Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
Koródi Csaba

GAIA vs SuperNatural SYNTH

Kérdés

Sziasztok!

Hátha van valakinek tapasztalata.
Van nekem két Rolandom is, amiben van SN-S hangmotor (FA06, VR09). Aztán mostanában nézegettem a Roland GAIA-t, mert az olyan guszta.
A nézegetésnek az lett a konklúziója, hogy a GAIA felülete konkrétan ugyanaz, mint az SN-S felülete... mondjuk egy VR09 iPad editorjában.

Jól látom én azt hogy az SN-S szintimotor lényegében egy GAIA szintimotor?
Van bármi lényeges különbség a kettő megszólalása között? (Persze eltekintve az FX-ektől.)
Talán valaki megtapasztalta már együtt a kettőt :)

Szerkesztette Koródi Csaba

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
7 órája írta Koródi Csaba:

Sziasztok!

Hátha van valakinek tapasztalata.
Van nekem két Rolandom is, amiben van SN-S hangmotor (FA06, VR09). Aztán mostanában nézegettem a Roland GAIA-t, mert az olyan guszta.
A nézegetésnek az lett a konklúziója, hogy a GAIA felülete konkrétan ugyanaz, mint az SN-S felülete... mondjuk egy VR09 iPad editorjában.

Jól látom én azt hogy az SN-S szintimotor lényegében egy GAIA szintimotor?
Van bármi lényeges különbség a kettő megszólalása között? (Persze eltekintve az FX-ektől.)
Talán valaki megtapasztalta már együtt a kettőt :)

hello!

Csak javasolni tudom a Gaia-t. Nekem van Fa-06 is, meg Gaia is. Ha már csak azt nézed, hogy mindennek megvan a fizikai potija, már az óriási különbség. Megszólalásra amúgy elég hasonló a kettő ha csak a szinti részt nézzük, de ugye az fa-ban pcm dolgokkal tudod kombinálni, ami azért kreatív szempontból előny. Ha szinti hangszíneket szeretsz editálni, magad csavargatni, és ezt gyorsan szeretnéd, akkor 100% Gaia. Ha ráérsz, meg bírod az iPad editálást, akkor "felesleges", mert olyan nagyon máshogy nem fog szólni...Hogy csinálsz-e ezek miatt a korlátok/előnyök miatt más, különböző hangszíneket az már egy másik kérdés. Én igen. Amúgy meg két szinti mindig jobb mint 1 :))

• Like 2

Hozzászólás megosztása

• 0
16 perccel ezelőtt írta peterkrash:

hello!

Csak javasolni tudom a Gaia-t. Nekem van Fa-06 is, meg Gaia is. Ha már csak azt nézed, hogy mindennek megvan a fizikai potija, már az óriási különbség. Megszólalásra amúgy elég hasonló a kettő ha csak a szinti részt nézzük, de ugye az fa-ban pcm dolgokkal tudod kombinálni, ami azért kreatív szempontból előny. Ha szinti hangszíneket szeretsz editálni, magad csavargatni, és ezt gyorsan szeretnéd, akkor 100% Gaia. Ha ráérsz, meg bírod az iPad editálást, akkor "felesleges", mert olyan nagyon máshogy nem fog szólni...Hogy csinálsz-e ezek miatt a korlátok/előnyök miatt más, különböző hangszíneket az már egy másik kérdés. Én igen. Amúgy meg két szinti mindig jobb mint 1 :))

Köszönöm a válaszod! Valami ilyesmi elgondolásom volt a dologról. Az FA kombinációs lehetőségei nagyon sokat hozzátesznek az alap motorhoz, de ez a sok-sok nyomkodás és lapozgatás, meg hogy lapon belül is vannak paraméterek, amik 4-5-6 gombnyomással érhetőek el és a továbblapozáshoz is még négyet kell nyomni, hát ez nagyon visszavet.

Az iPad editáláson mit értesz a VR09-et, vagy az FA06-hoz is van valami megfejtésed?

A VR09 iPad Editorjával tesztelek épp. Nagyon kényelmes, csak a kiszerkesztett hangszín mással nem kombinálható és nem állítható multitimbrálba mint az FA-n. Illetve a VR09-et alapvetően funk-rock-blues zenekarban, színpadon használom, nem feltétlenül otthon sounddizájnra. Egy olyan iPad Editor mint ami a VR09-nek van, az FA-t is jól feldobná nekem.

Hozzászólás megosztása

• 0

Elméletileg létezik ilyen editor az Fa-hoz is, de sose használtam, bár kipróbálnám én is. Úgy tudom nem hivatalos, de találsz a neten beta-kat.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2018. 12. 20. at 22:38 írta Koródi Csaba:

Köszönöm a válaszod! Valami ilyesmi elgondolásom volt a dologról. Az FA kombinációs lehetőségei nagyon sokat hozzátesznek az alap motorhoz, de ez a sok-sok nyomkodás és lapozgatás, meg hogy lapon belül is vannak paraméterek, amik 4-5-6 gombnyomással érhetőek el és a továbblapozáshoz is még négyet kell nyomni, hát ez nagyon visszavet.

