Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha MODX


markcoldberg

Recommended Posts

3 órája írta djuice:

Amúgy az érdekesebb, hogy a Motifokban egyedülállólag a Song/Pattern dolgokhoz 16 midi sávra külön, bármilyen nótához kapcsolódó hangszíneditálás is lehetséges volt és ezeket a dallal együtt mentette a hangszer (tehát előnyeként nem kellett a gyári patcheket felülírni a saját memóriaterületükön!). Hát ez itt most dugába dől ha valaki így hangszerelt... :wacko:

Amúgy ez egy külön kérdéskör, ami szintén megér egy misét. Azaz, hogy hogyan érdemes dolgozni, hogy megmaradjon minden, ha valami miatt újra kellene használni egy korábban megírt dalt vagy dal részletet. Persze szerintem az első és legfontosabb kérdés, hogy valójában kell-e bármikor akár évekkel később is, hogy meglegyen az eredeti hangszín? Mint a fotósok, videóosok, akik képesek több gigányi szemetet tárolni, akár évtizedekig hogy ha netán 10 évente egyszer szükség lenne a nyersanyagra, akkor minden meglegyen.

Visszatérve a MODX képességeire, ami kapcsolódik az előző bekezdéshez is, hogy nekem nagyon tetszik, hogy VST3 vagy AU formában be lehet tölteni bármely támogató DAW-ba. Nekem persze a Logic miatt az AU fontos. Viszont ugyebár ehhez kell egy szoftver (MODX Connect) a gépen, ami összeköti a DAW-ot a szintivel. A nagyon nagy kérdésem itt, hogy ha már AU/VST, akkor lehet a MODX Connect vagy a DAW képes megjegyezni a beállításokat egészen akár a legapróbb paraméterekig és így megmarad "örökké"??? (Azaz nem csak a használt bank és hangszín számát jegyzi vajon meg? - amúgy valószínűnek gondolom, hogy nem...)

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta djuice:

Igazából ezeket a tapikijelzőket köröméllel kéne érintgetni a pontosság okán és amúgy a "lassúság ellen" van a MODX-ben egy screen transition effect on/off lehetőség is!

Az jo. Azt nem ertem, miert van screen transition effect ON opcio, de jo hogy legalabb van OFF ... :) Stylus-ra hogy reagal? Mert azzal vegulis lehet akar popec is... :)

Link to comment
Share on other sites

32 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Légy szíves linkeld be azt a vidit. 

Biztos megnéztem vagy 100 videót a szintiről és amúgy sem esküszöm meg, hogy tényleg láttam :D De akkor is úgy emlkészem :d

 

szerk:

hm lehet a Kronosszal keverem? Mert közben néztem Kronos videókat is eleinte összehasonlítás képpen :D

 

 

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta idioty:

Biztos megnéztem vagy 100 videót a szintiről és amúgy sem esküszöm meg, hogy tényleg láttam :D De akkor is úgy emlkészem :d

 

szerk:

hm lehet a Kronosszal keverem? Mert közben néztem Kronos videókat is eleinte összehasonlítás képpen :D

 

 

:D :D :D  Én is rengeteg videót nézek a MODX-ról, most már áttértem a MONTAGE-ra és a MOTIF XF-re is :D 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta idioty:

Visszatérve a MODX képességeire, ami kapcsolódik az előző bekezdéshez is, hogy nekem nagyon tetszik, hogy VST3 vagy AU formában be lehet tölteni bármely támogató DAW-ba. Nekem persze a Logic miatt az AU fontos. Viszont ugyebár ehhez kell egy szoftver (MODX Connect) a gépen, ami összeköti a DAW-ot a szintivel. A nagyon nagy kérdésem itt, hogy ha már AU/VST, akkor lehet a MODX Connect vagy a DAW képes megjegyezni a beállításokat egészen akár a legapróbb paraméterekig és így megmarad "örökké"??? (Azaz nem csak a használt bank és hangszín számát jegyzi vajon meg? - amúgy valószínűnek gondolom, hogy nem...)

Erre valakinek valami vélemény? :)

Link to comment
Share on other sites

Ha egyszer meg lesz, akkor készítek majd két fájlt amit össze lehet füllel hasonlítani. Bár megpróbálhatom majd a fázis-fordítasos-hangkioltásos tesztet, de ahhoz persze az analóg felvételi jelszintet jól el kell majd találnom.

Viszont analóg módon vissza kötve biztos, hogy a hangszínről nem lesz backup a DAW-on belül. És majd ezt is le kell tesztelni, hogy ha felülírok egy saját presetet, akkor az AU betölti-e az eredetit vagy az újjal nyomja majd...

