Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

AKAI EIE Pro probléma


subaty

Kérdés

Az AKAI EIE PRO külső hangkártyám elkezdett kihagyni, mintha puffer problémája lenne, újra lett telepítve minden driverrel egyetemben, kipróbáltam másik gépen, ott hasonlóképp adta elő magát.

Lejátszásnál, felvételnél egyaránt, mintha egy kondenzátor átütését patoggását hallanám, ezalatt nincs hang majd megjön. Percenként többször is előfordul.

Valakinek ötlete?

Előre is köszönöm a segítséget

Subicz Attila 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

21 órája írta subaty:

Az AKAI EIE PRO külső hangkártyám elkezdett kihagyni, mintha puffer problémája lenne, újra lett telepítve minden driverrel egyetemben, kipróbáltam másik gépen, ott hasonlóképp adta elő magát.

Lejátszásnál, felvételnél egyaránt, mintha egy kondenzátor átütését patoggását hallanám, ezalatt nincs hang majd megjön. Percenként többször is előfordul.

Valakinek ötlete?

Előre is köszönöm a segítséget

Subicz Attila 

Szia.

Ez olyan mintha ledobálná az usb portról időnként.

Lehet USB vezérlő hiba is de lehet sima kontakthiba.

Így nehéz kérdés. Mondjuk együtt van egy hármas hub-al is ami ugyan azt a vezérlőt használja ezért gyanakodom az usb vezérlőre.

OSX alatt próbáltad már terminállal futtatva?

Ott érdekes dolgok jelenhetnek meg amiből ki lehet deríteni.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 11. 22. at 18:39 írta B.B.:

Szia.

Ez olyan mintha ledobálná az usb portról időnként.

Lehet USB vezérlő hiba is de lehet sima kontakthiba.

Így nehéz kérdés. Mondjuk együtt van egy hármas hub-al is ami ugyan azt a vezérlőt használja ezért gyanakodom az usb vezérlőre.

OSX alatt próbáltad már terminállal futtatva?

Ott érdekes dolgok jelenhetnek meg amiből ki lehet deríteni.

 

Köszönöm a segítséget, de valószinűleg máshol lesz a hiba, egy usb portra van dugva, a többi usbt szabadon hagytam, másik gépen meg vadi új telepítéssel ment fel az AKAI, és az eszközkezelő is problémamentesnek találta...Később a fedél eltávolítása után láthatóvá vált amint a felső nyák panelen lévő zöld led világít, akkor van hang, maj pattog egyet, elalszik a led akkor nem szól, tehát megszakad az adatfolyam, csak azt nem tudom melyik oldalon lesz a hiba. másik gépen, laptopon is próbáltam, hasonló eredményre jutottam, amiből az AKAI hibájára tippelek. Kábel csere, szoftver, majd Firmware frissítés után is hasonló az eredmény. Csatolok egy rövid videót a jelenségről működés közben. Ja és ez csak egy szimpla lejátszás, hol vagyunk a többsávtól....a készülék eddig kb 5 évet simán hibamentesen működött......Itt a videó linkje:   https://www.facebook.com/subaty/videos/2134031853282032/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...