Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Blofeld problémák


h2onorbi

Kérdés

Sziasztok!

Olvastam itt elég sok problémát a software hibát a blofelddel kapcsolatban. 

-halk a kimenet

-nem jól menti a hangokat

-eltüntek a hangok 

-furcsán villognak a ledek

-stb.

Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a gondok már megoldódtak a frissítésekkel, vagy továbbra is fennáll a probléma?

Azért kérdezem, mert tervezem egy ilyen vas beszerzését.

Próbáltam a Waldorf Largot, hangzásban így szólhat a Blofeld is? Kinek van tapaszatalata erről?

Köszönöm a válaszokat előre is!:jig:

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ekkor: 2018. 12. 15. at 21:18 írta h2onorbi:

Sziasztok!

Olvastam itt elég sok problémát a software hibát a blofelddel kapcsolatban. 

-halk a kimenet

-nem jól menti a hangokat

-eltüntek a hangok 

-furcsán villognak a ledek

-stb.

Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a gondok már megoldódtak a frissítésekkel, vagy továbbra is fennáll a probléma?

Azért kérdezem, mert tervezem egy ilyen vas beszerzését.

Próbáltam a Waldorf Largot, hangzásban így szólhat a Blofeld is? Kinek van tapaszatalata erről?

Köszönöm a válaszokat előre is!:jig:

Szia!

Nekem volt régen Blofeld-em, aztán eladtam. Használtam helyette Largo-t. Meg Komplexer-t. 
De aztán vettem egy blofeld-et mégiscsak - ugyanis jól hozza azt a rést amit a Roland FA06-al és a KORG RADIAS--al nem tudok lefedni... és így legalább nem kell vst-ékkel vacakolni...

Ha chill/ambient vonalon szeretnéd használni remek másodhegedűs lehet a csapatban elsősorban pad-ek, arp-ok, motion snyth hangok stb. terén (példa:

vagy:

https://www.youtube.com/channel/UCm_XgB_niZQPzovwWjZ-rfA/videos

Többé-kevésbé jól hozza a klasszikus wavetable synth hangokat (Q series, XT wave, stb). De inkább kevésbé mert
1. nincs analóg szűrője,
2. nincs EQ-ja,
3. "élőben" egy rákötött kompresszor/EQ nélkül igencsak vékonyka...

Ha "mindenre jó" szintiként szeretnéd használni inkább mást válassz. Régiek közül KORG R3 vagy hasonló, újabbak közül egy Deepmind vagy hasonló...

Az így kieső digitális, wavetable hangzást pedig pótold Largo-val, vagy Komplexer-el (ami egyébként 1:1 Q series kompatibilis, még a sysex-ét is olvassa) vagy inkább egy Nave-el...

Egyébkánt hibák még mindig vannak a blofeld-ben, elsősorban a szinkronizációs problémákra figyel fel először az ember főleg külső MIDI CLK esetén (arp, LFO sync). De a multi mód kezelésen semmit sem hegesztettek azóta sem.

Hangokat jól ment, nem felejt. Az encoder-ek gyerekbetegségei az újabb gyártmányoknál már kiküszöbölődtek, a régiek esetében néhány kondenzátor beforrasztásával orvosolható.

Halk: ez egy relatív dolog... 
1. a digitális szűrő tulajdonságai miatt hamar betorzít ha erősebb hangot próbálsz kitolni rajta;
2. személy szerint nekem nem okoz gondot +3-+4 dB-el emelni a jelszintet a keverőn, majd az így hangossá vált patch-ek Volume értékét alacsonyabb értéken menteni ;) ;
3. jó mix-ben a megfelelő headroom figyelembe vételével elegendő az is amit ad;
4. szerintem inkább vékony a hangja mint halk
5. vannak esetek ahol a a magasabb rezonancián betorzuló szűrő kifejezetten előnyös, máshol finoman, odafigyelve programozva a sound-ot ez is elkerülhető - itt jön be hogy viszonylag halk lesz a patch-ed.

Szól e úgy mint a Largo? Igen.

Úgy szól mint a Largo? Nem.

;)

Egyébként nyilván ízlés dolga is de ha a Nave-t kipróbálod lehet hogy elfelejted a Largo-t egy jó hosszú időre ;)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta LiPI:

Szia!

Nekem volt régen Blofeld-em, aztán eladtam. Használtam helyette Largo-t. Meg Komplexer-t. 
De aztán vettem egy blofeld-et mégiscsak - ugyanis jól hozza azt a rést amit a Roland FA06-al és a KORG RADIAS--al nem tudok lefedni... és így legalább nem kell vst-ékkel vacakolni...

Ha chill/ambient vonalon szeretnéd használni remek másodhegedűs lehet a csapatban elsősorban pad-ek, arp-ok, motion snyth hangok stb. terén (példa:

vagy:

https://www.youtube.com/channel/UCm_XgB_niZQPzovwWjZ-rfA/videos

Többé-kevésbé jól hozza a klasszikus wavetable synth hangokat (Q series, XT wave, stb). De inkább kevésbé mert
1. nincs analóg szűrője,
2. nincs EQ-ja,
3. "élőben" egy rákötött kompresszor/EQ nélkül igencsak vékonyka...

Ha "mindenre jó" szintiként szeretnéd használni inkább mást válassz. Régiek közül KORG R3 vagy hasonló, újabbak közül egy Deepmind vagy hasonló...

Az így kieső digitális, wavetable hangzást pedig pótold Largo-val, vagy Komplexer-el (ami egyébként 1:1 Q series kompatibilis, még a sysex-ét is olvassa) vagy inkább egy Nave-el...

Egyébkánt hibák még mindig vannak a blofeld-ben, elsősorban a szinkronizációs problémákra figyel fel először az ember főleg külső MIDI CLK esetén (arp, LFO sync). De a multi mód kezelésen semmit sem hegesztettek azóta sem.

Hangokat jól ment, nem felejt. Az encoder-ek gyerekbetegségei az újabb gyártmányoknál már kiküszöbölődtek, a régiek esetében néhány kondenzátor beforrasztásával orvosolható.

Halk: ez egy relatív dolog... 
1. a digitális szűrő tulajdonságai miatt hamar betorzít ha erősebb hangot próbálsz kitolni rajta;
2. személy szerint nekem nem okoz gondot +3-+4 dB-el emelni a jelszintet a keverőn, majd az így hangossá vált patch-ek Volume értékét alacsonyabb értéken menteni ;) ;
3. jó mix-ben a megfelelő headroom figyelembe vételével elegendő az is amit ad;
4. szerintem inkább vékony a hangja mint halk
5. vannak esetek ahol a a magasabb rezonancián betorzuló szűrő kifejezetten előnyös, máshol finoman, odafigyelve programozva a sound-ot ez is elkerülhető - itt jön be hogy viszonylag halk lesz a patch-ed.

Szól e úgy mint a Largo? Igen.

Úgy szól mint a Largo? Nem.

;)

Egyébként nyilván ízlés dolga is de ha a Nave-t kipróbálod lehet hogy elfelejted a Largo-t egy jó hosszú időre ;)

Köszönöm a kielégítő választ. :) 

Elsősorban kiegészítőnek kellene a cucc. Amit írtál is, amit nem tud a Virus, MQ, vagy a novation, azt hangzásban a blofeld igen :) 

Virus van, MicroQ van, XTK volt (sajnos).

Azért érdekelt volna a Blofeld, mert benne van az XT Wavetable, ami a MQ-ba nincs, csak  a Q wavetable, de az máshogy szól. . Ez a wavetable moduláció hiányzik itthon :) 

A Largo szoftveresen jobban meg van csinálva, mita Blofeld hardveresen :) 

A torzuló szűrő a MQ-ban is előfordul, de ezzel tudok azonosulni :)  

Mindenképp ki kell hogy próbáljak egy Blofeldet :) vásárlás előtt :)

Még egyszer köszönöm az értékes gondolatokat :) 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 12. 15. at 21:18 írta h2onorbi:

Sziasztok!

Olvastam itt elég sok problémát a software hibát a blofelddel kapcsolatban. 

-halk a kimenet

-nem jól menti a hangokat

-eltüntek a hangok 

-furcsán villognak a ledek

-stb.

Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a gondok már megoldódtak a frissítésekkel, vagy továbbra is fennáll a probléma?

Azért kérdezem, mert tervezem egy ilyen vas beszerzését.

Próbáltam a Waldorf Largot, hangzásban így szólhat a Blofeld is? Kinek van tapaszatalata erről?

Köszönöm a válaszokat előre is!:jig:

Szia!

Nekem van egy Blofeld Keyboard-om, a thomann-on vettem kb másfél éve, soha semmilyen problémám nem volt vele..

Az általad leirt problémák nagy része az interneten keringő baromság csak sztem - ill. esetleg vmi nagyon régi firmware verzió

hibája amit már réges rég orvosoltak!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...