Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 10


Szodike

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2019. 12. 14. at 19:10 írta Krist:

Sziasztok !

Én is keresek valamit: A Prologue, Mystic, Spesctor....  VSTI-k presetjeit honnan olvassa be a Cubase ? Ha a gépem fájlkezelőjében rákeresek preset nevekre, kidobja, hogy nincs ilyen fájl. A cubase-ben pedig a VSTI könyvtárában azt találtam, hogy ez a helyük: "vstsound://5604.....(sok szám)..../vst3 presets/steinberg media tech../prologue .  Ez az USB kulcs lenne ?  Hozzá lehet férni valahogy ezekhez a preset fájlokhoz ?  (Az a fura, hogy a Retrologue VSTI presetjei meg simán a gépen vannak: C:\ProgramData\VST3 Presets\Steinberg Media Technologies\Retrologue\Factory)

A gépem win10 és Cubase 10.5 Pro-t vásároltam. Új még nekem ez az USB-s dolog.

Szintén Steinberges kérdés, hogy géphalál esetén mivel biztosíthatom be, hogy a meglévő Cubase-t újra tudjam telepíteni ? Steinberg oldalra felregeltem. Kell még esetleg valamit elmentenem, felírnom ? Ugyanez érdekelne arra az esetre, ha letöltve vásárolnék Steinberg VSTI szoftvereket Cubase-hez.

Köszönöm előre !

 

 

ggggggggg.jpg

Helló

A Prologue, Mystic, Spector igazából egy vsti :   SynthEngine.vst3
A hozzájuk tartozó gyári presetek nem az USB kulcson vannak (az a Steinberg licenszek helye), hanem az FCP_SMT_004_Cubase.vstsound,FCP_SMT_008_Cubase.vstsound stb.  file-okban és nem szerkeszthetők. El kell menteni más néven és akkor már megjelenik a user preset mappában .

Géphalál esetére elég a https://www.steinberg.net/en/mysteinberg.html oldalhoz tartozó accountot elrakni. (ott kellett megtenni pl. az eLicenser regisztrációt is)
A "Downloads" fülről le lehet rántani az összes cumót, ami a fiókodhoz tartozik.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Erősen gondolkodom Mac-ről PC-re váltásban, ergo Logic-ról Cubase-re váltásban. (10 éve Logic-oztam utoljára aktívan, és szinte mindent elfelejtettem, meg változott is, így nem lenne olyan drasztikus a váltás...) :) 
Van esetleg valaki, aki mindkettőt használta már? Néztem ilyen nagyon intró videót Cubase-ről, és szimpi, csak arra lennék kíváncsi, hogy a gyári effektek és szintik színvonala megegyezik-e a Logic-ban találhatókkal?

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Cubase 10-ben találkoztam olyan hibával, hogy a daw nem kompenzálja a plug-in-ek latency-jét.

Korábban Cubase 5-ben dolgoztam (32 bit), ahol nem észleltem ez a problémát.
Most viszont ugyanazt a projektet felépítve, természetesen 64 bites plug-ineket használva immáron, komoly (10-20 ms) késleltetések vannak és így szétesik a mix. Meg is jeleníti ezeket az értékeket sávonként, viszont nem kompenzálja.

Van a constrain delay compensation opció, viszont az csak kikapcsolja a pluginek egy részét.

Tudtok segíteni, hogy mi lehet a probléma?

Köszi szépen előre is!

Péter

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akkor valami nagy rumli van. Például valamelyik plugin hibás. 
A constrain delay compensation felvételhez van, ehhez nincs köze. Annak pont az a dolga, hogy kikacsolja azt, ami nem fér bele a feljátszáshoz beállított alacsony latencybe.
De ez csak akkor kell, ha pl. szoftveres szimulátorral gitározol, vagy bármi egyéb, ami a gépen fut.
Keveréskor legalább 1024-es latency kell, különben képtelenség dolgozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Akkor valami nagy rumli van. Például valamelyik plugin hibás. 
A constrain delay compensation felvételhez van, ehhez nincs köze. Annak pont az a dolga, hogy kikacsolja azt, ami nem fér bele a feljátszáshoz beállított alacsony latencybe.
De ez csak akkor kell, ha pl. szoftveres szimulátorral gitározol, vagy bármi egyéb, ami a gépen fut.
Keveréskor legalább 1024-es latency kell, különben képtelenség dolgozni.

