Jump to content
Ménemszól.hu

Elektron Model:Samples


bart42

Recommended Posts

Nekem sajnos ez karcsúnak tűnik. Az Elektron el van tévedve, azt hiszi, hogy kizárólag a szekvenszere miatt szerették a cuccait. Holott nem, hanem azért mert analóg dobgépből a legütősebb az övé, 4 hangú polifón szintetizátorból meg a legtöbb modulációs lehetőséggel rendelkező az övé, pláne 2012-2013-ban amikor az A4 már kint volt. A többi cucca a mai világban hangilag mind felejtős. Onnantól kezdve meg máris csak fél termék. 

Nekem ebben a cuccban semmi új nincs, kivéve ha ez 100.000 Ft. áron megy. 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta draco draconis:

Nekem sajnos ez karcsúnak tűnik. Az Elektron el van tévedve, azt hiszi, hogy kizárólag a szekvenszere miatt szerették a cuccait. Holott nem, hanem azért mert analóg dobgépből a legütősebb az övé, 4 hangú polifón szintetizátorból meg a legtöbb modulációs lehetőséggel rendelkező az övé, pláne 2012-2013-ban amikor az A4 már kint volt. A többi cucca a mai világban hangilag mind felejtős. Onnantól kezdve meg máris csak fél termék. 

 Nekem ebben a cuccban semmi új nincs, kivéve ha ez 100.000 Ft. áron megy

Már megint elfelejtettek téged megkérdezni uram, hogy mi újság legyen, mit gyártsanak neked! XD

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta wax83:

Már megint elfelejtettek téged megkérdezni uram, hogy mi újság legyen, mit gyártsanak neked! XD

Nem, nem leszel okosabb ha mindenkinek fényesre nyalod a seggét és pökhendién személyeskedsz, ha valaki negatív véleményt mer megfogalmazni, még akkor sem, ha manapság menőnek hiszitek az ilyen életmódtanácsadómentorcoachinfluenszerkedést. 
Ellenben jól szórakozunk az ilyen csicskákon. :D

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta _cutoff:

Na akkor én is mondok egy jó sommásat: Az Elektron újragyártotta az Electribe EMXet !  

Apropó ebbe tényleg nem lehet user mintákat feltolni, v félreértek valamit ?

Pénteken kiderül..(szerintem fel lehet tölteni, de csak usb-n keresztül Transferrel..;)

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta _cutoff:

Ehhez képest minden 2. techno közeli live act használja színpadon vmelyik cuccukat.



Csak közeli, mert a szekvenszereik használhatósága annyira körülményes, hogy csak vontatott dögunalmas produkció sülhet ki belőle, valami (20 éve menőnek számító, de ma már rém ciki) lepukkant gyárépület raklapszínpadán, a többi fellépő és büszke  anyukája szeme láttára.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

34 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Csak közeli, mert a szekvenszereik használhatósága annyira körülményes, hogy csak vontatott dögunalmas produkció sülhet ki belőle, valami (20 éve menőnek számító, de ma már rém ciki) lepukkant gyárépület raklapszínpadán, a többi fellépő és büszke  anyukája szeme láttára.

Az analog fourt mondjuk én is dögunalmasnak éreztem, de inkább a sound és nem a seq miatt. Az utóbbival pont nem volt semmi bajom. A parameter lockolás pl mókás, ellenben ezzel a kimért, sótlan ikea analóg hanggal az istenért nem tudtam megbarátkozni. Neked milyen elektronod volt, amiből jön a tapasztalat a seq-t illetően ?

Szerkesztette _cutoff
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Az analog fourt mondjuk én is dögunalmasnak éreztem, de inkább a sound és nem a seq miatt. Az utóbbival pont nem volt semmi bajom. A parameter lockolás pl mókás, ellenben ezzel kimért, sótlan ikea analóg hanggal az istenért nem tudtam megbarátkozni. Neked milyen elektronod volt, amiből jön a tapasztalat a seq-t illetően ?

