Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

GAIA vs SuperNatural SYNTH


Koródi Csaba

Kérdés

Sziasztok!

Hátha van valakinek tapasztalata.
Van nekem két Rolandom is, amiben van SN-S hangmotor (FA06, VR09). Aztán mostanában nézegettem a Roland GAIA-t, mert az olyan guszta.
A nézegetésnek az lett a konklúziója, hogy a GAIA felülete konkrétan ugyanaz, mint az SN-S felülete... mondjuk egy VR09 iPad editorjában.

Jól látom én azt hogy az SN-S szintimotor lényegében egy GAIA szintimotor?
Van bármi lényeges különbség a kettő megszólalása között? (Persze eltekintve az FX-ektől.)
Talán valaki megtapasztalta már együtt a kettőt :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
7 órája írta Koródi Csaba:

Sziasztok!

Hátha van valakinek tapasztalata.
Van nekem két Rolandom is, amiben van SN-S hangmotor (FA06, VR09). Aztán mostanában nézegettem a Roland GAIA-t, mert az olyan guszta.
A nézegetésnek az lett a konklúziója, hogy a GAIA felülete konkrétan ugyanaz, mint az SN-S felülete... mondjuk egy VR09 iPad editorjában.

Jól látom én azt hogy az SN-S szintimotor lényegében egy GAIA szintimotor?
Van bármi lényeges különbség a kettő megszólalása között? (Persze eltekintve az FX-ektől.)
Talán valaki megtapasztalta már együtt a kettőt :)

hello!

Csak javasolni tudom a Gaia-t. Nekem van Fa-06 is, meg Gaia is. Ha már csak azt nézed, hogy mindennek megvan a fizikai potija, már az óriási különbség. Megszólalásra amúgy elég hasonló a kettő ha csak a szinti részt nézzük, de ugye az fa-ban pcm dolgokkal tudod kombinálni, ami azért kreatív szempontból előny. Ha szinti hangszíneket szeretsz editálni, magad csavargatni, és ezt gyorsan szeretnéd, akkor 100% Gaia. Ha ráérsz, meg bírod az iPad editálást, akkor "felesleges", mert olyan nagyon máshogy nem fog szólni...Hogy csinálsz-e ezek miatt a korlátok/előnyök miatt más, különböző hangszíneket az már egy másik kérdés. Én igen. Amúgy meg két szinti mindig jobb mint 1 :))

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 perccel ezelőtt írta peterkrash:

hello!

Csak javasolni tudom a Gaia-t. Nekem van Fa-06 is, meg Gaia is. Ha már csak azt nézed, hogy mindennek megvan a fizikai potija, már az óriási különbség. Megszólalásra amúgy elég hasonló a kettő ha csak a szinti részt nézzük, de ugye az fa-ban pcm dolgokkal tudod kombinálni, ami azért kreatív szempontból előny. Ha szinti hangszíneket szeretsz editálni, magad csavargatni, és ezt gyorsan szeretnéd, akkor 100% Gaia. Ha ráérsz, meg bírod az iPad editálást, akkor "felesleges", mert olyan nagyon máshogy nem fog szólni...Hogy csinálsz-e ezek miatt a korlátok/előnyök miatt más, különböző hangszíneket az már egy másik kérdés. Én igen. Amúgy meg két szinti mindig jobb mint 1 :))

Köszönöm a válaszod! Valami ilyesmi elgondolásom volt a dologról. Az FA kombinációs lehetőségei nagyon sokat hozzátesznek az alap motorhoz, de ez a sok-sok nyomkodás és lapozgatás, meg hogy lapon belül is vannak paraméterek, amik 4-5-6 gombnyomással érhetőek el és a továbblapozáshoz is még négyet kell nyomni, hát ez nagyon visszavet.

Az iPad editáláson mit értesz a VR09-et, vagy az FA06-hoz is van valami megfejtésed?

A VR09 iPad Editorjával tesztelek épp. Nagyon kényelmes, csak a kiszerkesztett hangszín mással nem kombinálható és nem állítható multitimbrálba mint az FA-n. Illetve a VR09-et alapvetően funk-rock-blues zenekarban, színpadon használom, nem feltétlenül otthon sounddizájnra. Egy olyan iPad Editor mint ami a VR09-nek van, az FA-t is jól feldobná nekem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 12. 20. at 22:38 írta Koródi Csaba:

Köszönöm a válaszod! Valami ilyesmi elgondolásom volt a dologról. Az FA kombinációs lehetőségei nagyon sokat hozzátesznek az alap motorhoz, de ez a sok-sok nyomkodás és lapozgatás, meg hogy lapon belül is vannak paraméterek, amik 4-5-6 gombnyomással érhetőek el és a továbblapozáshoz is még négyet kell nyomni, hát ez nagyon visszavet.

Az iPad editáláson mit értesz a VR09-et, vagy az FA06-hoz is van valami megfejtésed?

A VR09 iPad Editorjával tesztelek épp. Nagyon kényelmes, csak a kiszerkesztett hangszín mással nem kombinálható és nem állítható multitimbrálba mint az FA-n. Illetve a VR09-et alapvetően funk-rock-blues zenekarban, színpadon használom, nem feltétlenül otthon sounddizájnra. Egy olyan iPad Editor mint ami a VR09-nek van, az FA-t is jól feldobná nekem.

