Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 10


Szodike

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

A variaudio 3 eddig tetszik. Mindig bajom volt, hogy az ollót külön gombbal kellett kapcsolni. Most erre már nincs szükség. Most már meg kell tanulni, hogy hova nyúl az ember, mert hol vág hol ragaszt :D De az első pár óra a fura, utána nagyon jól kézre áll. Legalábbis én már kezdem megszokni és tetszik. A shift formant meg tök vicces is tud lenni. Effekt szerű dolgokra nagyon jó. Mondjuk nem emiatt vettem meg, de legalább örüljek már valaminek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Upgrade-eltem 9.5-ről 10-re. A kérdésem az, hogy ilyenkor a 9.5-öt szedjem le, és csináljak clean install-t a 10-ből? Vagy van valamilyen "valódi" upgrade lehetőség, hogy felülírja a régit, stb...

Halion Sonic 3-ról szintén felléptem Halion 6-ra. Itt mi a menetrend? Hagyjam meg a Sonic-ot is? Mennyire okos a telepítő, felismeri, hogy a content-ek nagy része fent van, vagy duplikálni fogja azokat?

Van valakinek ezzel már tapasztalata?

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Szodike:

Sziasztok!

Upgrade-eltem 9.5-ről 10-re. A kérdésem az, hogy ilyenkor a 9.5-öt szedjem le, és csináljak clean install-t a 10-ből? Vagy van valamilyen "valódi" upgrade lehetőség, hogy felülírja a régit, stb...

Halion Sonic 3-ról szintén felléptem Halion 6-ra. Itt mi a menetrend? Hagyjam meg a Sonic-ot is? Mennyire okos a telepítő, felismeri, hogy a content-ek nagy része fent van, vagy duplikálni fogja azokat?

Van valakinek ezzel már tapasztalata?

Köszi előre is!

Szia!

A Cubase 10-et nyugodtan telepítsd, nem kell csinálni semmit. Megmarad a 9.5 is, és a 10 is menni fog.
A másikkal nincs tapasztalatom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kipróbáltam - és meglepően jól működött. Az egyetlen szépséghiba az volt, hogy a content set-ek közül néhányat, a beállítások ellenére a rendszer partícióra telepített. De ezt meg lehet oldani egyszerűen a library manager-rel, ahol elég egy "move"-ot nyomni a rossz helyre került content-re. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
39 perccel ezelőtt írta Szodike:

Kipróbáltam - és meglepően jól működött. Az egyetlen szépséghiba az volt, hogy a content set-ek közül néhányat, a beállítások ellenére a rendszer partícióra telepített. De ezt meg lehet oldani egyszerűen a library manager-rel, ahol elég egy "move"-ot nyomni a rossz helyre került content-re. 

 

rakd fel a teljes installt. Úgy az igazi

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta saszi:

rakd fel a teljes installt. Úgy az igazi

Máshogy nem is lehet :)

Nálam fent volt már a 9.5 és ilyenkor a telepítő bizonyos komponenseket csak frissít. Ahhoz, hogy "clean install"-t csináljak, le kellene szednem az összes Cubase vonatkozású komponenst a gépemről, de ezt meg addig nem akarom, amíg meg nem bizonyosodok arról, hogy minden tökéletesen működik 10 alatt is.

Ha erről megbizonyosodtam, akkor leszedem a 9.5-öt, de ezután meg nem látom sok értelmét, hogy mindent lepucoljak és újratelepítsem a "szűz" 10-et :)

Mindenesetre a saját tapasztalatom az, hogy aránylag zökkenőmentes az átállás, max a library manager-t kell végigböngészni és áthelyezni a rossz helyre került tartalmakat.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 11. 15. at 18:49 írta Hobkins:

Na igen. Arra is kíváncsi vagyok, hogy milyen lett a Variaudio 3, de szerintem semmi extra. Az eLicenser lefrisebb verziójának telepítése sem oldotta meg a problémámat. Írtam a HUN supportnak, egyelőre válasz nincs. Várok...

Hun Support alatt mit értesz?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

😁😁Na ezt sejtettem.... De komolyra fordítva a szót, csak azért kérdezem, mert nem tudtam hogy van hivatalos Magyar support. Bár eddig nem voltak eget rengető gondjaim a Cubase-el, ami volt, azt meg meg tudtam oldani némi külföldi fórumozással, most viszont 3-4 napja szívok a master level meter-rel, ami átméreteződött, igencsak apróra. Ez egyébként C 10.0.10, de a 9.5-ön is így indul a képernyő, de egy kicsi / teljes képernyő kattintással helyre áll

Master level meter.jpg

Szerkesztette C.M.F.
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta C.M.F.:

😁😁Na ezt sejtettem.... De komolyra fordítva a szót, csak azért kérdezem, mert nem tudtam hogy van hivatalos Magyar support. Bár eddig nem voltak eget rengető gondjaim a Cubase-el, ami volt, azt meg meg tudtam oldani némi külföldi fórumozással, most viszont 3-4 napja szívok a master level meter-rel, ami átméreteződött, igencsak apróra. Ez egyébként C 10.0.10, de a 9.5-ön is így indul a képernyő, de egy kicsi / teljes képernyő kattintással helyre áll

Master level meter.jpg

Nyugodtan írj nekik

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Update-eltem egy Cubase 8 pro-t, 10-re. Kb.1 hónapja letöltöttem a próba verziót,Végül azt aktiváltam a kóddal.