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

Megnéztem ma reggel ezt a videót. Tényleg nagyon sok kérdést megválaszolt. Köztük azt is, hogy a MODX egy szintetizátor és nem egy Workstation, mint a Montage. Így már értem, hogy miért lehet szüksége valakinek a nagytestvérre. Persze szerencsére ez engem nem érint, így bátran választhatom majd magamnak ezt :D

 

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta idioty:

Megnéztem ma reggel ezt a videót. Tényleg nagyon sok kérdést megválaszolt. Köztük azt is, hogy a MODX egy szintetizátor és nem egy Workstation, mint a Montage. Így már értem, hogy miért lehet szüksége valakinek a nagytestvérre. Persze szerencsére ez engem nem érint, így bátran választhatom majd magamnak ezt :D

 

Na es miert? 

Link to comment
Share on other sites

Pont ez a lényeg, hogy ez nem egy workstation, hanem egy szinti. Kihagyták a sequencert. szerk: Van benne seq, csak nem szerkeszthető utólag egy-egy sáv. Bár egy dolog sántít, hogy élőzésre sem 100%-os, ugyanis - itt a másik nagy különbség a nagytestvér között, hogy - két combi között csak akkor tud átváltani "szakadás mentesen", ha max 4 - 4 program van összekeverve egy combiban (ezt az említett videóban hallottam). Ez a nagytestvérnél 8-8 azaz "teljes körű". Meg ugye az FM szinti 64 polifónia vs 128 polifónia. Plusz persze a kényelmes több kontroller / több gomb hiánya. Ha ezek közül bármelyik is hiányzik valakinek, akkor nem érdemes a MODX-et választania. Ugyanakkor felteszem a kérdést, hogy ezek a "plusz funkciók" megérnek annyit, hogy kétszer annyit adjunk ki egy szintiért?

A sequencer hiánya (szerk: szerkesztés hiánya) az egyik, ami engem negatívan ér, de! Rögzíteni lehet vele sávonként ugyanúgy, mint ha egy DAW-ban rögzítenénk a szinti hangját, azaz analóg módon. Ez teljesen elég ahhoz, hogy a hirtelen jött ötleteimet azonnal rögzítsem. És hogy nem lehet szerkeszteni a midi hangokat a szintin belül, az engem nem is nagyon érdekel, ugyanis úgy is egy DAW-val fogom elkészíteni a végleges dalokat, és elég, ha ott rögzítem midiben a sávokat, és ott szerkesztem meg, ha bele kell nyúlni. És itt jön a képbe az, hogy egy DAW-on belül lehetséges, hogy VST3/AU szintiként fog megjelenni!?

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

Úgy látom a szinti FAQ-ot is el kellene olvasnom rendesen, mielőtt bármit is írok :D

Szóval van benne sequencer. Azt hittem, hogy analóg módon rögzíti a hangot, de ez nem igaz, hanem midiként rögzít. Ami nincs tényleg benne az az, hogy nem lehet editálni a midi sávokat. Viszont olvastam egy hozzászlást az egyik videó alatt, hogy rögzítsük DAW-val a midit, szerkesszük meg, majd a sequencerrel fel lehet venni a DAW-ból kijövő midit, így visszatölteni a szerkesztett midi sávot a szinti sequencerébe. Persze ez iszonyat kényelmetlen, de lehetséges.

Tatláltam még nagy különbséget, ami számíthat: PC/MAC összekötésekor (mármint USB-n ha jól sejtem) csak 44.1 KHz-ben küldi a hangot. Míg a nagytestvér 192KHz-ig rögzíti. Mint ahogy USB-n csak 44.1KHz-es wavot lehet lejátszani, a nagytestvér 192KHz-est is lejátszik. Ez is lehet lényeges különbség. Szóval emiatt lehet, hogy érdemesebb külön hangkártyával rögzíteni a szinti hangját a DAW-ban. De nálam ez sem akadály.

Link to comment
Share on other sites

41 perccel ezelőtt írta idioty:

Lehet, hogy én vagyok egyszerü mint a faék, de pl a 44.1 vs 192 KHz akkor a külömbség minőségben? Elvileg a CD is 44.1 KHz 16 bit. Azt már nem is említem, hogy pl 20 éve még nem volt ilyen digitális rögzítés és még is olyan zenéket csináltak a profi zenészek, hogy a mai napig hallgatjuk nagy örömmel :)

 

Link to comment
Share on other sites

Alapvetően igen. A 48Khz és 192Khz között (ha jól tudom) az a különbség, hogy 16x több a mintavétel. Nyilván a 44.1Khz és a 192Khz között még nagyobb, de ezt nincs kedvem kiszámolni mennyivel. Szóval úgy mond részletesebb. És hogy ezt észreveszi-e egy átlagos hallgató, azt nem hiszem. De elhiszem, hogy valakinek számít. Nekem nem.

Viszont megint külön téma, de vajon mi a jobb? A szinti ha átadja előre digitalizálva USB kábelen 44.1 Khz a hangját (saját beépített hangkartyáján) vagy a szinti kimenetét rögzítjük egy hangkártyával, de 96Khz-en? Nyilván az utóbbiba beleszól nagyban a hangkártya AD átalakítója és igencsak múlhat ezen is a kérdés.

Link to comment
Share on other sites

37 perccel ezelőtt írta idioty:

Alapvetően igen. A 48Khz és 192Khz között (ha jól tudom) az a különbség, hogy 16x több a mintavétel. Nyilván a 44.1Khz és a 192Khz között még nagyobb, de ezt nincs kedvem kiszámolni mennyivel. Szóval úgy mond részletesebb. És hogy ezt észreveszi-e egy átlagos hallgató, azt nem hiszem. De elhiszem, hogy valakinek számít. Nekem nem.

Viszont megint külön téma, de vajon mi a jobb? A szinti ha átadja előre digitalizálva USB kábelen 44.1 Khz a hangját (saját beépített hangkartyáján) vagy a szinti kimenetét rögzítjük egy hangkártyával, de 96Khz-en? Nyilván az utóbbiba beleszól nagyban a hangkártya AD átalakítója és igencsak múlhat ezen is a kérdés.

Én úgy tudom - ha nem igaz, javítsatok ki -, hogy igazából a sávok felvételénél van értelme a minél finomabb felbontású felvételnek, majd az ilyen felbontással történő mixnél, mert ott sokat számít a matematikának, hogy milyen felbontású nyersanyaggal dolgozik. A "végtermék"-et tekintve jobb lesz a 44.1 kHz / 16bitre lekonvertált anyag, mintha a sávok maguk 44.1 kHz/16 biten lettek volna rögzítve.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta idioty:

Szóval van benne sequencer.

Bizony van, de az tényleg csak egy "jegyzetfüzet", amiben a javítási lehetőség a "lapok kitépése". Sajnos ez nagyon kevés ahhoz képest, amit egy jól kitalált pattern seq tud nyújtani. És persze daw-on keresztül minden megoldható, de nekem pont az a fontos, hogy az eszközön tudjam a számomra fontos funkciókat elérni.

Én nagyon elégedett vagyok a MOXF-fel, a közeljövőben tervezek mellétenni egy Digitone-t és esetleg egy Digitakt-ot - ezzel a setuppal az én igényeim teljesen ki lesznek elégítve :)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Szodike:

Bizony van, de az tényleg csak egy "jegyzetfüzet", amiben a javítási lehetőség a "lapok kitépése". Sajnos ez nagyon kevés ahhoz képest, amit egy jól kitalált pattern seq tud nyújtani. És persze daw-on keresztül minden megoldható, de nekem pont az a fontos, hogy az eszközön tudjam a számomra fontos funkciókat elérni.

Na és pont ez a lényeg, hogy ez nem egy workstation. Ez egy szinti. Ha valakinek ilyen funkció kell, akkor nem való számára ez az eszköz.

Szerkesztette idioty
elírás
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta idioty:

Na és pont ez a lényeg, hogy ez nem egy workstation. Ez egy szinti. Ha valakinek ilyen funkció kell, akkor nem való számára ez az eszköz.

Igen, köszönöm, tudom ;)

Csak a sóhajaimat kürtöltem világgá, tudod, van ilyen :)

Szerkesztette Szodike
Módosítás
Link to comment
Share on other sites

11 órája írta idioty:

...

Erm, ize... Manapsag lehet barmilyen ergya geped/laptopod siman MIDI alapon elbirja a hozzaadott Cubase AI-val. Windows/Mac, tokmindegy, kapod.

Az hogy kevesebb penzert kevesebb dolgot kapsz, pl polifoniat, az termeszetes. Ne erts felre, a seq kihagyasa filleres sporolas, de szerintem a vasarlok nagy reszenek nem fog hianyozni. Attol szerintem ez meg mindig workstation, de lehet csak odivatu vagyok a fogalmak teren... :)

9 órája írta Bendi:

Én úgy tudom - ha nem igaz, javítsatok ki -, hogy igazából a sávok felvételénél van értelme a minél finomabb felbontású felvételnek, majd az ilyen felbontással történő mixnél, mert ott sokat számít a matematikának, hogy milyen felbontású nyersanyaggal dolgozik. A "végtermék"-et tekintve jobb lesz a 44.1 kHz / 16bitre lekonvertált anyag, mintha a sávok maguk 44.1 kHz/16 biten lettek volna rögzítve.

Hat igen. Valami ilyesmi. 16biten sose rogzits, a felbontas meg... Nyilvan van lekovetheto elonye a magasabb felbontasnak, de ...

... a konkret peldanal maradva valami audio interface-ed biztos van, fel lehet azzal is venni.

Felvetelnel a legfontosabb a bitmelyseg 24bit. Mondanam, hogy minimum, de magasabbra nem kell maszni, meg 16 meg akar 8 bites felvetelek is tudnak jok lenni, jol jonni.

A vegtermek minimum 44.1/16, de kb 48/24-nel el fogja erni a befogadhato maximumot. Teszteld magad nyugodtan, megbuksz... :) Ertsd nem fogsz hallani kulonbseget a 192/24, 96/24 es 48/24  kozott, probald ki. :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...