Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite scarlett 18i20-at érdemes vásárolni?


Zorda

Kérdés

A mostani hangkártyámat szeretném lecserélni egy jelentősen jobbra több okból. Eredetileg egy Apollo Twin hangkártyát néztem ki magmanak, de lebeszéltek róla, hogy ennél olcsóbban sokkal jobbat lehet kapni. Végül egy Focusrite scarlett 18i20-ra beszéltek rá. Igazából megtetszett, mert eredetileg hangszereket is szerettem volna felvenni és ez így kevésbé körülményesen megoldható viszont, ha már kiadok ennyi pénzt valamire szeretném tudni, hogy meg is éri-e? Lenne mégegy kérdésem. Nem tudom, hogy ennek egy új topicot kellene nyitni vagy szabad-e itt és mégegy kérdést/felvetésről véleményt kérni, de próbálnak rábeszélni a Mac-re. Azt mondták hogy a PC-met cseréljem le, mert általában a Mac alapú gépekhez igazítják a hardvereket és a többi operációs rendszeren éppen csak mennek, de sokszor jelentős teljesítmény visszaeséssel. Ez igaz? Tényleg megérné váltani? Soha nem volt és nem is használtam Mac-et. Picit óvakodok tőle, mert rengeteg pénz egy Mac gép. 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Ok, a fogalmazás miatt félreértettem: jobb választás... így már helyes.  :-) Meghatározott célra veszünk vasat, nem azért mert jobb.

Mindkettő vas jó ötlet, egyikkel sem lősz mellé, a célra viszont a 18i20 tényleg jobb választás.

Beteg gondolat, de a 18i20 egy Twin-nel kiegészítve még nagyobb minőségi ugrást jelentene. Nekem nincs UAD-om., az UAD-osok majd levezetik itt, hogy miért...

Természetesen az anyagi keretet nem mi kívánjuk beosztani, vélemény volt.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta wolf:

Ok, a fogalmazás miatt félreértettem: jobb választás... így már helyes.  :-) Meghatározott célra veszünk vasat, nem azért mert jobb.

Mindkettő vas jó ötlet, egyikkel sem lősz mellé, a célra viszont a 18i20 tényleg jobb választás.

Beteg gondolat, de a 18i20 egy Twin-nel kiegészítve még nagyobb minőségi ugrást jelentene. Nekem nincs UAD-om., az UAD-osok majd levezetik itt, hogy miért...

Természetesen az anyagi keretet nem mi kívánjuk beosztani, vélemény volt.

Köszönöm a választ! Igazából ha másnem spórolgatok, de arra amire megéri nem sajnálom a pénzt. Amit szeretek és tetszik hajlandó vagyok megfizetni, de mindig kínosan ügyelek arra, hogy az tényleg jó legyen, mert olyanra, ami nem jó 1000 forintot is sajnálok. :D

Link to comment
Share on other sites

42 perccel ezelőtt írta Zorda:

A címben is említett Focusrite scarlett 18i20. M-Audio M-Track 2x2-ről váltanék. Igazából annyira nem gondoltam végig, hogy mennyi a maximum, amit rászánok, mert egy konkrétat akartam venni (Apollo Twin) és lebeszéltek róla, hogy ha tényleg sok mikrofont és több hangszert is fel akarok venni, akkor a Focusrite scarlett 18i20 sokkal jobb választás és még olcsóbb is. Én is PC-s voltam eddig, de azt mondták, hogy a Windows nem képes olyan szinten jól összedolgozni a hardverekkel, mert egy hangkártyánál Windows és Mac esetében a Machez képest több MS késés is létrejöhet, amit egy érzékenyebb fül már meghall. 

Szerkesztés: Azt még elfelejtettem, hogy kis egyelőre kezdő házi stúdióban használnám, hangszerek és mikrofonok rögzítésére, keverésre, alapok készítésére. A Mac-től pedig nem zárkózom el csak eddig csak PC-m volt és félek, hogy kidobok rá egy csomó pénzt és utána nem válik be ráadásul eltelik néhány hónap és ha hibátlan állapotban is van, akkor is csak töredékéért tudnám eladni. Az operációs rendszerekről pedig még annak tudatában szeretnék véleményeket kapni, hogy Windows 10-re nem vagyok hajlandó váltani semmilyen körülmények között.

 

Szia! 

Az, hogy jobb es olcsobb egyenesen hulyeseg! Olcsobb, az ok, de nem jobb. Minosegben legalabbis biztosan nem jobb az F1820 a Twintol. Azt kell figyelembe venni, h. egyszerre hany csatornan szeretnel rogziteni,szukseges e a tobb bemenet. Nem rossz a focusrite, de az UA magasan veri konverterben es elofokban is a focusriteot, ezt szerintem leszogezhetjuk. Az, h. MAC vagy PC, megint attol fugg, h. milyen szoftokat hasznalsz.Lehetnek latency kulonbsegek, de nem. gondolnam, h. 2-3ms miatt erdemes lenne MAC-re beruhazni. A driverek is jok, ha a windows megfeleloen van konfiguralva. WIN 10re csak akkor kell cserelni, ha a hangkartya miatt muszaj. Ha a minoseg nem fontos, akkor jo a focusrite, ha profibb minoseget akarsz de kevesebb ki-be jaratot, akkor a TWIN ajanlott, viszont mindenkeppen a fekete, ahhoz meg WIN10 kell. 

Bocs, az ekezet nelkuli iromany miatt. 

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szia! 

