Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha MODX


markcoldberg

Recommended Posts

A Yami nagyon belehúzott! Minden elérhető immár az új hangszerről (jobban mint anno a Montagenál). Pl. elég jó alapozó cikkek is vannak már a MODX-ről képernyőfotókkal:

https://www.yamahasynth.com/modx-category/mastering-modx-the-basics

3_CFXFMEP2.png

Barátságos, már-már DAW szintű ez a GUI. :) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy az akusztikus hangszerekről még nem találtam igazi demot...
A szinti dolgok ok, rendben vannak. De pl. a a fúvós szekció, és az akusztikus gitárok, milyenek? Egyetlen akusztikus gitárt hallottam az összes demoban. Gondolom, nem csak az az egy "kiemelkedő" van benne. Jó lenne, ha valamelyik Yamaha forgalmazó kihozná az EXPO-ra meg lehetne hallgatni, és főleg nem úgy, hogy mondjuk 2m-rel arébb üvölt az egyik rock banda. Sőt azt sem bánnám, ha a Genos mellett lenne egy ilyen bemutató is, akár Neumann Balázs pianist keze alatt.

Link to comment
Share on other sites

Csináltam egy idősorrendi, mindig aktuálisan frissülő linket a videókra. Eddig mindet megnéztem. (amúgy a lengyel muzykujkropka csapat mindig jó demókat szokott csinálni, a Montagezsal már van is egy rövid A-B teszt...) http://bit.do/weekmodx

Amúgy 2000 performance van a cuccban. Ezt lehetetlen mind bedemózni 10-20 percben. Később biztos lesznek rá kísérletek kategóriákra bontva. Amit én hallottam ac.gitárt, 1 olyan spanyol flamenkós volt, másik a Motifokban is szerepelt (amúgy a MODX a régebbi Motifok összes hullámformájával is rendelkezik, az XF-ével is). Fúvósokban is van pl. a Genosból, Tyrosból is ismerős shake brass szekció, vannak 6-8 part felépítésű orchestral brassok, szóval ezt leginkább testközelből kell végig próbálni. Pl. Tajti Hangszer Pláza. Ott Montaget is tartanak párhuzamosan már a többivel. Genos eladásaik is jó forgalmat mutatnak ahogy mondják. A kérdés csak annyi: ki szereti a Yamaha soundot? ;)

Amúgy az ilyen "power synth" soundokban úgy hallom én is, nem sok probléma lesz a MODX-el. Zongora, Rhodes is jónak hallható. A Yamahák betegsége, a lapos Hammond hangzás és Leslie sajnos itt sincs meggyógyítva, pedig fontosabbnak itélném mint egy gitár hangzást, hisz ez a fő vonal egy billentyűsnek. Ha más nem, kell mellé egy Nord. :) 

(Mellesleg házon belül ott a Reface YC nekik is, igazán belevarrhatták volna a MODX-be!) ;)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djuice:

Az elég kis botrányos minőségügyileg szvsz.

Az olcso arert es a felettebb kellemes  3-4kg-os sulya probara huzgalasaert a sound lefaragasa volt a bukta. 
Ehhez kepest szinpadon vagy proban ember meg nem mondja, hogy MOX on vagy MX en kalimpalodik a billentos, ha nem latod melyik van ott. 
Nem olyan botranyos az...  sztelenvsz
(Mondjuk magam ellen beszelek, mert a pozitiv pillesulyt szem elott tartva lecsereltem Kross2-re) de csak mert epp megengedhettem magamnak... :)
 

Link to comment
Share on other sites

Sztem a K2 kilométerekkel bentebb van azért mint az MX.