Köszönöm szépen a választ!

A legnagyobb (a többiez képest 2 nagyságrenddel nagyobb) latency-k az izotope ozone pluginek esetében vannak. Ha ezeket kipusztítom a mixből, nagyjából helyreállnak a dolgok. Bárhol máshol minimális késleltetések maradnak.
Viszont próbáltam több verzióját is az ozone-nak de mindenhol ugyanaz volt az eredmény.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta icipicikisize:

Köszönöm szépen a választ!

A legnagyobb (a többiez képest 2 nagyságrenddel nagyobb) latency-k az izotope ozone pluginek esetében vannak. Ha ezeket kipusztítom a mixből, nagyjából helyreállnak a dolgok. Bárhol máshol minimális késleltetések maradnak.
Viszont próbáltam több verzióját is az ozone-nak de mindenhol ugyanaz volt az eredmény.

Az Ozone-nal már régóta gázok vannak. Eleve feketelistára szokta rakni. Nyilván nem véletlenül.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
29 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Az Ozone-nal már régóta gázok vannak. Eleve feketelistára szokta rakni. Nyilván nem véletlenül.

Ohh, ez nem jó hír :( 

...és létezhet ilyen, hogy tök jól működik cubase 5-ben 32 biten de ugyanannak a verziónak a 64 bites változata meg ennyire nem jól működik cubase 10-ben?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta icipicikisize:

Ohh, ez nem jó hír :( 

...és létezhet ilyen, hogy tök jól működik cubase 5-ben 32 biten de ugyanannak a verziónak a 64 bites változata meg ennyire nem jól működik cubase 10-ben?

 

Onnantól kezdve bármi elképzelhető, hogy feketelistás, de nálam működött. Milyen helyen használod a projectben, mit csinálsz vele?

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta deneverstudio:

Onnantól kezdve bármi elképzelhető, hogy feketelistás, de nálam működött. Milyen helyen használod a projectben, mit csinálsz vele?

A gitár buszon használok imagert, a basszus buszon meg excitert. Ezek mennek egy masterbe (minden mással együtt), ahol van még egy imager plusz egy dynamic. Aztán ez az egész megy a limiter sávba ahol van még egy equalizer. Azért van ez a limiter sáv külön, mert ide küldtem a lábdobhoz meg a tamokhoz plusz trigger-t egyenesbe.
Jól kis is jött, hogy a triggerek, amik kikerülték az ozone-okat, időben vannak a takkhoz képest, míg minden más késik.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 05. 13. at 8:49 írta icipicikisize:

A gitár buszon használok imagert, a basszus buszon meg excitert. Ezek mennek egy masterbe (minden mással együtt), ahol van még egy imager plusz egy dynamic. Aztán ez az egész megy a limiter sávba ahol van még egy equalizer. Azért van ez a limiter sáv külön, mert ide küldtem a lábdobhoz meg a tamokhoz plusz trigger-t egyenesbe.
Jól kis is jött, hogy a triggerek, amik kikerülték az ozone-okat, időben vannak a takkhoz képest, míg minden más késik.

Örülök, hogy rátaláltam az általatok leírt problémára , mert hasonló gond van nálam is. Cubase 10-en dolgozok és Ozone-t használok. Csak masterre, csak a kimeneti sávra. Latency probléma van nálam is az Ozone miatt. De azt vettem észre, hogy nem minden projektben, ugyanis nem mindegy neki, milyen mastert használok, milyen beállításokkal. Azokban a projektekben, ahol latency galibát csinál, ott a Maximizer okozza. Ha azt lekapcsolom, máris jó.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...