Jump to content
Ménemszól.hu
markcoldberg

Akai Pro Force

Recommended Posts

Február közepén érkezik 1578 dodóért az Akai vadiúj, sample-alapú standalone groovebox-a, mely hasonló belső motorral rendelkezik, mint az MPC Live.

Akai-Pro-Force.png

bővebb infó

Hozzászólás megosztása

2 órája írta Kilobeat:

Azt miért nem bírják felfogni, hogy a dalok közötti tetszőleges átvezetés lehetősége nélkülözhetetlen a célközönség számára?
Nem véletlen, hogy csak a hip-hop műfajban tudnak ezekkel mit kezdeni.

Ennyi rengeteg pénzért igazán beleférhetett volna több RAM és a korlátlan lefelé lépkedés a sorok között. Persze akkor is túlárazott lenne.

Hogy érted a tetszőleges átvezetést és a korlátlan lefelé lépkedést? 

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)

Off, de egy ilyesmit nem bánnék a Novationtől sem, mondjuk pont harmada ennyiért. Circuit Pro, vagy valami hasonló.  4 synth és 8 dobsávval, több rammal a mintáknak, individual audio outokkal, több fx-el, kicsit bőségesebb minta modulációs és standalone synth part szerkesztési lehetőségekkel. Igazán állat lenne.

Szerkesztette _cutoff

Hozzászólás megosztása

9 órája írta Kilobeat:

Ahogyan Abletonban, hogy nem vagy korlátozva 8x8 klippre, hanem egyik dalból klippenként át tudsz menni a bármelyik másikba, nem kell 2 dal között új projectet betölteni.
Itt viszont KELL, a 8x8 nem csak a  kontrollerre vonatkozik, hanem a teljes projectre, tehát előadásra alkalmatlan.

Durván hangzik, hogy erre nem képes 1600 dollárért. :wacko:

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)
Ekkor: 2019. 01. 19. at 2:06 írta Tetsuo:

Tévedtem, lehet lépkedni, bár némi kutakodás után megtaláltam, hogy 128 track a max, ami ugye csak 16x8, ha telerakod, illetve fórumokon lehet találni panaszkodást a gyenge proci és kevés ram miatt. 3-4 dalnyi klipp fér el egy projektben, szóval mindössze 20-40 percig tudsz megszakítás nélkül live-ozni.

Az egybe cuccok olcsóbbak szoktak lenni, mint ha külön-külön megveszel mindent ami benne van, de ebben, csak a kontroller rész fullos, az interface belépő szintű, a számítógép része egy 40 ezres tabletnek felel meg, a hardveres korlátok miatt a szoftver is csak egy Ableton Intro-hoz hasonlítható.

Szóval legalább dupla RAMmal és valami aktuálisabb CPU-val, max ezen az áron gamechange lenne, és nem tudnának eleget gyártani belőle, de így...  Könyörgöm, 2019-ben 2 GB RAM!? 

Szerkesztette Kilobeat

Hozzászólás megosztása

9 órája írta Tetsuo:

6 órája írta Kilobeat:

Tévedtem, lehet lépkedni, bár némi kutakodás után megtaláltam, hogy az MPC Live-nál van egy 128 track limit, hasonló lesz itt is szerintem, illetve fórumokon lehet találni panaszkodást a gyenge proci és kevés ram miatt. 

Az egybe cuccok olcsóbbak szoktak lenni, mint ha külön-külön megveszel mindent ami benne van, de összesen, szoftverrel együtt kb 300 ezernyi cucc van benne. Csak a kontroller rész fullos, az interface-ek belépő szintűek, a számítógép része meg egy 40 ezres tabletnek felel meg. 

Szóval legalább dupla RAMmal és valami aktuálisabb CPU-val korrekt árú és használható lenne, de könyörgöm, 2019-ben 2 GB RAM!

Bocs, srácok, de abletonban hogyan lehet klipenként átmenni a másik dalba? Én pont ezt szeretném, de nem tudtam megoldani. Vagy úgy értitek, hogy scene-enként új tempo jöhet? 

Hozzászólás megosztása

Közben olvasom a thomann oldalán az MPC Live értékelései között, hogy a Live-nál a 2 gb. RAM-ból 1.2 gb-ot csak maga az op.rendszer foglal el, tehát marad 0.8 a minden másra? Azért így már tényleg karcsú, nem beszélve (megint) arról, hogy a buyer ezáltal - nem kicsit - félre is van vezetve. Kár érte, pedig nagyon gondolkodóba estem, hogy beruházok egy Force-ra...

• Like 1

Hozzászólás megosztása

A Live-on a kijelzőn lehet sasolni a terheltséget (szerintem a Force-ban is), és eddig én - a saját kis gagyi zenéimmel - nem tudtam különösebben megizzasztani... bár szerintem is jó lenne, ha lehetne közvetlenül vinyóról streamelni azokat a mintákat, amikhez hozzá sem nyúlt az ember. (Vannak kifejezetten ebben az erőforrás témában youtube videók)

Mostanában igyekszem kicsit tesztelgetni, hogy mennyit kérnek a közösből a virtuál szintik, ha mondjuk még a looperbe is tolom valami külső eszközből a jelet.

Amit inkább kiemelt valaki a minap, az az, hogy az órajel kezelésére tehettek volna egy külön procit, mert a menüben való lépegetés is "belehallatszik" a Midi Outba, amire egyes cuccok érzékenyebbek...

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Válaszolta (szerkesztve)

Köszi, ez a Hype kijöhetne az MPC-kre is...

Annyit közben kiderítettem, hogy egyszerre 8 plug-in programot tölthetünk be egy project-be.

Szerkesztette +Vader
  • Like 1

Hozzászólás megosztása

• Create New...