Az iPad editáláson mit értesz a VR09-et, vagy az FA06-hoz is van valami megfejtésed?

A VR09 iPad Editorjával tesztelek épp. Nagyon kényelmes, csak a kiszerkesztett hangszín mással nem kombinálható és nem állítható multitimbrálba mint az FA-n. Illetve a VR09-et alapvetően funk-rock-blues zenekarban, színpadon használom, nem feltétlenül otthon sounddizájnra. Egy olyan iPad Editor mint ami a VR09-nek van, az FA-t is jól feldobná nekem.

Ha nem ismernélek mondanám hogy próbáld ki a PC editorom de mivel ismerlek nem káromkodom 🙂

• Haha 1

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2018. 12. 20. at 22:38 írta Koródi Csaba:

4-5-6 gombnyomással érhetőek el és a továbblapozáshoz is még négyet kell nyomni, hát ez nagyon visszavet.

Én ezt az érzést egy Korg N264-en éreztem először kb. 20 éve. Szinte minden hangszer ebbe bukik bele nálam előbb utóbb, illetve megunom és nem foglalkozom velük tovább, inkább eladom. Egyedül az Electro 3-nál nincsenek jó ideje ilyen érzéseim. Igaz ott nincs pendrive, mp3 felvétel, meg 26 sávos sequencer, de a gombok adottak a fedélzeten ami kell és legtöbbször azt veszi észre az ember hogy zenél és nem menüzik!!! :) 

A kompjúteres platformmal is az a gond editálás szinten nálam, hogy utálok hunyorogni az apró feliratok felett egy képernyő előtt, meg egerészni, kattintgatni 23 ezret. Volt bár ipadem is, de nem szerettem meg, s mivel univerzális editor sincs rá, mint pc-re különböző szintikhez az sem egy örök megoldás ahogy látom.

Hozzászólás megosztása

• 0
38 perccel ezelőtt írta djuice:

Szinte minden hangszer ebbe bukik bele nálam előbb utóbb, illetve megunom és nem foglalkozom velük tovább, inkább eladom.

Ez nálam is sarkallatos pont és már szarrá csereberéltem a hangszereimet, de ha talál magának az ember egy olyan hangszert, amibe érdemes belemélyülni, akkor folyamatosan tanulja. Így vagyok az FA06-al. És az elmúlt pár napban rájöttem, hogy a PAD-okat át lehet állítani a SuperNatural Synth motor Partialjainak a szelektálására és ki-be kapcsolására... na, ez nagyon sokat gyorsít és oldalanként 4-5 gombnyomást megspórol,, plusz a Partalok értékeinek összehasonlítását is minimális gombnyomásra gyorsítja.

601F51F6-6415-47A6-BC65-E986019CFB35.jpeg

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta Koródi Csaba:

a PAD-okat át lehet állítani a SuperNatural Synth motor Partialjainak a szelektálására

Régen adtak ki külön editáló ketyeréket is a szintikhez, a Roland D50-hez volt egy jópofa keverőasztal, tele potikkal pl. De vmi midis digit pult vagy hasonló, mint a picike Korg nano ketyerék kár hogy nem foghatók be a szintiknél. Az az MX61/iphone téma azért egy fotó erejéig érdekel hogy kötöd össze!

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
54 perccel ezelőtt írta djuice:

Az az MX61/iphone téma azért egy fotó erejéig érdekel hogy kötöd össze!

Na, ebben sincs semmi ördöngősség, csak egy kis Lightning-USB kábelcafat kell az USB zsinór végére és kész.

Az MX átveszi az iPhone hangját és a hangszeren szól, sőt a hangszer menüjében a DAW volume-al állíthatod az iPhone hangerejét a hangszerhez. Az iPhone (iPad) szoftszintik és az MX hangját keverve is sound-dizájnolhatunk. Ettől különleges az MX-ek II-es generációja. Kiadtak hozzá egy ingyenes FM Essential nevű szintit is, ami érzékeli a rádugott MX II-t és megnyílik full verzióban, amiben MX + az FM szoftszintivel vegyes hangszíneket is készíthetünk, még a Program Change-et is kiadja a hangszernek, hogy a felprogramozott hangszínre ugorjon. Így már egy kicsit olyan, mintha egy MODX Le-nk lenne :)

De nem kell az FM Essentialt használnunk. Az iPone-on vagy iPad-en található bármelyik szoftszintivel keverhetjük az MX hangját.

És hogy FA vonatkozása is legyen a dolognak, az iPad az FA-t nem ismeri fel audio eszköznek, csak MIDI eszköznek. Ez sajnos hiba a Roland részéről, miközben a Yamaha már a MOX óta hozza ezt.

CABACC31-4BCD-493A-BE9D-A8429341E0FE.jpeg

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés