Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB midi


XYka

Kérdés

Sziasztok, akadt egy olyan problémán hogy a billentyűmhöz (yamaha DGX-660) vennék egy nord electro rack 2-t amihez ugye midivel kell csatlakoztatni. A zongorán viszont csak 1db usb-s midi csatlakozó van amivel géphez tökéletesen tudom kötni, de az ide sajnos nem jó. Esetleg van olyan adapter/elosztó ami ebből az usb-s midi-ből egy rendes kerek midi csatlakozót tud csinálni?

 

Válaszotokat előre köszönöm,

Csaba

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
32 perccel ezelőtt írta XYka:

Sziasztok, akadt egy olyan problémán hogy a billentyűmhöz (yamaha DGX-660) vennék egy nord electro rack 2-t amihez ugye midivel kell csatlakoztatni. A zongorán viszont csak 1db usb-s midi csatlakozó van amivel géphez tökéletesen tudom kötni, de az ide sajnos nem jó. Esetleg van olyan adapter/elosztó ami ebből az usb-s midi-ből egy rendes kerek midi csatlakozót tud csinálni?

 

Válaszotokat előre köszönöm,

Csaba

Hát, van ilyen, de nem olcsó mulatság:

https://hitspace.hu/kenton-midi-usb-host.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

Ha a Yamaha DGX-660 USB to Host Port USB MIDI Class Compliant, akkor van: iConnectivity mio

Már megint félreinformálsz! Ez a MIO egy kompjúterhez való átalakító! A DGX660-on pedig ilyen csatlakozó van, tehát az eladni kívánt terméked megint nem jó a kérdező igényeire! 
330px-USB_Type-B_receptacle.svg.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 perccel ezelőtt írta djuice:

Ez a MIO egy kompjúterhez való átalakító!

Amint bizonyára észrevetted azonnal javítottam a modell-t mio-ról mio4-re.
 

15 perccel ezelőtt írta djuice:

Már megint félreinformálsz!

Légyszíves írásban jelezd, hogy kit, mikor és hol infomáltam félre.
Mivel nem először vádaskodsz alaptalanul ezért amennyiben ez a mai napon nem történik meg, akkor a moderátoroknak jelenteni fogom ezt és a korábbi esetet is.

Szerkesztette AudioWorks Hangtechnika
Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta AudioWorks Hangtechnika:
8 órája írta djuice:

Ez a MIO egy kompjúterhez való átalakító!

Amint bizonyára észrevetted azonnal javítottam a modell-t mio-ról mio4-re.

Na igen, ha visszamenőleg átírhatsz infókat miután leírtam a hibád, onnantól mi az érdekes? Ugye nézted az időbélyeget mi mikor következett? :) 
Maradjunk annyiban, hogy százezres kiegészítő amit untalan ajánlgatsz kereskedői minőségben reklám céllal itt a fórumokban (szerintem kevésbé etikusan, amiért megjegyeztem),  mindjárt az árával üti ki önmagát a ringből egy átlagfelhasználóknál... Akinek csak biciklire volna szüksége, hiába ajánlanak neki 500 cm3-s versenygépet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 órája írta djuice:

Maradjunk annyiban...

Mint legutóbb, most sem a feltett kérdésre válaszoltál.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)

A kiinduló kérdésben feltett problémára az iConnectivity mio4 interfész 100%-os megoldást nyújt.

Akinek iConnectivity termékekkel kapcsolatos kérdése lenne, kérem üzenjen a menemszol.hu-n vagy keressen az elérhetőségek egyikén.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem neked politikusnak kéne állnod mondjuk a 2farkú kutya troll pártba, :)  annyira jól megmagyarázod a dolgokat, főleg hogy a sima pc-hez való mio-t ajánlottad elsőre! Vagy még nem ismerted ki magadat a termékjellemzők és kompatibilitások közt jól hogy elvétetted?
S látod, az is eszedbe juthatott volna, hogy ha már annyira jók a termékeid, írsz egy pü-t a kérdezőnek, ami legálisabb, mint itt a céged reklámozni. Amúgy utóbbihoz talán a Hitspacetől talán vásárolni is lehet reklámfelületet, ami megint legálisabb nem?
 De mindegy is, azt hiszem ezt hiába magyarázom, "maradjunk ennyiben".

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta djuice:

Szerintem neked politikusnak kéne állnod mondjuk a 2farkú kutya troll pártba, :)  annyira jól megmagyarázod a dolgokat, főleg hogy a sima pc-hez való mio-t ajánlottad elsőre! Vagy még nem ismerted ki magadat a termékjellemzők és kompatibilitások közt jól hogy elvétetted?
S látod, az is eszedbe juthatott volna, hogy ha már annyira jók a termékeid, írsz egy pü-t a kérdezőnek, ami legálisabb, mint itt a céged reklámozni. Amúgy utóbbihoz talán a Hitspacetől talán vásárolni is lehet reklámfelületet, ami megint legálisabb nem?
 De mindegy is, azt hiszem ezt hiába magyarázom, "maradjunk ennyiben".

A személy minősítését rád hagyom, de arra nem gondoltál, annyira régóta reklámozza itt a fórumon a termékeit, hogy az már fel kellet volna, hogy tűnjön a HP-s kollégáknak is? (Talán csak nem engedéllyel teszi mindezt?)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta malaga:

arra nem gondoltál, annyira régóta reklámozza itt a fórumon a termékeit, hogy az már fel kellet volna, hogy tűnjön

Nem az első megjegyzés ez már neki. Más fórumoknál tiltott a kereskedelmi célzott reklám, de innentől ha ez mást nem zavar én is letojom, csak fura, mikor egy "nagy midi szaki" eleve rossz terméket ajánl egy laikusnak, csak a lényeg hogy nyomulva tolja a reklámot...

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta djuice:

Nem az első megjegyzés ez már neki. Más fórumoknál tiltott a kereskedelmi célzott reklám, de innentől ha ez mást nem zavar én is letojom, csak fura, mikor egy "nagy midi szaki" eleve rossz terméket ajánl egy laikusnak, csak a lényeg hogy nyomulva tolja a reklámot...

Nem féltem A/D-kat. Ha gond lenne nekik már léptek volna...

De kérlek (feltéve ha van rá mód) a személyes "vitátokat" ne itt. Ezer köszi, peace.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 01. 02. at 12:51 írta XYka:

És van erre valami más megoldás? Mert ilyen áron talán jobban megérné egy középkategóriás midi billentyűzet.

 

Van...
Kb. 6-7 ezer forintból megoldható, hogy számítógép közbeiktatása nélkül használd a csak USB porttal rendelkező MIDI billentyűzetet, "hagyományos" MIDI billentyűzetként...

Ezek az eszközök biztosan (kipróbáltan) működnek vele

 

Átalakított KORG microKEY

Persze tökre nem muszáj beépíteni a cuccodba, lehet külön dobozban is üzemeltetni - ez esetben maga a doboz lesz az USB host amire a controllered dugod USB kábellel, és a dobozból már szabvány MIDI jön kifele...


Itt pedig működés közben, noha a táp majd powerbank-ról lesz megoldva, microUSB aljzattal...

Szerkesztette LiPI
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 05. 23. at 13:41 írta LiPI:

Köszönöm a segítséget, most már annyira nem aktuális, de még biztos jól fog jönni!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...