra, mindenre... valóban időtálló hangszereknek tűnnek. Nekem is bejövősek. Ár tekintében sajnos esélytelenek.

Igaz, ár tekintetében a címszereplő is esélytelen. :) Apropó, az jelent valamit, hogy sem a YAMAHA hivatalos honlapja, sem a Youtube csatornája nem tud semmit erről a hangszerről? Csak másod-harmad kézből írnak róla a neten mások.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Apropó, az jelent valamit, hogy sem a YAMAHA hivatalos honlapja, sem a Youtube csatornája nem tud semmit erről a hangszerről? Csak másod-harmad kézből írnak róla a neten mások.

Ez nekem is feltűnt, viszont egy rakás képet találni róla a neten. Én most kérdeztem a HS-t és nem tud senki sem megerősíteni, sem cáfolni a dologban. A MOXF árkategóriájában bevállalnám a kicsikét, éppen a közeljövőben szeretnék venni valami hasonló ketyerét. Talán az EXPO-ra kihozza valamelyik márkakereskedő.

OFF: HS idén nem lesz kint az expon. (pár perce kérdeztem)

Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta syngular:

Az expo összességében (!) annyira gagyi hosszú évek óta, hogy legutóbb már ki sem mentem. Az az azelőtti években sem töltöttem ott 30 percnél többet.
Inkább a boltba, megyek én is.
 

Sajnos én is ezt tapasztalom. Főleg az nem tetszik, hogy kirakták a Syma-ból. Aztán az sem megoldott mindig, hogy normálisan ki tudja az ember próbálni azt amit akar. De nyitva lesz a HS azon a szombaton is, a vasárnapot nem tudom. 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Koródi Csaba:

Ízlések és pofonok. Megnyomkodtam egy pár Dexibell típust és nagyon kellemesek játékra, hangra, mindenre... valóban időtálló hangszereknek tűnnek. Nekem is bejövősek. Ár tekintében sajnos esélytelenek.

Igaz, ár tekintetében a címszereplő is esélytelen. :) Apropó, az jelent valamit, hogy sem a YAMAHA hivatalos honlapja, sem a Youtube csatornája nem tud semmit erről a hangszerről? Csak másod-harmad kézből írnak róla a neten mások.

Én most vettem egy vivo s7-et és nagyon megvagyok vele elégedve ? A fatar legkomolyabb kalapácsmechanika van benne és 1.5 giga hangminta, valamint lehet rá tölteni sf2 is és usb-n jön-megy a hang, a midi egyszerre pl. Tudom, nem touch és szines a kijelzője, viszont nincs benne polifónia korlát pl és folyamatossan fejlesztik az oprendszerét ? De mint tudjuk, izlések és pofonok ?

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Koródi Csaba:

Apropó, az jelent valamit, hogy sem a YAMAHA hivatalos honlapja, sem a Youtube csatornája nem tud semmit erről a hangszerről?

A Yamaha nagyon ostoba üzletpolitikával menedzseli a termékeit. Általában jól késve jelennek meg a dolgok a honlapján. A news and event is fél éves lemaradásokban szokott lenni ott. Vagy van pl. hogy jóideig csak az usa sitejukon jelennek meg dolgok... A boltok listáiban már hamarabb tudhatók a dolgairól. (Fú nekem a dexibell kb casio kategória, nem szeretem) :(

Mézesmadzagnak: https://www.yamahasynth.com/yamaha-synth-rss/something-new

yamaha-modx6-2351425.jpg

yamaha-modx6-2351416.jpg

yamaha-modx6-2351420.jpg

yamaha-modx6-2351418.jpg

yamaha-modx6-2351421.jpg

yamaha-modx6-2351423.jpg

((( demok )))

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta SY77:

Jobb a Motif XS/XF szerintem.

Tartalmazza  a full Motif XF hangkészletet is és kompatibilis is vele! (Olvassa a hangszín fájljait.) +touch display, FMX motor, flash Ram, usb audio stb... Érdemes a termékoldalon végigolvasni a FAQ részt! Van pár érdekesség még. Ha kicsit lejjebb megy az ára szerintem sikerhangszer is lehet. :)

Link to comment
Share on other sites

56 perccel ezelőtt írta djuice:

Tartalmazza  a full Motif XF hangkészletet is és kompatibilis is vele! (Olvassa a hangszín fájljait.) +touch display, FMX motor, flash Ram, usb audio stb... Érdemes a termékoldalon végigolvasni a FAQ részt! Van pár érdekesség még. Ha kicsit lejjebb megy az ára szerintem sikerhangszer is lehet. :)

Ez elméletileg a MOXF szériát váltja....ha abban az árkategóriában maradt volna, akkor igazán jó vétel lenne. Így is meggondolandó, mert meg kell hagyni elég jól szól videók alapján. 
Úgyhogy teljesen jó a meglátásod...ha kicsit olcsóbb lesz, sikerhangszer gyanúja fennáll. 

Link to comment
Share on other sites

Haat lett egy DX6 excel tablazattal...  (meg az MK-I-es betutipust is atvettek) 

De ez a dizajn... ugy nez ki mint egy Rönóó Thalia az utakon, amitol inkabb elfordulok ha meglatok egyet... :D

( oFF: Csak remelni tudom, hogy a reklamfilmben a neger csaj egyben leszbikus is... :D ebben legalabb mar kovetik a trendet ) 

Link to comment
Share on other sites

Vki írta korábban, hogy lagzis az egész széria. Sztem nem moti(f)ál komoly munkára, hanem csak a presetek tekergetésére, mint egy groovebox esetében.
Persze bejön ezek ellenére.
(Számomra a Nissan Juke a világ, szinte már objektíven legocsmányabb szappantartója jelen pillanatban :) )

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta KraD:

ugy nez ki mint egy Rönóó Thalia

 

1 órája írta syngular:

Nissan Juke a világ, szinte már objektíven legocsmányabb szappantartója

:D Láttatok már Fiat Multiplát?

1 órával ezelőtt írta KraD:

lett egy DX6 excel tablazattal...

A DX7-ben  meg pl. effekt sem volt meg sok minden más sem és csak 16 hang polifónia! :P 
Én is mondtam, hogy még kár előre a szánk szélét nyalni miatta, de élve eltemetni a megjelenés pillanatában sem túl objektív dolog szvsz, pláne hogy hogy néz ki.
A MOX nem volt Thaliás a kis csökevény kijelzőjével vagy egy Korg M50 bűn rondaság? :) Ebből meg legalább már 76 billentőst is csinálnak...

1 órája írta syngular:

Vki írta korábban, hogy lagzis az egész széria. Sztem nem moti(f)ál komoly munkára, hanem csak a presetek tekergetésére, mint egy groovebox esetében.

Ezt én írtam a Motifokkal kapcsolatban, hogy számomra az arpeggiatorok túlzott alkalmazása (pl. a MOX-okban is 4 db a 64-es polyhoz), egyértelműen lakodalmas feelinget erősített. Lenyomtál egy zongora hangszínnél 1 db hangot és ment a bőgős, dobos, gitáros hozzá egyből. Oké, ez a Korgoknál sincs másképp, pláne a Karma funkciónál, de szerintem az arp-knek igazán ilyen dolgoknál van értelme: 

Az más kérdés hogy a MODX-nél is tele lesz olyan Motif szerű "one key play" dolgokkal a hangszer, de azért elég inspiratívan lehetlesz szerkesztgetni, tekergetni is a videók alapján, még ha nem is OB8 szinten teljesen.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...