Az, hogy jobb es olcsobb egyenesen hulyeseg! Olcsobb, az ok, de nem jobb. Minosegben legalabbis biztosan nem jobb az F1820 a Twintol. Azt kell figyelembe venni, h. egyszerre hany csatornan szeretnel rogziteni,szukseges e a tobb bemenet. Nem rossz a focusrite, de az UA magasan veri konverterben es elofokban is a focusriteot, ezt szerintem leszogezhetjuk. Az, h. MAC vagy PC, megint attol fugg, h. milyen szoftokat hasznalsz.Lehetnek latency kulonbsegek, de nem. gondolnam, h. 2-3ms miatt erdemes lenne MAC-re beruhazni. A driverek is jok, ha a windows megfeleloen van konfiguralva. WIN 10re csak akkor kell cserelni, ha a hangkartya miatt muszaj. Ha a minoseg nem fontos, akkor jo a focusrite, ha profibb minoseget akarsz de kevesebb ki-be jaratot, akkor a TWIN ajanlott, viszont mindenkeppen a fekete, ahhoz meg WIN10 kell. 

Bocs, az ekezet nelkuli iromany miatt. 

Köszönöm a választ! Igazából a 2-3 XLR kapásból ki lenne használva a mikrofonok miatt. Van esetleg valami átmenet a Twin és a Focusrite között? Igen a Winodws 10 kizáró tényező. Bár nekem az is meglepő, hogy a Twin-ből van fekete változat is. Én eddig csak 2 típusával találkoztam. A profi minőség hosszabb távú befektetés miatt jobb lenne, de a szoba amiben használnám egyelőre akusztikailag nem kezelt és még nagyon kezdetlegesek ezek az elképzeléseim rengeteg mindennel csak most ismerkedek szóval nem vagyok sok mindennel tisztában. Az akusztikai problémára majd fel kell kérjek egy hangmérnököt. A termékekkel amiket ajánlgattak azoknak is mostanában szoktam utána nézegetni. Szoftver szempontjából nem vagyok túl stabil lábakon. A reaper-t próbálgattam, ami úgy néz ki megfelel, ezt használtam a sávok összemixelésére, a digitális alapok készítésére pedig FL studio-t használtam de annyira még nem alakultak ki a dolgok, hogy 100%-ban ragaszkodjak hozzá. Nyitott vagyok más szoftverekre. Egyedül a Pro Tools nem jött be, bár túl sok ideig nem használtam és a problémám vele csak a VST-vel kapcsolatos probléma volt és nem találtam módszert hogy létezne-e ugyan az a plugin nem VST-ben és azokat berakosgatni a Pro Tools-ba.

Szerkesztés: Az Ableton Lite-ot még kipróbálnám, mert úgy tudom hogy az jár a Focusrite mellé szóval ha véletlenül arra esik a választás, akkor azt is letesztelem. Persze a hangszerek kicsit körülményesebben bár, de megoldhatóak külön-külön. Ebben még nincs gyakorlati tapasztalatom csak egyszer haverral kipróbáltuk, hogy milyen faca hogy működik és lehet tök hülyeség az elképzelésem és teljesen külön-külön jobb felvenni őket. 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Zorda:

2-3 XLR kapásból ki lenne használva a mikrofonok miatt. Van esetleg valami átmenet a Twin és a Focusrite között? Igen a Winodws 10 kizáró tényező.

Antelope Audio Discrete 4

Az Antelope Audio D4/D8 Windows USB Driver Windows 7 kompatibilis, de nincs hivatalos terméktámogatás.

ménemeszól fórum:

 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Zorda:

Köszönöm a választ! Igazából a 2-3 XLR kapásból ki lenne használva a mikrofonok miatt. Van esetleg valami átmenet a Twin és a Focusrite között? Igen a Winodws 10 kizáró tényező. Bár nekem az is meglepő, hogy a Twin-ből van fekete változat is. Én eddig csak 2 típusával találkoztam. A profi minőség hosszabb távú befektetés miatt jobb lenne, de a szoba amiben használnám egyelőre akusztikailag nem kezelt és még nagyon kezdetlegesek ezek az elképzeléseim rengeteg mindennel csak most ismerkedek szóval nem vagyok sok mindennel tisztában. Az akusztikai problémára majd fel kell kérjek egy hangmérnököt. A termékekkel amiket ajánlgattak azoknak is mostanában szoktam utána nézegetni. Szoftver szempontjából nem vagyok túl stabil lábakon. A reaper-t próbálgattam, ami úgy néz ki megfelel, ezt használtam a sávok összemixelésére, a digitális alapok készítésére pedig FL studio-t használtam de annyira még nem alakultak ki a dolgok, hogy 100%-ban ragaszkodjak hozzá. Nyitott vagyok más szoftverekre. Egyedül a Pro Tools nem jött be, bár túl sok ideig nem használtam és a problémám vele csak a VST-vel kapcsolatos probléma volt és nem találtam módszert hogy létezne-e ugyan az a plugin nem VST-ben és azokat berakosgatni a Pro Tools-ba.

Szerkesztés: Az Ableton Lite-ot még kipróbálnám, mert úgy tudom hogy az jár a Focusrite mellé szóval ha véletlenül arra esik a választás, akkor azt is letesztelem. Persze a hangszerek kicsit körülményesebben bár, de megoldhatóak külön-külön. Ebben még nincs gyakorlati tapasztalatom csak egyszer haverral kipróbáltuk, hogy milyen faca hogy működik és lehet tök hülyeség az elképzelésem és teljesen külön-külön jobb felvenni őket. 

Nagyon szívesen! Ahogy látom neked mindenképpen egy több ki-bemenetes kártya kell viszonylag jó minőségben WIN 7 kompatibilisen. Itt mindig azt mondom, hogy buxtára méret függő. Döntsd el, hogy mennyit szánsz rá, aztán tudunk javasolni. Az biztos, hogy a legolcsóbb versenyző valószínűleg a FF 1820i lesz. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...