Viszont a Groowe Agent-ból a 4es verziót találtam benn.Az 5-ös  az alapból nincs benne?Azt látom ,hogy külön is  megvásárolható.

Vagy az a gond,hogy újra le kellett volna töltenem ,aztán aktiválni?

Köszi ha tudtok segíteni!

Az is kicsit para,hogy 32bites pluginek nem futnak,blacklist-re kerültek.Erre létezik valami opció?

Mint pld.a Reason esetében,egy bridge szoftver segítségével  tud futni a 32 bites reason szinkronban a 64 bites cubase-al.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 perccel ezelőtt írta Ian:

Sziasztok!

Update-eltem egy Cubase 8 pro-t, 10-re. Kb.1 hónapja letöltöttem a próba verziót,Végül azt aktiváltam a kóddal.

Viszont a Groowe Agent-ból a 4es verziót találtam benn.Az 5-ös  az alapból nincs benne?Azt látom ,hogy külön is  megvásárolható.

Vagy az a gond,hogy újra le kellett volna töltenem ,aztán aktiválni?

Köszi ha tudtok segíteni!

Az is kicsit para,hogy 32bites pluginek nem futnak,blacklist-re kerültek.Erre létezik valami opció?

Mint pld.a Reason esetében,egy bridge szoftver segítségével  tud futni a 32 bites reason szinkronban a 64 bites cubase-al.

 

Szia!

Csak az SE5 van benne (szerintem), és a legjobb megoldás, ha letöltöd a full verziós C10 telepítőt, előtte leszeded a mostanit, és a fullos telepítőt rakod fel.
A 32-bites plugin black list már a 9-es verziótól kezdve van, erre a "megoldás" a  jBridge nevű program.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Hobkins:

Szia!

Csak az SE5 van benne (szerintem), és a legjobb megoldás, ha letöltöd a full verziós C10 telepítőt, előtte leszeded a mostanit, és a fullos telepítőt rakod fel.
A 32-bites plugin black list már a 9-es verziótól kezdve van, erre a "megoldás" a  jBridge nevű program.

Nekem se4-et nyitja meg.Ez a jBridge ugyanaz ami a reasonhoz kell vagy egy másik?A reason az fut mellette.

Update:Köszi a tippet a Jbridge-el működnek már a 32 bites cuccok-15ejro :-)

Szerkesztette Ian
Link to comment
Share on other sites

  • 0
40 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy melyik XML fájl tartalmazza a Cubase utoljára megnyitott projektek listáját?
Előre is köszönöm!

Win , Cubase 10, x64

A Defaults.xml-ben laknak :

<member name="AutoSavers">
<member name="GRecentDocumentPaths">
         <list name="Paths" type="list">
            <item>.......

Mac : passz

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok !

Én is keresek valamit: A Prologue, Mystic, Spesctor....  VSTI-k presetjeit honnan olvassa be a Cubase ? Ha a gépem fájlkezelőjében rákeresek preset nevekre, kidobja, hogy nincs ilyen fájl. A cubase-ben pedig a VSTI könyvtárában azt találtam, hogy ez a helyük: "vstsound://5604.....(sok szám)..../vst3 presets/steinberg media tech../prologue .  Ez az USB kulcs lenne ?  Hozzá lehet férni valahogy ezekhez a preset fájlokhoz ?  (Az a fura, hogy a Retrologue VSTI presetjei meg simán a gépen vannak: C:\ProgramData\VST3 Presets\Steinberg Media Technologies\Retrologue\Factory)

A gépem win10 és Cubase 10.5 Pro-t vásároltam. Új még nekem ez az USB-s dolog.

Szintén Steinberges kérdés, hogy géphalál esetén mivel biztosíthatom be, hogy a meglévő Cubase-t újra tudjam telepíteni ? Steinberg oldalra felregeltem. Kell még esetleg valamit elmentenem, felírnom ? Ugyanez érdekelne arra az esetre, ha letöltve vásárolnék Steinberg VSTI szoftvereket Cubase-hez.

Köszönöm előre !

 

 

ggggggggg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...