Jump to content
Ménemszól.hu

Akai Pro Force


markcoldberg

Recommended Posts

2 órája írta Kilobeat:

Azt miért nem bírják felfogni, hogy a dalok közötti tetszőleges átvezetés lehetősége nélkülözhetetlen a célközönség számára?
Nem véletlen, hogy csak a hip-hop műfajban tudnak ezekkel mit kezdeni.

Ennyi rengeteg pénzért igazán beleférhetett volna több RAM és a korlátlan lefelé lépkedés a sorok között. Persze akkor is túlárazott lenne.

Hogy érted a tetszőleges átvezetést és a korlátlan lefelé lépkedést? 

Link to comment
Share on other sites

Off, de egy ilyesmit nem bánnék a Novationtől sem, mondjuk pont harmada ennyiért. Circuit Pro, vagy valami hasonló.  4 synth és 8 dobsávval, több rammal a mintáknak, individual audio outokkal, több fx-el, kicsit bőségesebb minta modulációs és standalone synth part szerkesztési lehetőségekkel. Igazán állat lenne.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Kilobeat:

Ahogyan Abletonban, hogy nem vagy korlátozva 8x8 klippre, hanem egyik dalból klippenként át tudsz menni a bármelyik másikba, nem kell 2 dal között új projectet betölteni.
Itt viszont KELL, a 8x8 nem csak a  kontrollerre vonatkozik, hanem a teljes projectre, tehát előadásra alkalmatlan.

Durván hangzik, hogy erre nem képes 1600 dollárért. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2019. 01. 19. at 2:06 írta Tetsuo:

Durván hangzik, hogy erre nem képes 1600 dollárért. :wacko:

Tévedtem, lehet lépkedni, bár némi kutakodás után megtaláltam, hogy 128 track a max, ami ugye csak 16x8, ha telerakod, illetve fórumokon lehet találni panaszkodást a gyenge proci és kevés ram miatt. 3-4 dalnyi klipp fér el egy projektben, szóval mindössze 20-40 percig tudsz megszakítás nélkül live-ozni.

Az egybe cuccok olcsóbbak szoktak lenni, mint ha külön-külön megveszel mindent ami benne van, de ebben, csak a kontroller rész fullos, az interface belépő szintű, a számítógép része egy 40 ezres tabletnek felel meg, a hardveres korlátok miatt a szoftver is csak egy Ableton Intro-hoz hasonlítható.

Szóval legalább dupla RAMmal és valami aktuálisabb CPU-val, max ezen az áron gamechange lenne, és nem tudnának eleget gyártani belőle, de így...  Könyörgöm, 2019-ben 2 GB RAM!? 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Tetsuo:

Durván hangzik, hogy erre nem képes 1600 dollárért. :wacko:

 

6 órája írta Kilobeat:

Tévedtem, lehet lépkedni, bár némi kutakodás után megtaláltam, hogy az MPC Live-nál van egy 128 track limit, hasonló lesz itt is szerintem, illetve fórumokon lehet találni panaszkodást a gyenge proci és kevés ram miatt. 

Az egybe cuccok olcsóbbak szoktak lenni, mint ha külön-külön megveszel mindent ami benne van, de összesen, szoftverrel együtt kb 300 ezernyi cucc van benne. Csak a kontroller rész fullos, az interface-ek belépő szintűek, a számítógép része meg egy 40 ezres tabletnek felel meg. 

Szóval legalább dupla RAMmal és valami aktuálisabb CPU-val korrekt árú és használható lenne, de könyörgöm, 2019-ben 2 GB RAM!

Bocs, srácok, de abletonban hogyan lehet klipenként átmenni a másik dalba? Én pont ezt szeretném, de nem tudtam megoldani. Vagy úgy értitek, hogy scene-enként új tempo jöhet? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Közben olvasom a thomann oldalán az MPC Live értékelései között, hogy a Live-nál a 2 gb. RAM-ból 1.2 gb-ot csak maga az op.rendszer foglal el, tehát marad 0.8 a minden másra? Azért így már tényleg karcsú, nem beszélve (megint) arról, hogy a buyer ezáltal - nem kicsit - félre is van vezetve. Kár érte, pedig nagyon gondolkodóba estem, hogy beruházok egy Force-ra...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A Live-on a kijelzőn lehet sasolni a terheltséget (szerintem a Force-ban is), és eddig én - a saját kis gagyi zenéimmel - nem tudtam különösebben megizzasztani... bár szerintem is jó lenne, ha lehetne közvetlenül vinyóról streamelni azokat a mintákat, amikhez hozzá sem nyúlt az ember. (Vannak kifejezetten ebben az erőforrás témában youtube videók)

Mostanában igyekszem kicsit tesztelgetni, hogy mennyit kérnek a közösből a virtuál szintik, ha mondjuk még a looperbe is tolom valami külső eszközből a jelet.

Amit inkább kiemelt valaki a minap, az az, hogy az órajel kezelésére tehettek volna egy külön procit, mert a menüben való lépegetés is "belehallatszik" a Midi Outba, amire egyes cuccok érzékenyebbek...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Na! Itt a "disc streaming",

ami azt jelenti náluk, hogy tudsz felvenni 8 sávon, de továbbra is csak 128 klipp fér egy projektbe, vagyis EDM-re alkalmatlan. Viszont ez a készülék kizárólag 10 perces demó videók készítésére lett kifejlesztve, így most már mégtökéletesebb :D
Természetesen a CPU és a RAM továbbra is ugyanaz a legendás-vintage-retro-múzeális darab.
Nem véletlen, hogy csak a saját és a Sonicstate nevű teleshop csatornán reklámozzák, még az akai-s csávó fején is a szégyent látni. 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Szodike:

"Természetesen a CPU és a RAM továbbra is ugyanaz a legendás-vintage-retro-múzeális darab."