Mi anno egy MO6 meg az akkor új MOX6 azonos hangszíneit is összehasonlítva arra jutottunk, hogy a MOX gyengébb dinamikával, vérszegényebben, fátyolosan szól. A különbségek inkább a VCM effektes újabb hangoknál váltak a MOX javára. Azt mondjuk el tudom képzelni hogy egy rock bandában a gitáros porrá zúzza szegény szintis álom hangzásait. :)

Link to comment
Share on other sites

Olvasom egy fórumon az első felhasználóktól, hogy az MOXF-ben lévő flashbe az elérhető ca. 400MB CFX zongora minta 28 perc alatt mászott be betöltéskor, az itt a MODX-ben 4,5 perc!!! Ezt tehát nagyon begyorsították és  csak 17 mp kell a hangszer bebootolásához, ami szintén kiemelkedő. (Korg Kronos kb. 4-4,5 perc) :D Ráadásul az 5 és 6 oktávos verziók kerek 10 kilóval könnyebbek ugyanezen Montage verziókhoz képest!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 09. 16. at 0:09 írta djuice:

Azt mondjuk el tudom képzelni hogy egy rock bandában a gitáros porrá zúzza szegény szintis álom hangzásait. :)

Az MO6-al ebbe bele is futottam. Amikor az MO-t vettem, gondoltam azt viszem következő koncertre, de az első próbán, amire elvittem, úgy elvérzett (annyira vékony és erőtlen volt), hogy végül maradt zenekaros billentyűmnek a Triton.

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 09. 10. at 18:55 írta djuice:

Hja, nem azokat az időket éljük. Bezzeg egy Hammond orgona!!! :)

Azért aki egy 5-6 gigányi modernebb hangzást keres FM kombinációval és már ráunt a Motifokra, annak talán jól jöhet a MODX. Kap vele 1 giga flasht + egy 2/10 csatornás audio interfacet ipad kompatibilisen! Nekem a fizikai presetváltó gombok meg a pattern seq. hiányzik legjobban benne. Egy MOX-nek viszont biztos oda fog verni.

Talán az lett volna tuti fogás ha ezért a fél misiért belegyúrták volna a kis Refaceket is! ;)

 

Engem az érdekelne, hogy ha leülök a MODX mellé, akkor egy kész zenét meg tudok -e írni vele, úgy hogy más kütyühöz nem kell nyúlni közben. Meg persze hogy mennyire flexibilisek a dal szerkesztési lehetőségek (ha vannak egyáltalán), és mennyire intuitív a folyamat. Mert ha ezek a dolgok kimaradtak a hangszerből, akkor csak egy drága hangmodul, ami színpadi zenészeknek jó lehet, de a magamfajta szobazenész életét nem könnyíti meg. Én egy ilyen cucctól azt várnám el, hogy ha van a fejemben egy ötlet, azt készre tudjam írni a segítségével és ne kelljen más eszközt bevonni a kreatív folyamatba. 

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta Szodike:

egy kész zenét meg tudok -e írni vele, úgy hogy más kütyühöz nem kell nyúlni közben

Szerintem erre még egy Korg Kronos sem alkalmas. Próbáltuk.

26 perccel ezelőtt írta Szodike:

csak egy drága hangmodul

Pontosan! Arra használni nagyon jó, még digizni sem kell a jelet.

28 perccel ezelőtt írta Szodike:

ne kelljen más eszközt bevonni a kreatív folyamatba

Sajnos be kell. (Ezért adtuk el.)

Kronos vélemény volt. Bocs, hogy beleszóltam...

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta syngular:

végül maradt zenekaros billentyűmnek a Triton

Hmmm a kis hangsúlyos Korg hangzások! :) Amúgy az esztétikáját nézve pont a Motifokban voltak valósághűbb akusztikus hangzások, de ez a zenekarosdi komolyan kimondja az igazságot. Egy haverom is a Motif XS-ét cserélte vissza Kurzweil PC3-ra a banda miatt. Mára meg Nordra váltott. :) 

A JV2080 hol volt akkor neked? Az tán még a Tritont is megeszi a JV kártyákkal!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

VST-kre. Egy egész cd-t akartunk megcsinálni vele. Igaz, meglett, de 5-10%-ot azért pótolni kellett másból. Konkrét példa: Choir. Oké, ha elhagyom, nagyobb az esély, de én szeretem használni (a kórust). Itt elektronikus/instrumentális/meditációs zenét kell elképzelni.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 09. 15. at 10:53 írta Hobkins:

Ez elméletileg a MOXF szériát váltja....ha abban az árkategóriában maradt volna, akkor igazán jó vétel lenne. Így is meggondolandó, mert meg kell hagyni elég jól szól videók alapján. 
Úgyhogy teljesen jó a meglátásod...ha kicsit olcsóbb lesz, sikerhangszer gyanúja fennáll. 

Úgy látom nélunk drága csak...Thomann-nál elég kedvezőnek tűnik

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Szodike:

Engem az érdekelne, hogy ha leülök a MODX mellé, akkor egy kész zenét meg tudok -e írni vele, úgy hogy más kütyühöz nem kell nyúlni közben. Meg persze hogy mennyire flexibilisek a dal szerkesztési lehetőségek (ha vannak egyáltalán), és mennyire intuitív a folyamat.

Én azt mondom, október elején talán már lesz a hangfoglaláson és ki kell próbálni.

Ami lényeges, hogy a Montage mintájára már ebben sincs komplex sequencer, mivel performance hangszernek szánják és a gépkönyvét végigolvasva erre jó esélyei is vannak. A display grafikus felülete és funkciói szinte egy DAW bámulatos újdonságait hozzák végre az eddig unalmas és nehézkes matatás helyett! Lényegében azért minden realtime dolog rögzíthető, a hangszíneken való játékot is beleértve egy ún. Performance recorderben, ami 16 sávra dolgozik, de utólag nem szerkeszthető!
Nagyon jók a Scene lehetőségek ehhez pluszként a hangszerben, amit közvetlen gombokkal vezérelhetünk és lehetőség van többféle felvételre is, pl. egymás utáni szólamokat rögzítve stb., de alapvetően a dalszerkesztéshez, visszamenőleges módosítgatásokhoz nem ad már szerkesztési lehetőséget, max undo/redo van visszavonni a dolgot. Inkább a számítógépes támogatást ajánlják hozzá zeneszerzési célra. Viszont a Performanceok, Live Setek szabadon választhatók, átszabhatók benne hangszereléshez is, mivel 8 független midi sávon dolgozhatnak, a Performance recorder alá. Na, úgy kell ezt elképzelni, mint a  8 sávos magnó idején a munkát. Ki vannak választva a hangszerek és tudja egyszerre vagy sávonként rögzíteni, de utólagosan szerkeszteni már nem, csak újra venni. Akkor mitől esünk el? A hangszeren belüli szabás varrástól, pöcsöléstől. Erre valóban alkalmasabb egy PC szoftver, ráadásul van is már hozzá letölthető alkalmazás ami plugin felületként adja meg a hangszer elérhetőségét egy seq. proginak. Hangszínt editálni viszont érdekes mód csak a hangszeren van lehetőség és ezen nem is akarnak változtatni a FAQ szerint! Érdemes olvasgatni, sok mindenre fény derül még: 
https://hu.yamaha.com/hu/products/music_production/synthesizers/modx/faq.html

Szóval egy új koncepció van a MODX-ben, új (szerintem elég átgondolt és hatásos) kezelői felülettel, s tényleg nem kell millió gomb a szintire, a kijelző központi irányító és minden elérhető 1 mozdulatra szinte rajta. Számomra a pattern seq. hiánya volt fajsúlyos tényező, de ahogy nézem ezt a 8 Scene gomb simán helyettesíti. Igaz csak 8 (4x2) és nem 16 mint a Motifokban, de egy szokványos dalszerkezethez még elég is lehet. Inkább az homályos még nekem, hogy a Rhythm Pattern és Drum Arpeggiatorok vannak egyedül dob alaphoz vagy mehet mondjuk egy saját midi, esetleg wav is alá amire rájátszunk, mert realtime nótakészre felütni vmit a billentőkön az nem kis attrakció lenne mint "performance record". Na majd utána járunk... Nekem idáig képességei alapján inspirálónak tűnik, leginkább a 76 billentős változat.

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 perccel ezelőtt írta Pepperpista:

Thomann-nál elég kedvezőnek tűnik

Thomannéknak mindig nagyon jó áraik vannak, de én még magyar boltot nem látok ami beárazta volna a MODX-et. Thomannék annyi cuccot eladnak hogy nincs vetélytársuk és adott eladott darabszám felett szoktak még +árkedvezményt kapni és akkor rendesen alávágnak mindenkinek! 3 nap alatt itt a cucc tőlük, teljesen megbízható cég! Ha sikerül vhol jól kipróbálni a 76-os MODX-et, a Nordom mellé 400 pénz környékén én is gondolkoznék rajta, most már ki merem jelenteni, átnézve manual alapján a tudását és lehetőségeit. Rákattantam itt mint Zinger anyó a varrógépre. :D 
Amúgy a Montage eléggé hidegen hagyott már az ára miatt is, de az meg feléjért van. :) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta djuice:

Thomannéknak mindig nagyon jó áraik vannak, de én még magyar boltot nem látok ami beárazta volna a MODX-et. Thomannék annyi cuccot eladnak hogy nincs vetélytársuk és adott eladott szám felett szoktak még árkedvezményt kapni és akkor rendesen alávágnak mindenkinek! 3 nap alatt itt a cucc tőlük, teljesen megbízható cég! Ha sikerül vhol jól kipróbálni a 76-os MODX-et, a Nordom mellé 400 pénz környékén én is gondolkoznék rajta, most már ki merem jelenteni, átnézve manual alapján a tudását és lehetőségeit. Rákattantam itt mint Zinger anyó a varrógépre. :D 
Amúgy a Montage eléggé hidegen hagyott már az ára miatt is, de az meg feléjért van. :) 

Tudok ajánlani Thomannál feltüntetett árnál olcsóbb forgalmazót ittenhon, ha gondolod :) Thomanntól jön, de olcsóbban, mint ami az oldalon ki van írva. 

Link to comment
Share on other sites

23 órája írta djuice:

Thomannéknak mindig nagyon jó áraik vannak, de én még magyar boltot nem látok ami beárazta volna a MODX-et. Thomannék annyi cuccot eladnak hogy nincs vetélytársuk és adott eladott darabszám felett szoktak még +árkedvezményt kapni és akkor rendesen alávágnak mindenkinek! 3 nap alatt itt a cucc tőlük, teljesen megbízható cég! Ha sikerül vhol jól kipróbálni a 76-os MODX-et, a Nordom mellé 400 pénz környékén én is gondolkoznék rajta, most már ki merem jelenteni, átnézve manual alapján a tudását és lehetőségeit. Rákattantam itt mint Zinger anyó a varrógépre. :D 
Amúgy a Montage eléggé hidegen hagyott már az ára miatt is, de az meg feléjért van. :) 

 

23 órája írta djuice:

Thomannéknak mindig nagyon jó áraik vannak, de én még magyar boltot nem látok ami beárazta volna a MODX-et. Thomannék annyi cuccot eladnak hogy nincs vetélytársuk és adott eladott darabszám felett szoktak még +árkedvezményt kapni és akkor rendesen alávágnak mindenkinek! 3 nap alatt itt a cucc tőlük, teljesen megbízható cég! Ha sikerül vhol jól kipróbálni a 76-os MODX-et, a Nordom mellé 400 pénz környékén én is gondolkoznék rajta, most már ki merem jelenteni, átnézve manual alapján a tudását és lehetőségeit. Rákattantam itt mint Zinger anyó a varrógépre. :D 
Amúgy a Montage eléggé hidegen hagyott már az ára miatt is, de az meg feléjért van. :) 

Ráadásul 3 év garit ad ami nem elhanyagolható! Én is a Nord fölé szeretném:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
7 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Tapasztalatok, vélemények?

A Peet Project tagja Závodi Attila Tajtiéknál a billentyűs. Ő csak jókat tud róla mondani... Simán ver minden konkurenst az áráért. Menj be a boltjukba kipróbálni!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta djuice:

A Peet Project tagja Závodi Attila Tajtiéknál a billentyűs. Ő csak jókat tud róla mondani... Simán ver minden konkurenst az áráért.

Nem ismerem őket, de rákerestem és milyen fincsi muzsikát nyomnak...wow! 
Én már két hete vidiket nézek a kicsikéről, és van ami lenyűgöz, van amitől nem vagyok elájulva. Viszont a szerkesztési lehetőségek tárháza kegyetlen.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...