Hát szerintem meg a nagyon egyedi és nagyon klasszik analóg sound emulációk pont az A4-el állíthatóak elő tekinttel a dual filterre, de fél FM-re is. AZ már kérdés, hogy amikor nézegetem a LIVE! demókat, akkor kb. akkora hozzáértéssel csavarnak belőle ki hangot, hogy az már ijesztő. Mármint hogy annyira szarok. Vicces Kakukkal az élen. Ehhez már képesség kell... :D A legtöbb patchet erre a hangszerre gyártottam, mert annyira vackok a gyáriak sok tekintetben.

Abban van igazad, hogy sajnos csak emulációk, de már akkor is sokkal jobb mint a digi emuláció.

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Kilobeat:

 Nem, nem leszel okosabb ha mindenkinek fényesre nyalod a seggét és pökhendién személyeskedsz, ha valaki negatív véleményt mer megfogalmazni, még akkor sem, ha manapság menőnek hiszitek az ilyen életmódtanácsadómentorcoachinfluenszerkedést
 Ellenben jól szórakozunk az ilyen csicskákon. :D

Azt sem tudom miről beszélsz! De vicces vagy! 😊

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta draco draconis:

Hát szerintem meg a nagyon egyedi és nagyon klasszik analóg sound emulációk pont az A4-el állíthatóak elő tekinttel a dual filterre, de fél FM-re is. AZ már kérdés, hogy amikor nézegetem a LIVE! demókat, akkor kb. akkora hozzáértéssel csavarnak belőle ki hangot, hogy az már ijesztő. Mármint hogy annyira szarok. Vicces Kakukkal az élen. Ehhez már képesség kell... :D A legtöbb patchet erre a hangszerre gyártottam, mert annyira vackok a gyáriak sok tekintetben.

Abban van igazad, hogy sajnos csak emulációk, de már akkor is sokkal jobb mint a digi emuláció.

érdekes mód 303at pl tök jól utánoz. attól leültem milyen sav jön belőle, meg hát ... kinek a pap, kinek a papné, én megszoktam az agresszívebb, "vco-sabb" hangú szintiket és az én véleményemtől függetlenül nyilván sokan nagyon jól tudják használni, bár nem kérdés, hogy a4-ből van mindig a legtöbb eladó darab és kb a legolcsóbb is használtan a fekete szériából, aminek oka lehet.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon sok A4-et megvettek, egy időben (2014) ez volt a slágerszinti a Thomannál. Aztán felvitték az árát 310.000 Ft-ról 400.000 körülre és jött a többi analóg poli. Én is gondolkodom egy DM12-ben folyamatosan. De most itt egy Korg Oasys, meg a sokféle szintézis, már ehhez is 30 patchet legyártottam. Pár patch esetében nem hallom hogy digit volna, pedig aliasing elviekben igencsak van.

Ps.: Egyébként mint már mondtam hogy az A4-nek az internal mixere ami a leggyengébb része rajta, mert egyébként a hangonkénti minősége kifogástalan, viszont ha összegezni kell, akkor pont úgy elvérzik mint a legtöbb olcsóbb poliszinti. Ezért jobb a Keys vagy az mk2 és mellé egy jó minőségű analóg összegző, ha poli/unison módban használja az ember. Ehhez 10 bemenettel rendelkező jó minőségű cucc kell. 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

8 órája írta draco draconis:

Nagyon sok A4-et megvettek, egy időben (2004) ez volt a slágerszinti a Thomannál. Aztán felvitték az árát 310.000 Ft-ról 400.000 körülre és jött a többi analóg poli. Én is gondolkodom egy DM12-ben folyamatosan. De most itt egy Korg Oasys, meg a sokféle szintézis, már ehhez is 30 patchet legyártottam. Pár patch esetében nem hallom hogy digit volna, pedig aliasing elviekben igencsak van.

Ps.: Egyébként mint már mondtam hogy az A4-nek az internal mixere ami a leggyengébb része rajta, mert egyébként a hangonkénti minősége kifogástalan, viszont ha összegezni kell, akkor pont úgy elvérzik mint a legtöbb olcsóbb poliszinti. Ezért jobb a Keys vagy az mk2 és mellé egy jó minőségű analóg összegző, ha poli/unison módban használja az ember. Ehhez 10 bemenettel rendelkező jó minőségű cucc kell. 

Overbridge?..;)

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta draco draconis:


Ps.: Egyébként mint már mondtam hogy az A4-nek az internal mixere ami a leggyengébb része rajta, mert egyébként a hangonkénti minősége kifogástalan, viszont ha összegezni kell, akkor pont úgy elvérzik mint a legtöbb olcsóbb poliszinti. 

Már hogy vérzik el ? Beclippel ? Vagy hogy kell érteni ? Vissza kell halkítani az oscikat és annyi. Ha meg mondjuk a 4 sávodon van dobhang is, stb, akkor meg a filterrel lehet játszani, hogy ne vesszenek össze a frekik.

Link to comment
Share on other sites

... És máris meghal az analóg fíling. 

Ugye minden analóg eszköz lényege az analóg torzítás milyenségében van elásva. Hogyan egyensúlyoz a torzítás és nem torzítás között. Van amelyiknek igen gyenge a tűrőképessége, azonnal borzasztó recsegést produkál, és van amelyik a "kitörési pontnál" nem azonnal meghal, hanem szépen és fokozatosan felharmonikusokat generál. Mondjuk pölö a mély frekikre épülve.

Az egyik legjobb példa erre amit szintiben manapság hallani lehet szerintem a Deckards Dream CS80 rekreációs szinti. Abban aztán jobb mixer/amplifier van mint az A4-ben. 

A duál rezonáns filteres és még mellé polifón, 2 szub oszc cuccnál nem csoda ha bereccsen, ha nincs elég headroom se. 

Már több helyen mástól is olvastam hogy jobb minőségű keverőven semmiféle bereccsenés nincs 8 out esetén, főleg ha a digit effekt kimenet meg újabb 2 kimeneten megy. Tehát 10 out. Nálam erre a célra egy Mackie 8 bus pult szolgál, nincs olyan reccsenős jelenség mint A4-en volt, emberi pénzen ezt a cucc az, aminek már elegendő headroomja van. De biztos van erre sokkal jobb second hand kisebb keverő is. 

Nem véletlen hogy az A4 mk2-n már multi out van. Sokan nyavalyogtak emiatt az A4 mk1-nél, hogy megvannak a kimenet kezdemények, de mégsincs hangonkénti out. 

Tapasztalatból mondom, hogy az Andromeda A6 poliszintiként is igen gyatra két kimeneten. Bármelyik Virus lealázza. Főleg hogy a digit effekt miatt van AD/DA konverzió is. 

Az A4 esetében az oszcillátorok halkítása pont hogy rossz megoldás. Teljesen máshogyan szól a filterbe küldött hang. Fullon kell azokat küldeni vastag soundhoz, és a mixer buszt kell halkítani ha az audio floor már túlságosan szűk. Ha halkítod az oszcillátort, akkor lesz neutrális a hang. Full küldés mellett jön ez a hang (amire egy A6 soha nem volt képes) :

Listen to Dirty elektron by electro-music-tests #np on #SoundCloud

 

 

 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

Ps. Ugye a jobb headroom alacsonyabb zajszintű áramköröket jelent, alacsony zajszint esetén a belső jelszintnek nem kell olyan magasaknak lenniük, hogy leküzdjék a zajt. A magas jelszintű oszcillátor az A4-ben ezért lényeges, mert nem elég jó a minőség, de a torzítás pont az oszcillátorok küldése esetén meg még olyan tartományba esik, ami zeneileg érdekes torzítást produkál főleg a ladder filter sajátságos túlküldése esetén. 

De az összegző mixere az A4-nek viszont már eléggé ergya. Az unison emiatt inkább minőség romlást okoz a legtöbbször. Ugyanígy a sztereó panning is. Ott aztán hamar bereccsen a cucc. 

Szerkesztette draco draconis
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...