Ugyanaz a hardver van az MPC-kben is. A Live II-ben is, a One-ban is...

Igen, 10 éve megbízhatóan kitartanak, a kezdetektől vintage-nek számító processzor mellett. 
Ők nem az analóg, hanem a digitális hagyományokat ápolják. 
64 bit? Az csak a hanyatló nyugat ópiuma... 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

Szerintem az számít, hogy mit és hogyan tudsz vele megcsinálni.

Nekem Force van otthon, még soha nem éreztem azt, hogy az eszköz limitál engem, inkább azt, hogy még most sem ismerem minden funkcióját.

De ha téged a speckó tesz boldoggá, akkor vegyél új Macbook Pro-t M1 max-szal. Annál erőssebb asztali cucc nem nagyon van mostanában.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Szodike:

Szerintem az számít, hogy mit és hogyan tudsz vele megcsinálni.

Nekem Force van otthon, még soha nem éreztem azt, hogy az eszköz limitál engem, inkább azt, hogy még most sem ismerem minden funkcióját.

De ha téged a speckó tesz boldoggá, akkor vegyél új Macbook Pro-t M1 max-szal. Annál erőssebb asztali cucc nem nagyon van mostanában.

A speckó nem teszi lehetővé, hogy fel lessen rá programozni 2 óra, megszakítás nélküli zenét, sok sávon, (mert ugye nem is zenészeknek, hanem youtubereknek készült).
Egy nyolcvanezer forintos legalja laptoppal viszont meg lehet csinálni, hiszen az 3x erősebb és 2x annyi a memóriája. 
Persze, ha nem is ismered akkor ez nem fog feltűnni.

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

Semmi közöm hozzá alapvetően mindenki azt csinál amit akar, de kezd bosszantani, hogy mindig azt hiszem, hogy valami érdembeli dolgot olvashatok itt a hangszerről, de mindig csak Kilobeat ugrik be ide fikázódni. Értem én hogy utálod, de mi közünk van hozzá? Jogod van utálni, utáljad.

Én meg a tökfőzeléket utálom, mégsem írogatom be minden étterem fórumjára aznap amikor épp tökfőzelék van a menüben, hogy "ezt a tökfőzeléket is csak ötperces vegáknak csinálják". Aztán mikor megkérdezik hogy oké, amúgy mit szeretnék rendelni?, akkor meg "jaa, rendelni nem akarok semmit, csak nem tetszik a tökfőzelék, mert nem olyan mint a rántott hús" :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Koródi Csaba:

Semmi

A példa nem jó, hiszen ők  a "tökfőzelékről hazudják, hogy "na jó eddig tényleg nem, de most már eskü tényleg rántott hús",

ezúttal inkább Nick miatt érzek szekunder szégyen érzetet, hogy hova süllyesztette a Sonicstate brandet. 
de abban igazad van, elismerem, hogy valóban nem új infó, egyik sem, felesleges kör...
 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

Nagyon ritkán szoktam hozzászólni, felhígult a "szakma", de : a régi időkben amikor a hitspace oldalon ment a fórum, egy pár srác a Korg Tritonról értekezett. Hogy ezt lehet, meg ezt nem lehet, mindenféle forrás megjelölésével. Én mondtam, hogy de lehetséges az ami szerintük nem megoldható. Honnan tudod ? - kérdezték. Mondtam, hogy itt van a szobámban egy példány...:) Tehát, véleményem szerint ha személyes tapasztalat van, akkor mondjunk, de akkor is SZUBJEKTÍV véleményt. Ha viszont nincs, vagy nem volt kontaktod a cuccal, akkor az innen-onnan összeszedett infó nem viszi előre az értekezést.

Szerkesztette szocsaba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

A gyártói specifikáció szubjektív? 

Egy zenésznek szerintem igen. Vagy talán inkább a "közömbös" lenne a helyes megfogalmazás. Van olyan zenész barátom, aki egy darab Elektron Model:Samples-el százszor jobb zenét csinál, mint én egy Elektron Octatrack-el és egy KORG Kronossal együtt véve. Vagy például halvány lila gőzöm sincs hogy mi van a KORG KROSS2-őm belsejében (de valószínűleg a FORCE negyede), mégis imádom.

Arról nem is beszélve, hogy ugyanazon a hangszeren, ugyanazon a hangszínen hétfőn qrva szarul játszok, kedden pedig pont jó passzban vagyok... És ugyanez történik zeneírás közben is.... pedig a kezelőfelület az kezelőfelület egy processzorral is meg nyóccal is, hétfőn is meg kedden is.

Viszont itt alapvetően nem erről van szó. Nem arról akarlak meggyőzni, hogy a FORCE milyen jó. Nincs és nem is akarsz Force-ot... szuvenír jogod, nem neked való... csak akinek van, vagy akinek való, azt távolról látatlanba miért győzködöd arról hogy nem jó? 

Ha valakinek van, használja, van róla kialakult szubjektív véleménye, az ossza meg bátran, hadd okuljon az, aki most szeretne venni, vagy már van, de még nem ismeri eléggé. Ezeknek a szubjektív véleményeknek nem kell full pozitívnak és nyálasnak lennie, bátran rá lehet világítani az árnyoldalakra is, ennek van haszna. De annak, hogy elolvasok valahol egy specifikációt, majd kijelentem, hogy alkalmatlan a zenélésre, ez eléggé légből kapott és felesleges információ, még elsőre is, de utána még tízszer már uncsi is. Szerintem Szocsaba is erre akart kilyukadni :)

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...