Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
KraD

Cubase vs Studio One ? váltás?

Kérdés

H!

Beszereztem egy Presonus 1818-ast...
Szerintetek erdemes, megeri a hardver miatt Studio One 4-re valtani cirka 20 ev Cubase hasznalat utan?
Vagy Cubase-ben is pont olyan jol kihasznalhato a presonus?

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
23 perccel ezelőtt írta KraD:

H!

Beszereztem egy Presonus 1818-ast...
Szerintetek erdemes, megeri a hardver miatt Studio One 4-re valtani cirka 20 ev Cubase hasznalat utan?
Vagy Cubase-ben is pont olyan jol kihasznalhato a presonus?

Szia!

Én ugyan nem ismerem a Studio One-t, de szinte 100%-ban biztos vagyok benne, hogy nincs olyan, hogy a Cubase-zel ne tudnád kihasználni a hangkártyát, hiszen csak egy hangkártyáról beszélünk. A ki-bemeneteket felismeri a Cubase, jobb konvertere meg nem lesz attól, hogy Studio One-nal használod.
És az a 20 év Cubase mégis csak 20 év Cubase :) 
Én azt gondolom, nem éri meg DAW-ot váltani, ha már kisujjadban van az ismerete. Illetve ha mindent megtudsz vele csinálni, amit szeretnél, amire szükséged van. 

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta KraD:

megeri a hardver miatt Studio One 4-re valtani?

Töfi erről régen már értekezett, hogy az újabb Steinberg dolgok munkamenet terén mennyire buzulnak elfele. A S.One is említve volt alternatívaként, de már nem tudom milyen értelemben. Én 1 éve tán a demóját ki akartam próbálni, de idegen felületként semmit nem tudtam benne csinálni, meg kiigazodni rajta. Ehhez mondjuk idő sem volt, 2 napig szórakoztam, aztán annyiba maradt. Ezt csak próbálgatva tudná mindenki kideríteni szvsz hogy az ő mentalitásához hogy passzol és mi az amiben több vagy kevesebb mint a Cubase. Biztos vannak előnyei, ahogy hátrányai is, de ha már stabilabban fut egy nagy előny.

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta djuice:

Töfi erről régen már értekezett

Koszi a valaszokat.
Majd nezegetem a forumot a temaban, csak melodia volt/van 1000-rel... :huh: egyelore meg bekapcsolni se volt idom.

Leginkabb a cuccba integralt kevero kihasznalasa erdekel majd, hogy cubaseben ugyanolyan-e. 
Mert a gyarto site-jan praktikusan csak a SO4 rol irjak, hogy osszekapcsolodik a hardverrel. 
Nem hasznaltam meg DSP-s cuccot azert vagyok a temaban ennyire láma. 
Mondjuk jobb volna, ha nem kellene atnyergelni mar csak az ido miatt is.

Hozzászólás megosztása

• 0
41 perccel ezelőtt írta KraD:

Leginkabb a cuccba integralt kevero kihasznalasa erdekel majd, hogy cubaseben ugyanolyan-e

Neten tuti akad pár összehasonlító video meg miegymás...

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés