Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Énekhang


Zorda

Kérdés

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy most kezdtem el úgy komolyabban mozogni zenei körökben és sok mindent szeretnék megtanulni. Rap zenei körben mozognék viszont akadt egy kis probléma. A refréneket énekelni kell és a legutóbbi tesztfelvételen kiderült, hogy egyáltalán nincs jó hangom. Hogyan lehet ezt orvosolni? Elsősorban nem szoftveres megoldásokra lennék kíváncsi, de ha nem marad más a szoftveres megoldásokra is vevő vagyok. Például a katasztrofális hangomból egy énektanár tudna kihozni valamit?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

50 perccel ezelőtt írta Zorda:

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy most kezdtem el úgy komolyabban mozogni zenei körökben és sok mindent szeretnék megtanulni. Rap zenei körben mozognék viszont akadt egy kis probléma. A refréneket énekelni kell és a legutóbbi tesztfelvételen kiderült, hogy egyáltalán nincs jó hangom. Hogyan lehet ezt orvosolni? Elsősorban nem szoftveres megoldásokra lennék kíváncsi, de ha nem marad más a szoftveres megoldásokra is vevő vagyok. Például a katasztrofális hangomból egy énektanár tudna kihozni valamit?

Erre a legjobb választ egy énektanár tudná megadni :) Keress fel egyet, és megmondja a frankót. De ha valami hozzáértő zenésznek mutatod meg az is megmondja a tutit.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Zorda:

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy most kezdtem el úgy komolyabban mozogni zenei körökben és sok mindent szeretnék megtanulni. Rap zenei körben mozognék viszont akadt egy kis probléma. A refréneket énekelni kell és a legutóbbi tesztfelvételen kiderült, hogy egyáltalán nincs jó hangom. Hogyan lehet ezt orvosolni? Elsősorban nem szoftveres megoldásokra lennék kíváncsi, de ha nem marad más a szoftveres megoldásokra is vevő vagyok. Például a katasztrofális hangomból egy énektanár tudna kihozni valamit?

Egy laikus meglátás: Ha sokáig nem énekeltél, akkor elsőre katasztrofális, de némi gyakorlással egy amatőr felső-közép szintre hamar feljöhetsz. Egyszerűen csak énekelni kell.

 

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta Zorda:

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy most kezdtem el úgy komolyabban mozogni zenei körökben és sok mindent szeretnék megtanulni. Rap zenei körben mozognék viszont akadt egy kis probléma. A refréneket énekelni kell és a legutóbbi tesztfelvételen kiderült, hogy egyáltalán nincs jó hangom. Hogyan lehet ezt orvosolni? Elsősorban nem szoftveres megoldásokra lennék kíváncsi, de ha nem marad más a szoftveres megoldásokra is vevő vagyok. Például a katasztrofális hangomból egy énektanár tudna kihozni valamit?

Énekesnek születni kell. Ha nincs hangod, nem is lesz. Megtanulhatsz énekelni azzal, amid van és sokszor az is elég. Ne számíts rövid kalandra, ez nem megy egyik napról a másikra.

Link to comment
Share on other sites

A "jó hang" relatív, és azon egy énektanár se nagyon tud módosítani, de ez műfaj-függően nem is okvetlenül követelmény. Vannak olyan világszerte ismert énekesek, akiknek vagy "jó hangjuk" nincs, vagy igazából nem is énekelnek, hanem inkább narráció szerűen adnak elő.

A "jó hang" kivételével egy énektanár meg tudja tanítani a helyes lélegzéstechnikát, artikulációt, erőforrás-beosztást, hangképzést, stb. Ezekkel nagyon sokra lehet menni, még ha az alaphang nem is tekinthető okvetlenül "jónak". A jelenleg katasztrófálisnak visszahallott saját hangodból a "katasztrófa" jó része a fentiek hiányából is fakadhat.

Abban az esetben, viszont, ha nem a "jó hang", hanem a ritmusérzék, valamilyen szintű zenei hallás, és az előadói karizma hiányzik, akkor kell inkább más szakmát keresni. Ha ez a három megvan, akkor érdemes a kevésbé "jó hangot" csiszolgattatni a fenti megtanulható dolgokkal.

Megjegyzem, még aki "született énekes", az is jól teszi, ha a fenti megtanulható dolgokra figyelmet fordít,  mert az évek során aztán hirtelen el is múlhat az a jó hang, akár örökre is, pl egy nem helyes légzéstechnika miatt agyonerőltetett hang esetében. Lehet példát mondani bőségesen, olyan kiöregedőben lévő énekesek esetében, akiknek már csak azért néz el az ember dolgokat, mert valaha régen "nagyon ott voltak".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...