Ha nem ismernélek mondanám hogy próbáld ki a PC editorom de mivel ismerlek nem káromkodom 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 12. 20. at 22:38 írta Koródi Csaba:

4-5-6 gombnyomással érhetőek el és a továbblapozáshoz is még négyet kell nyomni, hát ez nagyon visszavet.

Én ezt az érzést egy Korg N264-en éreztem először kb. 20 éve. Szinte minden hangszer ebbe bukik bele nálam előbb utóbb, illetve megunom és nem foglalkozom velük tovább, inkább eladom. Egyedül az Electro 3-nál nincsenek jó ideje ilyen érzéseim. Igaz ott nincs pendrive, mp3 felvétel, meg 26 sávos sequencer, de a gombok adottak a fedélzeten ami kell és legtöbbször azt veszi észre az ember hogy zenél és nem menüzik!!! :) 

A kompjúteres platformmal is az a gond editálás szinten nálam, hogy utálok hunyorogni az apró feliratok felett egy képernyő előtt, meg egerészni, kattintgatni 23 ezret. Volt bár ipadem is, de nem szerettem meg, s mivel univerzális editor sincs rá, mint pc-re különböző szintikhez az sem egy örök megoldás ahogy látom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
38 perccel ezelőtt írta djuice:

Szinte minden hangszer ebbe bukik bele nálam előbb utóbb, illetve megunom és nem foglalkozom velük tovább, inkább eladom.

Ez nálam is sarkallatos pont és már szarrá csereberéltem a hangszereimet, de ha talál magának az ember egy olyan hangszert, amibe érdemes belemélyülni, akkor folyamatosan tanulja. Így vagyok az FA06-al. És az elmúlt pár napban rájöttem, hogy a PAD-okat át lehet állítani a SuperNatural Synth motor Partialjainak a szelektálására és ki-be kapcsolására... na, ez nagyon sokat gyorsít és oldalanként 4-5 gombnyomást megspórol,, plusz a Partalok értékeinek összehasonlítását is minimális gombnyomásra gyorsítja.

 

601F51F6-6415-47A6-BC65-E986019CFB35.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Koródi Csaba:

a PAD-okat át lehet állítani a SuperNatural Synth motor Partialjainak a szelektálására

Régen adtak ki külön editáló ketyeréket is a szintikhez, a Roland D50-hez volt egy jópofa keverőasztal, tele potikkal pl. De vmi midis digit pult vagy hasonló, mint a picike Korg nano ketyerék kár hogy nem foghatók be a szintiknél. Az az MX61/iphone téma azért egy fotó erejéig érdekel hogy kötöd össze!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
54 perccel ezelőtt írta djuice:

Az az MX61/iphone téma azért egy fotó erejéig érdekel hogy kötöd össze!

Na, ebben sincs semmi ördöngősség, csak egy kis Lightning-USB kábelcafat kell az USB zsinór végére és kész.

Az MX átveszi az iPhone hangját és a hangszeren szól, sőt a hangszer menüjében a DAW volume-al állíthatod az iPhone hangerejét a hangszerhez. Az iPhone (iPad) szoftszintik és az MX hangját keverve is sound-dizájnolhatunk. Ettől különleges az MX-ek II-es generációja. Kiadtak hozzá egy ingyenes FM Essential nevű szintit is, ami érzékeli a rádugott MX II-t és megnyílik full verzióban, amiben MX + az FM szoftszintivel vegyes hangszíneket is készíthetünk, még a Program Change-et is kiadja a hangszernek, hogy a felprogramozott hangszínre ugorjon. Így már egy kicsit olyan, mintha egy MODX Le-nk lenne :)

De nem kell az FM Essentialt használnunk. Az iPone-on vagy iPad-en található bármelyik szoftszintivel keverhetjük az MX hangját.

És hogy FA vonatkozása is legyen a dolognak, az iPad az FA-t nem ismeri fel audio eszköznek, csak MIDI eszköznek. Ez sajnos hiba a Roland részéről, miközben a Yamaha már a MOX óta hozza ezt.

CABACC31-4BCD-493A-BE9D-A8429341E0FE.jpeg

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha már a Gaia-ról esett jó pár szó...Anno volt nekem, imádtam, de más jellegű gépre váltottam. Most viszont visszasírok már jó néhány soundot, amit a kis fehérrel produkáltunk. Akkoriban az Axial-ról töltettem bele preseteket, amiket tovább variáltam. Mivel a VR09-nek is hasonló a motorja, lehetségesnek tartjátok, hogy a Gaia axial-os presetjei kompatibilisek a VR-el? Mert azon agyalok, hogy VR vagy Gaia legyen a köv. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 órája írta grantat:

lehetségesnek tartjátok, hogy a Gaia axial-os presetjei kompatibilisek a VR-el?

Ez nem lehetséges. Nem fogod tudni rátenni a GAIA hangszíneket.

Ezen felül viszont tényleg szinte egy az egyben hozza a VR09 a GAIA motorját. Sőt érdemes észrevenni, hogy a VR09 oszcillátora nem csak VA hullámformákat tud megszólaltatni mint a GAIA, hanem PCM multisamplé-ket is, vagyis sokkal szélesebb sounddizájn valósítható meg vele.

Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy a VR09-en magán semmilyen hangszínszerkesztést nem lehet megvalósítani. Csak az iPad editorral lehet szerkeszteni. Míg a GAIA meg épp ellenkezőleg, az egész kezelőfelületét elénk tárja. Az egyébként külön vicces, hogy a VR09 iPad editora pont úgy néz ki, mintha lerajzolták volna a GAIA-t :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...